Религията би трябвало да е миролюбива ,но ако аз съм от определена религия ,а не атеист ,бих мразил друга религия .Ако примерно, в една демократицна страна има много религии, тогава по-силнаата ще наделее над по-слабата .
Атеиста мрази всичко. Той е атеист във всичко, даже и в най-дребните работи. Той дори незнае защо е атеист. ;D
Трябва да провериш нещата от отвътре...иначе такива ако бях ..ако не бях ..,празна работа. 
"Дефиницията на атеизма се променя с времето, в зависимост от историческата перспектива.
Атеисти са били евреите, които вярвали само в един Бог. Подобно на тях и първите мюсюлмани, които вярвали само в Аллах, били наричани атеисти."
Инфо :Уикецитат. ;D
Атеист е индивидуалист .
Също така разлика между религиозност и духовнос има .

В днешно време атеиста може би е такъв ,защото той знае от какво са направени боговете .Атеиста гледа религията и си казва, много религии много нещо ,това не е за мен .Атеиста не вярва в богове ,атеиста ,той е материалист и знае .Въпроса е следния :Дали днешния атеиста знае ,че света и вселената са направени от едина виша сила, която няма нищо общо с религията и боговете?
Аз мисля, ако се занимава с физика, значи би трябвало да знае .

В този случай има една интересна статия за атеиста ,която ни разкрива много работи :
Почти неизвестно писмо на Айнщайн разкрива отношението му към религията
Атеисти и вярващи спорят десетилетия чий привърженик е бил геният, това писмо повдига завесата
Детински суеверия, нарича Айнщайн всички религии
Почти неизвестно досега писмо на Айнщайн, писано до философа Ерик Гуткинд на 3 януари 1954 година, повдига отново споровете дали геният е бил вярващ. "Науката без религия е куца, религията без наука е сляпа", е казал Алберт Айнщайн и този знаменит афоризъм се превръща в тласък за безкрайни спорове между вярващи и невярващи- и двата лагера се опитват да обявят най-великия учен на ХХ век за свой привърженик.
Слабо известното писмо обаче, което се пази 50 години в частна колекция, може би ще разреши спора- или най- малко ще провокира нови диспути за възгледите на учения. То ще бъде изложено на търг тази седмица в Лондон Bloomsbury Auctions и се очаква да бъде продадено най- много за 8 000 британски лири. Написано е на ръка на немски език. Това писмо не фигурира сред източниците в най-авторитетния научен труд на тази тема, книгата " Айнщайн и религията" на Макс Джемър. Нещо повече, един от водещите британски изследователи на Айнщайн Джон Брук от Университета в Оксфорд признава, че никога не е чувал за него.
Съдържанието на писмото не оставя никакви съмнения, че физикът е твърде далеч от религиите, наричайки ги сборно " детински суеверия". То е отговор на философа Гуткинд, който му изпратил екземпляр от книгата си :" Изберете живота: библейски призив към метеж". Година по- късно писмото е продадено на търг на частен колекционер и едва сега излиза отново на бял свят.
В писмото Айнщайн провъзгласява : " Думата бог/ съхранено е оригиналното писане/ за мен е единствено проява и продукт на човешките слабости, а Библията е сбор от почтени, но все пак примитивни легенди, които, освен това, са съвсем детински. Никаква, дори най- умела интерпретация не може да промени това за мен."
Айнщайн, евреин по националност, на времето си е отказал предложение да стане втори президент на държавата Израел, а така също отхвърля и представата за това, че евреите са богоизбран народ.
"За мен юдаизмът, както и всички останали религии, е въплъщение на най-детински суеверия. А еврейският народ, към който съм щастлив да принадлежа, с чийто манталитет усещам дълбоко родство, за мен не притежава никакви особени качества, отличаващи го от всички други народи. Съдейки по моя опит, евреите не са по- добри от други групи хора, макар че от най- лошите ракови образувания ги защитава отсъствието на власт. В останалото не виждам в тях нищо, което би свидетелствало за тяхната " избраност".
Айнщайн е известен преди всичко със своята теория на относителността и знаменитото уравнение E=mc2, което описва съотношението на масата с енергията, но възгледите му за религията отдавна будят спорове.
Неговите родители не са били особено религиозни, но като дете той е посещавал католическо начално училище и едновременно с това е изучавал юдаизъм при частен учител. Това става повод по- късно Айнщайн да нарече детството си свой " религиозен рай"- когато е съблюдавал религиозните правила, например не е ял свинско месо. Но това не продължава дълго и на 12 години Айнщайн вече започва да оспорва истинността на много библейски истории.
"В резултат последва положителна фанатична оргия на свободомислието, над която се наложи убеждението, че държавата лъже младежта, специално въвеждайки я в заблуда. Това впечатление ме потресе", пише той по- късно.
В последните години на живота си Айнщайн споменава за " космическо религиозно чувство", което пронизва научния му труд и служи за негова основа. През 1954 година, само година преди смъртта си, той говори за своето желание " да усети Вселената като единно космично цяло". Той също е употребявал цветисти метафори с религиозно съдържание - например през 1926 година провъзгласява, че "Той /Бог/ не играе на зарове", когато говори за произволността, привлякла тогава вниманието на квантовата механика.
За отношението на Айнщайн към Бога съществуват маса митове и в двата противоборстващи лагера- сред атеистите и сред вярващите. И все пак до този момент позицията на Айнщайн не е могла да се определи към съществуващите стереотипи.
" Както и други велики учени, той не се събира на полицата, където биха искали да го затиснат спорещите, които обсъждат този проблем от гледна точка на масовата аудитория - отбелязва Брук.- Например е очевидно, че е хранел уважение към религиозните ценности, приети за свещени в юдейската и християнската традиция...Но неговото разбиране за религията е било много по- сложно, отколкото обикновения смисъл, влаган в тази дума при масата хора."
Брук подчертава: въпреки че Айнщайн категорично отхвърля религията в общоприетото и разбиране, той се възмущавал, когато проповедници на атеизма си присвоявали негови идеи. Дразнел се от това, че не им стига смирение. Веднъж Айнщайн написал: " Вечната загадка на света се състои в неговата постижимост".
Инфо : bgfactor.org
Уникална статия !!
