Автор Тема: Нибиру - Астрономическа гледна точка  (Прочетена 273490 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Joazinho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 70
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #180 -: Май 22, 2009, 21:57:29 pm »
Първата статия с ясни факти, дано са истински!
« Последна редакция: Май 23, 2009, 19:35:53 pm от Mirotvorec »
Всички лъжат.

Неактивен Joazinho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 70
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #181 -: Май 22, 2009, 22:08:03 pm »
Някой може ли да даде име и парола за сайта на СТрого секретно,защото забелязах изключително интересни статии,а регистрационно поле не видях...
Всички лъжат.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #182 -: Май 22, 2009, 22:11:51 pm »
Първата статия с ясни факти,дано са истниски!

Ми фактът е нещо истинско, ако не е, няма да е факт.

А и в статията според мен има спекулации. На доста места издиша като фактологичен материал. А и СС отдавна пожълтяха.

Неактивен KoRn

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 80
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #183 -: Май 22, 2009, 23:57:05 pm »
Все още се говори за планетата, но все още няма реална снимка :D!

Неактивен invio

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 125
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #184 -: Май 23, 2009, 02:22:14 am »
Бинарна система ли?Слънцето има близнак?
А дали ако имаше нямаше само Нибиру да се върти около него?Задайте си този въпрос.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #185 -: Май 23, 2009, 03:12:13 am »
естествено, че си го зададохме.

Ама обикновено тия дето не си го задават тоя въпрос, не си задават и много други. Затова и това неразбирателство ...  ;D

Нибиру е там. Точка. Ако има физически закони, опровергаващи това, то те са или невярни и неточни, или просто са се променили конкретно за случая  :P ::) laugh
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #186 -: Май 26, 2009, 17:57:58 pm »
Нибиру е там, запетая приятелю.

За пръв път чувам, че Слънчевата система е бинарна. При бинарните системи се случват 2 неща - по-леката звезда обикаля около по-тежката, двете обикалят около общ гравитационен център.

Ако втората звезда, за която се говори в статията е "мъртва и изстинала", означава че е кафяво джудже, черно джудже или неутронна звезда. И трите са по тежки от Слънцето, следователно то трябва да обикаля около умрялата звезда, което не съм чул да се случва:) Ако е неутронна звезда пък, ще е толкова тежа, че Нибиру въобще не би припарила насам заради гравитацията ( ако е планета, не платноходка ).

Ако двете звезди обикалят около общ гравитационен център, то на определени интервали се сближават ( звезден апогей ), и на определени интервали са максимално далече една от друга ( звезден перигей ). При първия вариант сме история още на първото сближаване, демек катастрофата щеше да е непоправима за живоа според мен. Когато са максимално близо, гравитационния ефект на втората звезда би ни разгонил фамилията.

Ако Слънчевата система е бинарна, може би това се случва на 3600 години??

Преди да четете СС, прочетете и не толкова строго секретни неща като Астрономия за начинаещи например.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #187 -: Май 26, 2009, 18:19:49 pm »
личи си, че четеш конспирациите без да ги осмисляш. Не става така.
Първо нибиру е платноходка, а не планета. и Второ - тя може да си влиза и илиза от 3 и 4-де както си поиска, следователно никаква гравитация не и влияе. Същото се отнася и за мистериозната звезда дублираща Слънцето.

Само не знам какво ще стане с астрологията. С тия 2 слънца ...

А за тия катастрофи за които говориш. Хмм ...
Ами те и сириус А(лфа) и Б(ета) са бинарни, ама според доста конспиратори, тая звездна система е люлката на повечето звездни цивилизации, в тая част на галактиката, включително и нашата ...
Така, че .. въпрос на вкус. Всеки вярва в каквото си поиска  ;D
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #188 -: Май 27, 2009, 09:05:38 am »
Значи тяло, което влиза и излиза от 3-то и 4-то де както си поиска ( интересно откъде такава достоверна информация ) не се влияе от гравитацията? Честито, имаме тела с тегло, на които гравитацията не влияе:)))) Имаме дори и звезди, на които гравитацията не влияе, платноходи един вид:)

Сириус Б обикаля около Сириус А, не виждам кое му е неясното тука? Конспираторите нека си говорят, африканските догони отдавна знаят че там има цивилизация.

Не е въпрос на вкус, тука не си говорим за пасти. Говорим си за звезди и планети. След като Нибиру така забавно се мота из измеренията, защо и е да пътува, ами не вземе че излезе директно до Земята? И второ - след като лети където си иска, каква е тоя орбита дето ми показват по различните схеми? Тази траектория е характерна за кометите, идващи от Облака на Оорт. Преди да четеш конспирациите, осмисляйки ги ( а ти явно това се опитваш да правиш ), те посъветвах да почетеш малко за планетарна механика и звездите. Доста интересно е:)))
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #189 -: Май 27, 2009, 09:30:18 am »
Интересен спор се е заформил между двама астрономически грамотни члена на нашия форум. :) :) :)

Псът, не се излагайте, като езотерици. :D :D :D :P

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #190 -: Май 27, 2009, 15:51:02 pm »
Какъв ти спор!? Аз същите въпроси ги зададох  1-2 страници по-назад. Ама кой да чете, а най-вече, кой да отговаря ;D


Аз и се подкрепих с готови аргументи от темата. Иначе нямам търпение да чета врели некипиели.
Нито пък получавам информация "свише" както някои ;D
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #191 -: Май 27, 2009, 16:14:15 pm »
Ама нали темата е от строномическа гледна точка?? Къв платноход, кво 4то измерение?
« Последна редакция: Май 27, 2009, 17:50:38 pm от Handle »
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен KoRn

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 80
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #192 -: Май 27, 2009, 17:09:55 pm »
Да оставим всякаква логика (: все още няма снимка на Нибиру, а уж щеше да се вижда от 15 Май, вече сме 27-ми. Трябваше поне нещо да има, в интернет информация всякаква дори предостатъчна, едно клипче на руски език се споменава за някаква непозната точка в небето и пак говорят нещо за Нибиру (клипчето, което посочих по-назад), но снимка отново няма. Искам да видя някакво доказателство мхм мхм :)

Неактивен radon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 171
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #193 -: Май 27, 2009, 18:07:52 pm »
Ето това се нарича конспирация в конспирацията!!!

Неактивен smarfcho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #194 -: Май 28, 2009, 00:43:12 am »
Към момента доказателства НЯМА. Или поне аз не съм намерил. Ако има някой доказателства да сподели, защото се пише пише а нищо в крайна сметка.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27