Автор Тема: ВМ-НВХ  (Прочетена 5856 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Hound Dog

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 86
ВМ-НВХ
« -: Септември 07, 2009, 11:32:51 am »
Пускам тази тема със съзнанието, че тук поне 98% от хората са вегетарианци  :hi: или поне поддръжници на този хранителен режим. С риск да ме линчувате ви представям моят начин на хранене. Той в абсолютен разрез с моралните и здравословни възгледи на повечето от вас, но все пак се замислете върху него. Аз се чувствам перфектно, тялото ми е машина, бягам и тренирам здраво и не боледувам откакто съм на него. Нямам никакъв проблем.

Какво ям:
Месо всеки ден, по-мазно, телешко, свинско, цели яйца, масло, зехтин, мааалко ядки, по-рядко пилешко, риба, краставици, домати, зеле и пр. зеленчуци без нишестени. Енергията идва от мазнини, протеина е между 2 и 3 гр. на килограм активно тегло.
Какво не ям: боклуци, млечни (освен масло), слънчогледово олио, плодове и т.н.

Четива:
http://spidersport.com/forum/viewtopic.php?t=5476
http://www.livetolift.com/?cat=13

Аз съм хищник, съжалявам ако това ви отблъсква. Не очаквам да променя някого, но помислете поне. За себе си съм избрала.

Неактивен Amrita

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re:ВМ-НВХ
« Отговор #1 -: Септември 07, 2009, 11:43:19 am »
Не знам, защо реши, че толкова голям процент от пишещите тук са вегетарианци. Надявам се и че не търсиш някакво предизвикателство в посочването на твоя режим на хранене (все пак И това е личен и строго индивидуален въпрос). Моя не намирам за нужно да обсъждам тук.
Имам въпрос към теб, каква е причината да не я деш плодове? И една забележка: това, че в момента нямаш видими здравословни оплаквания, не е гаранция за съсътоянето на организма ти в бъдеще.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:ВМ-НВХ
« Отговор #2 -: Септември 07, 2009, 11:51:22 am »
Хахаха, харесва ми чувството, с което е пусната темата:D

За нивото на което си в момента, заблудите за мен са истини за теб :) Обаче ще имаш повече полза да се върнеш във форума, когато истините ти започнат да стават заблуди.

Неактивен mirage

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • Im omnia paratus
Re:ВМ-НВХ
« Отговор #3 -: Септември 07, 2009, 15:02:24 pm »
Гледах наскоро едно филче за гладиаторите и казаха, че открили , че диетата им била предимно зеленчукова.Според мене всеки е различен и не може всички да ядат една и съща храна и да очакват един и същи резултат.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:ВМ-НВХ
« Отговор #4 -: Септември 07, 2009, 15:12:44 pm »
Според мене всеки е различен и не може всички да ядат една и съща храна и да очакват един и същи резултат.

Това е така.Но е само едно на ръка.

Другото е, че масовите опити и тестове на месоядни да откажат месото и да пробват вегетариански или още по-далече - суровоядски начи нна живот - се провалят поради една съществена причина.Множеството провали на тестовете оставя обществото с мнението, че тия две неща не бачкат.

Работата е там, че самият начин на съществуване е различен.Да съществуваш чрез месо е все едно да караш детска количка с педали.А да съществуваш чрез  вегетарианско суровоядство е все едно да караш автомобил.

Нещата са принципно еднакви, но само принципно.Да караш количка с педали е много лесно и бачка винаги, но само ако скоростта и обхвата на възможностите й те устройва.
Ако искаш да увеличиш обхвата на възможностите й и скоростта й, като я замениш с автомобил, трябва да положиш много по-големи усилия в шофирането.Защото съществуването на суровоядна храна е много по-сложно и изисква съвсем нови действия и поведение.


Така първо всеки е различен и има нужда от различна храна.И второ живеенето на различни типове храна изисква да се живее по различен начин, за да работи съответния тип изхранване.

Месоядните порсто не разбират, че да ядеш раситтелна сурова храна е нещо много по-сложно от това да ядеш каквото ти падне.И ако не можеш да го правиш, естествено, че ще се провалиш.
Но пък сложността на нещата се отплаща с много по-ценни резултати :) Същото като при фабриката за широко производство и за специализирано производство.
« Последна редакция: Септември 07, 2009, 15:15:59 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Hound Dog

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 86
Re:ВМ-НВХ
« Отговор #5 -: Септември 07, 2009, 15:51:37 pm »
Пуснах темата по същата причина, поради която съществува тема "вегетарианство". И около двата начина на хранене има мноо спорове, много различни мнения и т.н. Не искам да започвам безмислени спорове, нито да убедя някого, че е гот да се яде месо, а да разбера защо повечето хора тук (и не само отричат месото). Тялото ми не е играчка и гледам да се информирам.
Още повече от суровоядните ми познати срещам нетолерантност и дори злоба.

Не ям плодове, защото отричам захарта. И не са ми вкусни.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:ВМ-НВХ
« Отговор #6 -: Септември 07, 2009, 16:06:41 pm »
Ами няма да успееш само с тема във форум.

За да разбереш каква е разликата и да си отговориш на въпроса "Защо", трябва сам да пробваш нещата.Само че както каза, тялото ти не е играчка и трябва да си много внимателен.
Защото веднага ще ти кажа: на нивото на информираност, което имаш в момента, по-скоро ще се самоубиеш, отколкото да успееш да се храниш по-висококачествено.Правя си извода от това, че отказваш захарта, като не ядеш плодове.Не ти давам акъл, просто те насочвам - дезинформирал си се по отношение на захарта, върни се и се интересувай още.


Няма никакъв начин, по който да ти обясня "Защо".Трябва да пробваш сам, но имай предвид, че човек първо не успява от първия път, и второ не всеки успява да прави това правилно, защото да живееш на суровоядна храна е много по-сложно.Само че е в пъти по-възнаграждаващо.
Докато сам не пробваш, ще трябва да приемеш на доверие, че това, което наричаш "чувствам се добре" е едно смешно нищо пред това, което аз в момента наричам "чувствам се добре".Бил съм месояден(всеяден), занимавал съм се с фитнес 2 години, след това с кик-бокс 4 години.Бях вегетарианец за една година, малко повече от половин година съм суровоядец.
« Последна редакция: Септември 07, 2009, 16:08:32 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен remalyks

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 199
  • in/at/on 11
    • 11
Re:ВМ-НВХ
« Отговор #7 -: Септември 07, 2009, 21:58:26 pm »
Еми който няма пари, яде каквото му падне  :) ;D
11

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:ВМ-НВХ
« Отговор #8 -: Септември 07, 2009, 22:15:19 pm »
Не е така.Аз живея със 100лв за себе си на месец и ми стигат идеално за начина ми на хранене :)

Неактивен XVisible

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
    • Тук трупам всичко преведено от мен и не само...
Re:ВМ-НВХ
« Отговор #9 -: Септември 07, 2009, 23:07:19 pm »
Доста трудно е да се определи дали даден вид хранене е по-евтин от друг... На мен ще ми е трудно да се побера в 100 лева на месец.
Може би защото съм суровоядец от 9 седмици?  :)

Неактивен Hound Dog

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 86
Re:ВМ-НВХ
« Отговор #10 -: Септември 08, 2009, 00:51:28 am »
На мен режима ми излиза скъпо - взимам от най-качественото месо, което успявам да намеря, обикновено 14 лв/кг. Килограм ми стига за три дни. Отделно ям зеленчуци и яйца и отиват бая пари - около 200 кинта на месец.
Месо не означава кренвирши, салами и готова храна. Така че аргументът беше смешен.

А за захарта - фруктозата си е захар. Нищо сладко в моята уста.
« Последна редакция: Септември 08, 2009, 00:53:18 am от Hound Dog »

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Re:ВМ-НВХ
« Отговор #11 -: Септември 08, 2009, 01:22:02 am »
Не ядял плодове  ;D
Аз си хапвам месо, защото ми е вкусно. Най-важното в храненето е да не се тъпчеш с боклуци. Малките отклонения тялото си ги компенсира.

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:ВМ-НВХ
« Отговор #12 -: Септември 15, 2009, 17:09:17 pm »
Една моя роднина също не обича и не яде плодове. Почти на всяко хранене (само вечер) присъства месо под някаква форма, млечни продукти консумира рядко, пуши от 20 години и пие кафе всеки ден по поне 2 пъти. Не е боледувала от години, има само от известно време проблеми с кръста и това е. Това за допълване на темата- всеки сам решава как да живее и как да се храни.
« Последна редакция: Септември 15, 2009, 17:14:15 pm от merulious »
...water can flow, and water can crash...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27