Автор Тема: Кой визуализира и кой не ...  (Прочетена 3842 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Кой визуализира и кой не ...
« -: Април 01, 2010, 14:08:01 pm »
Чудно ...

На едни хора като им кажеш "представи си ..." те си затварят очите и си представят визуално.
Други сглобяват идеята мисловно но явно нямат образ.

Чудя се на какво се дължи разликата. С тези които не могат да визуализират съм говорил и сънуват с образи уж не по различно от всички останали. Някои имат цветни сънища други определено не могат да кажат какъв цвят са сънищата им и можеби са черно бели.

Не съм говорил с човек който не е могъл да визуализира и да се е научил в последствие но предполагам че може.

Идей?
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Кой визуализира и кой не ...
« Отговор #1 -: Април 01, 2010, 14:50:31 pm »
Интересен казус наистина. Аз например мога да си визуализирам и без да си затварям очите. Същото е и с четенето на книги - четеш и си представяш/визуализираш, има хора които са ми казвали, че като четат не могат да си представят нещата. Странно.

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:Кой визуализира и кой не ...
« Отговор #2 -: Април 01, 2010, 15:10:12 pm »
За сметка на това е комерсиално засегнат въпрос.

Гугъл ми предложи поне 5 книги които да "учат" на визуализация.
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Кой визуализира и кой не ...
« Отговор #3 -: Април 01, 2010, 18:18:06 pm »
На доста места пише, че лявото полукълбо на мозъка отговаря за вербалната комуникация. И дава силата да се борави с думи.
А дясното полукълбо отговаря за въображението и визуалното представяне на нещата.
Тук трябва да припомня, че лявото полукълбо управлява дясната половина на тялото, а дясното - лявата (разменени са).
При повечето хора е по-развита лявата половина на мозъка, и съответно дясната половина на тялото.
Но съотношението никога не е еднакво.
Така например е възможно при някой двете половини да са почти еднакво развити. Или пък разликата да не е голяма.
При други хора е възможно много слабо развитие на дясното полукълбо, което именно води до слаба възможност да си представят каквото и да е.

Други (като мен) са с развити и 2те полукълба  8)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:Кой визуализира и кой не ...
« Отговор #4 -: Април 01, 2010, 20:46:34 pm »
Ясно ...

Въпроса е там че фантазията не се вписва много добре в твоята теза до колкото знам.
Знам хора които пишат интригуващи романи фантастични и са доста креативни но пък не могат да си представят нещата визуално ...
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Кой визуализира и кой не ...
« Отговор #5 -: Април 02, 2010, 12:01:45 pm »
Жените визуализират, повече от мъжете.  :)

Това първо не е задължително... за качеството на мисловния процес. По скоро за резултата от него.  :(

Интересното е, че има повече мъже-режисъори, от жени. А в тази професия, точно би трябвало това да е доста важно.
От друга страна, визуализацията би могла да е единствено "патерица", но не и 'крак" за мисленето.
И накрая- визуализирането, много често може да те подведе в Обективността - има много красиви- но Жестоки- герои и героини.  :---

Ако политайки от покрива на блок надолу, представяйки си, че имам крила и летя, всъщност, дори ги усещам....и вятъра в тях- ...колко ли може да продължи подобна визуализация?  :hi:

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:Кой визуализира и кой не ...
« Отговор #6 -: Април 02, 2010, 12:52:55 pm »
За това чисто и просто визуализация. Прецизност и усет идват от другаде. По мое наблюдение тези които визуализират добре обикновено са спънати в ориентацията и в прецизността, което май потвърждава мнението на тангра с мозъчните половинки.
Ако режисьора блее шанса да стане добър филм е малък, независимо от таланта му.
« Последна редакция: Април 02, 2010, 17:30:30 pm от Mirotvorec »
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Кой визуализира и кой не ...
« Отговор #7 -: Април 02, 2010, 15:41:04 pm »
не знам какво общо има "блеенето" с "визуализацията", ама карай!

Сигурно правиш разлика между режисъорските умения на Скорсезе и Тарантино?

Кой ли от двамата повече 'блее"?

Сигурно има жени, които изглеждат по-привлекателни от други, след като се гримират?  :unknown:

Сигурно... Дженифър Конъли няма да изиграе "Лара Крофт" така както Анджелина Джоли.... :--- :P

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:Кой визуализира и кой не ...
« Отговор #8 -: Април 03, 2010, 12:47:16 pm »
Под блеене имам предвид характерната липса на фокус у някой хора. Те просто си блеят постоянно. Не могат да се концентрират върху една точна концепция и да си държат мислите върху нея.

Не съм обърнал внимание на труда на Скорсезе. Тарантино е ясен. На тарантино се възхищавам защото в повечето случай успява да вземе обикновено безразлични ситуации и да ги напомпа с достатъчно емоция че да са развлекателни за гледане.

Като изключим последния филм с тия копилита които беше много беден на съдържание отличаващо се като "тарантино" ... Или аз ставам по мъдър или филма беше 5 пъти по глупав от предишните му.

Най-гадното в цялата работа е че тая тема дето я дъвчем в момента всеки трябва сам да я подхване. Ако успяваха да вмъкнат малко подобни размисли в образованието цена нямаше да има. Какво да се прави там са се нагъкали най-много от най-феодалните психясали малоумници бродещи по-лицето на тази държава.

Последния път като ходих на изпит ми идваше да изкормя уродливото същество наричащо се "учителка"... По философия ми вика "Не раздъждавайте, пишете САМО това което е казал автора". Не отразяваме мнението на философа... Не отразяваме собственото си мнение а отразяваме МНЕНИЕТО на АВТОРА за определен философ.

Едва ли има нещо в България което ме кара да изпитвам мародерски емоции така както родното образование.
« Последна редакция: Април 04, 2010, 08:34:12 am от Mirotvorec »
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Кой визуализира и кой не ...
« Отговор #9 -: Април 03, 2010, 19:06:11 pm »
Е, мен затва ме скъсаха на изпита по философия в университета.

Но може би имат известно право, защото ако искаш да си философстваш прави го някъде другаде. А там използват тоя предмет за да преподадат някакъв нов материал. Да те запознаят с различни концепции от твоите. Да ти разширят кръгозора.
А твоите никой не може да ти ги отнеме.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:Кой визуализира и кой не ...
« Отговор #10 -: Април 03, 2010, 20:33:57 pm »
Като искаш философия четеш от източника. Не рецитираш МНЕНИЕТО на някоя образователна пиявица.

За какво му е на човек образование ако му ЗАБРАНЯВА да разсъждава и мисли.
Ако видите какви малоумнотии има в учебниците за 10 11 12 клас ще припаднете.
Наред с филосовски мисли от вековете са натъпкали едни материални ценности от сегашно време и ги пробутват под същата шапка.

Въобще ако полудеете и тръгнете като американците на бясна агресия ходете там където пишат учебници аххахаах.
« Последна редакция: Април 04, 2010, 08:34:40 am от Mirotvorec »
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Кой визуализира и кой не ...
« Отговор #11 -: Април 03, 2010, 23:38:32 pm »
Polymorpher,и учебниците са полезни в някои насоки,колкото и да ми е далечно като мисъл го признавам.Пък и един човек,ако няма желание да се образова и развива,какъвто и учебник,и преподавател да му осигуриш-малко вероятно е да постигнеш някъкъв успех.Желанието за всичко си е доста важно.Който иска учи,който иска друго-и той го постига,въпрос на приоритети,идеали,морал,и тем подобни,хах.А и какво е казал Хемингуей за знанието и Марк Твен за образованието...Май съм на тяхното мнение,колкото и изпълнено с ирония и истина да е. :P
« Последна редакция: Април 04, 2010, 08:35:22 am от Mirotvorec »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:Кой визуализира и кой не ...
« Отговор #12 -: Април 04, 2010, 12:28:08 pm »
Polymorpher,и учебниците са полезни в някои насоки,колкото и да ми е далечно като мисъл го признавам.Пък и един човек,ако няма желание да се образова и развива,какъвто и учебник,и преподавател да му осигуриш-малко вероятно е да постигнеш някъкъв успех.Желанието за всичко си е доста важно.Който иска учи,който иска друго-и той го постига,въпрос на приоритети,идеали,морал,и тем подобни,хах.А и какво е казал Хемингуей за знанието и Марк Твен за образованието...Май съм на тяхното мнение,колкото и изпълнено с ирония и истина да е. :P

Ботев ми допада повече...
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27