Автор Тема: Обръщение от висшия разум на вселената  (Прочетена 15009 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Относно: Обръщение от висшия разум на вселената
« Отговор #15 -: Януари 08, 2009, 11:03:32 am »
Промяната е въпрос на съзнание, не на някоя дата в календара.
А ограниченията и агресията първо започват с мисълта, после с думите и накрая с действията. Някак си е смешно да се нападате с думи, за да докажете кой е по-безграничен и по-напреднал.  :-\
« Последна редакция: Януари 09, 2009, 19:32:57 pm от Mirotvorec »

METAL

  • Гост
Относно: Обръщение от висшия разум на всел
« Отговор #16 -: Януари 08, 2009, 11:13:36 am »
Не знам аз дали болен мозък, който е отхвърлен от света и е откачил си ги измисля работите за извънземните, но кажете ми по дяволите как така в цялият космос да сме само ние, все едно в една 1000 дк нива, че и повече да има само един микроб!!! Все едно в целият световен океан да има само един организъм, бил то риба, бозайник, едноклетъчно или др.!!! Та това си е чиста загуба на време(4.6 милиарда години) и на пространство. Та в нашата слънчева система има 10 - ина планети, в нашата галактита млечен път има 500-600 милиарда състеми, като наща с не знам колко планети, та във вселената официално от човека са открити над 100 трилиона галактики. Колко още има никой не знае, само в тази вселена, а някой вярват че има още 1 със 780 милиона нули отзад вселени паралелни. И на всичката тази статистика, да ми кажете че сме само ние...ограничени хора!!! Нещастници, невежество е вашата поквара...
« Последна редакция: Януари 09, 2009, 19:36:25 pm от Mirotvorec »

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Относно: Обръщение от висшия разум на вселената
« Отговор #17 -: Януари 08, 2009, 11:50:57 am »
Цитат
ограничени хора!!! Нещастници, невежество е вашата поквара...
Въпреки грубият начин на изразяване, аз намирам метал за прав, не само за това, че има сигурно други освен нас във вселената, но за това че наистина сме ограничени и нещастници  :)
Да аз се чувствам нещастник и ограничен и някак си не се обиждам от това, защото е истина.
Като се гледам как се лутам, за да намеря истина, която може и да не съществува, че не съм ли нещастник?
А като бродя из вариантите за съществуването на вселената, земята, човека, как да не се чувствам ограничен.
Само че това важи и за всички нали?
включително и за метал и съм сигурен, че това няма да го обижда.
Предлагам:
думите ограничен и нещастник да не се смятат за обиди в този форум, тъй като специално тук сме такива, ние сме осъзнали тези недъзи и си търсим начин да ги преодоляваме, а другите който си мислят, че са върха на интелекта, те да му мислят, как ли изглеждат в нашите очи.
А не знам защо, започвам да си мисля, че грубото отношение от някой съфорумци, е израз на състояние повече от колкото е желание за обида, и го тълкувам като зов за помощ вместо да се обиждам.
нима живота се е изпразнил от смисъл....уви, то е пълен винаги с мисъл докато има манджа и човекът е мерудия.
Не знам защо пиша така!?
стилът на спорт-здраве е толкова заразен, че се замислям дали не се получава така, че само пет-шест човека се разбираме какво искаме да кажем, и то един на друг еквали не!
Моля да ни извините всички не разбрали, че просто ви обичаме, защото недъзите ви са и наши.
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

METAL

  • Гост
Относно: Обръщение от висшия разум на вселената
« Отговор #18 -: Януари 08, 2009, 11:57:34 am »
Сали, брат, това "Нещастници, невежество е вашата поквара" е от една песен на група Епизод! Значи не го казах за теб, а за хора като Спорт-Здраве2 които мислят че всичко, което хвърчи се яде. Иначе всеки има право да изпростява от време на време, но някой прекаляват и до известна степен е ограничен и нещастник както каза ти, а също и стила ми не е обиден, а с цел показване на истината, колкото и да е жестока тя, и най ме кефи, като се засягат индивиди, като Спорт-Здраве2 защото истината боли! Иначе евала за коментара, много си прав!! И пак казвам, не за теб ставаше въпрос, защото ние поне го осъзнахме и почнахме да го преодоляваме, докато лица, като Спорт-Здраве2 съмнявам се, че някога ще го преодолеят! Salito, eвала ве брат, ей такива като тебе уважавам, такъв начин на мислене, който е над думите, който е дори над смислите, който е над всичко! Евала, брат, не го казвам, щото ме подкрепи, просто го чувствам! Евала, пак, ЕВАЛА!!!
« Последна редакция: Януари 08, 2009, 12:02:01 pm от METAL »

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: Обръщение от висшия разум на вселената
« Отговор #19 -: Януари 08, 2009, 12:02:33 pm »
Въпреки че съм съгласен със Салито,моят възглед за вселената е малко по-арогантен.След като не съществува обективна гледна точка в холографската вселена и всичко в крайна сметка се измерва с мен.
Може би...ако арогантността има добра страна...Но на този етап и Творецът ми се струва арогантен(доколкото не съм АЗ твореца и да мисля за себе си  ;D )

Ок Метъл,простено ти е и пробвам да вляза в роля на ограничен нещастник.Ти май вече имаш сценарий...
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Относно: Обръщение от висшия разум на вселената
« Отговор #20 -: Януари 08, 2009, 12:10:33 pm »
Поласкан съм до краен предел Метал, много ми допада това, че ти хареса коментара ми, това означава, че съм прав, а това чувство е велико.
Но искам да чуя твоето мнение за един факт!
Спорт-здраве има коментари които са ме изпълнели с възторг повече от твоят възторг от коментара ми, и имам чувството че ти с спорт-здраве сте проект за толкова добри приятели колкото не можеш да си представиш.
Не всичко което е писано в обръщението от висшия разум на вселената е истина , но не всичко е лъжа, това и ти и спорт-здраве го знаете, и фактически, няма смисъл за спор, а има нужда да се опознаете, в това има голяма блага, по пътя към истината.
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

METAL

  • Гост
Относно: Обръщение от висшия разум на вселената
« Отговор #21 -: Януари 08, 2009, 12:16:57 pm »
Ми, братко(ще позволя така да те наричам). Аз нямам нищо лошо, към него. Ако иска нека да изгладим отношенията, аз ще престана да му казвам истината, но и той трябва да спре да си живее със заблудите. А това може да не е вярно даже почти всичко, просто както казах е вероятно. Но като не ти е гледната точка като на някой друг не значи че трябва да ръсисш простотии, намеквания, и такива с извинение курвенски номера, с цел накърняване на достойнството и докарване лош имидж на текста, не съм ли прав, сумати пъти му казах на лични той не та не, че даже вика че и модератора щял да ме банне, защо, че имам друга гледна точка ли, че нали за това са създадени тези сайтова, за намиране пътя на истината, чрез уважаването на различните гледни точки...

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Относно: Обръщение от висшия разум на вселената
« Отговор #22 -: Януари 09, 2009, 21:12:35 pm »
Добре прочетох всичко: и казаното и изтритото от админите.Като цяло не искам да повярвам в това и не мисля ,че си прав метале.Само не ме линчувай.Нека да се разбираме като нормални чошеки същества.
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

METAL

  • Гост
Относно: Обръщение от висшия разум на вселената
« Отговор #23 -: Януари 09, 2009, 21:46:52 pm »
Ми няма да се разбираме като нормални човешки същества, защото аз СЪМ НОРМАЛНО човешко същество, не просто КАТО ;) Хахха сам си го каза, не искаш, а щом си самовнушиш край, дори и да виждаш че е така, ти си знаеш твойто. Не казвам че е истина, аз за 3ти път казвам че може и почти всичко да не е вярно, но все пак ми беше интересна темата и помислих, че и на вас ще ви е и затова е публикувах. А ся доколко е вярна не знам дали някой знае, но има някой неща, които са нещо като полезни съвети, които ако се вслушаме в тях само ще спечелим, не мислиш ли?

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Относно: Обръщение от висшия разум на вселената
« Отговор #24 -: Януари 10, 2009, 03:56:27 am »
Цитат
но има някой неща, които са нещо като полезни съвети, които ако се вслушаме в тях само ще спечелим, не мислиш ли?
Така е, аз от както прочетох тази тема, не ям месо, отдавна се бях решил, но чаках подходящ момент, и то настъпи прочитайки темата.
Израза, че месото носи кода на смъртта ме събуди, и го намирам за много смислено, тези животни се мъчат преди клането произвеждайки всякакви хормони и вещества (четох го някъде) и сигурно се прехвърля поне малка частица от този ужас в организма ни, като си помисля от колко животни съм дегустирал този код ми става лошо, само от мисълта да пробвам пак.
И ако ще има в някой момент резки промени в климата или в полетата на земята или нещо подобно, смятам, че колкото организма е по чист, толкова по безболезнено ще мине този процес, а на всеки е известно колко натоварва месото черния дроб и бъбреците, че и подаграта причинява.
А Дънов е казвал много подобни неща за шестата раса!
мисля,че са вярни 60-70% от нещата поне, това с озоновия слой, също е приемливо за мен.
Ще съм много щастлив и благодарен, ако някой, от по информираните съфорумци напише за слабите места в ОБРЪЩЕНИЕТО според него, защото на мен много ми хареса, но за съжаление не съм достатъчно информиран сега, за да оформям крайно мнение, ще трябва много четене още. 
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Относно: Обръщение от висшия разум на вселената
« Отговор #25 -: Януари 10, 2009, 12:59:01 pm »
Спокойно.Ако ще и да носи радиоактивни отпадъци човека пак ще се приспособи.
Аз колко месо съм изял ,нищо не ми е станало.Давам около 20% за онова за озоновият слой.
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Относно: Обръщение от висшия разум на вселената
« Отговор #26 -: Януари 10, 2009, 13:04:24 pm »
Цитат
да продължи по пътя на по-нататъшната еволюция или да завърши своето съществуване завинаги.
Цитат
На мястото на епохата на Реинкарнацията, когато безсмъртната душа се преселваше от едно тяло в друго, дойде епохата на Безсмъртието.
   И щом Космосът ни моли
Цитат
Космосът ви моли да се отнесете сериозно към  информацията, която ще ви предадат контактьорите на Висшия Разум на Вселената. Въпреки, че с наша помощ, през ноември 1991 година цялото население на Земята получи такава възможност, тази способност притежават единици.
Те, силните знаят че единици имат способност но били помогнали на всички?!?.... изглежда е принцип Силните, Висшите и Извисените еволюционно да молят слабите, изостаналите и затънали??? Много американски ми звучи... :-\
   Има ли смисъл да анализирам още?
   Ако тази компилация от много ценни в действителност на места съвети, съчетани с парадоксални нескопосаници е съставена от елита - обречени са.
   Друга вероятност - автора да е някой добряк загрижен за бъдещето на всички, малко надхвърлил нивото на което може да свърже напълно логически нещата. (допускам, че и аз може да не съм на нивото да осъзнавам в пълнота)
   А може и да е опит да се дискредитират добрите съвети водещи до хепи енд?
   Само в едно съм сигурен: Това не е обръщение от Висшия разум на Вселената.

   Някои знаят, че най-добрата манипулкация включва над 50% истина. В този случай не важи правилото с което избираме управници - мнозинството печели.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Относно: Обръщение от висшия разум на вселената
« Отговор #27 -: Януари 10, 2009, 14:10:58 pm »
Цитат
Цитат
да продължи по пътя на по-нататъшната еволюция или да завърши своето съществуване завинаги.
Цитат
На мястото на епохата на Реинкарнацията, когато безсмъртната душа се преселваше от едно тяло в друго, дойде епохата на Безсмъртието.
   И щом Космосът ни моли
Цитат
Космосът ви моли да се отнесете сериозно към  информацията, която ще ви предадат контактьорите на Висшия Разум на Вселената. Въпреки, че с наша помощ, през ноември 1991 година цялото население на Земята получи такава възможност, тази способност притежават единици.
Първото наистина е странно, най-меко казано.
А второто е почти абсурдно, за мен де.
Третото мога да го преглъщам, с много фантазия.
На вярно си изключително точен с избора на тези три фрази, те показват една част от профила на автора и там има нещо което съвсем не е от висшия разум,
 но аз мисля върху друг аспект от казаното.
Да не би има някакво послание което не е ангажиращо за извънземните цивилизации, все едно поради мутация, някой животни улавят някой мисли на човека, че това не ангажира човека с нищо...нали!?
от хората има едни ядат животните, други не, трети ги ядат ама ги обичат :o
четвърти, ядат ги и ги малтретират, пети само ги ловят ::), и така нататък, но ако може едно животно да чуе и донякъде разбира какво говори човек, може би ще се докопа до истини които биха помогнали на живота на животните, ако се е натъкнал на разговор в трамвая може да се усети че на тази релса и най-мощно животно да си, пак ще умреш заставайки пред трамваи ;D, а ако се натъкне на разговор между младежи в 11-ти клас които обсъждат урок по биология, може да научи много интересни неща за себе си.
Информацията от висшия разум, която улавят някой хора, ми изглежда точно такава, разкъсана, някой път с нотка от човешки характер, много истини, и не ангажираща извънземните, просто зависи на какво са се натъкнали контактьорите и как са го разбрали.
Много хора съдят извънземните, все едно са ангажирани да помогнат на човека, или пък все едно са се организирали да ни пращат послания ама нещо не го правят добре, нещата може да не са точно така, и въпреки това да има послания и те доста да  помогнат на човека.
Е това ме притеснява, когато усещам желанието от здравия разум в мен, да отхвърля "тези идиотщини".
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Обръщение от висшия разум на вселената
« Отговор #28 -: Януари 10, 2009, 19:53:17 pm »
Салито,
някак си странно мислиш. Прочете ли какво писа Жоро - най-добрата манипулация съдържа нарочно истина.
Не може да определяш някакъв текст като добър, само защото вътре има някакво количество истина.
Дори и няколко реда лъжа са достатъчни понякога, за да се види, че посланието е може би недобронамерено ...
Така се мери дали един текст е добър - не по количеството истина, а по количеството неистина.
Когато изобщо я има (неистината), колкото и малка да е, трябва да ти светне една червена лампа, че нещата не са надобре.

Не мисля, че си струва да се оборва в случая. За това е необходимо да има поне някаква причинно-следствена логика от другата страна.
В момента е пълен хаос. Не знам кое да подхвана, че да го оборвам.

Само мога да спомена:
За доказателство, че конкретно в тези текстове има извънземна намеса, се използва спекулацията, че във Вселената има толкова много звезди и планети, и все някъде ще има извънземни.

Е, добре де, никой не спори дали има или няма извънземни по принцип. Но дори и да има, откъде на къде те ще участват в текста?

Оттам нататък как да се дискутира с такива хора? Липсва изцяло аналитично и асоциативно мислене.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Относно: Обръщение от висшия разум на вселената
« Отговор #29 -: Януари 10, 2009, 21:23:58 pm »
tangrata
няма дискусия, просто размишление.
Цитат
откъде на къде те ще участват в текста?
Цитат
Много хора съдят извънземните, все едно са ангажирани да помогнат на човека, или пък все едно са се организирали да ни пращат послания ама нещо не го правят добре, нещата може да не са точно така, и въпреки това да има послания и те доста да  помогнат на човека.
те не участват според мен, а някой от нас наднича в техният свят.
и не мисля, че странно мисля :) но ако си сигурен, значи в добрия смисъл нали? :P
абе да не би да има нещо, е това казвам.
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27