Автор Тема: Нибиру - Астрономическа гледна точка  (Прочетена 273698 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #255 -: Юни 22, 2009, 13:17:15 pm »
На мен когато нещо не ми е ясно, се стремя да се върна назад и да набарам първоизточника. Така са направили Роуз и Ранд Флем Ат по повод казуса "Атлантида". Затова книгата им е достоверна и много яка. Направете и вие така  по казауса "Нибиру", за да видите другаря Ситчин какви ги е творил и преиначавал. Пък после ще си говорим за оптични фокуси в космоса:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #256 -: Юни 24, 2009, 05:48:43 am »
А относно с тезата за `невиждането` на Нибиру се сетих за един пост в един друг форум по темата, че може да се получи т.нар. филмов ефект-например като във филма Кинг Конг-маймуната се катери по небостъргач, но всъщност не се катери-колаж.
Та може и с Нибиру да е същото-мислим си,че като гледаме към небето виждаме Слънцето в реално време,но всъщност не го виждаме...замислете се
А тогава щом не виждаме реалността, какво виждаме? Филм?
И ако е така кой и как го прожектира?
Може ли да си по-ясен в обясненията, защото никак не си убедителен, като говориш така мъгляво и накратко.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #257 -: Юни 24, 2009, 08:36:01 am »
Темата е "Нибиру - Астрономическа гледна точка", повечето хора, дискутиращи в тази тема не предоставиха нито едно астрономическо доказателство, че тя съществува. Следователно, ще помоля да пренесете дискусията (която е без доказателства) в тази тема:

http://forum.xnetbg.com/index.php?topic=1182.0

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #258 -: Юни 25, 2009, 13:59:11 pm »

Разглеждайки предполагаемата траектория на Нибиру си мисля че тя е възможна само при положение, че тази планета е новодошла, (прихваната  по късно) от гравитацията на нашата слънчева система.
     А, че не сме в бинарна система според моето скромно мнение си личи от твърде равномерната траектория на планетите около Слънцето, при бинарна нещата щяха да бъдат доста разтеглени и може би изобщо нямаше да има живот на нашата малка планета, заради дългите редуващи се убийствено горещи и студени периоди.
        Но какво са знаели повече от нас древните, може би се крие отговорът в това кой им го е открил. :-\ Информацията е най големият лост за манипулация на обществото. И всъщност тази информация за тях ли е била, или основното и предназначение е било да достигне до нас. 8)
       Какви възможни цели и облаги би имал този който е пуснал тази почти 4000 годишна муха да лети в нашата стая. ::)   И дали ако клъвнем на мухата ще бъде за наше добро. 
   Защото единственото място където сиренето е безплатно е на капана ;)

 
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #259 -: Юни 25, 2009, 14:17:35 pm »
Ако си запознат по-добре с траекториите на кометите, ще разбереш, че този който е мъдрил на Нибиру траекторията, буквално е копирал :) Това е траектория, 1:1 с траектория на комета:)))

За бинарната система не си прав, може и така да е. Просто никой не знае със сигурност как е при бинарните системи, има само компютърни симулации:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #260 -: Юни 25, 2009, 14:40:04 pm »
За кометата си напълно прав,  :)  според мен те са точно прихванати от  „ нашата” гравитация.
Но има според мен един проблем на който се надявам по вещите в астрономията да отговорят.  ???
  Например Халеевата  комета има период на завръщане само 76г. Е вярна е, че нейната маса е доста малка в сравнение с този гигант Нибиру но в крайна сметка всичко си има някакви научни граници дори по десет или двадесет да умножиш резултатите, нещата не се връзват тъй като по голямата маса в единия случай е по голяма  скорост но в същото време и здрава спирачка  ::) 
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #261 -: Юни 26, 2009, 09:20:26 am »
1.
И една от най-големите загадки е тази, че календарът на маите завършва на една конкретна дата: 23 декември 2012 година. Какво ще се случи тогава?
http://www.kehoeducation.com/content/view/159/107/lang,bg/

2.
Очевидно светът ще свърши на 21 Декември 2012 година. Да, не се шегувам – по някакъв начин човечеството (или поне голяма част от него) със сигурност ще бъде заличено от лицето на Земята. Няма смисъл да планувате дългосрочно кариерата си и  да купувате къщи. Имате 3 годинки и няколко месеца да се насладите на живота … преди КРАЯ
 ::)
http://mechka.com/izbrani/2012-kalendar-na-maite-nablizhava-svoya-kray/

Определено кехоедукатион.цом и мечка.цом са супер правдоподобни сайтове и на тях трябва да им се вярва 100%. Ако си избрал тоя път много здраве.

Хората, които твърдят, че света ще свърши (каквото и да означава това) и едва ли не маите са знаели това и забележете заради някаква планета която идва и си отива когато й скимне (а не, беше на 3600 години май - хахаха) показват едно единствено нещо:

някои хора не са мръднали в еволюционно отношение и на милиметър през последните 10-15 хиляди ходини. Това са същите хора, които са клали военопленици при ацтеките, вярвайки, че благодарение на това следваща реколта ще е по-добре и ще омилостивят някакъв измислен бог, същите хора, които в средновековието са горели жени заради това, че са ги мислели за вещици, същите хора, които сега убиват невинни мислейки, че в рая ги чакат 1000 девици.

Не разбрахте най-накрая, че този календар все някъде трябва да свърши. И ние си имаме календар, който свършва на 31 декември - О УЖАС!!! Края на света е на 31 Декември 2009  ::) ще мрем... Календарата на маите няма нищо общо със свършек на света камо ли с Нибиру - не го ли разбрахте това. Или ви мързи малко да се разровите и още по-зле - да мислите?

И датата не е 23 декември, а 21 декември защото тогава е зимното слънцестоене. Това е естествен природен цикъл, престанете да спекулирате с шарени сайтчета и измислени археолози и специалисти по маите. Хората маса пари направиха на гърба на балъци като вас, то не беше книги, измислени конференции, че и филм ви направиха да се насерете още повече от страх и да дадете 20 лв. за билет обаче.

Хнет е тука от 5 и кусур години, до 2012 още има малко, надявам се на 22 вярващите момци още да са тука и да се посмеем заедно.

Е, аз ще се посмея, вие ще отложите датата за 2018 или 2022 и пак ще тръпнете в очакване на смъртта.

... и Нибиру разбира се.

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #262 -: Юни 26, 2009, 10:12:35 am »
Какво да се прави- животът е скучен и еднообразен и само вдигането на адреналина и понякога страхът, ни кара, макар и за кратко, да се почувстваме живи. В моменти на скука и отчаяние от безсмислието на това съществуване, хората се хващат за такива сламки, и един вид се получава една малка симбиоза- храниш паразитите, пък те в замяна ти дават някакви емоции, колкото от време на време да се усещаш, че живееш... и така до "края на света"  :P  ;D
Тъй че няма смисъл да се обяснява на някого, че не е прав- винаги за себе си ще си намери обяснение, надеждата умира последна! Нека не подценяваме твърде силната понякога привързаност на човека към илюзиите му.
...water can flow, and water can crash...

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #263 -: Юни 26, 2009, 13:16:31 pm »
Благодаря за забележките :)
От къде има информация, че Нибиру идва
моля посочете ми источник
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #264 -: Юни 26, 2009, 13:37:12 pm »
Благодаря за забележките :)
От къде има информация, че Нибиру идва
моля посочете ми источник

А къде има информация, че Христос ще се върне? В една книга. И значи е истина?

Не разбрахте ли, че цялата история около Нибиру смърди, та чак ухае:)? И то заради Захария Ситчин, дето мисли по следния начин - това подкрепя идеята ми, значи е ок, това не я подкрепя - значи ще го преиначим :))) Легендата за Нибиру според мен, е отглас на много стара действителност - когато между Марс и Земята е имало планета, на мястото на днешния астероиден пояс, дето мястото му хич не е там. А самата идея, планета да обикале около Слънцето с наклон над 7-10 градуса над еклиптиката, е направо забавен:))) За 45-90 градуса пък, за Шоуто на Слави. Има хора, дето не знаят какво е гравитация, и как тя се отразява на телата в Космоса, ама иначе ми обяснява как Нибиру летяла с гръм и трясък към нас, под ъгъл 45 градуса, което и било причината да ни утрепе:)

Запознай се по-отблизо с глинените таблички на шумерите, за да видиш къде се е омотал:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #265 -: Юни 26, 2009, 13:43:11 pm »
Е, ще обърна и другата буза! :)
Не знам дали ми разбрахте въпроса.
Не питам дали идва нещо, което бива засичано на базата на неговата гравитация или снимано дори чрез телескоп защото знам, че Нещо идва.
 Дайте поне едно доказателство че това нещо е Нибиру, а не Новия Ерусалим :-\
 
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #266 -: Юни 26, 2009, 13:47:06 pm »
На фона на всичко прочетено мен лично ме гложди какво ще правят в навечерието на ивента всички чакащи, а и започва силно да ме безпокои въпросът какво могат да извършат всички разочаровани след това...  ::) laugh
« Последна редакция: Юни 26, 2009, 13:48:19 pm от merulious »
...water can flow, and water can crash...

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #267 -: Юни 26, 2009, 14:01:00 pm »
Това само доказва по горе споменатото :)
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #268 -: Юни 26, 2009, 14:04:28 pm »
Е, ще обърна и другата буза! :)
Не знам дали ми разбрахте въпроса.
Не питам дали идва нещо, което бива засичано на базата на неговата гравитация или снимано дори чрез телескоп защото знам, че Нещо идва.
Дайте поне едно доказателство че това нещо е Нибиру, а не Новия Ерусалим :-\

Веднага, след като ти ми дадеш доказателство, че ще дойде някакъв Нов Йерусалим:)))
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Joazinho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 70
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #269 -: Юни 26, 2009, 15:21:31 pm »
Аз не знам кво правят в темата невярващите и полуграмотните като Хандъл например...като не вярваш в Нибиру подмини темата и всичко е ок...обаче щом пишеш значи не си съвсем убеден в безкрайно аматьорската си теория.

И що за простотия е теорията,че тоя дето е писал майския календар го е засърбяло задника и е спрял точно на 21.12.2012г ????
Ако е искал да свърши някъде, защото няма смисъл от по-дълъг календар, то е щял да си изкара до края на Декември, а не да спре насред нищото...
« Последна редакция: Юни 26, 2009, 15:23:38 pm от Joazinho »
Всички лъжат.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27