Автор Тема: Алтернатива на пастата за зъби  (Прочетена 44913 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Astronomer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Алтернатива на пастата за зъби
« -: Юли 17, 2010, 23:39:37 pm »
Когато си мия зъбите сутрин и вечер и като се сетя, че има флуорид и ми става лошо. Нито да ги мия, нито да не ги мия. Кажете с какво друго може да си мием ефективно зъбите?

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Алтернатива на пастата за зъби
« Отговор #1 -: Юли 17, 2010, 23:49:15 pm »
Хомеопатичната паста за зъби,не съдържа флоурид :drinks:.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен AIA

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re:Алтернатива на пастата за зъби
« Отговор #2 -: Юли 19, 2010, 00:40:20 am »
Хлебна сода със сок от лимон и много важно и ефектно,тинктура от прополис. Убива всички микроби и гъбички.За по-голям ефект е добре сами да си я направим за да сме убедени че прополиса е чист.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Алтернатива на пастата за зъби
« Отговор #3 -: Юли 19, 2010, 09:26:56 am »
Хлебна сода със сок от лимон и много важно и ефектно,тинктура от прополис. Убива всички микроби и гъбички.За по-голям ефект е добре сами да си я направим за да сме убедени че прополиса е чист.
Хлебната сода не е подходяща за ежедневна употреба.Тя разрушава емайла на зъбите.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Алтернатива на пастата за зъби
« Отговор #4 -: Юли 19, 2010, 13:28:37 pm »
Готварска сол. Натъркват се с пръст, натопен в сол...после едно жабуркане да попадне навсякъде и изплакване. Солта е мощен консервант, не случайно ако искат да запазят месо го осоляват.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Алтернатива на пастата за зъби
« Отговор #5 -: Юли 19, 2010, 13:36:57 pm »
И солта не е много подходяща за всеки ден..Въобще..абразивните в-ва не са за всеки ден..На мен лично зъболекар ми го каза,както и,че няма значение с какво,а как си миеш зъбите.Няма нужда от паста за зъби.Достатъчно е да се четкат зъбите с мека четка,но в правилната посока и не по-малко от 3-4минути..иначе все едно нищо не сме направили :)Сол,сода,лимонов сок..все помощни средства,но не ежедневни.Освен това ми каза,при чувствителни зъби,а и по принцип за да се предпазва емайла от PH-то,след измиване да се жабуркаме с чист,хубав зехтин.Пак 3-4минути..Получава се естествен микрофилм който предпазва зъбите.
п.с.иначе изплакване и жабурене с разтвор със сода,има антибактериален ефект.Но не и търкането с нея..

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Алтернатива на пастата за зъби
« Отговор #6 -: Юли 19, 2010, 17:06:56 pm »
Има много храни, които почистват зъбите, като ябълките и качественото мляко и сирене. Както пиша качествено значи максимално близо до естественото, необезмаслено, без химия или измислена "мая", което пишат на опаковките, а то всъщност е някаква преработена гадост известна и като "сухо мляко". Вместо зехтин както пишат по-долу, сметаната би свършила много по-добра работа. Почиства също така пак по-естественото вино, тоест това без сулфати и спирт. Друго, което мога да препоръчам е дъвченето на лед, което е най-доброто стимулиране на венците.
Ако комбинирате всичко посочено ви гарантирам най-здравите зъби.
Като разбира се трябва да оставите захарта и цигарите, те са най-големия бич за зъбите, всеки пушач или сладкар може да се погледне в огледалото и да каже едно скорошно сбогом на здравото си чене  :bad:
« Последна редакция: Юли 19, 2010, 17:11:20 pm от bogoizbrania »
Soli Deo Gloria!

Неактивен aketto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 24
Re:Алтернатива на пастата за зъби
« Отговор #7 -: Август 05, 2010, 17:20:14 pm »
Содата, солта и киселината в цитрусовите плодове разрушават емайла. Последната може да ви докара и свръхчувствителност на зъбите при прекомерна употреба. Не сте ли забелязали, че фрешовете винаги ги дават със сламка. Идеята на сламката е да се избегне прекия контакт на киселината в цитрусите с емайла на зъбите. Тъй че тези средства не ви ги препоръчвам. Хомеопатичните пасти за зъби, както писа някой по-горе, са най-добрият вариант... но и начина на миене на зъбите също е от значение.

Неактивен Melody

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re:Алтернатива на пастата за зъби
« Отговор #8 -: Август 05, 2010, 17:25:11 pm »
А аз мислех,че сламката я дават,за да си разбърквам питието  ???
aketto ,не се заяждам.
Опитай!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Алтернатива на пастата за зъби
« Отговор #9 -: Август 05, 2010, 23:58:24 pm »
А аз мислех,че сламката я дават,за да си разбърквам питието  ???
aketto ,не се заяждам.
;D..Бе и аз не мисля,че по тъпите кафенета,на някой му пука,за контакта на киселините със зъбите..По-скоро..мода..Тъй де..Бас ловя,че утре в сто заведения да вляза и да попитам"що сервират фреша със сламка?"ще ме гледат тъпо и най-много някой спец по ресторантьорството да ми каже"ми щото така е прието"демек..такъв е етикетът 8)
иначе има някаква логика в тва де..

Неактивен Dominanta

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 45
Re:Алтернатива на пастата за зъби
« Отговор #10 -: Август 07, 2010, 15:12:51 pm »
Ползвах пастата за зъби "Хималая", ама май я забъркват с хума щото ми се белеше лицето около устата и брадата - та чак на лекар щях да ходя заради сухата белеща се кожа.  ::) Не мога да кажа, че е по-различна и щадяща от другите пасти. Когато я купих се опитах да видя ясни признаци, че идва от Индия, но нямаше такива. Просто бяла тубичка с директно налепена лепенка на БГ език.  :-X

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Алтернатива на пастата за зъби
« Отговор #11 -: Август 07, 2010, 19:20:42 pm »
Един кон отишъл на кафе да пие фреш със сламка (против зъбна киселина).

Седнал той на стола и казал на сервитьорката.
Донеси ми, ако може, един фреш, ама да е с много сламки, че съм гладен.  ;D
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Алтернатива на пастата за зъби
« Отговор #12 -: Септември 11, 2010, 06:24:54 am »
УСТНА ХИГИЕНА

http://www.bio-magazin.eu/68-ustna-higiena

Паста за зъби - за деца 75 мл

С минер.варовик и естествени съставки от природата, вместо SLS/SLES,синтетични и пенести съставки. Меката пяна предпазва чувствителната слизеста мембрана в устата от възпаления, а етеричните масла превръщат миенето на зъби в изживяване с натурален вкус.

Съдържание: минер.варовик,вода, растителен глицерин, сухо вещество от водорасли, етерично масло от копър*,смирна и нищо повече.
* съставки от биологично земеделие


100% от всички съставки са с натурален произход, 22% от всички съставки са от биологично земеделие. Натурална и органична козметика сертифицирана от by ECOCERT SAS - BP47-F32600 LIsle Jourdain според стандартите на ЕКОСЕРТ.

http://www.bio-magazin.eu/ustna-higiena/678-detska-pasta-za-zubi-75ml.html

Паста за зъби - Копър

С варовик и активни съставки от природата вместо SLS/SLES, синтетични и пенести съставки. Леката пяна предпазва чувствителната слизеста мембрана в устата от възпаления, а етеричните масла превръщат миенето на зъби в изживяване с натурален вкус.

Състав:


Варовик,вода, растителен глицерин, сухо вещество от водорасли, етерично масло от копър*, прополис, смирна. И нищо повече.

*= от биологично земеделие


100% от всички съставки са с натурален произход, 22% от всички съставки са от биологично земеделие. Натурална и органична козметика сертифицирана от by ECOCERT SAS - BP47-F32600 LIsle Jourdain според стандартите на ЕКОСЕРТ.
http://www.bio-magazin.eu/ustna-higiena/677-pasta-za-zubi-kopur-75ml.html

Паста за зъби - Евкалипт
С варовик и активни съставки от природата, вместо SLS/SLES, синтетични и пенести съставки. Меката пяна предпазва чувствителната слизеста мембрана в устата от възпаления, а етеричните масла превръща миенето на зъби в изживяване с натурален вкус.

Състав:

Варовик, вода, растителен глицерин,сухо вещество от водорасли, етерично масло от евкалипт, прополис, смирна. И нищо повече.

*= от биологично земеделие

100% от всички съставки са с натурален произход, 22% от всички съставки са от биологично земеделие. Натурална и органична козметика сертифицирана от by ECOCERT SAS - BP47-F32600 LIsle Jourdain според стандартите на ЕКОСЕРТ.

http://www.bio-magazin.eu/ustna-higiena/675-pasta-za-zubi-evkalipt-75ml.html



Неактивен woda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 40
Re:Алтернатива на пастата за зъби
« Отговор #13 -: Септември 12, 2010, 00:10:27 am »
В темата за хлора и флора пишеше за едно растение ,което е алтернатива на пастата за зъби- мисуак.
Така и все още не съм го пробвал- било доста разспространено по арабските страни. Познати ходиха наскоро в Ливан и им поръчах, но тези при които бяха на гости не бяха чували за мисуак. Така и се разминах.
Преди време гледах едно предаване за бушмените- те дъвчат някаква билка и зъбките им чудесни.
Все още не съм открил как се казва- ако някой има инфото да сподели.
Бяха дълги и тънки листа- нещо като висока трева.
Вероятно ще може да се гледа в саксия и да се ползва.
Иначе остава алтернативата с билковите пасти.
Светът е голям и спасение дебне отвсякъде!

Неактивен darena.666

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re:Алтернатива на пастата за зъби
« Отговор #14 -: Септември 12, 2010, 01:17:29 am »
Здравейте!И аз се чудех какво да правя със зъбите си докато не прочитох някъде тук за САЛВИЯ-та.Предотвратява появяване на кариес,спира развитието на вече появилия се,преборва се мн.успешно с лош дъх\пушачка съм\.А в Индия\миспя\използували корена като четка за зъби.Има снимка на връзка по около 10 бр.по десетина см.И аз посях.Имал е право този който е писал.Само корена не можах да ползвам,защото дойдох в Гърция,а растенията бяха малки.Продават салвия като билка или подправка.Просто я сварявам и си изчетквам зъбите с отварата.Държала съм я и по2\3минути в уста.Помага.А ако натъркаш със свежи листа ухапано от комар,веднага спира да сърби.Удивително разстение!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27