Автор Тема: Зверско убийство  (Прочетена 34052 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен zaio

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 128
Отг: Зверско убийство
« Отговор #30 -: Февруари 20, 2006, 12:15:59 pm »
Ама разбира се, че ще ги заобичаме просто след няколко години като станат мнозинство към което са се запътили много яко на колене ще им падаме чак. Бих ги обичала ако не крадяха повсеместно, ако не лежкунеха по цял ден на наш гръб и ако заради тях не се чувствах дискриминирана в собствената си държава. Защото аз ако не си платя тока ще ме резнат веднага пък те не плащат с години и никой не смее да им каже гък защото те знаете какво правят след като забиха брадва в полицейска кола какво да говорим повече до къде е стигнала наглостта им. Пък само за куриоз пак свързано със тока ще кажа, че бях гледала по телевизията, как братята играят карти на двора и една печка с реотани им грее в краката.
Най-добрата рецепта за щастие е- да използваш парите си не за да трупаш вещи, а преживявания!

Дъвиан

  • Гост
Отг: Зверско убийство
« Отговор #31 -: Февруари 20, 2006, 12:25:12 pm »
Зайо, изневеряваш на мотото си :"Работи все едно нямаш нужда от пари, обичай все едно никой никога не те е наранявал, танцувай все едно никой не те гледа, пей все едно никой не те чува, живей все едно на земята е рай!!!"

На всеки повтарям: Бъди Гениален!

Неактивен zaio

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 128
Отг: Зверско убийство
« Отговор #32 -: Февруари 20, 2006, 12:29:10 pm »
Мъча се да го прилагам това обичай всички и всичко ама ми става малко неприятно като се върна в реалния живот и в автобуса някой ми опипва джобовете. Едва ли има човек който с усмивка би им казал" Аз те обичам вземи ми парите и със здраве ги изхарчете цялата махла, слушайки кючеци"
Най-добрата рецепта за щастие е- да използваш парите си не за да трупаш вещи, а преживявания!

Дъвиан

  • Гост
Отг: Зверско убийство
« Отговор #33 -: Февруари 20, 2006, 12:43:23 pm »
Ооо, историята бъка с подобни личности. Точно това е проблема на нашата епоха, че това Милосърдие и Жертвоготовност - Братска Жертвоготовност, ги няма! Всички са се изпокрили в себе си и са на дъното на Материята! Като скали са направо хората - камък! Това го казвам и за себе си - всички сме подвласни на този свръхегоизъм. Но трябва да се променяме. Нали това е целият смисъл на всички духовни учения, възникнали в последните век и половина. Това е бил и смисъла на Христовото слизане...

Неактивен zaio

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 128
Отг: Зверско убийство
« Отговор #34 -: Февруари 20, 2006, 12:46:49 pm »
Милосърдие, но за нещо което си заслужава, а не за хора които не знаят какво означава тази дума.
Най-добрата рецепта за щастие е- да използваш парите си не за да трупаш вещи, а преживявания!

Дъвиан

  • Гост
Отг: Зверско убийство
« Отговор #35 -: Февруари 20, 2006, 12:49:45 pm »
Ами нали точно това е безкористната Любов, проповядвана от Христос, ако той значи нещо за теб, де  :)

Неактивен zaio

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 128
Отг: Зверско убийство
« Отговор #36 -: Февруари 20, 2006, 12:53:23 pm »
Ти искаш да ми кажеш, че обичаш безкористно циганорите и нищо от това което правят всекидневно не те кара да промениш това?
Най-добрата рецепта за щастие е- да използваш парите си не за да трупаш вещи, а преживявания!

Дъвиан

  • Гост
Отг: Зверско убийство
« Отговор #37 -: Февруари 20, 2006, 13:07:15 pm »
Сега ще ти кажа откровено - точно тук е Страхът, Ужасът, казано малко по-философски. Защото в момента в който си кажа, че обичам безрезервно циганите, или които и да са унизени хора, животът ще ме постави в такива условия, че да изпита моите думи. Разбираш ли ме? Животът ще си каже - Абе я да го видим този Дъвиан, много смело говори, но дали ако утре се забърка в някаква ситуация с циганите, ще направи това, за което казва. Виждаш ли, според мен, това го има на едно твърде подсъзнателно ниво у хората - този страх! Хайде, може да не е точно такъв, какъвто го представих, но го има - страхът от действия. И този страх идва от неразбиране. Затова аз например обичам Махатма Ганди, защото той точно това е правил - обичал е противниците си и е заставал право срещу тях без да ги наранява. Той ги е обичал безкористно и е вярвал във Всепобеждаващато Добро. няма значение в какви условия те поставя животът и в какви изпитания те преценяват от горе, важното е да запазиш Вярата и Любовта си!


"...цялото ти естеството е само страх! Страх, да! И то най-лошия страх - страха от хорското мнение. Страх от собствените ти импулси, които са именно най-благородни. Страх от силите ти, когато духът ти е НАЙ-СМЕЛ. Страх, че добродетелта не е вечна. Страх, че Бог не живее на Небето, за да бди над земята. Страх, да, страхът на дребните хорица. А тоя страх е непознат на великите души."

 Булвер Литън - "Занони"

LoraMarina

  • Гост
Отг: Зверско убийство
« Отговор #38 -: Февруари 20, 2006, 17:19:44 pm »
Сега ще ти кажа откровено - точно тук е Страхът, Ужасът, казано малко по-философски. Защото в момента в който си кажа, че обичам безрезервно циганите, или които и да са унизени хора, животът ще ме постави в такива условия, че да изпита моите думи. Разбираш ли ме? Животът ще си каже - Абе я да го видим този Дъвиан, много смело говори, но дали ако утре се забърка в някаква ситуация с циганите, ще направи това, за което казва. Виждаш ли, според мен, това го има на едно твърде подсъзнателно ниво у хората - този страх! Хайде, може да не е точно такъв, какъвто го представих, но го има - страхът от действия. И този страх идва от неразбиране. Затова аз например обичам Махатма Ганди, защото той точно това е правил - обичал е противниците си и е заставал право срещу тях без да ги наранява. Той ги е обичал безкористно и е вярвал във Всепобеждаващато Добро. няма значение в какви условия те поставя животът и в какви изпитания те преценяват от горе, важното е да запазиш Вярата и Любовта си!


"...цялото ти естеството е само страх! Страх, да! И то най-лошия страх - страха от хорското мнение. Страх от собствените ти импулси, които са именно най-благородни. Страх от силите ти, когато духът ти е НАЙ-СМЕЛ. Страх, че добродетелта не е вечна. Страх, че Бог не живее на Небето, за да бди над земята. Страх, да, страхът на дребните хорица. А тоя страх е непознат на великите души."

 Булвер Литън - "Занони"



Какво друго мога да допълня , освен още веднъж да те поздравя !!!

Дъвиан

  • Гост
Отг: Зверско убийство
« Отговор #39 -: Февруари 20, 2006, 17:43:06 pm »
Благодаря ти LoraMarina. Просто трябва да помагаме...

coroviev

  • Гост
Отг: Зверско убийство
« Отговор #40 -: Февруари 20, 2006, 19:31:35 pm »
  Дъвиан,това което казваш е прекрасно и красиво , но ти определено не работиш с хора от истинската" народна маса".Под това не визирам само хора от етноса"любимо пиратско питие",а "целокупното българско човечество".
  Та така,ще бъда кратък:Ако се държиш с гореизброените като с човешки същества , като с равни , а недай Боже и с любов(В смисъла който ти влагаш,разбира се) , ти се качват на главата докато се усетиш.И знаеш ли защо? Защото са свикнали да ги тъпчеш,да са роби и да има някой отгоре,който да дава заповеди , а те да псуват тайничко и под сурдинка пашата. Ако ги третираш като равни,те решават,че си балък.
(За да има ефект това което се мъчиш да правиш за тяхно добро,трябва да си арогантен ,надменен ,да говориш на "ти".Като казах "ти",Дали ти се е случвало да говориш с някого в учитива форма,а той да се оглежда има ли друг в стаята?
  Извод:Аз също прокламирах идеите,които ти защитаваш,докато не завърших и не се сблъсках с действителността.Сега,все още нямам изградена стратегия,как да се преборим с това което описах,но съм на път да изработя.Освен това,схванах и смисъла на една древногръцка притча-освободили един роб и той се самоубил,защото незнаел какво да прави със свободата си.METALLICA имат една песен "Fade to black" по тази притча-много добра.В момента в България става точно това-бившите роби правят колективно самоубийство.
  И друга поговорка се оказа вярна-"Сиромах човек-жив дявол."Също така, имало разлика м/у сиромах и беден и то точно в духовен план,ама това е друга тема.

Дъвиан

  • Гост
Отг: Зверско убийство
« Отговор #41 -: Февруари 20, 2006, 19:42:17 pm »
Знам ги тези неща, Сoroviev. Благодаря за добрия тон! Разбирам те! На нали знаеш, че "насила хубост не става"! Ако света не е виждал новите методи на ненасилие, то трябва да ги вижда все по-често. Пък ако ще и да ме смачка живота! Но все още работя по това, най-вече във вътрешен план!

coroviev

  • Гост
Отг: Зверско убийство
« Отговор #42 -: Февруари 20, 2006, 19:52:38 pm »
  Едно е да го знаеш,друго е да го виждаш.Завиждам ти, че само го знаеш.Ако не се приспособиш към действителността, или поне не си даваш вид,че си приспособен , ще те смачка не живота,а твоите(нашите) скъпи сънародници.
  П.С. Забеляза ли , че с теб го избиваме все на интересни теми , и все офтопик ;D!

Дъвиан

  • Гост
Отг: Зверско убийство
« Отговор #43 -: Февруари 20, 2006, 19:57:13 pm »
Така е - да се говори е лесно...има да ме учи животът...стискай палци да оцелее тази идея, за която си говорим!

Оф-топика е смешна приумица. Никой явно не може да стои концентриран в една и съща тема! :D

coroviev

  • Гост
Отг: Зверско убийство
« Отговор #44 -: Февруари 20, 2006, 20:10:10 pm »
  Да не се разочароваш,ама идеята и без тебе  ще оцелее.Трудното е да се приложи в живота.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27