Автор Тема: Предшественикът на Дявола  (Прочетена 4941 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Предшественикът на Дявола
« -: Юли 24, 2010, 14:19:34 pm »
 Въпрос:

В последващите контакти, когато за Йерархиите на Бога и Дявола беше написано, ние се обърнахме към Бога със следващия въпрос:

- Имаме няколко въпроса относно Дявола. Може ли да попитаме?

- Да.

- Дяволът е два пъти по-млад от вас. Значи, било е време, когато Вие сте се развивали без Него. Вие половината от своето съществуване сте минавали без Дявола?



Отговор:

- Да, без дадената личност.

- Но тогава, навярно, Вие сте имал някой друг?

- Да, имаше. Това е този, който сега е в Неговата Система. Но Дяволът го изпревари в неговото развитие и затова той му отстъпи своето място. Йерархията я възглави Дявола и той влезна в Негово подчинение.



Въпрос:

- Замяната им я извършихте Вие или те сами размениха местата си след някакви търкания помежду им?



Отговор на Бога:

- Всички назначения правя Аз, така както на Мен самия ми е изгодно.



Въпрос:

- Дяволът го е изпреварил по качества ли?



Отговор на Бога:

- Да, по много параметри. А на Мен ми трябваше по-дейна личност, тъй като мащабите на работата при Мен се разширяваха.



Въпрос:

- Този Йерарх на отрицателната Система имал ли е друго име?



Отговор на Бога:

- Естествено, всеки има свое име. А името "Дявол" на Йерарха на отрицателната система го измислиха хората вече много по-късно.



Въпрос:

- Може ли в процеса на безкрайната еволюция да отпадне потредбността от Дявола?



Отговор на Бога:

- Не, такова не може да бъде, защото при Мен  има такъв Строеж, който Аз няма да променям. На Мен това не ми е изгодно, тъй като Дявола, по-точно Неговата Система, по-вашему, изпълнява цялата мръсна работа и цялата изчислителна.

 - да разширим познанията си, то ние се

Въпрос:

- А при другите Богове има ли друг Строеж?

Отговор:

- Всеки си има свой Строеж. А защо вие не питате - в какво отношение съм бил Аз с другия Йерарх на отрицателната Система до това време, когато при Мен дойде Дявола?



- Да, разкажете, моля - зарадвахме се ние на това, че може да се разшири дадената тема. Някои от интересуващите ни въпроси ние не задавахме, защото се опасявахме, че ще получим отказ. Но след като такава възможност ни се предостави - да разширим познанията си, то ние бяхме радостни да продължим диалога.



- Ако говорим по-точно - започна да разяснява Бог, - у нас с предишният Йерарх бяха не отношения, а съотношения на отрицателното и положителното, тъй като Ниев своето единство съставляваме единно структурно образувание. В това време Аз вече бях много повече от Него. Но Аз започнах да Го превишавам два пъти повече, едва когато започнах да се разпореждам с Четири Вселени. Прекрачих ето тази граница и това стана начало на нови потребности. А до тогава Йерархът на отрицателната система заемаше една четвърт от Моя Обем. И, разбира се, с такъв превес на положителната част, на мен ми беше сложно, защото трябваше да се поддържа определен баланс между поолжителното и отрицателното, за да Ми бъде по-леко да работя.

Именно върху Мен лежеше голямо натоварване: Аз планирах, конструирах, водех цялата изчислителна работа, а това беше много, тъй като пространственият Обем се увеличи. Тези изчисления Аз се опитах да ги възложа върху неутралната Система /Медицинската/. Те имаха свои изчислители, работещи за техните цели, и Аз добавих нови във връзка със създаването на четирите Вселени. Мащабите на Моята дейност нараснаха и трябваше да се намери някакъв оптимален вариант за работа. А на мен самият също ми се налагаше да изобретявам нови форми и сам да ги изчислявам и конструирам - и в това беше трудността. Аз бях много натоварен. Фактически всичко ми се налагаше да правя сам. И тогава Аз реших да поставя начело на отрицателната Система истински Дявол, който добре е усвоил изчислителната работа и е надминал в нея и в някои свои идеи своя предшественик. Затова Аз им размених местата. И отрицателната Система се зае с изчисленията. Това позволи да се разтоваря Аз за по-важна работа и неутралната Система също.



Въпрос:

- А тези Същности, които не влизат във Вашия Обем, а встъпват на самостоятелен път на развитие, също ли си търсят свой Дявол? Или Той вече винаги се намира в техните мини-Йерархии?



Отговор на Бога:

- Какви същности имате предвид?

- Тези, които завършвайки съществуването си във Вашата Йерархия, излизат от пирамидата. Те или трябва да влезнат във Вас или встъпват на самостоятелен Път.

- Когато е пресечена границата и започва нов етап на развитие, като правило, Същностите си търсят спътници, подобни на Дявола и започват да формират своя лична Йерархия.

- Получава се, че във всяка мини-Йерархия има свой Дявол?

- Да.



Въпрос:

- Колко предшественика на Дявола Сте имал? Много ли е имало или Той е само Един? Високоразвитите личности, навярно, са малко.



Отговор на Бога:

- Предшественици имаше много, защото Пътят на Моето усъвършенствуване  е Безкраен.



Въпрос:

- А имало ли е такова време, когато Вие сте правили всичко сам?



Отговор на Бога:

- Не, такова време не е имало. Моята втора половина винаги е съществувала в по-голяма или по-малка степен. Такъв е Моят строеж.



Въпрос:

- Може ли да се направят някои уточнения относно Системата на Дявола?

- Да.

- Ние знаем, че хората след смъртта ги съдят. Кой изпълнява ролята на Съдии за хорските души: Вашите Същности или Същностите на Дявола?



Отговор на Бога:

- Съдят и едните и другите, тъй като съществуват различни критерии за оценки на душите: за Моята йерархия има едни критерии за оценки, за Йерархията на Дявола - други. Впрочем, самият сепаратор - е конструкция на Дявола.  Но Моите Същности управляват сепаратора и всичките  процеси, свързани с неговата работа. Но цялата черна работа при това изпълняват Неговите изпълнители.



Въпрос:

- Кога Същностите в Йерархията на Дявола стигат до върховете на Неговата пирамида и влизат в обема на Дявола, разрешава ли Той на някого да встъпи на самостоятелен Път на развитие, както това правите Вие?



Отговор на Бога:

- От Себе си Дяволът никого не пуска, това не е в Неговите правила. При Него попадат завинаги. Но, ако се говори за самостоятелност, Той я предоставя на своите Същности след преминаването на средата на пирамидата, т.е. от този момент те започват да се освобождават от роботизацията.



Въпрос:

- Имало ли е при него в Йерархията случаи на въставане от някого срещу Него? И как Той е постъпвал с бунтовниците?



Отговор на Бога:

- Случаи на излизане срещу Него е имало, разбира се. В основата си това е възможно от средата на Йерархията, защото роботизираните същности не са способни да се възмущават и да излизат срещу каквото и да било. Роботите не въстават, а точно изпълняват своята програма. А от средата на пирамидата това вече става възможно. Но тук трябва да се обърне внимание, че на всякакви излизания са способни не обикновени Същности, а високо развити, защото този, който е достигнал средата на Йерархията, той вече е преуспял в усъвършенствуването. И такива Същности на Дявола, разбира се, са му скъпи, защото Той е вложил в тяхното развитие много средства. Затова Той ги разкодира само в изключителни случаи, основно ги превъзпитава. Така се дава основната програма и освен нея още и определена програма за сурово превъзпитаване. На Него все пак също са му скъпи неговите души.



Превод: Хадзапи

по материали от  Секлитова Л.А., Стрельникова Л.Л. "Тайная жизнь Небесных Учителей"

http://www.krassilka-batik.ru/secretLife/index.php?site=1
« Последна редакция: Юли 24, 2010, 19:13:13 pm от хадзапи »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Предшественикът на Дявола
« Отговор #1 -: Юли 24, 2010, 19:55:28 pm »
Цитат
И такива Същности на Дявола, разбира се, са му скъпи, защото Той (Бога) е вложил в тяхното развитие много средства.
Това е типична его характеристика и е абсурдно да се приписва на Бога.

Освен от някой слабоумен писател-съчинител.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Предшественикът на Дявола
« Отговор #2 -: Юли 24, 2010, 20:32:13 pm »
Това е отговор на Бога на Четирите Вселени относно неговия си Дявол. На Него - Дявола са му скъпи тези Същности, защото Той (Дявола) е вложил много в тяхвото развитие - става въпрос за души, които вече след средната част на Неговата /Дяволската/ Йерархия /Отриц. Система/ са се бунтували срещу Него /Дявола/ и той не иска ги разкодира, а ги превъзпитава. Само в редки случаи разкодира бунтуващи се срещу Него /пак се повтарям, че става въпрос за Дяволската йерархия/. Богът на тези 4 Вселени дава отговор относно въпросите за Дявола, защото той се явява Шеф на Дявола.  А Дявола не може да създава Души и затова е зависим от Бога за душите, които не са нужни на Бога и се дават на Дявола - има и за Медицинската Система, която е неутрална в същността си.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Предшественикът на Дявола
« Отговор #3 -: Юли 24, 2010, 22:42:12 pm »
Малее,че то колко богове има?Те цяла навалица били ???

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Предшественикът на Дявола
« Отговор #4 -: Юли 24, 2010, 23:05:53 pm »
Малее,че то колко богове има?Те цяла навалица били ???
Ако се зачетеш по внимателно в тази нова "библия", това са само за 4 измерения, като се има изпредвид коло са наброй смятай колко пък дяволи ще има  ;D.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
4 Отговора
5928 Прегледи
Последна публикация Януари 08, 2011, 11:43:45 am
от Black Adder
5 Отговора
14970 Прегледи
Последна публикация Ноември 14, 2012, 16:06:47 pm
от mvm
6 Отговора
4923 Прегледи
Последна публикация Май 12, 2011, 00:33:54 am
от cassio
44 Отговора
18306 Прегледи
Последна публикация Октомври 07, 2012, 15:37:02 pm
от mitko
14 Отговора
11271 Прегледи
Последна публикация Ноември 24, 2011, 12:16:50 pm
от voodoogoo

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27