Автор Тема: 2012 г.  (Прочетена 478723 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: 2012 г.
« Отговор #1260 -: Ноември 11, 2012, 18:44:32 pm »
Вече започвам искрено да се отчайвам...
Недей..Ше се "възнесеме колективно" и изведнъж куцо,кьораво,сакато,ще"прогледне",и всичко ще си дойде на място ..

Неактивен Borislava

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: 2012 г.
« Отговор #1261 -: Ноември 12, 2012, 10:12:32 am »
  Че няма да се възнасяме групово-то е ясно.В кое сме единна група,в кое сме колектив,в кое сме едно?Разделени сме във всичко ,за което можете да се сетите.Вяра,пол,интереси,мислене....Раздробени сме на толкова малки парченца,че дори е рядкост семейната хармония,като пример за единна клетка.Това,което се случва е пробуждане на мозъчните центрове,от което следва възприемане на по-широк обхват информация.И се случва с всеки човек на земята,но по различно време.Някои го възприемат като болест и бягат при чичо доктор да им спре сигналната лампичка,други започват да работят върху себе си,подготвят се,регулирайки мисълта си,освобождавайки се от страховете си.
  Дали някой се е погрижил за разделението-няма значение.Ние сме тези,които със зъби и нокти поддържаме каузата.
  Енергията ,която ни залива е не само за "избрани"-тя е за всеки човек.Няма "избрани"-има хора,които избират.
  Мисля си,че това,което обърква хората,са многобройните техники и практики,които не им пасват.За това будни хора се отказват преди пътуването-защото транспортното средство не им е подходящо.Всеки може да намери своята медитация и същевременно няма да я открие в нито една книга.
  Нека мислим за спасението на Живота си тук,а не след това къде ще отидат душите ни.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: 2012 г.
« Отговор #1262 -: Ноември 12, 2012, 14:22:00 pm »
    Нека мислим за спасението на Живота си тук,а не след това къде ще отидат душите ни.
Когато половината хора, които обичаш в този си живот са от едната, а другата половина - от "другата" страна, и двете "места" са ми еднакво важни.
С всичко останало съм съгласна.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re: 2012 г.
« Отговор #1263 -: Ноември 13, 2012, 13:40:38 pm »
Години преди ние да съществуваме е имало и са живяли други хора, които също са имали близки тук и отвъд. Важността на тези близки, не е от значение за темата "2012".
През тази година (не знам дали е споменавано по-напред в темата) will be "The End"  8)

Или ако си представим всичко като един малко по-дълъг филм, време е да приключат снимките.
Филмът се снима известно време, но все някога свършва. Краищата са различни. За някои са щастливи за други не толкова, въпрос на конкретна роля във филма.
За да ви е по-лесно си представете край на любим ваш филм ... например Looper гледах последно. Там ще се види, че има и жертви безвъзвратни, но има и оцелели.

Неактивен Borislava

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: 2012 г.
« Отговор #1264 -: Ноември 14, 2012, 19:42:13 pm »
  Има разлика между това ,човек да се възнесе и това,да отвори съзнанието си.Да се възнесеш значи съзнателно да прекратиш физическото си съществуване и да продължиш да съществуваш,но под друга форма.Подготовката за такова действие е огромна.Ето това не може да се случи масово ,ей така вълна да те грабне и да те отнесе и ново тяло 3 метра и каквото ти е кеф-плясс ....пред теб.Това са приказки.
  Случва се отваряне на съзнанието ,в следствие на мощна енергийна вълна-ето това се усеща масово.За това говоря по-горе.Все повече хора се пробуждат и в това няма нищо свръхестествено.Това е нормално,не е болест,не е дар-напълно нормално е.Но и това няма да стане едновременно при всички,точно на 21.12.2012г.Както в живота(или съня ;) )не се събуждаме всички точно в 6:32-така и с пробуждането-някой има нужда да се поизлежава,да се протяга....

Неактивен ipsilan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re: 2012 г.
« Отговор #1265 -: Ноември 14, 2012, 22:34:10 pm »
Принципно си права, Борислава, аз също съм свидетел на ...някакво пробуждане в единици, но съм обезнадежден от това поколение /дано не ме захапят младежите, че са много обидчиви.../ , което зашляпа с боси крачета по ръбестите камъни на демокрацията. Пък и системата се старае да ги остави неуки, необразовани, непукисти...а да очакваш в някой случайно да се събуди искрата, когато тапите на  айпода са му в ушите, дърпа тревичка, и се облизва за предстоящия купон, където ще се напукат с менте алкохол...не казвам, че всички са така, но са тъжно малко тия, които четеш в очите им интелект, жажда за познание и позитивизъм... Обичам ги, когото мога - разговаряме, опитвам се да "драсна клечката", било за непознати, или безинтересни, забравени нему ценности, критерии, било за елементарен жест - пропуснат процес на възпитание, и не искам да се съглася с определението, че всеки сам прави избора си..."Ами така избират - така живеят!" ...Мисля, че трябва отговорност, а ако ти кажа колко от тия, които са около мен, вярват, че наистина след месец - "Аре, майна, шибания свят отива на кино, ма не ми пука!""".... НО аз няма да се предам, и да спра да ги инжектирам с малкото знание, което имам... Често се получава... ;)
Животът е сън,смъртта е събуждане...

Неактивен Borislava

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: 2012 г.
« Отговор #1266 -: Ноември 15, 2012, 07:58:36 am »
 Ipsilan,да речем,че е 3:28 през нощта-ти си се наспал,бодър си,ставаш и ти се Живее.Оглеждаш се наоколо и виждаш спящи хора.Скучно ти е-искаш да събудиш и тях,да ти правят компания или защото вече си разбрал безсмислието на съня и смисъла на Живота.Започваш да крещиш:"Ставайтеееее бе хораааа,стига сте спали,денят е прекрасен",навеждаш се над тях и започваш буквално да им отваряш очите,биеш им шамари,поливаш ги с вода....И какво получаваш?Агресия.Само това можеш да получиш,ако се опиташ да събудиш хора,на които още им се спи.Същото е с пробуждането.Това е индивидуален процес.Друг е въпроса ,ако видиш искрата и ти поискат помощ за разпалване на огънчето. :hi:Не се сърди на "днешната младеж" и имай предвид,че когато се запали достатъчно голям огън и задуха вятъра на промяната,ще светне планетата ;)

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re: 2012 г.
« Отговор #1267 -: Ноември 15, 2012, 20:07:32 pm »
Нибируто или НЛО... :o


<a href="http://www.youtube.com/v/OQDOt16NDoY?version=3&amp;amp;hl=bg_BG&amp;amp;rel=0" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.youtube.com/v/OQDOt16NDoY?version=3&amp;amp;hl=bg_BG&amp;amp;rel=0</a>


Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #1268 -: Ноември 15, 2012, 21:27:20 pm »
Това защо го няма в новините, обаче го има във тубата:)?
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re: 2012 г.
« Отговор #1269 -: Ноември 15, 2012, 22:51:17 pm »
Който желае да се образова по темата нека прочете най-доброто, което вече е издадено и у нас.



Инфото за тази книга е събирано над 20 години. Човекът се е постарал да ни даде правдива научна и историческа информация. Не си мислете, че ще намерите анализи на ченълинги. Става дума за упорито неафиширани експериенти и открития от епохално значение. Доста от нещата, за които има ажиотаж в последните няколко години и които се експлоатират от доста хора с цел печалба са си верни. За това говорят доста учени, които се отнасят без скрупули към проблема.

Препоръчвам книгата на ценителите! Приятно четене! Малко остана! Нека поне за това малко останало време да се научи истината!

Това защо го няма в новините, обаче го има във тубата:)?

В новините?... С температура си, викай бърза помощ! ::) :lol:
« Последна редакция: Ноември 15, 2012, 23:10:21 pm от SMSI-H »

Неактивен Borislava

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: 2012 г.
« Отговор #1270 -: Ноември 16, 2012, 07:42:06 am »
 Книгата не съм чела,но Уилкок има прекрасни лекции-горещо ги препоръчвам.Могат да се намерят в колибката.

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re: 2012 г.
« Отговор #1271 -: Ноември 20, 2012, 17:59:32 pm »
Може би ще е интересно да обсъдим трансформацията на човешкото съзнание, а не толкова различно-звучащото отваряне. По моята човешка логика, от един момент повечето човешки съзнания са си отворени, без задължителни енергийни вълни или цунами.

Ако вселената има нулева стойност на енергията и всъщност, поради това, учени са доказали, че е плоска, как точно или от кой някакво енергийно поле ще се насочи, за да променя съзнания?
Гравитационното поле има отрицателна енергия. Материята има положителна енергия. Двете стойности се анулират при условие, че вселената е напълно плоска.  В този случай Вселената има нулева енергия и теоретично може да трае вечно.

линк за една книга и обяснения за енергията и вселената:

http://www.one-mind-one-energy.com/

заглавието на книгата: The Shift in Consciousness

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: 2012 г.
« Отговор #1272 -: Ноември 20, 2012, 18:36:08 pm »
А може ли Вселената е плоска?Тва сефте го чувам..Не е ли като балон,който се раздува?А щом има действие в една посока,няма как да не настъпи и противодействието..Все някога.."

Неактивен Borislava

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: 2012 г.
« Отговор #1273 -: Ноември 21, 2012, 08:40:16 am »
 :)Ами те по принцип всички човешки съзнания са си отворени,но Мама,Тати,обществото и системата бързат да поставят граници.Да култивират и консервират,да налагат "нормалното".Нали за това иде реч в този форум ;)Да отвориш съзнанието си ,значи отново да намериш себе си,да възстановиш връзката.
  Както всяка пулсация на сърцето влияе на клетките в човешкия организъм,така на нас ни влияе пулсът на Вселената."Каквото на небето-това и на земята","Опознай себе си,за да опознаеш Бог"-фрактално мислене.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: 2012 г.
« Отговор #1274 -: Ноември 21, 2012, 12:13:41 pm »
Не мисля,че точно така.Говорим за "човешкото"съзнание,а не за съзнанието във човешките тела по принцип.Има разлика..Щото не мисля,че всичко дето е в човешко тяло,има човешко съзнание.Тва първо..И второ..  Кво значи,че човешкото съзнание е "отворено"?Вярно е,че моделите на поведение и мислене които ни се насаждат в ранна възраст играят огромна роля..Но,тва да ти се"отвори" съзнанието  си е индивидуален процес..Изначалното състояние на съзнанието ни,си е точно толкова отворено,колкото сами сме си го"отворили".И най-образно казано..Всеки черпи информация,от собствената си"библиотека".И съзнанието му се развива според индивидуалните възможности и дадености.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
5078 Прегледи
Последна публикация Април 20, 2006, 15:08:56 pm
от H.
6 Отговора
5880 Прегледи
Последна публикация Декември 30, 2010, 20:02:41 pm
от Raw Deal
2012

Започната от Jean-Luc Picard FUN

6 Отговора
5774 Прегледи
Последна публикация Ноември 16, 2006, 15:41:22 pm
от Alien
2 Отговора
4342 Прегледи
Последна публикация Март 11, 2008, 21:30:34 pm
от Peacekeeper
19 Отговора
11598 Прегледи
Последна публикация Април 11, 2012, 01:22:14 am
от Tangrata_

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27