Автор Тема: Как да отворим така нареченото "трето око"?  (Прочетена 28220 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Roswell

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 285
  • They are already among us!
Тук мисля да пишем за методите за отваряне на така нареченето 3-то око. Този метод който ще пусна тук е отварден от Далай Лама. Дано да Ви е интересно и също така пожелавам късмет ;)

Има метод утвърден от Далай Лама:

Затваряш физическите си очи, като в същото време се опитваш да видиш/виждаш пред себе си.
Има метод споменаван от Ошо например и не само:
Затваряш физическите си очи и гледаш навътре в себе си, в тялото си.
По този начин са открити меридианите, чакрите, биоактивните точки, открита е голяма част от древнокитайската медицина, като се е добило образ за органи и системи, за тъкани и за техните заболявания. Проследяван е енергииния поток и измененията и реациите от към външни влияния.
Има метод свързан с проста концентрация (задържане на вниманието) в дадената област, което пък е част от така известната Лайя Йога - чрез последователни съсредоточавания върху чакрите.
Има метод свързан с физизески пози и гимнастики - Хатха Йога - чрез насочване на дихателните токове към разните средища, също и китайска гимнастика.

Всички тези методи са свързани и с контрол и насочване на дишането.
Може да се ползват също мудри и мантри.
Вариянти безброй.
Упражненията на Учителя свързани с визуализациите и медитациите също довеждат до отварянето на окото. Тук и по-запознати с учението на Учителя може да се включат, като дадат точни цитати от беседите и точните упражнения. На мен също ще ми бъде интересно.

Много можем да научим от слепците. В повечето случаи те имат добре развито зрение за виждане в другите измерения. Защо?! Получило се е от опит за проглеждане, от често взиране.
Например можете да изгасите вечер лампите, да запердите добре, като ограничите навлизането на физическа светлина, да приседнете сами в тъмнината и след като се успокоите с дихателни упражнения да се опитвате да виждате в мрака, за което не е нужно дори да затваряте очите си. Гарантирам ви, че след всяка една изминала минута ще започне да ви става все по-светло и по-светло и ако накрая цялата стая е изпълнена със светлина или сте успяли или някой е размърдал пердетата за да ви покаже, че вече денят е настъпил. Нищо, вие ще продължавате и през следващите нощи и все някога нощите ще се превърнат в дни. Ще видите както белите нощи, така и северните сияния.
Пожелавам успех.
Roswell
« Последна редакция: Декември 21, 2009, 01:05:38 am от H. »
Извънземно е онова същество, което живее в синхрон и хармония с истинската природа на своя генетичен

Неактивен Roswell

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 285
  • They are already among us!
Re:Как да отворим така нареченото "трето око"?
« Отговор #1 -: Февруари 20, 2010, 14:06:02 pm »
някой да има да преложи друг метод? :)
Roswell
Извънземно е онова същество, което живее в синхрон и хармония с истинската природа на своя генетичен

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Re:Как да отворим така нареченото "трето око"?
« Отговор #2 -: Февруари 20, 2010, 15:27:49 pm »
Е за това не съм съгласна много. Мислите ли че само когато изтърпиме шок ще ни се отвори третото око. Смятм че чрез медитация можем да постигнем същото дори да е по дълъг процес измерен във време.Както и да ако имате мнение или действителни случаи относно отваряне на третото око чрес стрес пишете.

Аз лично познавам една жена на която синът и почина и от тозии и шок тя сега е един невероятен добър медиум и лечител. Била е 28 години.


Ивелина Христова от „Ясновидци“
Страданията усъвършенстват
Т.нар. трето око е дял от мозъка, който при повечето хора не функционира. То е заспало. Събужда се, когато човек изживее силен стрес или му се струпат много отрицателни емоции. Третото око направлява лечителската и ясновидска дарба. За да бъде обявен за светец, един човек трябва да изтърпи много житейски страдания. Затова всички християнски светци са имали способността да лекуват.

Прочетете повече на: http://www.narodnodelo.bg/news.php?news=36257#ixzz0g59f6gbU
Under Creative Commons License: Attribution,

2.

В източните традиции себеразвитието е директно свързано с духовното усъвършенстване. Активирането или отварянето на третото око (и асоциираните с това психични възможности) за мнозина олицетворява своеобразен връх в себеразвитието.

Третото око всъщност е реално съществуваща част от мозъка, наречена епифиза (pineal gland). Това е последната открита жлеза от ендокринната система. Поради малкия си размер (колкото грахово зърно) и ограниченото количество изследвания до момента епифизата и нейната функция все още не са добре познати, дори и в научните среди.

Известни са няколко основни аспекта от ролята на епифизата. Тя е фотосензитивна жлеза, т.е. активира се от светлината и контролира различните биоритми на тялото.

При липсата на светлина през нощта епифизата произвежда мелатонин - невротрансмитер с важна роля за имунната система. Той се синтезира от друг невротрансмитер, наречен серотонин, който е основният виновник да се усещаме депресирани или щастливи. Изследване на американски учени показва, че епифизата съдържа най-голямата концентрация на серотонин от всички части на мозъка. Или казано с други думи, третото око е основен център за една от най-важните съставки в рецептата за щастие.

Епифизата е особено чувствителна към биохимическия състав на кръвта. Тя е на второ място след бъбреците по количеството кръв, което преминава през нея. По един или друг начин нашето трето око се влияе директно от чистотата на кръвта и съответно от нивото на замърсяване на нашата вътрешна среда. Затова йогите в стремежа си към духовно усъвършенстване обръщат сериозно внимание на вътрешната чистота на тялото, своевременното освобождаване от токсини, движението на кръвта и лимфата в тялото, релаксацията, медитацията и на това с какво и как се хранят, какво и как дишат. Без съмнение все повече научни изследвания ще ни убеждават във връзката между доброто здраве и усещането за душевно благосъстояние, добре известна в мъдростта на Изтока.

http://www.bm-businessmagazine.bg/bg/articles/%D0%9E%D1%82%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D1%81%D0%B8-%D0%B8...-%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%82%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%BE%D0%BA%D0%BE/550/index.html

Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Как да отворим така нареченото "трето око&q
« Отговор #3 -: Февруари 20, 2010, 19:51:04 pm »
Всеки ще му се отвори когато е готов за това. Ако насила си го отвориш може да имаш сериозни последствия за психиката и здравето. Според мене не е нужно да изживееш шок и да имаш отрицателни емоции за да ти се отвори.
Пък и защо точно него. Защо не сърдечната чакра ?
При работа с фините енергии трябва да се внимава и да се третират всички необходими за тази цел точки, а не да се поставя акцент само на една от тях.
« Последна редакция: Февруари 20, 2010, 20:04:08 pm от sedere »
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Как да отворим така нареченото "трето око"?
« Отговор #4 -: Март 28, 2010, 17:58:56 pm »

 Десинхрозата е нарушението на определени биоритми.


 Десинхрозата е нарушението на определени биоритми.


 Сезонни биоритми


 Умствени биоритми


 Типови биоритми

http://www.bonduelle-bg.pl/main/content/2/5/58/264/265/index.html

http://newiaqua.royalsbg.com/article-461.html

http://bioritmi1.blogspot.com/

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Как да отворим така нареченото "трето око"?
« Отговор #5 -: Март 28, 2010, 18:26:35 pm »
Тук мисля да пишем за методите за отваряне на така нареченето 3-то око. Този метод който ще пусна тук е отварден от Далай Лама. Дано да Ви е интересно и също така пожелавам късмет ;)

Има метод утвърден от Далай Лама:

Затваряш физическите си очи, като в същото време се опитваш да видиш/виждаш пред себе си.
Пожелавам успех.
Roswell

Roswell, това е интересно, но мисля, че за такива състояния трябва до нас да има и някой вещ в тези неща човек. Не че са трудни, но с учител нещата и степените  ще са по-ясни и без излишно напрежение.А както каза sedere, за всеки човек нещата са строго индивидуални, както и развитието му.А и не всеки е готов за това.Аз лично опитвах един път, но след 2-3 стъпки вече не знаех как да продължа.  :hi:

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Re:Как да отворим така нареченото "трето око"?
« Отговор #6 -: Май 01, 2010, 17:43:22 pm »
Относно тъмнината много често чета за това в Будиските учения.
Смятам че това не е само развиване на третото око но също така е и развиване на шестото чувство. Много практика и постоянство се изисква. Не мисля че всеки го има?
Смятам че това е невероятно сливане с тялото в което живeeм, "да познаваш себе си"?
За да станеш будиски монаx ( не съм сигорна че така се казва?), последните три години ги заклиучват в тъмна стая за да се усъвършенстват до максимум. За това не всички успяват.
Според мен има логика.
« Последна редакция: Май 01, 2010, 17:44:39 pm от SiriusAngel »
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Как да отворим така нареченото "трето око"?
« Отговор #7 -: Май 01, 2010, 20:04:42 pm »
На мен тук, нещо не ми е ясно-

Какво Конкретно значи да ти се `отвори` третото око?

В момента, как да установя, дали `третото око` не ми е отворено?
И ако спи, защо ми е да го отварям? :-X

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Как да отворим така нареченото "трето око"?
« Отговор #8 -: Май 03, 2010, 01:51:06 am »
Аз си мисля (от личен опит), че третото око се задвижва само когато човек е в екстримна ситуация, което е потвърждава горните твърдения за страдания и прочие, но не-научно обяснено - епифизата е "вратата между материалния и духовния свтя" и ще се отвори само ако излезем от "комфортната" си зона на съществуване.

И аз имах такива преживявания и смея да твърдя, че първо колабират други "защитни" органи като панкеас, жлъчка или бъбреци и тогава се активира третото око, ама е много мъчително.

И (много се извинявам, ако ще ме приемете като расистка), ама индийските медитации и прочие, не вибрират на нашите гени и не помагат за отваряне на третото око - само причиняват болка заради степените на развитие на етническите ни групи - еволюция или инволюция.

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re:Как да отворим така нареченото "трето око"?
« Отговор #9 -: Май 04, 2010, 00:30:31 am »
"Третото око" се "отваря" (кавичките са, защото нито една чакра не е затворена, доказателство - жив си) при:
1. Синхронизация между двете полукълба, алфа състояние на мозъка.
2. Съзнателно вдишване и издишване за голям период от време
3. Визуализация и концентрация върху светлината. Епифизата реагира изключително лесно на светлината вътре в ума.
4. Възобновяване на енергийната връзка между епифиза и хипофиза (при индиго децата това е по рождение) - "Когато хипофизата погледне към епифизата, светлината озарява тялото"
5. Продължително насочване на очите нагоре. Не само на двете физически очи, а по-скоро на вниманието. Последното е особено опасно, защото веднъж започнал този процес не може да бъде спрян. Когато вниманието се насочи към третото око и се фиксира там, съзнанието започва да се пренася в горната триада от фини тела, а ако нисшите тела (етерно, астрално и ментално) не са готови за това, се получава раздвоение в психиката. С три думи, не си играйте.

Неактивен arvent

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re:Как да отворим така нареченото "трето око"?
« Отговор #10 -: Септември 12, 2010, 14:33:35 pm »
В матерял на Деивид Лилкок посочва, че хипофизната жлеза има структурата на око, но без оптиката. Освен това посочва с доста снимки, че дори във Ватикана имат "култ" към хипофизата изразен със солидна статуя. Мисля, че това би било интересто на хората които търсят начини за развитие.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Как да отворим така нареченото "трето око"?
« Отговор #11 -: Септември 12, 2010, 19:45:50 pm »
В матерял на Деивид Лилкок посочва, че хипофизната жлеза има структурата на око, но без оптиката. Освен това посочва с доста снимки, че дори във Ватикана имат "култ" към хипофизата изразен със солидна статуя. Мисля, че това би било интересто на хората които търсят начини за развитие.

Структурата на яйцето и на окото са еднакви. Пирамидата генерира полета, които при дължинен разрез имат геометирята на яйцето и на окото.
Понеже хипофизата изпълнява същата роля като био-технология, има същото геометрично посторение, като да сравняваме старинните и новите револвери - същото е.

Неактивен arvent

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re:Как да отворим така нареченото "трето око"?
« Отговор #12 -: Септември 13, 2010, 13:41:39 pm »
Благодаря! Имам молба, ако не те затруднява да посочиш определена литература от която да разширя знанията по темата.

Неактивен secunden

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 31
Re:Как да отворим така нареченото "трето око"?
« Отговор #13 -: Септември 24, 2010, 19:29:34 pm »
Аз лично използвам един много прост метод който съм го прочел в книгите на ошо , поне при мен специално има ефект , та идеята е следната.
Гледане в пламък на свещ около 15-20 минути без концентрация без мислене без нищо,просто гледаш.
ИСТИНАТА ЩЕ ВИ НАПРАВИ СВОБОДНИ!

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Как да отворим така нареченото "трето око"?
« Отговор #14 -: Септември 24, 2010, 19:39:03 pm »
Аз лично използвам един много прост метод който съм го прочел в книгите на ошо , поне при мен специално има ефект , та идеята е следната.
Гледане в пламък на свещ около 15-20 минути без концентрация без мислене без нищо,просто гледаш.

Е то това е сред най-сложните неща, които чувам.


arvent, определена литература няма. Има само неопределена литература. Аз чета всичко и от всякъде и си отваряш очите и ушите винаги и постоянно. И нещата сами се сглобяват в главата ми.


 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
51 Отговора
37714 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
14 Отговора
13538 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2006, 03:33:03 am
от Ford_Prefect
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12120 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
1 Отговора
8415 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2008, 23:31:38 pm
от Peacekeeper
7 Отговора
12108 Прегледи
Последна публикация Юли 10, 2009, 02:21:19 am
от Peacekeeper

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27