Автор Тема: Кой знае причината за заболяването?  (Прочетена 25285 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Кой знае причината за заболяването?
« -: Февруари 14, 2010, 10:21:17 am »
Кой знае причината за заболяването?
 ;)
Световната здравна организация публикува доклад, което предполага, че до 80% от всички съществуващи заболявания права пряко причинени отпаразити, или са следствие на жизнените си функции в тялото ни!

Всички лекари, без значение в каква специалност те принадлежат, трябва да признаем факта,че показанията на патология практика, 90% от аутопсията са препълнени с големи червеи, протозоа и едноклетъчни организми.

Не е тайна,че бронхиалната астма е често паразитни характер: причината за болестта е на черен дроб паразит - flukes.

Не е тайна,че диабет в някои случаи е паразитни корени (метил от едър рогат добитък).

Не е тайна,че екзема и псориазис - болест, свързана с липса на силиций, които поемат паразити, които се заселват в човешкото тяло.

Не е тайна,които могат да предизвикат развитието на възпалителни заболявания на ставите, често са паразити.

Не е тайна,че най-простите едноклетъчни паразити засяга на тялото детето все още в утробата и борбата с тях не могат да използват всички антибиотици, или облъчване, или операция.

Паразитите причиняват алергия на човешкото тяло, намаляване на резистентност към инфекциозни заболявания, като създава предразположение към хронично заболяване, подкопава имунната система и да намали ефективността на ваксинацията.

Едно лице може да бъде "собственик" на повече от 2000 видапаразити, от най-малките микроорганизми към метра червеи. Паразитите живеят не само в ректума - те могат да се намерят в почти всяка част на тялото: на белите дробове, черния дроб, мускулите, ставите, на стомаха, хранопровода, мозъка, кръвта, кожата, дори и в очите.

Хората, знаят за опасностите, произтичащи вяло паразитниболести, не са запознати с факта, че домашните са естествени носители на голям брой паразити, които те разпръсна цялата къща и да заразят домакините. Това обикновено не се извършва всички специални мерки за предотвратяване на разпространението на паразити или на предприетите мерки не са достатъчни.

За съжаление, модерна инфекциозна болест, която не може напълно да проучи лицето, използвайки традиционни методи за диагностика. Всеки лекар предписва различни лекарства, които често не са в състояние да се справят с причината за болестта, но "е изтласкана" нейните симптоми са дълбоко вътре в тялото.

Основните симптоми на наличието на паразити, са:
•  Почти всеки хронични заболявания
•  стомашни и чревни нарушения
•  депресия,
•  нарушения на теглото и метаболизма,
•  болки в ставите и мускулите,
•  хронична умора
•  лошо функциониране на имунната система,
•  алергия, анемия,
•  повишена чувствителност към промените на времето,
•  проблемна кожа,
•  скърцане със зъби,
•  нарушения на съня
•  възпаление, брадавици, гранулом, др

Дори и пребиваващи в родилните домове, жени и новородените бебета, заразени със стафилокок, хламидия, Trichomonas и други инфекции. Съгласно резонансната честота на диагнозата, 97% от паразити, заразени от населението, особено висока степен на замърсяване Ascaris, вид нематод, и всички видове червеи лента. Гъбични инфекции, заразени повече от 25% отнаселението.

Според данни от различни региони на Русия, 70% от изследваните пациенти, инфектирани с Toxoplasma - малки паразити, които живеят в мозъка. Това вътреклетъчни паразити, които разрушават мозъчни клетки, както и живеещи на вътрешните органи, мускулите и лимфните възли. Инфекцията възниква от кучета, котки, птици, както и чрез кърмата на животните във ферми. Ако сте бременна и заразени с бъдещотодете, тъй като плацентата на заразените жени не са в състояние да се справят с проникването на Toxoplasma.

И това е само един пример от вредното въздействие на паразити. В хода на живота, хората в контакт с голям брой вредни микроорганизми, коитоги заразили. Тя ще изглежда, се състои отчайващо положение - ние сме принудени да живеят с това "неканени квартала, което намалява качеството на една категорична съвременния живот.

Сега обаче лекарите са готови да предложат нов ефективен метод за самостоятелно избавление отболестта, който вече е върнал на хиляди хора по целия свят. Този сайт е описание на метода на лечение, за историята на нейното създаване, ревюта клиники и лекари и друга полезна информация. На следващата страница публикува мнения на хора на лечението по този метод, с помощта на устройство вкъщи.
http://www.antiparazit.ru/?gclid=CLXEgcas8Z8CFcSLzAodsDNl6g

Body Snatchers 1 (BBC)
http://www.antiparazit.ru/film1.htm#googtrans/ru/bg
http://rutube.ru/tracks/150201.html?confirm=0b6c1b174fd7e9eda9fdffc11fa081f4&v=eb45f464d3b2883e5df4e7f1a174c6aa

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Кой знае причината за заболяването?
« Отговор #1 -: Март 24, 2010, 23:05:43 pm »
Тази стотия е пълен абсурд и подвежда хората. Не микроорганизмите причиняват заболяванията, а появата им е следствие от това. Когато има нарушаване на енергийния баланс в организма или pH-то клони към киселинно, това е сигнал за микроорганизмите да започнат да редуцират живата тъкан и тогава се появяват заболяванията. Мъртвото тяло се подкислява под въздействие на биодегенеративните процеси и едва тогава идват микроорганизмите, а не обратното.

Медицината няма интерес от това информация за алтернативни и евтини методи за лечение да достига до хората. Медицината никога не е насочвала силите си по посока на превантивно лечение. Как иначе ще падат парички.

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re:Кой знае причината за заболяването?
« Отговор #2 -: Март 30, 2010, 16:27:59 pm »
Човешкия организъм живее вече хилядолетия в симбиоза с микроорганизмите. Друг е въпросът, че околната среда , лекарствата и т.н. са причина за се срине имунитетът и въпросните паразити, бактирии, гъбички др. да намират благоприятна среда за развъждане. И се появява някакво зоболяване. А при нормален жизнен баланс организмът се справя с проблемите.

Неактивен Castiel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 52
Re:Кой знае причината за заболяването?
« Отговор #3 -: Март 30, 2010, 16:59:51 pm »
Тази стотия е пълен абсурд и подвежда хората. Не микроорганизмите причиняват заболяванията, а появата им е следствие от това. Когато има нарушаване на енергийния баланс в организма или pH-то клони към киселинно, това е сигнал за микроорганизмите да започнат да редуцират живата тъкан и тогава се появяват заболяванията. Мъртвото тяло се подкислява под въздействие на биодегенеративните процеси и едва тогава идват микроорганизмите, а не обратното.

Медицината няма интерес от това информация за алтернативни и евтини методи за лечение да достига до хората. Медицината никога не е насочвала силите си по посока на превантивно лечение. Как иначе ще падат парички.
Аз съм го забелязал,че този потребител insomnia1304 пуска само такива статии...

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re:Кой знае причината за заболяването?
« Отговор #4 -: Март 30, 2010, 17:14:13 pm »
Тази стотия е пълен абсурд и подвежда хората. Не микроорганизмите причиняват заболяванията, а появата им е следствие от това..

Микробиолог ли сте, че твърдите това?Чували ли сте за болестотворни микроорганизми?

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Кой знае причината за заболяването?
« Отговор #5 -: Март 30, 2010, 23:49:15 pm »
Тази стотия е пълен абсурд и подвежда хората. Не микроорганизмите причиняват заболяванията, а появата им е следствие от това..

Микробиолог ли сте, че твърдите това?Чували ли сте за болестотворни микроорганизми?

В организма на човека има постоянно болестотворни микроорганизми. Но здравата имунна система и антагонистичната на тях флора ги държи на страна. Само едно от двете да излезе от строя и патогените нападат. Да вземем например, Ешерихия коли (E.coli). Тя присъства нормално в червата на човека. Но може да направи такива поразии, ако започне да доминира. Тя се причислява към условно-патогенните микроорганизми.

Ако направите микроскопска намаска на слюнка, ще се побъркате като видите каква микрофлора щъка там.
« Последна редакция: Март 30, 2010, 23:53:11 pm от sidewinder »

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re:Кой знае причината за заболяването?
« Отговор #6 -: Март 31, 2010, 12:54:21 pm »
Същото се отнася и за стфилококите и т.н.

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re:Кой знае причината за заболяването?
« Отговор #7 -: Март 31, 2010, 13:39:34 pm »
sidewinder, Вие твърдяхте, че микроорганизмите не причиняват заболявания, а това не е така. Попитайте специалисти (вирусолог примерно) и ще се засрамите от отговорите.  :)

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Кой знае причината за заболяването?
« Отговор #8 -: Март 31, 2010, 14:57:33 pm »
sidewinder, Вие твърдяхте, че микроорганизмите не причиняват заболявания, а това не е така. Попитайте специалисти (вирусолог примерно) и ще се засрамите от отговорите.  :)

Аз съм биолог с магистърска степен. Не отричам, че има болестворни организми, които предизвикват заболявания, но това се случва, ако им се предостави фходна врата или имунната система не си върши работата добре.
« Последна редакция: Март 31, 2010, 15:06:20 pm от sidewinder »

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re:Кой знае причината за заболяването?
« Отговор #9 -: Март 31, 2010, 15:04:08 pm »
Чудесно, мой приятел вирусолог пък каза, че така казаното от вас, а именно, че микроорганизмите не причиняват заболявания, е напълно грешно. А вие нали това казахте?  :)

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Кой знае причината за заболяването?
« Отговор #10 -: Март 31, 2010, 15:05:21 pm »
 ;)
Съвременната медицина така здраво е индоктринирана, че нямам думи. Световната здравна организация - тази, която хвърля в паника цял свят регулярно на няколко години с изсмукани от пръстите епидемии.

......................................................................
През последните няколко века голямо значение за засилване на влиянието и доминирането на превърнатия в догма ограничен материалистическо-механистичен възглед в медицината оказва редукционистичният подход на френския философ от XVII в. Рене Декарт. Той твърдял, че хората имат два ясно разграничими компонента: ум и конкретно осезаемо физическо тяло. Изучаването на всеки от тях според него изисква отделна методика.

В подкрепа на гореспоменатия подход във Франция се появила теорията за специфичната етиология, която се е превърнала в един от митовете стълбове на съвременната медицина. Според нея всяка болест се причинява от разпознаваем конкретен причинител, например вирус или бактерия. Тя е резултат преди всичко от откритията и работата на френския химик и биолог Луи Пастьор. Той вярвал първоначално, че различните патогенни микроорганизми предизвикват заболяванията и това се е отразило отрицателно върху развитието на медицинската наука, защото е било прието безпрекословно. Според него в здравите тъкани няма микроби. Но в края на живота си Пастьор поставя под съмнение своите основни виждания и преди смъртта си заявява: "Все пак най-важна е почвата" - т.е. състоянието на вътрешната среда на самия организъм и силата на неговата имунна защита са от решаващо значение за това дали ще се развие заболяване. За съжаление никой не се е вслушал в последните му думи.
Много лекари и учени непрекъснато обръщат внимание на факта, че сами по себе си бактериите и вирусите не са достатъчен фактор за предизвикването на болести.

Мнението на д-р Антоан Бешам, бактериолог и съвременник на Пастьор, е, че микробите са интегрална част от живия организъм. Според него те остават в неактивирано състояние, докато клетката не е увредена или не загине. Той смятал, че микробите спомагат за процеса на разпадане на болните клетки и изхвърлянето им от тялото.

Известният немски бактериолог Робърт Кох, също опонент на теорията, предложена от Луи Пастьор, е споделял възгледите на Бешам. Според д-р Понтер Ендерлайн - друг немски бактериолог, микробите могат да променят формите си. Това явление се нарича плеоморфизъм и както ще разберете по-късно, то е наблюдавано от д-р Роял Райф със създадения от него много мощен микроскоп (вж. Глава 7. "Истината за рака"). Когато човек е здрав, различни микроорганизми живеят в човешкото тяло в симбиоза с него или в непатогенна форма, т.е. без да се развива заболяване. Но всяко влошаване на вътрешните условия в организма, предизвикано от различни фактори -нерационално хранене, замърсена околна среда, дистрес, ваксинации и пр., дават възможност на микробите да се активират и да се развие болест.

Големият немски учен, "бащата" на патологичната анатомия, Рудолф Вирхов, заявява: "Ако отново можех да изживея живота си, щях да го посветя на доказването на факта, че микробите търсят техния естествен хабитат - болната тъкан, а не, че те самите са причина за развитие на заболяване."

А ето и думите на д-р Джордж Уайт: "Ако микробната теория се основаваше на факти, нямаше да има живо същество, което да прочете това, което пиша сега."

За да покаже слабостта на теорията за специфичната етиология, пропагандирана от привържениците на Пастьор, Р. Вирхов изпива заедно със свои студенти течност, съдържаща холерни вибриони. Никой от тях не се разболява от холера. По подобен начин след него някои учени са правили опити, като са имплантирали в собствените си тела или на доброволци ракови клетки, но заболяване не се развивало. Всеки от нас се е убедил, че по време на грипни епидемии например има много хора, които остават здрави, независимо че около тях други кихат, кашлят и "пръскат зараза". Съвсем логично възниква въпросът: "Защо едни се разболяват, а други не?" Както ще се убедите, теорията за специфичната етиология обслужва много добре интересите на медицинската индустрия, затова именно тя се е наложила безпрекословно.
« Последна редакция: Март 31, 2010, 15:42:37 pm от sidewinder »

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re:Кой знае причината за заболяването?
« Отговор #11 -: Април 05, 2010, 11:46:29 am »
Не зная кой от вас е микробиолог, вирусолог или някакъв друг, но елементарната логика на един обикновен човек като мен сочи, че организмът ни е постоянно под атаката на бактерии, вируси, гъбички и т.н. Някои си съществуват в тялото ни без дори да подозираме, че ги има. Но при един срив на имунитета, микроорганизмите започват да атакуват и причиняват някакво заболяване. При нормална имунна защита, организмът ни ги потиска или унищожава. Така, че престанете да си ги мерите, а мислете.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Кой знае причината за заболяването?
« Отговор #12 -: Април 05, 2010, 12:28:59 pm »
Значи причината е само вътрешна - грешен начин на живот?

А материализмът е доминиращ в науката като цяло, не само в биологията и нейните подразделения. Математика, физика, химия и т.н. всичко се поднася по начин отричащ дори половината от възгледите на самите хаора които науката величае...

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re:Кой знае причината за заболяването?
« Отговор #13 -: Април 05, 2010, 12:41:24 pm »
Величаят се тези, които умеят да манипулират обществото. С цел- изгода за някого. Който иска да му промиват съзнанието, негова си воля. Аз не вярвам на нищо, докато не разбера същността на нещата и не намеря някаква логика.

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Re:Кой знае причината за заболяването?
« Отговор #14 -: Април 05, 2010, 17:51:51 pm »
Ще ви дам един личен пример, а пък вие си направете съответните изводи за стойността на статията:

От малък страдах от гастрит и без "любимите" си хапчета или сода за хляб не сядах на масата. Акнето беше мой спътник навсякъде  ;D, както и хроничната умора. Към 18-19 годишен забелязах поява на парадонтит, а зъбния камък ми беше като "втори чифт зъби"  ;D. Всяка зима изкарвах поне по една настинка, а със синузит съм от малък.

Един априлски ден миналата година докато в офиса си хапвах любимия сандвич с кюфтета, едно кокалче ми счупи един пломбиран кътник, като се бе завряло между зъба и пломбата. Останах учуден, че пломбата бе останала здрава, а зъба ми се счупи. На следващия ден сутринта ми изградиха пломба на местото на отчупеното парче зъб. С това смятах, че проблема бе решен. Да, ама не. Цяла седмица след пломбата имах ежедневно главоболие което започна да ми става странно.

Нямам спомен какво търсех в нета по това време, но попаднах на "еретична" статия за амалгамените пломби. Тази статия ми отговори на въпроса защо цяла седмица ме цепеше тиквата. И това бе началото...

След като започна "голямото търсене", попаднах на тема за суровоядството, както и на тема за водата която пием... както и на много други теми...

Беше решено - ще пробвам!
На втория ден от суровоядството ми и смянаната на чешмяната вода с бутилирана, гастрита изчезна, а умората намаляваше с всеки изминал ден. На втората седмица бях жълт като болен от жълтеница и приятелката ми започна да се притеснява за мен от новия ми начин на хранене (само тя и родителите ми могат да знаят колко мога да изям  ;D ). В последствие разбрах, че "пожълтяването" е един обикновен оздравителен процес, при който тялото се освобождава от натрупания буклук от "цивилизованото" хранене. На третата седмица започнах да спя с по няколко часа по-малко и се събуждах в някои случай с по един час по-рано от предвиденото от навития ми часовник, перфектно наспал се и пълен с енергия. Акнето изчезна и това бе както радостно, така и доста озадачаващо за мен. Зъбния камък се топеше с дни, докато изчезна напълно. Липсата му също бе много странна за мен, въпреки, че знаех каква е причината за изчезването му. Интересно за мен се оказа тази зима (когато върлуваше "смъртоносния" свински грип) да не изкарам задължителната за мен зимна настинка нито веднъж, а синузита, който уж бил наследствен и не се лекувал не се прояви под никаква форма. Зима без сополи - това наистина ми бе чуждо.

Това което се случи по нататък за мен бе истински шок. Парадонтита който лекарите казват, че не се лекува на втория месец изчезна. На местата където зъбите ми се бяха оголили израстна нова тъкан   :( . Започнах да се чудя дали да не  :--- зъболякаря си и да му навра дипломата там където не го огрява слънцето. Въздържах се естествено  ;D .

Към тази картинка ще добавя и още едно нещо за което не подозирах, че съществъва. Тъй като от години косата ми е късо подстригана (около 1мм) останах изумен от факта, че съм бил започнал да оплешивявам без да го забележа. Появиха ми се нови косъмчета в горната част на главата и започна видимо сгъстяване на косата. Към този "феномен" приятелката ми добави, че няколкото бели косъма които имах са "изчезнали" (тоест оцветили са се). Пърхота приятели също е лечим, но не със шампоани или лекарства, а с "ядене"  ;)

Мога да извадя и още примери от "ръкава" си, но мисля, че и тези са достатъчни. Държа да подчертая, че ни най-малко не смятам суровоядството за манна небесна, но е една основа върху която може доста да се помисли. Особено в контекста на конкретната статия която се опитва да ни предствани "болестотворните микроби" като основния виновник за нашето здравословно състояние, пропускайки удобно момента със щедрата покана която сме отправили към тези "болестотворни микроби" да "дойдат да ни изядат"  ;D .

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27