Автор Тема: Нибиру - Астрономическа гледна точка  (Прочетена 273617 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен KoRn

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 80
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #210 -: Юни 08, 2009, 13:44:02 pm »
Има най-различни приказки, не разбрахте ли, че това е първоаприлска шега, но от коя година не знам :D.

buden

  • Гост
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #211 -: Юни 10, 2009, 00:17:39 am »
Nibiru - Гледната точка на Джордан Максуел.


Джордан Максуел изучава религиите, символиката в окултизма и тайните общества десетки години вече. Много от днешните разкрития са преразказване на негови лекции/нищо че и неговите може да са преразказване на други и т.н./. Въпреки критиките, които често отнася гледните му точки и разсъждения винаги са били интригуващи.


Неактивен BatvAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #212 -: Юни 10, 2009, 04:59:56 am »
"Когато планетата минава между Слънцето и Земята за известно време Нибиру става най-влиятелната планета върху Земята". :D
 "Тогава въртенето на Земята ще спре за 1-2 дни,"..(според кое уравнение от кинематиката става това????) :o
 ..."както е ставало много пъти в древността(примери обаче няма) и ще настъпи космическата катастрофа".

Господа при цялото ми уважение, но това са уникални глупости

Както е споменал един друг "учен"  :
]"наблюдавам едно тяло от югоизток, пътува към нашата Слънчева система" ;D ;D

Е, ТОВА ли ви е Нибуру-то?



Неактивен Joazinho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 70
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #213 -: Юни 10, 2009, 14:38:11 pm »
Какви доказателства искаш,хората в древността са го казали!
Всички лъжат.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #214 -: Юни 10, 2009, 14:48:04 pm »
Какви доказателства искаш,хората в древността са го казали!

Te хората в древността едно време са казвали, че мълниите ги мята Бог и други работи  ;D

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #215 -: Юни 10, 2009, 19:23:50 pm »
Nibiru - Гледната точка на Джордан Максуел.


Джордан Максуел изучава религиите, символиката в окултизма и тайните общества десетки години вече. Много от днешните разкрития са преразказване на негови лекции/нищо че и неговите може да са преразказване на други и т.н./. Въпреки критиките, които често отнася гледните му точки и разсъждения винаги са били интригуващи.


Можеш ли да дадеш конкретен пример с някое такова разкритие?
Слушам му записа от линка, който си дал.
Определено човека има талант в приказките. В продължение на 3 минути и половина (време обикновено достатъчно, за да се разкаже 2 страници печатан текст), той повтаря за 10-ти път, че
"по руските форуми се говорело много за планетата Х",
и .... о ужас ...
"Там пише на руски! Тя идва! "
Колко интригуващо, "пише на руски"!
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

buden

  • Гост
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #216 -: Юни 11, 2009, 00:29:40 am »
Nibiru - Гледната точка на Джордан Максуел.


Джордан Максуел изучава религиите, символиката в окултизма и тайните общества десетки години вече. Много от днешните разкрития са преразказване на негови лекции/нищо че и неговите може да са преразказване на други и т.н./. Въпреки критиките, които често отнася гледните му точки и разсъждения винаги са били интригуващи.


Можеш ли да дадеш конкретен пример с някое такова разкритие?
Слушам му записа от линка, който си дал.
Определено човека има талант в приказките. В продължение на 3 минути и половина (време обикновено достатъчно, за да се разкаже 2 страници печатан текст), той повтаря за 10-ти път, че
"по руските форуми се говорело много за планетата Х",
и .... о ужас ...
"Там пише на руски! Тя идва! "
Колко интригуващо, "пише на руски"!

Наивността на някои хора е дразнеща, но е още по-дразнещо когато някой се прави на професор.

Ако си слушал негови лекции, има такива от преди 20 години, ще ме разбереш. Или пък лекции на Майкъл Тисарион или Дейвид Айк, които на места го преразказват. Бил Купър го е цитирал, а той самия е един от хората допринесли най-много за днешните конспиративни теми, с които си чешем езиците.
Междудругото отворих една скоба в предното си мнение, точно за такива като теб :)

Та разкритията: кажи речи голяма част от това, което се изписва по този форум и други подобни. Да речем едикойси знак бил на ебемтикояси секта и още се използвал от някоя си корпорация, а това означавало нещоси лошо, и т.н. Конкретен пример искаш, но това не е палеонтология да ти кажа дата, място и химичен състав.

Не мога да цитирам, потърси ако наистина си любопитен и искаш да разбереш, ако се заяждаш си тегли една от мое име, не в мое име.

Сега отивам в трета глуха за малко:

Често чета разни "професори" тук да цитират закони, които почти всички сме учили в училище и знаем, ако не сме ги забравили естествено. Цитират се закони от една страна, а от друга се развиват най-невероятни сценарии и теории.
Тъпо е в една тема "гъркът" да казва "това е така", защото е така по разбираш ли записките на история-халва-гръцкая или баклава-турская. И всички останали теории за историята ни, които не са приети официално автоматично да се отхвърлят. А в друго тема да се говори за разни паралелни реалности и за това, че всичко, ама абсолютно всичко било възможно. Хайде срещнете се, съберете темите, разберете се :)

Тъпо е още, когато някой по-наивен, това беше скоро, видял как някаква водеща си кръстосала ръцете и поради това намесвайки я в масонските ложи другарчетата му да му се присмиват :) Чудех се дали да не напиша, аз ако си снимам средния пръст и го прикача към файл дали няма да ви засърби всичките. А ако е по националната ТВ, дали ще ни засърби цялата нация и въпроси от този сорт. Но не въпрос насочен към него, а към разбирковците тук. Ако знаете и държите да си кажете мнението не се присмивайте.

Та сега и ти, като те дразни ами намери му домашния, пиши му на лични или каквото искаш там. Кажи не съм съгласен защото.... Не се изживявайте и ти и разни други на големите рацоналисти и схемаджии в живота, все едно всичко ви е ясно. На мен ми е интересно мнението му, въпреки че не приемам най-шантавата възможност за 2012, каквато е Нибиру.
« Последна редакция: Юни 11, 2009, 01:17:43 am от Mirotvorec »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #217 -: Юни 11, 2009, 02:45:07 am »
Нищо не се изживявам.  ;)

Просто разсъждавам (с ума си!) и пускам мнения. Ти би могъл да правиш същото.

Когато не са ми проверени източниците изрично го подчертавам. Хвърчащи и недоказани приказки от сорта "На лекциите му говорел за неща, които после били потвърдени." избягвам да говоря.
Кои неща? Къде потвърдени? От кого потвърдени?

Това са елементарни въпроси, и то във връзка със току що изказано твърдение (от тебе).

Как така изказваш твърдение, а не можеш един елементарен пример да дадеш?

Сори, ама в тия работи има някакъв ред.


А въпросния "специалист" (или 'учен', не знам), като взе да говори, че релефа на Марс, планините и камъните, демек, са се формирали при електрически discharge (изпразване)
Просто не знам, то такава тъпотия няма. Камъни да се формират от електричество.

А като добавим и факта, че става въпрос за ел. изпразване към от Марс към друга планета, вече не знам. Тоя човек определено изкърти мивките (всичките) и утрепа рибата (всичката). Тука вече не можех да се смея, а само да гледам тъпо. (И да се чудя аз ли съм лудия, или някой друг. И откъде хората намират наглост, да говорят такива безогледни и нагли глупости.)

Друга глупост беше, че зареждането с електричество образувало торнадо (или обратното).


http://en.wikipedia.org/wiki/Tornado#Electromagnetic.2C_lightning.2C_and_other_effects
Цитат
Tornado

Electromagnetic, lightning, and other effects

Tornadoes emit on the electromagnetic spectrum[42], for example, with sferics and E-field effects detected.[40][43] Little is yet understood, however.

Observed, also, are correlations with patterns of lightning activity, but these are not yet well understood. Tornadic storms do not contain more lightning than other storms and some tornadic cells never produce lightning. More often than not, overall cloud-to-ground (CG) lightning activity decreases as a tornado reaches the surface and returns to the baseline level when the tornado lifts. In many cases, very intense tornadoes and thunderstorms exhibit an increased and anomalous dominance of positive polarity CG discharges.[44] Electromagnetics and lightning have little or nothing to do directly with what drives tornadoes (tornadoes are basically a thermodynamic phenomenon), although there are likely connections with the storm and environment affecting both phenomena.
Превод на подчертаното:
Бурите с торнадо не съдържат повече светкавици, отколкото останалите бури, и някои торнада никога не образуват светкавици.
....
Електромагнетизма и светкавиците нямат нищо общо директно със това, което предизвиква образуването на торнадо. (торнадото е чисто и просто термодинамичен феномен)


Друг бисер: Като се въртяла Земята произвеждала електричество (също и Марс и останалите планети)
А чудно ми е що тогава Земята е отрицателно заредена, и даже има т.нар. заземяване? Чудно защо светкавиците са ел. заряди, мъчещи се да слязат надолу, към земята?




И най накрая от всичко, не знам какво общо имаше Заглавието на видеото (Нибиро) със електрическите изпразвания между Марс и Сатурн. Или пък с електричеството (измисленото) в торнадото на Земята.

Щото по темата (Нибиру) изобщо нищо не се каза, освен че пишело "Тя идва!" в едни руски форуми.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

buden

  • Гост
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #218 -: Юни 11, 2009, 11:18:13 am »
Сега вече оборваш казаното и не мога да ти противореча, както в предишното си мнение.
Атронимията не ми е специалност и не мога да се застъпя или не за казаното. А и не се ровя достатъчно, защото интересът ми не е достатъчен. Приемам сценария като една чудна приказка. Не твърдя че е истина.



п.п. Благодаря на Миротворец, че ме е редактирал ;)


Неактивен smarfcho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #219 -: Юни 13, 2009, 07:42:49 am »
Аз казвам, че според мен НИБИРУ няма никъде на небето.Поне мойта камера не го улавя.Не ми е ясно как всички в нета вадят клипчета и как така се вижда толкова добре, а при мен НИЩО... Не знам... Някой от България ако ми представи някакво реално клипче може и да се замисля...

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #220 -: Юни 13, 2009, 09:56:25 am »
Не виждам защо трябва да си специалист по астрономия за да знаеш дали е истина или не, че Земята от въртенето произвеждала електричество, също като турбина на водоелектрическа централа.
После тази ел енергия слизала дълбоко под земята, като карала лавата да ври и клокочи, и да и да я прави гореща.

Няма астрономия тука. Само познания за физика от 7ми клас, и по специално раздела за електричество може да свършат работа. :P
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

buden

  • Гост
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #221 -: Юни 13, 2009, 17:32:46 pm »
ахахах, благодарности за инфото .. да сравним ли дипломите сега, че бях много добър по физика и математика
... ама ако има Нибиру искам да си вържете п#%&*@те на възел всичките ... ако няма big deal  :P

п.п. Нали сме в матрицата бе човек!

Неактивен BatvAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #222 -: Юни 16, 2009, 07:09:03 am »
  Уви драги ми господине, връзването на п#%&*@те се отлага за неопределено време.
Явно това ви бяха последните "убедителни" доводи за съществуването на Нибиру.


Стоически прочетох сума ти коментари на "тълкуватели" и "учени" по темата и се натъкнах на един много, ама  МНОГО  интересен факт.

А той е ,че тоя или тези ,който са съчинили тая история са нямали ,никакво,никакво....ама НИКАКВО
ПОНЯТИЕ ОТ ГРАВИТАЦИЯ.
Хайде,за древните шумери това би било простимо, но за хора от нашето съвремие си е направо срамно.

Никъде не видях, поне едно изчисление на орбитата на тази планета(поне приблизително)в смисъл апогей, перигей, голяма полуос, малка полуос,наклонение, максимална скорост и други такива..
 Само някакви абсолютно смешни и размазани схематични картинки.
 Нали я наблюдават вече,защо още не са я изчислили?
 Древните шумери по-точно ли са смятали от тях,че непрекъснато ми навират клинописни текстове?


И още една приятелска критика.

При цветистите описания за преминаването на това Нибиру, никъде не се взема под внимание , че то би трябвало да подейства и на луната.
Много странна ще да е тая гравитация на това тяло, ако действа само на земята и нейната орбита.
Веднъж завинаги трябва да им стане ясно, че земята и луната образуват ДВОЙНА СИСТЕМА и се въртят около общ гравитационен център(на няколко хиляди километра встрани от земния център!). Този общ гравитационен център от своя страна се върти около слънцето по леко елиптична орбита
наричана за по-кратко ЗЕМНА ОРБИТА.

Така че при бъдещите си описания на ужасите да вземат това в пред вид.

Интересно би ми било да прочета например какво би станало ако Нибируто само разтегли орбитата на луната... - и нищо друго.
В смисъл, я направи много по-ексцентрична.
Да кажем, вместо сегашните най-близко 380000км.до нея, да станат към 25 000км.
Уверявам ви, храна за пет години няма да бъде достатъчна. Защото приливните вълни на океаните ще достигат към километър и половина височина.

И трябва да чакаме 3600 години до следващия тираж. ;)

Отделен е въпросът:
 Защо при повече от милион прелитания,досега това не се е случило? ;D

buden

  • Гост
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #223 -: Юни 16, 2009, 08:42:37 am »
BatvAN, това моето не са доводи и не искам никой да се обижда. Може би не търся, защото знам че няма да намеря. Просто поместих мнението на един човек, който си изкарва част от парите с лекции на подобна тематика. Вероятно някои от нещата за които говори са фантазии, но за други е бил прав.
И все пак си държа на моета, че това е една чудесна приказка. :)

Радвам се все пак, че някои търсят и доказателствата и фактите, за мен темата е прекалено космическа. Измислиците трябва да се оборят, ако ли не то рискуваме след време Азис да стане президент.

Неактивен Joazinho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 70
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #224 -: Юни 16, 2009, 14:33:14 pm »
BatvAN, доводите ти са абсолютно смешни и неправилни!
Какво ще стане ако изкарат цялата информация за Нибиру?Паника и страх...
Представяш ли си някой от НАСА да прави пресконференция и да изпее всичко?????
Информацията се крие умишлено от хората, световното правителство си строи подземни галерии и помещения,а хората остават неосведомени за това,което става.
Тъй,че не бъде толкова наивен,елементарно е!
Всички лъжат.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27