Автор Тема: Библиотеката на "XNETBG"  (Прочетена 6928 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Библиотеката на "XNETBG"
« -: Февруари 13, 2009, 22:59:56 pm »
Отдавна мислех да предложа тази тема, въпреки страха, опасенията и отбивките, които ще получа от Eon, ще такава тема ще яде много памет.

Та така. Предлагам да се създаде БИБЛИОТЕКА във форума. Нещо като "Спиралата", но с разликата, принципно разработени теми, копирани главно от главните раздели и теми на форума. Литература много и дал бог. И тази литература повечето от съфорумците ще я предоставят, надявам се, ентусиазирано и безкористно! Литература много и на други езици.

Разбирам, че администраторите не искат да правят подобна тема заради изобилието, което цари в интернет и това, че всеки може да си намери почти всичко, каквото поиска. Но дали е така? Все още има хора, които са ме питали за определена книга и ме молят да им я изпратя /на което естествено се отзовавам/, което ще рече, че не всичко се намира така лесно и толкова лесно. Лично аз на няколко пъти съм търсил в нета неща, които по цяла вечер не мога да открия и в един прекрасен момент се оказва, че такива неща в нета въобще няма. Тук вече става дума за специфични информации. Примерно аз имам една руска книга, която е издавана преди четирсетина години, преведена е на български и касае загадките на древната история. Забележителното е това, че тя е издавана в "доброто" социалистическо време на България.

И, за да не става претрупване на материал, предлагам на админите не всеки да може да публикува книга или статия. Нека желаещите да пращат материалът на някой от админите и те да преценяват дали книгата е издържана за публикуване в "Библиотеката на форума". Така ще има някакъв контрол! И чак тогава книгата или статията да се появява във форума. И така ще се пресече публикуването на "жълти" материали. В "Спиралата" се работи на този принцип. Материалите се изпращат на админа на "Спиралата" и той ако прецени публикува.

Момчета, с XNET-телевизията нищо не стана, нека поне си имаме библиотека, а!!! В това поне ще има голям успех!

cdms

  • Гост
Относно: Библиотеката на "XNETBG"
« Отговор #1 -: Февруари 13, 2009, 23:10:29 pm »
http://www.xnetbg.com/new/content/section/3/40/
Това не е ли библиотека със статии. Естествено струват ми се малко рехави и смятам, че плачат за запълване, но това го решават админите. Съгласен съм с SMSI-H , че трябва материалите да са достъпни. Колкото до пресяването на информацията си мисля, че трябва да се направи екип от няколко човека, който да движи библиотеката.
Късмет.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Относно: Библиотеката на "XNETBG"
« Отговор #2 -: Февруари 13, 2009, 23:18:43 pm »
http://www.xnetbg.com/new/content/section/3/40/
Това не е ли библиотека със статии. Естествено струват ми се малко рехави и смятам, че плачат за запълване, но това го решават админите. Съгласен съм с SMSI-H , че трябва материалите да са достъпни. Колкото до пресяването на информацията си мисля, че трябва да се направи екип от няколко човека, който да движи библиотеката.
Късмет.
Не говорих за статии. Главното, което имах впредвид, бяха книгите, за които по принцип няма паметов капацитет, когато се качват от форумците в постовете им. Горовя за книги, които могат да се разпрострат като памет до няколко мегабайта и за които си има отделен раздел, в който всеки знае че там има книги. Знаете ли, че само за съм публикувал доста интересни книги, които даже за вече не помня, къде са и в кои теми...

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Библиотеката на "XNETBG"
« Отговор #3 -: Февруари 14, 2009, 00:12:15 am »
Такава беше първоначалната ми идея когато предложих съществуването на раздел "Книги". Впоследствие той се обърна по-скоро на "какво препоръчваш". Разбираемо е - не всеки може да скенира или издирва книги. Преди можех - днес все по-рядко. Има много уникални заглавия които хнет ги е давало на спиралата - иначе нямаше да ги има и до днес. Всичко се свежда до личния принос и ентусиазъм :)

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 509
Re:Библиотеката на "XNETBG"
« Отговор #4 -: Октомври 01, 2009, 23:39:27 pm »
 8) Електронна Билиотека - Нов световен ред и Тайни общества

п.п. Уважаеми Black Adder, благодаря за поправката. Това си е чиста реклама, като не ми слагате вие реклама аз сам си правя :)
« Последна редакция: Февруари 14, 2010, 20:09:22 pm от Морфей »

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Библиотеката на "XNETBG"
« Отговор #5 -: Октомври 02, 2009, 10:53:27 am »
Уважаеми Морфей, може ли една лека корекция да направите във своето изказване, което следва да бъде коригирано 'Библиотеката на фен на "XNETBG"' защото иначе звучи малко като подвеждаща реклама ;)
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Библиотеката на "XNETBG"
« Отговор #6 -: Януари 19, 2010, 20:32:09 pm »
8) Електронна Билиотека - Нов световен ред и Тайни общества

п.п. Уважаеми Black Adder, благодаря за поправката. Това си е чиста реклама, като не ми слагате вие реклама аз сам си правя :)
Сайта кърти и извозва  ;D
Благодаря!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
51 Отговора
37726 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12134 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
1 Отговора
8417 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2008, 23:31:38 pm
от Peacekeeper
8 Отговора
11019 Прегледи
Последна публикация Май 03, 2010, 07:54:49 am
от Мама Котка
17 Отговора
14982 Прегледи
Последна публикация Януари 23, 2011, 15:50:32 pm
от Дейзи

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27