Автор Тема: Алтернативна хипотеза  (Прочетена 4327 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

koruin

  • Гост
Алтернативна хипотеза
« -: Януари 02, 2009, 15:12:44 pm »
Здравейте!

Първо да ви приветствам за интересният форум, от около година го чета, а сега и се престраших да пиша. ^.^

Идеята, която искам да представя ми я подхвърли един познат, силно православен човек. Та той ми каза, че според него НЛО не е нищо повече от мистични същества, демони един вид. Според него те били описани и в Библията - по-точно огънят в небесата от откровението на Йоан.
Е, какво е мнението ви?

Искам да помоля модераторите ако има подобна/същата тема да изтрият тази. Проверих набързо, но не видях никъде подобно нещо.
« Последна редакция: Януари 02, 2009, 15:13:40 pm от koruin »

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Относно: Алтернативна хипотеза
« Отговор #1 -: Януари 02, 2009, 16:12:23 pm »
И какво очакваш...то в Библията има обяснение на всичко.Аз мога да ти намеря и 5 текста на песни където се пеят простотии,но може да се перифразира, като послание за съществуването на НЛО.Искаш да ти дадем отговор,който да му кажеш когато се видите ли ?На такива "силно религиозни" няма да им промениш нито мнението,нито възгледите.Винаги ще си намерят вратички да се измъкнат.Вярвай си ти в каквото смяташ за добре и не се занимавай.

Дискутирали сме различни религиозни теми с учител по философия,който е завършил богословие/или както се казва/.И дори след като остана без доводи и опити за опровержение на въпросите ми,познай дали имаше каквато и да е промяна по тази тема в него.А той не е от типа хора, който казва "Аз знам всичко,друго не съществува".

Ако пък питаш сам за себе си по този въпрос - прочети раздел Религия  ;)
« Последна редакция: Януари 02, 2009, 16:14:51 pm от UpsideDown »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Алтернативна хипотеза
« Отговор #2 -: Януари 02, 2009, 18:00:25 pm »
Аз само ще кажа  да видиш темата с коментара на главния астроном на Ватикана озаглавена Извънземните са наши братя ;)в раздел религия. При положение че  точно в Библията (та дори и в цензурираната й версия а що е цензурирана можеш да прочетеш за различните църковни събори) е описано толкова добре извънземното създаване на човека и  някои интересни "контакти" особено при разрушаването на Содом и Гомор.

Иначе в известна степен на всеки може да му се лепне наименованието "демон".
« Последна редакция: Януари 16, 2009, 18:20:48 pm от Alien »

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Относно: Алтернативна хипотеза
« Отговор #3 -: Януари 16, 2009, 17:58:53 pm »
Демони ли...  ::) . Кой ли "демон" е управлявал летящата колесница описана от пророк Йезекил?!...  ;)

Неактивен Life

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Относно: Алтернативна хипотеза
« Отговор #4 -: Януари 25, 2009, 04:20:35 am »
Здравейте!

Първо да ви приветствам за интересният форум, от около година го чета, а сега и се престраших да пиша. ^.^

Идеята, която искам да представя ми я подхвърли един познат, силно православен човек. Та той ми каза, че според него НЛО не е нищо повече от мистични същества, демони един вид. Според него те били описани и в Библията - по-точно огънят в небесата от откровението на Йоан.
Е, какво е мнението ви?

Искам да помоля модераторите ако има подобна/същата тема да изтрият тази. Проверих набързо, но не видях никъде подобно нещо.

Скромното ми мнение че че това са апарати и/или роботи на избънземни цивилизации дошли да видят какви ги творят техните съседи по звезда
Много от НЛОтата са и секретни военни проекти
Над 90% от случаите са чисто и просто спекулации,оптически миражи,атмосферни явления и тнт и тнт

Демони в никакъв случай!Аз също съм възпитаван в християнски ценности,но няма как един "демон" да кръжи около ретланслаторна антена 20 минути безцелно,освен ако не смята да я обладава 8)..за НЛОто което аз съм видял говоря

Винаги трябва да се подхожда с огромна доза скептицизъм към такива неща,човека на разума винаги анализира първо и после си прави изводите
не бих се учудил обаче митовете за там анжели,демони и всички митологични създания да са произлезли имено от близки срещи от 3тия вид

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Относно: Алтернативна хипотеза
« Отговор #5 -: Януари 25, 2009, 06:31:14 am »
Никак не грешиш Life в съмненията си относно "близки срещи от 3тия вид". Цитирах името на пророк Йезекил, ще спомена и това на Енох! Не става въпрос за демони, а за напреднали технологично цивилизации, посетили Земята в древността и описани по начин достъпен на тогавашния човек. Не религията, а Църквата насажда заблуждения по този въпрос! Това са тълкувания на попове и пастори, които са много далеч от истината. Не твърдя обаче, че много от цивилизациите, посетили и посещаващи и днес планетата ни не проявяват демонично отношението си към човешкия род!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27