Автор Тема: Зверско убийство  (Прочетена 34063 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Зверско убийство
« Отговор #75 -: Февруари 03, 2007, 00:59:34 am »
Ау, значи ще и повярвам. Аз имам известни опасения, че Кърмит също е замесен в тази работа. Не смятате ли така? Само погледнете в малките му странни очички.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Re: Зверско убийство
« Отговор #76 -: Февруари 03, 2007, 01:23:52 am »
Ау, значи ще и повярвам. Аз имам известни опасения, че Кърмит също е замесен в тази работа. Не смятате ли така? Само погледнете в малките му странни очички.

Кой е Кърмит?

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Зверско убийство
« Отговор #77 -: Февруари 03, 2007, 01:26:07 am »
Не беше ли жабокът от Мъпет-шоуто?   :P
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Re: Зверско убийство
« Отговор #78 -: Февруари 03, 2007, 01:34:21 am »
Не беше ли жабокът от Мъпет-шоуто?   :P
То е ясно, ама коя е полит-персоната зад прозвището КЪРМИТ.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Зверско убийство
« Отговор #79 -: Февруари 03, 2007, 01:36:00 am »
Не беше ли жабокът от Мъпет-шоуто?   :P
То е ясно, ама коя е полит-персоната зад прозвището КЪРМИТ.

За съжаление не мисля  че asdfghjkl имаше предвид подобна персона политическа, а просто се гавреше с гадателката  :P ;)

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Re: Зверско убийство
« Отговор #80 -: Февруари 03, 2007, 01:37:53 am »
Не беше ли жабокът от Мъпет-шоуто?   :P
То е ясно, ама коя е полит-персоната зад прозвището КЪРМИТ.

За съжаление не мисля  че asdfghjkl имаше предвид подобна персона политическа, а просто се гавреше с гадателката  :P ;)
Ей, много лошо като стане така.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Зверско убийство
« Отговор #81 -: Февруари 03, 2007, 02:36:55 am »
Така е. Тази е фльорца, не мога да я понасям. Предсказвала, на футболисти, кой щал да вкарва гол и кога.
Сега, сериозно по темата, просто такова нещо няма начин да не е свързано с политици. Свързани са и престъпници. Ако беше някой обикновен психопат досега да са го хванали (нима има такива?). А както знаем престъпници = политици. Мотаят случая, докато цялата работа не се одума хубаво, не улегне и не се забрави от хората. Правят го, защото крият нещо, нещо, което е много мръсно, гадно и не трябва да се изкарва пред хората, защото току виж те са казали, че им е дошло до гуша и може да станат и да направят нещо по въпроса/ите.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Re: Зверско убийство
« Отговор #82 -: Февруари 03, 2007, 16:07:31 pm »
... А както знаем престъпници = политици. Мотаят случая, докато цялата работа не се одума хубаво, не улегне и не се забрави от хората. Правят го, защото крият нещо, нещо, което е много мръсно, гадно и не трябва да се изкарва пред хората, защото току виж те са казали, че им е дошло до гуша и може да станат и да направят нещо по въпроса/ите.

Мисля, че неможем да правим такива обобщения. За да е вярно, че "политиците" (от централно ниво- ВСИЧКИ) имат интерес от това да се мълчи, защото се предполага, че те са виновни, означава да кажеш, че те всичките са организирали това убийство. С други думи, ако например в това убийство по някакъв начин беше замесен червен или от на ДПС или на НДСВ депутат, Костов например щеше да веднага да тръби кой е. Иначе казано- неможем да разглеждаме политиците като едно цяло- между тях има политическа конфронтация и този случай е особено плодороден що се отнася до компроматната война. Затова, предполагам, че не всички политици (ако предположим, че политици са в играта) биха имали интерес случая да се забрави. Опозицията в момента има интерес този случай да се раздухва и да се компрометира коалицията.
(ВЪпреки това, не се сещам за новина, в която Костов или кой да е друг опозиционер да експлоатира случая политически, което е наистина озадачаващо, но може би си има етична обосновка)


Естествено, другият вариант е - който е по-реалистичен - че може да има замесени политици (от местно ниво) от коалицията и БСП, НДСВ и ДПС биха имали интерес да се мълчи по въпроса, защото без значение дали е от твоята партия, този който е замесен в това убийство нанася удар по цялата коалиция. В момента, БСП, ДПС и НДСВ се приемат като едно политическо цяло. По този начин, ако политическия чадър се предоставя от "жълт" политик, то БСП и НДСВ биха имали интерес да се мълчи, защото този нанася удар по цялата коалиция и индиректно по тях самите, понеже народа е податлив на обобщителните заключения: "Всички са маскари". С други думи, ако този случай се взриви, управляващата коалиция може да изгуби легитимност, защото ще излезе, че е корумпирана и замесена в тежки престъпления и това ще е без значение от това, кой политик от коя партия е замесен- цялата коалиция ще го отнсесе.

Затова, може би си говорим за далаверките на политици от местната бюрокрация, плюс- човек от разследването, защото не ми се вярва в МВР-то да са такива некадърници, че да не знаят как да си свършат работата. Последното го казвам, защото по пресата много се изписа, как разследващите оставили сеирджиите да изпотъпчат и заличат уликите от мястото на престъплението и още куп факти за непрофесионализъм. Просто ЧАК да са такива НЕПРОФЕСИОНАЛИСТИ, просто незнам.

Другият вариант е, който е най-реалистичен за мен е да няма политически лица замесени, а просто забавянето да си идва от чистата некомпетентност или само от къртица в разследването, който да си е свършил работата, пак чрез саботаж. В този случай предполагам, че замесените са престъпник + къртица в полицията, без политици. Казвам, без политици, защото незнам как бихме могли да обясним забавянето по политически причини (освен казанато горе). Някой политик казва на Р. Петков:"Ти, сега, няма да бързаш и да се притесняваш"?

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Зверско убийство
« Отговор #83 -: Февруари 04, 2007, 01:48:46 am »
Не съм се изразил правилно, явно. Нямах предвид, че всички са замесени в това убиийство. Има възможност да е замесен някой политик, който да използва връзки за да забави разследването. Другата възможност е да е замесен някой "чичко паричко" или някой богаташ, който е участвал в някаква гавра и сега плаща на разни "къртици" да саботират разследването. Но със сигурност има замесени влиятелни хора в тази история.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Re: Зверско убийство
« Отговор #84 -: Февруари 04, 2007, 11:43:12 am »
...Другата възможност е да е замесен някой "чичко паричко" или някой богаташ, който е участвал в някаква гавра и сега плаща на разни "къртици" да саботират разследването. ...
Колега, asdfghjkl , напълно ви подкрепям. :)

Неактивен portentosum_mare

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re: Зверско убийство
« Отговор #85 -: Февруари 04, 2007, 12:17:33 pm »
По темата аз лично си задавам две групи въпроси-първата е свързана със самото убийство.

Не мога да отрека, че нещо в цялата сxема е много, много сбъркано.Няма да преповтарям постовете на колегите преди мен, но факт е, че дори и от роднините на жертвите се получи твърде странна информация.Но да погледнем и разследването, абстрахирайки се от оценките за работата на полицията, защото знам, че там има и съвестни хора, които искат истината да излезе наяве, HO не мога да разбера, защо за пореден път DNK  резултати сега пък от Англия не се получават и няма никакви изгледи това да се промени.

Към самото убийство както някои от нас помислих, че има някаква сатанинска група сред извършителите и не изключвам дори и да не е ритуално, някои от убийците(а те определено са били поне двама) да са точно такива.Като че ли е особено трудно да се коментират отношенията в един малък град (не че в София, например, не стават какви ли не гадости), но  странно защо се е установила една идея за спокойствие, която на практика се оказва абсолюно нереалистична.Нали всички се познавали- знаели момичетата, в града едва ли има 200 дискотеки, уж били разпитани 9000 (!) човека и само дим-изглежда все по-вероятно жертвите да са познавали убийците и тръпки ме побиват от тази мислъл.

Сега към другите въпроси и те засягат най-вече медиите- защо не се проведе една истинска и адекватна обществена дискусия за ставащото в страната и за измеренията на престъпността и социалната девалвация?Защо пускат само малоумни латиноамерикаски сериали, все едно като гледаме пясък и море ще се оправи всичко като с вълшебна пръчка->колко смислени политичеки или въобще с аналитична насочност предавания има към момента-заляти сме от печелене на бързи пари и от неразкриваеми престъпления.
И дори и да има нещо или някой, който да пречи истината да излезе, то защо не се правят опити да се пресече ново такова зверство?
Жалко е, че май само по форумите се помни какво се случва... :-X
« Последна редакция: Февруари 04, 2007, 13:36:09 pm от portentosum_mare »
В утротo, когато само ти, знаеш, че е още снощи,  животът е красив.

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Re: Зверско убийство
« Отговор #86 -: Февруари 05, 2007, 10:45:11 am »
По темата аз лично си задавам две групи въпроси-първата е свързана със самото убийство.

Не мога да отрека, че нещо в цялата сxема е много, много сбъркано.Няма да преповтарям постовете на колегите преди мен, но факт е, че дори и от роднините на жертвите се получи твърде странна информация.Но да погледнем и разследването, абстрахирайки се от оценките за работата на полицията, защото знам, че там има и съвестни хора, които искат истината да излезе наяве, HO не мога да разбера, защо за пореден път DNK  резултати сега пък от Англия не се получават и няма никакви изгледи това да се промени.

Към самото убийство както някои от нас помислих, че има някаква сатанинска група сред извършителите и не изключвам дори и да не е ритуално, някои от убийците(а те определено са били поне двама) да са точно такива.Като че ли е особено трудно да се коментират отношенията в един малък град (не че в София, например, не стават какви ли не гадости), но  странно защо се е установила една идея за спокойствие, която на практика се оказва абсолюно нереалистична.Нали всички се познавали- знаели момичетата, в града едва ли има 200 дискотеки, уж били разпитани 9000 (!) човека и само дим-изглежда все по-вероятно жертвите да са познавали убийците и тръпки ме побиват от тази мислъл.

Сега към другите въпроси и те засягат най-вече медиите- защо не се проведе една истинска и адекватна обществена дискусия за ставащото в страната и за измеренията на престъпността и социалната девалвация?Защо пускат само малоумни латиноамерикаски сериали, все едно като гледаме пясък и море ще се оправи всичко като с вълшебна пръчка->колко смислени политичеки или въобще с аналитична насочност предавания има към момента-заляти сме от печелене на бързи пари и от неразкриваеми престъпления.
И дори и да има нещо или някой, който да пречи истината да излезе, то защо не се правят опити да се пресече ново такова зверство?
Жалко е, че май само по форумите се помни какво се случва... :-X

Привет, колега-приятелю, portentosum_mare,

Освен изброените конспиративни възможни причини за забавянето на разследването (предишните постове), има още една, за която не се бях сещал. Тя е, че ако например аз бях към разследването, не бих искал да правя излишни изказвания за пред медиите, които биха могли да сигнализират на извършителите докъде сме стигнали. С други думи, ако реално ДНК пробата има някаква стойност към разкриването на извършителите, то по-добре ще е да си траем и бързо-бързо да действаме. Проблемът тук е, че имаше едно изказване, в което ставаше дума, че самите проби, които бяха изпратени във Великобритания са негодни. Сега- незнам дали да вярваме на това. Дали наистина политиците и полицаите са готови да жертват тази благоприятна възможност за поправяне на ниската обществена вярва в МВР-то, в името на разследването, или наистина пробите са негодни.

Другото нещо е, че по принцип при убийствата, жертвите познават своите убийства. По принцип- хора не биват убивани от напълно непознати, освен ако не говорим за психопатите от американските филми или някой терорист. Искам да кажа, че съм съгласен с теб, където намекваш, че е възможно сестрите да са познавали убийците. Въпреки това, не съм сигурен доколко можем да говорим за ритуално убийство- никъде не беше споменато за ритуални символи около телата и т.н. (Но какво можем да кажем, че е било или не, след като са оставили зяпачите да изпотъпчат наоколо).

За обществения дебат- той си тече така или иначе, къде с по-голям и къде с по-малък интензитет. Все пак, за да бъде излъчен по ТВ, този дебат трябва да е доходоносен- т.е. да има интерес към него. Доколко можем да кажем, че има реален интерес към тази тема- все пак? С други думи, има елемент на маркетинг дали една телевизия, ще излъчи дебат по тази тема или не. И оттам изглежда е по-доходоносно да се пускат сапунени сериали. Работата е там, че има вероятност един зрител да е по-податлив на развлекателните програми отколкото на сериозните , социо-политически дискусионни предавания. Предполагам, че болшинството хора като се приберат, искат да си починат, а не да се натоварват с тежки дискусии по такива теми. С други думи- не е и сигурно къде лежи самата причина да няма такъв род дискусии по медиите, понеже последните имат за цел да правят пари и се влияят не от собствените си морални ценности, а от това дали има търсене. Оттам, за да няма предлагане на такива предавания, може би няма търсене.

Другото е, какъв би бил ефекта от този дебат? Проблемът с тези дебати е, че могат да бъдат политически експлоатирани от опозицията- била тя от парламента или не.

И не на последно място- единият от проблемите в БГ в дебатирането е, че самото дебатиране започва да зацикля и да дълбае в посока "Колко сме зле- колко много убийства - колко са гадни политиците". Не че съм против обществения дебат, но такъв дебат трябва да излиза с конкретни предложения за справянето с този проблем или с части от него. И не на последно място- дебатиращите сами трябва да имат възможността да направят нещо по въпроса. Неможе да се поканят някакви обикновени граждани, а хора, които имат - е, власт. И в този дебат, трябва да започнат да циркулират предложения, които или изцяло или отчасти са приложими в реални условия. Но единствените които имат такава власт, биха могли да са или НПО-та (което за БГ е много рядко срещано) или политици от парламента. НО както вече казахме по-по-горе, последните нямат особена охота да говорят по тази тема по ред причини. Затова, не е нужно да си говорим за обхвата на социалните проблеми, а за това какво бихме могли- ако и да е малко - да направим по въпроса като цяло.

rspct
« Последна редакция: Февруари 05, 2007, 10:51:07 am от RedGuy »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Зверско убийство
« Отговор #87 -: Февруари 06, 2007, 23:09:56 pm »
Ако беше някой обикновен психопат досега да са го хванали (нима има такива?).

А нима има нормални хора asdfghjkl?  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Зверско убийство
« Отговор #88 -: Февруари 06, 2007, 23:22:45 pm »

А нима има нормални хора asdfghjkl?  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(


Мхм, както обичам да казвам по - добре да съм луд, отколкото нормален. Но тука вече се всеки влага различен смисъл зад понятията "нормален" и "луд" и не ми се спами повече :)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Зверско убийство
« Отговор #89 -: Февруари 27, 2007, 13:27:51 pm »
До 10-20 дни ще са готови резултатите от ДНК-пробите на сестрите Белнейски

Резултатите от изпратените във Великобритания ДНК-проби на убитите сестри Белнейски ще са готови до 10-20 дни. Това съобщи на пресконференция в Пловдив заместник-апелативният прокурор Румен Боев. По думите му тогава щяла да бъде ясна съдбата на делото. Последните разпореждания на главния прокурор Борис Велчев били делото да стои отворено, докато бъдат разкрити извършителите.
Година след смъртта на двете момичета няма нито задържани, нито заподозряни по случая. За това време са извършени хиляди мероприятия, проверени са всички сигнали, дори и несериозните, които са около 90%, обясни Румен Боев. Оперативно-издирвателните действия ще продължат. Това предвижда изготвения преди три седмици съвместен план на окръжния прокурор и директора на ОДП-Пазарджик, съобщи още Боев.

Ура! Да живей! Великите британи най-после благоволяват да извършат тази толкова чакана експертиза. Само че...защо ли пак нямам вяра, че ще хванат убийците след това? Имаха достатъчно време да се покрият и едва ли британите са виновни за това.
Не мисли като човек!-Крион

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27