Автор Тема: George Carlin  (Прочетена 4378 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
George Carlin
« -: Септември 14, 2008, 10:29:21 am »
Благодаря на Red Guy, че ме светна за George Carlin и неговите клипове в Youtube.

Ето ги и тях:

You have no rights

Fat People

America is Tyranny

Останалите ги разгледайте сами.



« Последна редакция: Септември 14, 2008, 10:33:02 am от Eon »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: George Carlin
« Отговор #1 -: Септември 14, 2008, 19:13:51 pm »
Гледайте за религията и терминалите по летищата :P

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Относно: George Carlin
« Отговор #2 -: Февруари 10, 2009, 21:12:25 pm »
Спасяването на планетата
Джордж Гарлин

Тези хора са около теб. Пълно е с тях, хора наоколо, загрижени по цял ден, всяка минута на деня, ЗАГРИЖЕНИ за ВСИЧКО. Загрижени за въздуха, за водата, за земята. Загрижени за инсектицидите, за пестицидите, хранителните добавки, канцерогените. Загрижени за радона, за азбеста. Загрижени за спасяването на застрашени градове. Загрижени за спасяването на застрашени видове.

Нека ви кажа за застрашените видове... Спасяването на застрашените видове е просто още един арогантен начин на хората да контролират Природата. Арогантно и нахално. Най-вече заради това сме затънали в проблема. Нима никой не разбира това? Набъркваме се в Природата. Около 90%... не, много повече от 90% от всички видове, изобщо живели на тази планета, са изчезнали... Не съществуват. Ние не сме ги убили всичките.... Те просто са изчезнали. Така прави Природата. В днешно време те изчезват с по 25 вида на ден и то без да вземаме предвид нашето поведение. Без значение какви ги вършим на тази планета, 25 вида, които са тук днес, ще са изчезнали утре... Да ги оставим да си отидат с мир... Оставете Природата на мира. Не сме ли я съсипали достатъчно? Толкова сме самонадеяни, толкова сме важни. Всеки спасява нещо днес: „спасявай дърветата, спасявай мечките, спасявай китовете, спасявай тези охлюви...”.

И най-голямото безочие на всичко това е: „Да спасим планетата”. Какво !?! Тези шибаняци поднасят ли ме? Да спасим планетата? Дори не знаем как да се грижим за нас самите, не сме се научили да се грижим един за друг, но ще СПАСЯВАМЕ шибаната планета!? Отегчен съм тези простотии. Омръзна ми от тези глупости. Писна ми! Писна ми от шибания „ден на Земята”., писна ми от тези фанатични природозащитници, от тези бели буржоазни либерали, които си мислят, че единственото, което не е в ред в страната е, че няма достатъчно КОЛОЕЗДАЧНИ АЛЕИ... Хора мъчещи се да направят света по-сигурен за своите Volvo. Отгоре на това, природозащитниците не дават пет пари за планетата, на тях не им пука за планетата. Изобщо не им пука. По принцип им е все едно. И знаете ли какво искат всъщност? Да си имат чисто място за живеене. Тяхна собствена околна среда. Тревожат се, че някой ден в бъдеще може да са лично засегнати. Тесногръди и невежи лични интереси.

Не ме вълнуват, защото те не пречат на планетата... Не правят нищо лошо на планетата. Планетата си е добре. Хората са шибани. Има разлика... има разлика. Планетата е добре в сравнение с хората. Планетата си я кара страхотно. Била си тук преди 4,5 милиарда години. Давали ли сте си някога сметка? Планетата е била тук 4,5 милиарда години. А ние сме тук от колко? 100000, може би 200000 години? И се занимаваме с тежка промишленост малко повече от 200 години. 200 години срещу 4,5 милиарда години. И имаме наглостта да си мислим, че сме някаква заплаха. Че по някакъв начин можем да изложим на риск тази красива зелено-синя топка, която си плува около слънцето? Планетата е минала през много по-големи от нас злини. Минала е през всички по-лоши от нас неща. Преживяла е земетресения, вулкани, тектонични плочи, преместване на континенти, слънчеви изригвания, слънчеви петна, магнитни бури, смяна на магнитните полюси... стотици хиляди години бомбардировки от комети, астероиди, метеорити... потопи, огромни вълни, световни пожари, ерозии... космически лъчения, ледникови периоди... И ние си мислим, че някакви найлонови торбички... и алуминиеви кутийки... ще направят нещо по-различно? Планетата... планетата... няма да отиде никъде... НИЕ отиваме далече. Събирай си боклуците народе, че отиваме далеч... И няма да оставим много следи. Благодаря за което, Господи. Може би малко стиропор. Може би... Планетата ще си е тук, а ние изчезнали далеч. Просто още една неуспяла мутация. Просто още една приключила биологична грешка, една еволюционна „задънена” улица. Планетата ще се отърси от нас, като лош случай на бълхи. Неразположение на повърхността й. Искате да знаете как го прави планетата? Питайте онези хора от Помпей, замръзнали в тази позиция... от вулканична пепел: „Как го прави планетата?” Искате да знаете дали планетата е добре? Питайте тези хора в Мексико, Армения или стотици други места, погребани под хиляди тонове земетръсни отломки, дали се чувстват заплаха... за планетата тази седмица? Ами хората в Хавай, построили домовете си под активен вулкан? И после се чудят защо имат лава в хола си? Планетата ще си бъде тук, дълго, дълго, ДЪЛГО време след като сме си отишли, ще се самоизцери, ще се самопречисти, защото така прави тя. Това е самопоправяща се система. Въздухът и водата ще се възстановят, земята ще се обнови и ако е вярно, че пластмасата не се разгражда, ами тогава планетата просто ще включи пластмасата в една нова парадигма: Земя + Пластмаса. Земята не споделя нашите предразсъдъци относно пластмасата. Пластмасата произлиза от Земята. Земята вероятно гледа на пластмасата просто като на още едно от своите деца. Може да е единствената причини, поради която Земята ни е позволила да се размножим на нея. Искала е пластмаса за себе си... Но не знаела как да го направи. Нуждаела се от нас. Това може да е отговора на нашия древен философски въпрос: „Защо сме тук?” „Пластмаса, задници.” И така... Пластмасата е тук. Нашата работа е свършена, можем да се оттеглим вече. Смятам, че вече е започнало, не мислите ли? Имам предвид, за да съм искрен, че земята ни вижда като малка заплаха. Нещо, с което да се справи. И съм сигурен, че планетата ще се самозащити като един цял организъм, както един кошер или една колония мравки биха се защитили. Сигурен съм че планетата ще измисли нещо. Какво щяхте да направите, ако бяхте планета, опитваща се да се защити и от тези неприятни, досадни същества? Я да видим... Какво може да бъде? Вируси? Вируси май е добре. Изглеждат уязвими на вируси. И... вирусите са хитри, все мутират и образуват нови, резистентни са, всеки път, когато се измисли нова ваксина. Може би... този нов вирус ще бъде такъв, който ще поразява имунната система на тези твари. Може би човешки, имунодефицитен вирус, правейки ги уязвими за всички други болести и инфекции, които могат да ги застигнат. И може би ще се пренася по полов път, макар да ми е неприятно да ги свързвам с акта на размножаване. Това е поетично отклонение. И това е началото. И мога да мечтая, нали? Вече не се притеснявам за малките неща: пчели, дървета, китове, охлюви... Мисля, че сме част от едно велико проникновение, което никога няма да разберем. Висш план. Наречете го както искате. Знаете ли как го наричам аз? Големият Електрон... Големият Електрон... Уоу... Уоу... Уоу... Той не наказва, не дава награда, не съди ... изобщо по никакъв начин. ТОЙ ПРОСТО Е. Така, както и ние сме... за миг.

Благодаря, че бяхте за миг с мен тази вечер.
http://www.spiralata.net/kratko/articles.php?lng=bg&pg=469

Неактивен Una

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 229
Относно: George Carlin
« Отговор #3 -: Февруари 11, 2009, 10:20:08 am »
Наистина се радвам, че скромния ми превод се мъдри в "Спиралата"
Ето и клипа, на живо ;)

Saving the Planet:


Това също си заслужава да се гледа, от него също:

Religion is Bulshit:


(Наистина е удоволствие за мен да превеждам Карлин, макар и не много лесен. Но думите сами идват и сякаш знам точно какво иска да каже :))
« Последна редакция: Февруари 11, 2009, 10:26:01 am от Una »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: George Carlin
« Отговор #4 -: Февруари 11, 2009, 11:06:00 am »
Едно голямо БлагоДаря, Una!  :-*
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Una

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 229
Относно: George Carlin
« Отговор #5 -: Февруари 11, 2009, 11:42:56 am »
И аз ви благодаря, че ви има.
Все пак Не Мисля, че Джордж Карлин (лека му пръст) ни подготвя за новия световен ред. По-скоро ни предупреждава за него.
Поздрави
 :)

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Относно: George Carlin
« Отговор #6 -: Февруари 12, 2009, 15:23:18 pm »
Животът не се мери с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

Джордж ГАРЛИН

Когато съпругата на Джордж Гарлин починала, Гарлин -известният груб и устат комик от 70-те и 80-те години - написал тази невероятно изразителна статия — толкова уместна и днес, в епохата след 11 септември.
Парадоксът на нашето време е, че имаме високи сгради, но ниска търпимост, широки магистрали, но тесни възгледи. Харчим повече, но имаме по-малко, купуваме повече, но се радваме на по-малко. Имаме по-големи къщи и по-малки семейства, повече удобства, но по-малко време. Имаме повече образование, но по-малко разум, повече знания, но по-лоша преценка, имаме повече експерти, но и повече проблеми, повече медицина, но по-малко здраве.
Пием твърде много, пушим твърде много, харчим твърде безотговорно, смеем се твърде малко, шофираме твърде бързо, ядосваме се твърде лесно, лягаме си твърде късно, събуждаме се твърде уморени, четем твърде малко, гледаме твърде много телевизия и се молим твърде рядко. Увеличихме притежанията си, но намалихме ценностите си. Говорим твърде много, обичаме твърде рядко и мразим твърде често.
Знаем как да преживяваме, но не знаем как да живеем. Добавихме години към човешкия живот, но не добавихме живот към годините. Отидохме на луната и се върнахме, но ни е трудно да прекосим улицата и да се запознаем с новия съсед. Покорихме космическите ширини, но не и душевните. Правим по-големи неща. но не и по-добри неща.
Пречистихме въздуха, но замърсихме душата. Подчинихме атома, но не и предразсъдъците си. Пишем по¬вече, но научаваме по-малко. Планираме по¬вече, но постигаме по-малко. Научихме се да бързаме, но не и да чакаме. Правим нови компютри, които складират повече информация и бълват повече копия от когато и да било, но общуваме все по-малко.
Това е времето на бързото хранене и лошото храносмилане, големите мъже и дребните души, лесните печалби и трудните връзки. Времето на по-големи семейни доходи и повече разводи, по-красиви къщи и разбити домове. Времето на кратките пътувания, еднократните памперси и еднократния морал, връзките за една нощ и наднорменото тегло и на хапчетата, които правят всичко - възбуждат ни, успокояват ни, убиват ни. Време, в което има много на витрината, но малко в склада. Време, когато технологията позволява това писмо да стигне до вас, но също ви позволява да го споделите или просто да натиснете „изтриване".
Запомнете, отделете повече време на тези, които обичате, защото те не са с вас завинаги. Запомнете, кажете блага дума на този, който ви гледа отдолу нагоре с възхищение, защото това малко същество скоро ще порасне и няма да е вече до вас. Запомнете и горещо прегърнете човека до себе си, защото това е единственото съкровище, което можете да дадете от сърцето си и не струва нито стотинка.
Запомнете и казвайте „обичам те" на любимите си, но най-вече наистина го мислете. Целувка и прегръдка могат да поправят всяка злина, когато идват от сърцето. Запомнете и се дръжте за ръце, и ценете моментите, когато сте заедно, защото един ден този човек няма да е до вас. Отделете време да се обичате, намерете време да си говорите, и намерете време да споделяте всичко, което имате да си кажете.
Защото животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни.


http://www.spiralata.net/kratko/articles.php?lng=bg&pg=469

Неактивен Una

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 229
Относно: George Carlin
« Отговор #7 -: Февруари 12, 2009, 16:15:26 pm »
 :-*
Посветената на Джордж Карлин серия от "The Arrivals", за "Mind Control"-a

The Arrivals Pt.02 (mind Control Feat. George Carlin):

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27