Автор Тема: Какво знаем за българите и българския език  (Прочетена 146778 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен BAYO

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 232
Относно: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #226 -: Септември 01, 2008, 17:11:02 pm »
Ако не са за тук, преместете ги където е най-подходящо:

http://zazz.bg/play:80afbe9f

http://zazz.bg/play:212a41f6
Let your fears go, you might find that you’re not lost!

Неактивен baphaa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Относно: Какво знаем за българите и българ
« Отговор #227 -: Януари 19, 2009, 20:18:58 pm »
Привет!

На 3-та страница от коментарите има статия по темата за българи и траки. Бих искал да ви кажа какво ми се случи в Германия, с един приятел там си търсехме работа, и попаднахме на един немец антиквар.

Ние с този приятел доста си приличаме, та като ни видя тоя немец, без да знае откъде сме и що сме направо вика: Ей, страшно съвпадение! Ние двамата се чудим и го питаме кво бе кво става? А той ни разправя, че бил виждал в Рим някакви статуи на тракийци, където ние сме изглеждали едно към едно с тях.

Не знам със сигурност дали българи и траки сме едни и същи хора, въпреки че по всичко личи че е така, но просто тази случка беше още от преди да почна да се интересувам от скритата история, така че реших да я споделя  ;)
« Последна редакция: Януари 19, 2009, 23:01:59 pm от baphaa »
По делата ще ги познаете[/CO

Неактивен KoRn

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 80
Относно: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #228 -: Януари 28, 2009, 18:37:47 pm »
Печени един приятел ми каза, че преподавателката му по право в университета споменала за ДНК анализ на различни нации през 2005г. На мен ми стана интересно и се поразрових в интернет. Оказва се, че ние имаме около 50% тракийска кръв, както и много келтска. Прабългарска например имаме 12%. До някъде е нормално да имаме по-малко според мен прабългарска кръв, тъй като при създаването на Дунавска България прабългарите са били най-малко. Но намерих един друг сайт https://www.igenea.com/index.php?content=49a&id=7 където отново имаме най-много тракийски гени, но страннот тук е, че нищо няма свързано с прабългарите, каквато трябва да имаме, колкото малко да е, трябва да имаме. Все пак някой знае ли нещо за тези ДНК анализи и може ли да даде по-добра информация от nationalgeographic, тъй като аз там търсих много, но не успях да намеря нещо конкретно за българите.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #229 -: Януари 28, 2009, 19:22:50 pm »
ъъм, тея генетични изследвания са малко ала-бала, доста с анеточни ,защото не е много сигурно кой ген ще оцелее,има л инякакви значими генетични различия между нациите....дори генетично изследване за собствения ти баща е с известна степен за неисгурност. Да не говорим,че за да е представителното изследването трябва да участва доста народ, някой знае ли за мащабно ДНК изследване? При това с официални публикации?
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Относно: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #230 -: Януари 28, 2009, 20:05:20 pm »
По форумите доста се пише, аз намерих това:
http://www.familytreedna.com/public/bulgariandna/default.aspx
където тъй като гледам, няма много участници :)
и това
http://www.bulgaria21.net/issue/t25906.htm
...water can flow, and water can crash...

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Относно: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #231 -: Януари 28, 2009, 20:12:32 pm »
Преди няколко години се пошумя около едно такова "национално" ДНК изследване на българите, ама си е било по желание, та си отмина. От тия сайтове (по- скоро май само от единия) се вижда колко са били желаещите да си го направят.
...water can flow, and water can crash...

Неактивен KoRn

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 80
Относно: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #232 -: Януари 28, 2009, 22:41:16 pm »
По форумите доста се пише, аз намерих това:
http://www.familytreedna.com/public/bulgariandna/default.aspx
където тъй като гледам, няма много участници :)
и това
http://www.bulgaria21.net/issue/t25906.htm

За излседването разбрах, че около 1000 човека доброволци участвали за дадена нация, а отделно вече в България се е правело между българи, турци и цигани живеещи в България, а резултатите не са много близки, противно на очакванията. Също изследванията показали, че освен с траки, славяни и прабългари, българите са близки и с келтите. Интересно ми беше за келтите и потърсих, населявали са главно централните части на Европа, но е имало не малко по Дунав. Бтв сега ще прегледам линковете : ).

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #233 -: Януари 29, 2009, 01:13:00 am »
По скоро келтите имат процент българска кръв.
Процентите може и да са верни, но ги интерпретират от главата за краката.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен KoRn

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 80
Относно: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #234 -: Януари 29, 2009, 13:42:30 pm »
Но все пак според историята, както и според тези проучвания нашата страна или по-точно хората - българите не са преки наследници на прабългарите, всъщност ние нямаме почти нищо запазено от тях, дори и езикът ни няма нищо общо. Единственото нещо, което сме запазили от прабългарите е името на страната ни.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #235 -: Януари 29, 2009, 14:39:08 pm »
Korn, всъщност не се знае. Личното ми мнение е че "славянското море" е по-скоро мит и че всъщност имаме доста запазено от прабългарите.

Тангра, искаш л ида се обосновеш с това за келтите.


И освен това 1000 човека НЕ СА представителна извадка за българското население.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен KoRn

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 80
Относно: Какво знаем за българите и българ
« Отговор #236 -: Януари 30, 2009, 00:13:42 am »
Ами каквото и да е, тук е било населявано от много други племена, а прабългарите са били много малко, така че е напълно логично да имаме много малко прабългарска кръв. По-скоро истински прабългари може би живеят някъде в Кавказ и към р. Волга, каквото е останало от тях :) т.к. се предполага, че волжките българи са избити от татарите (но все някой може да е останал :Д), а другата част от прабългарите са плащали данъци на хазарите и са останали в Кавказ, но за тях не зная какво е станало след това - дали са си плащали или са били избити и те :).
« Последна редакция: Януари 30, 2009, 19:25:29 pm от Mirotvorec »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #237 -: Януари 30, 2009, 19:32:58 pm »
Но все пак според историята, както и според тези проучвания нашата страна или по-точно хората - българите не са преки наследници на прабългарите, всъщност ние нямаме почти нищо запазено от тях, дори и езикът ни няма нищо общо. Единственото нещо, което сме запазили от прабългарите е името на страната ни.
Ще те посъветвам, душко, най-напред да изчетеш темите тук за българите, че тогаз да ръсиш тези небивалици, които предизвикват не смях, а жал. Трагично е, че има такива като теб, които да казват, че българите не са преки потомци на прабългарите.
Всъщност до някъде си прав, защото прабългари няма, затова българите не са техни потомци, а са потомци на българите.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #238 -: Февруари 02, 2009, 00:11:32 am »
Интересен факт: поглеждали ли сте паисиевата история? И по конкретно заглавната страница? А обрщали ли сте внимание какво пише там?
Пише "СЛАВНОболгарская история".
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен KoRn

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 80
Относно: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #239 -: Февруари 04, 2009, 22:02:28 pm »
Но все пак според историята, както и според тези проучвания нашата страна или по-точно хората - българите не са преки наследници на прабългарите, всъщност ние нямаме почти нищо запазено от тях, дори и езикът ни няма нищо общо. Единственото нещо, което сме запазили от прабългарите е името на страната ни.
Ще те посъветвам, душко, най-напред да изчетеш темите тук за българите, че тогаз да ръсиш тези небивалици, които предизвикват не смях, а жал. Трагично е, че има такива като теб, които да казват, че българите не са преки потомци на прабългарите.
Всъщност до някъде си прав, защото прабългари няма, затова българите не са техни потомци, а са потомци на българите.
Ами не съм го казал аз (: а такива са фактите, които съм посочил. Но не вярвам много на това, тъй като не познавам нито един човек учавствал в този проект, а и все още истинският произход на прабългарите не е открит. Има различни теории, както и информации, противоположни на посочените от мен. Но ще изчета темата щом казваш : )

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27