Автор Тема: Въоръжени нападатели затвориха централата на ЕС в Газа  (Прочетена 29060 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Аз пък за реформата съм напълно убеден че е наложителна! Това е единствения изход за мирен и  възможно с най малко жертви преход. техните религиозни водачи трябва сами да предложат промените така както е станало с Християнството! А техните виждания реално не са мръднали почти никак от тези когато е била създадена религията, но това е било отдавна и при други условия. Единствено имат различия и затова има шиити и сунити. В християнската религия също секти има бол - но те не са повече от 10% от общата маса. Докато при мюсюлманите радикално настроените са много. Като го съчетаем - ниско образована маса  + радикално настроена - ето ти пушечно месо за куклуводите които да извличат дивиденти!

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
уффф гледам пак съм станал жертва на  цензура

ейлиън, промит мозъко - кой ти втълпи тия мисли и идеи ?!?!? медийте може би ?!? седни, помисли по-дълбого и ще разбереш че мислиш много много грешно
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Дам много ми е интересно кое му е грешното на мисленето ми ? Нима тази религия с тези закостенели догми няма нужда от промяна ? Нима е  нормално да се убива жена с камъни и да се третира като по-нисше същество ? Аз разбирам че мразиш американците ама това че някой  както в случая мюсюлманите също ги мразят не ги прави по-добри от тях. А религията им не е адекватна на реалността и продължавам да твърдя че е вредна  ако не се реформира и даже няма да се впускам в подробности кой е "инструктирал" Мохамед да я  донесе на простите земни жители.....

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
И още нещо - преди гениално да заключиш кой ми бил промил мозъка и т.н изкажи някаква теза поне и какво точно не удобряваш в заключенията ми. Щото пък аз мога да си направя извода че ти и на атомна  бомба пусната от мюсюлмани ще се зарадваш ако целта обаче се явява някой американски град! Омразтати към американците те заслепява а и е неуместна защото би следвало да е насочена към техния елит защото неможеш да слагаш всички под един знаменател - щото между тези американци има много добри и съвестни хора!

Eon

  • Гост
защото неможеш да слагаш всички под един знаменател - щото между тези американци има много добри и съвестни хора!

същото е и с мюсюлманите...

Алиен, плс цитирай ми Корана с какво точно не си съгласен в него...

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Еонски не става въпрос затова дали имам нещо конкретно против Корана! Аз и в Библията - най-вече Стария завет чета неща които не ми харесват! Когато тези неща почнат да те задължават да правиш неща против волята ти става страшно! Тук става въпрос как Корана се използва за да се въведат например определени норми в мюсюлманските страни - неспазването им обаче подлежи на "оправдано линчуване" завършващото някой път и със смърт. И в тези държави такива убийци не се преследват защото "обичайното мюсюлмаско право" ги защитава! Та тези  промити мозъци - ,използвам любимия лаф на Атила, са толкова убдени в правотата си че дори и в друга държава пак се ръководят от тези норми  КОИТО ОБАЧЕ МЕКО КАЗНО НАРУШАВАТ ПРАВАТА НА ДРУГИ ХОРА!  И само като факт:

в.Сега:Фатални традиции - всяко опълчване срещу строгите мюсюлмански закони завършва със смърт


Ученичките мюсюлманки се чудят как да се придържат към семейните традиции и в същото време да водят съвременен живот. През 1993 г. Франция бе потресена от убийството на 15-годишната Наджмие Иликпинар, туркиня от Колмар, Източна Франция. 40% от децата в училището на Наджмие бяха от имигрантски произход, но тя не се е съобразявала с ислямските традиции и си позволявала да ходи на уроци без забрадка и дори да плува в градски басейн. Баща й, работник във фабрика, избрал за неин съпруг турски младеж. Но тя обичала мароканец. По-големите й братя разкрили тайната й връзка и баща й се нахвърлил да я бие. Избягала от къщи и потърсила защита от органите на социалните грижи. Изпратили я в Страсбург, но любимият й липсвал и тя се върнала да го види в Колмар. Не след дълго била намерена мъртва в един ров. Чак година по-късно лъснала истината и единият й брат бил осъден на доживотен затвор за убийство, а родителите и неин братовчед получили по 20 години зад решетките.

Момичетата не желаят да говорят за проблемите си с никого, защото умират от страх. Ако девойката допусне неподчинение в семейството, реакцията е брутална. Когато родителите мюсюлмани са първо поколение имигранти, много често дори не владеят френски и нямат работа. Щом децата им опитат да се интегрират в новата си родина, родителите ги питат: "За какви се мислите - за туркини или французойки?" Това е все едно да им предложат да избират между баща си и майка си.


Така че ето  към такива неща немога да съм толерантен  щото проблема е сериозен. По същия начин съм нетолерантен и към българските патриархални обичаи свързани с подчинението на бащата и той да казва коя от дъщерите му за кого да се омъжи. Товадо голяма степен вече е преоодоляно но все още се среща докато в мюсюлмаския е свят е всекидневна практика да се погазват правата на хората и да се третират като собственост и да се убиват от собствените родители и братя по волята Божия - щото страшното е че убийците си мислят че са направили богоугодно дело!
« Последна редакция: Февруари 03, 2006, 16:11:22 pm от Alien »

Eon

  • Гост
Еонски не става въпрос затова дали имам нещо конкретно против Корана! Аз и в Библията - най-вече Стария завет чета неща които не ми харесват! Когато тези неща почнат да те задължават да правиш неща против волята ти става страшно!

С това съм съгласен

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
1. ако окачествиш всички чернокожи с нещо си вендага ще бъдеш обвинен в расизъм

2. ако окачествиш всички евреи с нещо си вендага ще бъдеш обвинен в антисемитизъм

3. ако окачествиш някое малцинство с нещо си веднага ще бъдеш обвинен в фашизъм

ако окачествиш ОБАЧЕ всички мюсулмани като терористи - това е ОК и свободата на словото е по-важно !!!

... ейлиън, нещо май не се вързва тука ?!?!

Цитат
Нима тази религия с тези закостенели догми няма нужда от промяна ? Нима е  нормално да се убива жена с камъни и да се третира като по-нисше същество ?
Сега дали има нужда от промяна религията им или не нито ти тито аз имаме право да решаваме - всеки сам трябва да си зима решенията за себе си. Какво ти дава право на тебе да мислиш, че "европейските (християнските)  норми" са по-добри от тези ?!?!?
Това за убиването с камъни - ми такава им е съдебната система. В САЩ ги пържат на електрически стол или ги тровят в газови камери, в Китай ги разстрелват, а ние ги храним и обличаме доживотно.

Сега че съдебната им система се базира на религиозни тълкование не означава, че самата религия е виновна за всичко.

... като си заговорил за религиозен екстремизъм нека ти дам и аз един пример от нашенска България :
- 40 български девойки, предпочитат смъртта в морската бездна пред турското робство
- голяма част от въстанията ни са и на религиозна основа - не случайно се казва и до ден днешен "Християнството запази българите през турско робство"
... та от тука следва, че и ние сме били религиозни фанатици и това е нормално според мене. Религиозният фанатизъм се появява тогава когато няма друг избор - Ирак, Афганистан и тн ... цялото ти семейство е загинало, гепваш бомбата и взривяваш няколко хамериканеца с тебе.

пише ли в Корана - бащата ще казва кой да е младоженеца на дъщерята ?!?! НЕ - е тогава проблема не е религията

запознай се с мюсулмани и контактувай по-дълго

.... а относно интеграцията - това е супер простотия. Стани като нас иначе не си "интегриран". До сега някъде в историята някой да е чул за успешна интеграция ?!?!? ... това е съвременният термин на синтезирам - т.е. да изчезнеш и да се появиш като нещо друго

аре със здраве
Атила
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Атила аз досега във всичките ти изкавания съм виждал антирелигиозна насоченост, обаче извъднъж когато религията в случай мюсюлмаснката се явява  същевременно и антиамерикански настроена - ти си готов да си затвориш очите.

Няма значение дали лъжите идват от христианска или мюсюлманска страна - щом като са с цел манипулация и зомбиране на масите - те са вредни! Само че ако ти сега  не отидеш на църква нито пък канонично да спазваш всички предписания на църквата никой нищо няма да ти каже . Нали не се притесняваш че ако по време на пости те гепят да хапваш месце нищо няма да ти се случи  ? Да ама в някои страни неспазването на подобни догми може да ти коства много. Ами постави се на мястото на  някой друг . Например ти едва ли би живял в ислямска  държава която държи на норми, които нарушават личната ти свобода. Жените не са поставени наравно с мъжете - общо взето се купуват и продават при женитбата си! Та кой има изгода от тези заблуждения ? Не са ли те вредни? Аз съм достатъчно толерантен към всички религии и нямам нищо против всеки да си "вярва" в каквото си иска ако ще и в Спагето Чудовището стига да не нарушава правата на другите.
А това че бащата казал кой за кого ще се ожени - да това е точно проблем на религията щото тя е пряко свързана с обичайното право в тези страни. Там няма отделни закони както при нас и това че не уважаваш тука християнските норми ако няма  конфликт със светските закони - никой нищо неможе да ти каже.

И пак да те питам след като не си мюсюлманин и не вярваш в тяхната религия - за себе си си сигурен че тя е заблуждавща големи маси хора! От това следва че е вредна! Тогава защо я защитаваш ?
« Последна редакция: Февруари 03, 2006, 18:05:58 pm от Alien »

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
... абе човек, аз се възмущавам от подигравките и неумесните шеги на западна европа към мюсулманството - говоря само за това и за нищо друго.
Не се опитвай да с,учиш неща между редовете които не съм написал !!!

Не съм седнал да обсъждам догмите им и начина им на живото щото не ме интересува.

Аз лично имам един много прост принцип - не прави това което не искаш да ти направят на тебе.
Та ако някой дойде и вземе да ми обяснява как моите разбирания са закостеняли, как вижданията ми са супер нехуманни и тн ... ще го напсувам и ще го пратя по дяволите. Точно това е причината поради която НИКОГА ама НИКОГА няма да седна да обяснявам на мюсулманин как да се "подобри" според моите разбирания.

Никого не защитавам и никого не обвинявам - възмущавам се от двойният стандарт в който живеем (виж пак точките дето съм изброил) ... е това не е ли промовка ?!?!

Поздрави
Атила
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Е да ама виж каква е реакцията ! Почват да се палят знамена, да се атакуват сгради и още кой знае какво ще  измислят заради някави си карикатури! Аз лично съм разказвал вицове за Христос въпреки че го смятам за най-големия учител идвал на Земята. Тези карикатури са да си видят грешките и да се замислят малко. А в крайна сметка пак получаваме една вълна на фанатизъм ненавист и палене. Сякаш за християнските изцепки карикатури няма ?

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
хахаха, всичко това просто е поредната стъпка към осмиването, или по-точно о**рането на мюсюлманските народи в очите на запада, преди медийната лавина да раздуха "главната новина". . .  8) 8)  ::) 8)
musica universalis

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Ae аз сега се сетих нещо . Моля всички които така яростно се хвърлиха  да защитават "горките осквернени мюсюлмани" от някакви тъпи карикатури,  ДА МИ ОБЯСНЯТ ЗАЩО НЕ РОПТАХА СРЕЩУ КАРИКАТУРИТЕ НА ПАПАТА ИЗОБРАЗЕН КАТО ГЕРОЙ ОТ СТАР УОРЗ И ПРОЧИЕ ?  Ама тогава се смяхте нали ? Не че има лошо и аз се смях ! Ама тогава Атила ко ми говориш за двоен стандарт ?

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
ако някой весник в европа си направи подобна шега с папата ще го отнесе ама мъжката .. същото важи за гавра с негри, чигани, евреи и тн.
това разбирам аз под двоен стандарт

сега това че ние тука във форума се бъзикаме е друг въпрос
... ама има и възмущения от дуги гаври
http://www.xnetbg.com/www/site/smf/index.php?topic=839.0

I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Tемата която си сложил няма нищо общо щото ако това беше карикатура на карта от средновековието проблем нямаше да има. Аз продължавам да не разбирам защо всяка градивна критика към Християнството я възприемаш добре и нормално а срещу  Исляма не ?  Или може би исляма е перфектната чиста религия, която няма нужда от никакви реформи ? Че то християнството има нужда от реформи въпреки че постоянно се реформира пък камоли исляма. Но защо да се реформира - важното е че са против САЩ , а който е против тях е приятел за теб - така ли да разбирам ?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27