Автор Тема: Алкохолът по-вреден от канабис, ЛСД и екстази  (Прочетена 31422 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Алкохолът по-вреден от канабис, ЛСД и екстази
« Отговор #45 -: Април 20, 2009, 21:48:25 pm »
ДА! Те са забранени.Ефектът ,е че ти се привиждат разни работи. ;D
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен %00

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 126
    • organic SEO
Re:Относно: Алкохолът по-вреден от канабис, ЛС
« Отговор #46 -: Април 25, 2009, 08:24:56 am »
На първо място, много е важно да се разбере въпросът за разумната употреба. Което и да било вещество ще навреди, ако бъде прието в неразумно големи количества, в неподходящо обкръжение или в неправилен момент. Обратно, почти всяко вещество, освен разбира се откровените отрови, би могло да дообогати представите ни за реалността посредством добавянето на нови изживявания и впечатления, които по друг начин често не би било възможно да бъдат получени. Например, едно извънредно голямо количество вода ще ви удави (!), но умерено количество е необходимо за ежедневния ви живот. Хората, които използват халюциногенни гъби, стриктно препоръчват това да се прави в подходящата атмосфера на Балкана, далеч от случайния народ, защото въздействието на тези растения изостря крайно много сетивата и един неподходящ клаксон на кола например може да предизвика нервен шок. Хората, които използват канабис, препоръчват това да не се смесва с алкохол, а също така да не се прави в случайна улична компания. Канабисът предразполага към по-дълбока впечатлителност и мащабно осъзнаване, и е безпредметно да се възприема с празнодумието на едно лекомислено веселие.

Следващ важен момент, свързан с приемането на въздействащи на нашето съзнание вещества, е тяхната собствена чистота. От хилядолетия хората използват истинското гроздово ферментирало вино - както в тракийските дионидиеви мистерии, така и вечер, у дома, със семейство и приятели. Доказан е положителният ефект от добрия алкохол върху здравето и благоразположението на хората. Какво обаче да кажем за шише Flirt, където има всички видове химична парфюмерийност, но не и така полезните съставки на органическия фермент! Знае се за многобройни ослепявания и други поражения от лош алкохол, а хората, които са станали роби на този навик, познаваме като алкохолици и без изключение те пропадат. Чистотата е от съществено значение и за природните вещества, които се използват като халюциноген. Изключителни рискове крие например използването на канабис, който е обработван преди това с химически добавки или е облъчван, наторяван с неприродни средства...

На трето място ще споменем синтетичните наркотици. Това са вещества, които ги няма в натурален вид в природата или, макар да са извлечени от там, биват подложени на сериозна лабораторна преработка и се превръщат в крайна сметка в неорганичен продукт. Една голяма група синтетични наркотици са така наречените "power makerи" (такива, които "дават сила"), доста популярни сред партитата на най-младите. По същество това е една голяма безмисленост, защото заставя организма да отдаде ресурси от жизнения си резерв за едно лудо подскачане, което същевременно не се възнаграждава с нищо друго, освен с изтощение. Преди хилядолетия, когато културата за използване на въздействащи на съзнанието вещества била несравнимо по-развита от днешната, биха определили такова безидейно приключение като кощунство! Те позволявали приемането на изменящо съзнанието вещество единствено в контекста на посвещенията, откровенията и издиганията на Духа. Особено място в тази посока могат да заемат вещества като LSD. Предупреждаваме, че това е особено интензивно въздействие и заиграването с него не би трябвало да се случва без специална подготовка. Онези, които са опитвали такова "пътешествие", го определят като изумително и неподдаващо се на конвенционално описание. Има обаче и документирани случаи на сериозни увреждания, предизвикани от една необмислена "приключенска" стъпка.

На четвърто място ще споменем една група ежедневни неща, които толкова много сме свикнали да виждаме в обкръжението си, че и през ум не ни минава да наречем чашата с кафе на бюрото пред нас или пълния пепелник с никотинови фасове отсреща, със страшната и екзотична дума "наркотик". Уви, шоколадът, кафето, захарта, тютюнът - това са вещества, напълно вместващи се в дефиницията на понятието "наркотик". Те пристрастяват, дълготрайната им употреба уврежда организма и го задължава да продължи да ги използва, за да може да функционира нормално. Колкото и да е страно, тези неща са повече наркотик, отколкото канабисът например. Нека да не се заблуждаваме с всеобщо наложената доктрина! Както е известно, доктрината е временно и конюнктурно обслужващо властта положение - напред и назад в историята могат да се проследят и доста различни положения, които също са (били) доктринално обусловени и с нищо не са по-верни или по-грешни, може би!

И на пето място ще отбележим най-трудният за разбиране пласт на наркотичната тема. Думата "наркотик" идва от "наркоза" - притъпяване, приспиване, замайване. Когато продължително гледате телевизия (и особено когато безразборно превключвате от канал на канал!), изпадате именно в такова състояние. Същото важи и при слушането на безмислена музика по радиото например, което често из офисите е пуснато non-stop, без въобще някой да му обръща внимание и без дори да разбира, че то работи и му пълни главата с глупости! За да бъде нещо "наркотик" в истинския смисъл на думата, не е необходимо непременно да представлява някакво вещество, което да приемаме в тялото си. Наркотично действие имат общо взето всичките електронни медии, които ни бърборят и поддържат постоянен, несъзнаван фон на "гладкост", "плавност" и "неусетност". Има много "наркотично зависими" хора, които се изнервят, ако нямат радио или телевизор, чието бърборене да им поддържа въпросния фон. Но няма нито един редовен потребител на канабис, който да има реални психо-физиологически проблеми, ако внезапно остане без любимия си joint и дълго време не може да си намери такъв, за да се напуши! Просто няма такъв :D ...

Важно е да се търси цялостно и задълбочено разбиране за нещата, които обсъждаме тук. Много е лесно да лепнем готов етикет на нещо, в смисъл, че то е такова или онакова, но такава практика не се различава много от средновековната Църква и нейната склонност да обявява някои неща за ерес - просто така, без мисъл. Мнозина от тук-пишещите и по-специално в заключената понастоящем тема за канабиса, се изредиха просто в желанието си да дадат обструкция на едно или друго свидетелство, или обратно, да надигат също толкова необоснован, пан-анархически вой. Важно е да търсим обективна информация, каквато има достатъчно както тук, във Форума, така и на други места в internet, и да не изпадаме в нито едно от клишетата, така услужливо предоставяни ни от система, нежелаеща от нас да мислим. Важно е да не се страхуваме от това да разберем, че може би някой от основните потоци на социално предполагане/убеденост не е верен! Както нагоре се спомена, има безброй много епохи и безброй много възгледи, които са се считали за верни тогава и това може да се проследи. Следователно, днешната доктрина не е непременно най-правилната и може на места да се окаже, че Истината е напълно друга.


RESPECT, съпланетянино !
Нарочно цялото пак цитирано, да четат!
╟╩╦═╬╧╩╦═╬╧Оrgаnic SEO NinJah╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Re:Алкохолът по-вреден от канабис, ЛСД и екстази
« Отговор #47 -: Април 25, 2009, 10:54:14 am »
И от мен респект за горния цитат

Неактивен itsalv

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
  • Брашното което скача за да порастне.
Re:Алкохолът по-вреден от канабис, ЛСД и екстази
« Отговор #48 -: Юни 04, 2009, 01:34:21 am »
ДА! Те са забранени.Ефектът ,е че ти се привиждат разни работи. ;D
Братле, гъбите не са забранени, забранена е продажбата им! Всеки може да си бере по планините. Моето мнение по въпроса за дрогите (алкохол, цигари, хероин..) е че всеки сам си решава какво да си прави, както някои по нагоре беше написал.. Не че се изтъквам или принизявам  :-\ ама опитвал съм всичко от тези вещества и от личен опит да ви кажа, че трудно се оцелява, още по трудно е да се откъснеш... Повечето умряха, но аз съм на 23 и съм жив и откъснат ;D Това до колко съм останал нормален е друг въпрос  laugh Така, че темата не е правилно формулирана! Всички изброени е заглавието вещества са някъкъв вид дрога, както пишеше в една книга(сега не ми се търси коя беше) дори и подправките са наркотик! Вече самите наркотици са съвсем отделни класове и е пълен смях как може някои да се опитва да ги категоризира с една дума НАРКОТИЦИТЕ. Това са вещества с различно действие/вреда! Истината е, че кой каквото сам си направи - никой друг не може да му го направи! А още по голямата истина е, че дрогата е СКУЧНА! По-добре е да твориш адекватен!!!
Кой каквото сам си направи - никой друг не може да му го направи!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Алкохолът по-вреден от канабис, ЛСД и екстази
« Отговор #49 -: Юни 04, 2009, 07:21:29 am »
Никога няма да забравя как в 7 сутринта чаках една любима моя приятелка да се прибере пред тях. Прибра се накрая на 4 крака напушена и с мътен поглед. Кой знае колко човека от купона са я минали в това състояние.
Оттогава много мразя тревата и не обичам хората, които употребяват.
А тия, дето я продават заслужават само смърт!

Няма логика, която да ме убеди колко нелоша и колко незарибяваща е тревата.
Аз по принцип съм логичен човек, но тук логиката отдавна си отиде. Вече от години в себе си имам гняв и ярост, нажежени до бяло.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Empistosunh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Алкохолът по-вреден от канабис, ЛСД и екстази
« Отговор #50 -: Юни 04, 2009, 11:51:00 am »
Според мен еволюцията в отношението със средствата, повлияващи централната и автономната нервна система и психиката (СПЦАНСП) предстои. При това много елегантно бих казала.
Може би всички сте чували термина ендогенна наркотизация, но предполагам малко от вас са се зачитали по темата. Според последни данни на Световната фармакологична асоциация, изнесени на конгреса по клинична фармакология и терапия “Флоренция 2000”, жлезите ни с вътрешна секреция могат да произведат всякакъв коктейл, ако бъдат стимулирани да го направят.
След цитираното събитие големите фармацевтични компании започнаха да произвеждат препарати, които приучават ендокринологичният ни апарат да работи различно, при това трайно. Какво означава това?
Това означава, че ако приемаме примерно инхибитори на повторното навлизане на дадени хормони в синапсите (норадреналин, адреналин, серотонин), то ние буквално приучаваме мозъка си да работи различно. След 10 месечен прием на такива инхибитори, нашата нервна система работи коренно различно, а най-важното е, че при бременни, плодът приема такъв цикъл на работа от майката. Т.е. бебето се ражда с променена ендогенеза.
Факт е, че ендокринолозите вече имат пациенти, които настояват да бъдат подложени на такова хммм... "лечение".
Цялата процедура по промяна на неврологичния ни баланс се състои в "хакване" на мозъка. Ще се опитам да я обясня по-просто, с риск да не съм достатъчно изчерпателна.
Ако живеете в стрес, лесно изпадате в депресивни състояния и все по-рядко се усещате щастливи, инхибиторите на ПН  на серотонина в синапсите ще се погрижат за тези ви оплаквания. Хапчетата съдържат т.нар. активни метаболити, наречени М1 и М2, чиято функция е да се свържат с т.нар. α1 и β1 рецептори, като осигурят на ЦНС възможността да усвоява по различен начин малкото серотонин, който произвежда. Това обаче е само първа фаза, която трае ( в случая със серотонин) само 4 дни, докато се получи т.нар. насищане с препарата. Втората фаза е да накара хипоталамуса да секретира различно количество от въпросният хормон (наречен хормон на щастието) и дори да го прави по-често. При нормална работа на секрецията на този хормон, ние го консумираме по три пъти на ден, при това не всеки ден. При стрес, апатия, депресия... нашето тяло изобщо не усвоява серотонина, който си произвежда сам по естествен път. А при втора фаза на препаратите, започваме да отделяме малки количества серотонин през 20 минути. Резултатите от такъв хормонен коктейл са: веселост, повишена жизненост, нежелание за допълнителни стимуланти (кафе, цигари, алкохол... Мжд. последният е много трудно усвоим, т.е. трудно се напива човек), външните признаци са буквално на щастлив човек, който има нужда от повече вода. Тъй като метаболизмът е ускорен с 25%, организмът има нужда от повече прием на течности.
Важно е може би да уточня, за хората, които се интересуват от фармация, че инхибиторите на повторното навлизане в синапсите, не са МАО инхибитори. Освен това приемът на коментираните инхибитори с тези на МАО е противопоказателен и несъвместим.
"Злото идва при нас, хората с фантазия, носейки като своя маска всички добродетели." - Уилям Батлър

Неактивен itsalv

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
  • Брашното което скача за да порастне.
Re:Алкохолът по-вреден от канабис, ЛСД и екстази
« Отговор #51 -: Юни 04, 2009, 12:04:52 pm »
 Ами според мен не СИ права да се ядосваш за това, че приятелката ти се Е напушила и Е отишла да еб*. Едва ли някои й е сипал марихуана в питието, това че тя се Е надрусала не виждам какво общо има с теб, дори и да ти е най-добрата приятелка.. Мисълта ми става малко тежка но идеята е, че не можем да предпазим хората да правят грешки, още по малко пък сме длъжни да се ядосваме заради това.. Загуба на време :) Като цяло съм съгласен с теб, че тук логиката отдавна си отиде, но май никога не е имало логика в тази държава, пък и в която и да било друга.. Важен е духовния мир и радост, не външните изкуствени "щастия". Така, че Танграта не мрази по принцип хората защото употребяват трева например, стига да не ти се мешат в личното пространство ако искат да си се пързалят на челата по топлия асфалт. Ако мразиш по принцип - тогава си само НАЗАД.  
Кой каквото сам си направи - никой друг не може да му го направи!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Алкохолът по-вреден от канабис, ЛСД и екстази
« Отговор #52 -: Юни 04, 2009, 16:56:22 pm »
Това много добре го знам, о то от много отдавна, и вече почти не мразя. Старах се доста. Но има малко неприязън останала.
Както и да е. Просто още един добър урок.

Но никой не може да ме убеди, че тревата видиш ли е безвредна и няма нищо лошо да се напафкваш отвреме навреме. Затова и тръгнах да пиша поначало.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Re:Алкохолът по-вреден от канабис, ЛСД и екстази
« Отговор #53 -: Юни 05, 2009, 14:45:18 pm »
Танграта ,
аз както съм виждал удавени хора,да взема да намразя водата.Ако нямаше толкова вода на планетата,щеше да има милиони, които нямаше да са се удавили.
Не те разбирам ,ама никак :)
Но то е ясно,че ако някой реши да не харесва нещо,надали ще се намери някой да го убеди в обратното.
Силно впечатление прави това,че искаш смърт за тези ,които я продават,но иначе не мразиш......Какво ли щеше да е ако мразеше :)

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Алкохолът по-вреден от канабис, ЛСД и екстази
« Отговор #54 -: Август 28, 2009, 16:08:06 pm »
 :) Всичко, което замъглява съзнанието и ни пристрастява към себе си смятам,че е вредно. Алкохолът от своя страна е БИЧ за нашата нация. А всяка зависимост ни води към следваща такава, въпрос на време е .:hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27