Автор Тема: Разпадът на САЩ  (Прочетена 30593 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Разпадът на САЩ
« Отговор #45 -: Юли 13, 2011, 02:54:58 am »
От посочения линк само точка 8 от мнението на Ултрафутур видях да изтъква предимства за обединяването:
Цитат
8. Необходимото и неизбежно обединение на САЩ с Канада (заради природните й ресурси) и Мексико ( заради евтината работна ръка ).
Само дето и 2те изтъкнати предимства ми се виждат съшити с бели конци.

Първо, при обединение на САЩ с Мексико, ще се случи точно ОБРАТНОТО. Евтината работна ръка от Мексико ще поскъпне.
На всичкото отгоре те и сега си имат евтина работна ръка от Мекско.
Ако се обединят ще стане точно ОБРАТНОТО. Те ще загубят сегашната евтина (нелегална) работна ръка идваща от Мексико и ще се принудят да ги легализират, да им плащат осигуровки, пенсии, застраховки и по-високи заплати.

Колкото за ресурсите на Канада,
ДА, САЩ може и да искат да се обединят, щото наистина Канада има много ресурси, а населението и е 20ина млн. 10-15 ПЪТИ по-малко от на САЩ.

НО дали Канада ще иска това!?
Мислете, бе!!!
Не копирайте текстове папагалски.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен BatvAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:Разпадът на САЩ
« Отговор #46 -: Юли 13, 2011, 03:46:33 am »
Изкарвам ти дневния ред на секретно заседание на конгреса преди три години! Тогава беше невероятно да има финансова криза в Щатите , всичко си беше на 6(в деня на фалита си банката Лемънд Брадърс има най-големият възможен "рейтинг" ААА),.. а какво стана?
Какво си мислиш ,че са обсъждали на тайно заседание (едва четвърто в историята им)?
Щом смяташ, че са се занимавали с глупости - твоя си работа.
На тези заседания се обсъждат работи за 50 години напред.
За какво , сега се разиграва този цирк с Гърция? Да се девалвира Еврото естествено. Евтин износ и Германия, Франция(едни от главните кредитори на Гърция) ще си избият загубите.
А защо се разиграва тоя цирк с американския дълг?
То е ясно , че ще го одобрят по-високото ниво на дълга.
Досега са го правили към 70-пъти. "Няма нищо по-лесно да откажеш пушенето" - казал Марк Твен - "Аз лично съм го правил около сто пъти"!!...Гарантирам ти че преди 02.08.2011, новия таван на държавния USA дълг ще бъде одобрен, и долара ще тръгне към поевтиняване, а Евросъюза ще почне да заиграва с друго плашило. Този път Италия. :)
(След време някой ще ме чете и ще се прави на експерт).  ;D
 

Неактивен cccpkgb

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 269
Re:Разпадът на САЩ
« Отговор #47 -: Юли 13, 2011, 11:50:07 am »
Дали пък няма да се слеят в съюз с Мексико и Канада?
Може и да го направят.

А ти имаш ли причина, ЗАЩО ще го правят. Каква ще им е изгодата от това?

Изгодата най-вероятно е така постепенно да сформират съюзи, които накрая да се слеят в една супер държава, с едно правителство, банка. Така предполагам че контролът в/у масите ще бъде още по-лесен. То не че сега го няма.

Цитат
НО дали Канада ще иска това!?

Канада някой ще я пита ли? :-X
« Последна редакция: Юли 13, 2011, 11:54:47 am от cccpkgb »
Этот шоу-бизнес мама, папа Он будет с тобой или без Если ты послушаешь Камен

trader

  • Гост
Re:Разпадът на САЩ
« Отговор #48 -: Юли 13, 2011, 12:54:18 pm »

Неактивен Liubo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
Re:Разпадът на САЩ
« Отговор #49 -: Юли 13, 2011, 14:16:04 pm »

А ти сигурно пишеш от някой руски бункер на кгб-то.
Още не си го научил българския, обаче. Дерзай!

От където и да пиша, по постингите ми се вижда, че аз не се прекланям нито пред американците, нито пред западняците, нито пред руснаците. Аз давам обективна информация за тях, като я подкрепям с факти и източници. Не измислям нищо. Съгласен съм, правя грешки като пиша. Често директно превеждам от руски на български, понякога от английски на български. Но пък, смятам, че е по-важно това, което пиша, а не правописът ми. Въз основа на информацията за "цивилизованните" държави, която поствам, всеки здравомислещ човек, запознат с живота в България, би отредил друго място на България в света.


Разбира се ... говорим за добре организирана и управлявана икономика. В България тоя принцип се опорочава, щото заемите се ползват не за развитие. Но едва ли и в САЩ е така. Затова нарочно държат голям заем. Това е още един ход от шаха, който играят. Така печелят един ход, една пешка повече, няколко процента, на гърба на далите заема.

Айде стига съм писал, че трябва да ходя на работа.

Да те попитам, на основание на какво ти правиш двете заключения едно след друго?
Че в България непременно този принцип се опорочава, но в САЩ  - ти пишеш, че ЕДВА ЛИ е така?
Ти не използваш заключение на някой виден икономист или някой източник. А просто си наясно с това, че в България е непременно зле, но в САЩ - в страната на паразити - непременно е добре.
Ти не си единствен случай, затова зададох въпроса. Жалко ми е, че хората не ценят това, което имат. Явно, трябва да го изгубят, за да разберат...

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Разпадът на САЩ
« Отговор #50 -: Юли 14, 2011, 05:59:42 am »
Е, ти от луната ли падаш?

Всичките заеми от ЕС се усвояват в бг на принципа на великодушието на политиците.
Те взимат, колкото им хареса, и оставят на народа колкото им хареса.

Отпущат се да кажем 10 милиона за паркове и градинки.
Даден политик си прави фирма за озеленяване(или поставено от него лице).
Взима всичките 10 млн, а след това наема една групичка циганки да прекопаят старите градинки, и една групичка цигани да пренаредят плочките.
Може, ако му се откъсне от сърцето, за себап (да благото на хората, безвъзмездно и да го помнят, демек), може да построи някое шадраванче.
Останалите 9.99млн си ги прибира чисто.

И това става със ВСИЧКИ възможни заеми.

Защо ми губите времето и ме карате да пиша неща, които всеки знае.

А според един доста сериозно образован човек, днес стана въпрос, дългът на щатите расте, защото са направили данъците си ниски. Оттам не могат да вържат бюджета.
Също според него, най-добре живеят страни, където данъците са най-високи. Има досататъчно социално спокойствие.
Тъй че, плащайте данъци! Това е новият девиз!  ;)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Разпадът на САЩ
« Отговор #51 -: Юли 14, 2011, 06:24:10 am »

Щом смяташ, че са се занимавали с глупости - твоя си работа.


Това къде го прочете?
Ти май си съвсем неадекватен. Сменяш най-беразборно темите на разговора, изкарваш ме, че съм казвал неща, които не съм казвал и изобщо ти самия не знаеш какво искаш да кажеш.

Говорихме за обеднинението с Канада и Мексико.
Какво ми се дървиш с това тайно събрание? Сякаш си бил там и си ги слушал какво са говорили.

Питах най-спокойно "ЗАЩО" ще се обединяват,
дайте някакви свои предположения и идеи.
Дори наистина да са го обсъждали (а и това не е сигурно), това не е отговор "ЗАЩО" ще го правят.
Примерно да спестят от заплати на митничари. Или да спестят от разходи за правителства и политици.
Вместо да отговориш като човек какво МИСЛИШ, взе да лаеш. Очевидно с мисленето не си на "ти".
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Liubo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
Re:Разпадът на САЩ
« Отговор #52 -: Юли 14, 2011, 10:34:25 am »
Целта на създаването на новата държава, като съюз на САЩ, Канада и Мексика, е САЩ да не плаща старите си дългове. Няма САЩ, няма кой да плаща дълговете.
Само че банкротството (особенно неочакванно)на САЩ — държава с външен дълг в 14,66 трилиона долара (96,3 % БВП) — е способно да съкруши икономиката на планетата. (http://en.wikipedia.org/wiki/United_States_public_debt)

Но това ционистите не ги интересува. А обратното - доближава ги до целта - съкращаването на  населението на планетата до т.н. златен милиард. Теорията на ционистите се състои в това, че хората на земята са много (днес 6 милиарда), това вреди на околната среда, а и толкова гърла не могат да се изхранят; затова броят им трябва да бъде сведен до един („златен”) милиард.
« Последна редакция: Юли 14, 2011, 10:59:04 am от Liubo »

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Разпадът на САЩ
« Отговор #53 -: Юли 14, 2011, 14:34:42 pm »
Какво говорят в тези видеа, че не разбирам нито френски, нито английски.



Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Разпадът на САЩ
« Отговор #54 -: Юли 14, 2011, 15:30:05 pm »
Целта на създаването на новата държава, като съюз на САЩ, Канада и Мексика, е САЩ да не плаща старите си дългове. Няма САЩ, няма кой да плаща дълговете.
Само че банкротството (особенно неочакванно)на САЩ — държава с външен дълг в 14,66 трилиона долара (96,3 % БВП) — е способно да съкруши икономиката на планетата. (http://en.wikipedia.org/wiki/United_States_public_debt)

Но това ционистите не ги интересува. А обратното - доближава ги до целта - съкращаването на  населението на планетата до т.н. златен милиард. Теорията на ционистите се състои в това, че хората на земята са много (днес 6 милиарда), това вреди на околната среда, а и толкова гърла не могат да се изхранят; затова броят им трябва да бъде сведен до един („златен”) милиард.
Защо тогава, като се обединиха държавите в ЕС, всяка продължава да си има своите дългове?
Също така никоя държава не е престанала да съществува.
Ето я Гърция, стои си. Дълговете и също.

Какво общо има обеднинението? Не виждам общо.

Теорията за златния милиард също не виждам какво общо има с обеднинението.

Аз лично предпочитам да има обединение. Но това няма много общо с дискусията.

Бих могъл да измисля много повече въпроси, на които никой от пишещите тук не само не може да отговори, НО И НЕ СЕ Е СЕТИЛ ДА ПОМИСЛИ.
Не само "ЗАЩО".
Но също и "КАК ПО-ТОЧНО" ще става?
Както има прилики между тия държави, така и има много разлики.
Социалната система, данъците, финансирането на образованието, здравеопазването, военните, правителството, собственостите на кралицата.
Как по-точно ще се обединят те?
(За Мексико пък да не говорим, там е още по-различно всичко.)

И да попитам, че вече съвсем се окаши всичко, за съюз-обединение ли говорите, или за пълно сливане на държавите?
Както вече казах в ЕС държавите са се запазили отделни.
Там така ли ще е, или ще има и сливане на нациите и всички институции?

Ако говорим за обикновен съюз и безвизови режими, такива си има вече, от много години насам.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Разпадът на САЩ
« Отговор #55 -: Юли 14, 2011, 21:56:41 pm »
   Бжежински предсказва граждански бунтове в Америка

http://zahariada.blog.bg/novini/2011/07/14/bjejinski-prognozira-grajdanski-buntove-v-sasht.782934

= = = = = = = = = =
Рон Пол срещу Бен Шалом.
Интересен дебат.
« Последна редакция: Юли 14, 2011, 22:10:18 pm от Гален »

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Разпадът на САЩ
« Отговор #56 -: Август 03, 2011, 15:43:13 pm »
Палатково градче на разбитите надежди

http://zahariada.blog.bg/politika/2011/08/03/sasht-palatkovo-gradche-na-razbitite-nadejdi.795234

Неактивен amigo7674

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 53
  • Когато държиш чук , всичко ти прилича на пирони...
Re:Разпадът на САЩ
« Отговор #57 -: Август 03, 2011, 17:23:15 pm »
Много жалка картина... :o
А какво става с отпадните води?
Ами ако има болни или трудноподвижни? Те как се оправят? :unknown:

trader

  • Гост
Re:Разпадът на САЩ
« Отговор #58 -: Август 03, 2011, 17:29:17 pm »
И все пак тези американци не СТАЧКУВАТ и не правят протести както мързеливите гърци.
Те това се казва обработка на матряла.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Разпадът на САЩ
« Отговор #59 -: Август 03, 2011, 21:39:01 pm »
Я направете сметка, колко жители има Ню Йорк, и колко човека живеят на палатка в това уж градче. Ми какво са 50 човека, на фона на няколко милионен град? Ми нищо. И стига сме ги копали американците. Ние тук ще сме много по-жалка картинка.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27