Автор Тема: В света кипи една гигантска далавера, наречена “тероризъм и борба с н  (Прочетена 11312 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Бе това с тероризма смърди отвсякъде...Плюс това, ядрените оръжия отдавна не са на мода. От друга страна, май си чистят складовете за сметка на терористите, като оставят баш опасните оръжия за когото трябва и са предназначени.
Вчера гледах "Тероия на конспирацията", малко бозав филм, ама там се намеква за това, че се изполва ХААРП като система за контрол.
Да не говорим, че реалноста за ядрен конфликт беше съвсем реална, макар че и на двете страни не им стискаше. И като разбраха, че могат да се изтрепят един друг за броени часове, решиха да се сдобрят хахаха:)))
Ако ще се води бъдеща конвенционална война, тя ше е предимно с авиация и подводници.
Бе работата не е толкоз проста, като знам руснаците кви са диваци, и кви машинки имат.
Аз в казармата го раздавах противотанкист. Установката тежи 30 кг., носиш я на гръб и търчиш с нея като побеснял самурай. Струва 30 000 долара, унищожава танк на разстояние 2200м, и от танка остава една плюнка. Ако не уцелиш танка, всички танкове от модел Т72 нагоре, те локализират и произвеждат изстрел до 7 секунди. Помня как взводния обесняваше: Младши, като пуснеш ракетата и тя се взриви, я в танка, я край него, дигаш установката и гледаш след 7 секунди да си на поне 50 метра, иначе си спомен.
Седях и си мислех...50м за 7 секунди с 30 кила в ръцете....готино:))))
И тази установка е от 70-те години...за сега не ми се мисли. При един добър стрелец ( какъвто бях и аз, 4 от 4 цели на учението в Сливница ), системата е 100%-ва. На всичкото отгоре, след ракетата се развива титаниева нишка, дебела колкото косъм, и по този начин врага няма начин да заглуши ракетата и да я насочи обратно към теб...
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
 на всички е ясно ,че надпреварата за въоражаване беше сериозна , чувал съм за разни проекти като Атомни къртици и какви ли не още чудеса , даже и за космоса имаща надпревара в сателитните отбранителни системи / проект междузвездни войни/. Но не съм много вещ в това. Аз бях в десантни войски а после ме преместиха в една хеликоптерна база .Но с тероризма направо си печелят все повече и повече дивинте и психозата е невероятна , скоро всеки ще започне да шпионира всеки  >:(

Неактивен Здравец

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 156
Нещо за "тероризма" от бивш ръководител на "Ми-5"!

          Терористичната заплаха е предлог за ограничаване на правата на гражданите


Бившият ръководител на "Ми-5" Стела Римингтън обвини британското правителство, че експлоатира обществените страхове от терористичната заплаха, за да ограничи правата на гражданите, пише днес "Индипендънт".

Нейните коментари дойдоха след публикувания от международни юристи доклад, който сочи, че Великобритания и САЩ подтикват останалите страни активно да подкопават законността и да ограничават гражданските свободи под прикритието на борбата с тероризма.

Стела Римингтън подчертава, че серията от драконови полицейски мерки са довели до това, жителите на Великобритания да живеят в страх в една полицейска държава.

http://world.actualno.com/new_222035.html
Благодарение на евреите Българското царство се разпада на части, благодарение на тях и турците из

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Интересен израз, "драконови полицейски мерки".  :P

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Интересен израз, "драконови полицейски мерки".  :P

Официално се води че израза идва от гръцкия управител Драконт и неговите сурови мерки, ама мен ако питаш направо от Дракон си идва  ;D

Неактивен radon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 171
Цитат
Стела Римингтън подчертава, че серията от драконови полицейски мерки са довели до това, жителите на Великобритания да живеят в страх в една полицейска държава.
Ми да ги е страх, като са толкова ограничени, че не са разбрали още, че няма от какво да се страхуват. Страхът иде от незнание, а незнанието иде от нежелание за знание, нежеланието за знание иде от това, че тези хора са изостанали в своята еволюция и няма да преминат в новата епоха.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Който няма духовни аргументи винаги пристъпва до насилие.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27