Автор Тема: Българските подземия! Кой какво знае?  (Прочетена 223739 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Относно: Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #15 -: Февруари 15, 2006, 22:31:09 pm »
Аз например знам, че в град Разград има подземия под гробищата, които вървят под града. Двама приятели бяха слезли в тях през един отвор на някакъв странен паметник, които имаше широк отвор отдолу. Побраха се целите в подземието.

Смятай за какво си говорим тука... СТРАНЕН ПАМЕТНИК! Много интересно... :)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #16 -: Февруари 16, 2006, 01:02:48 am »
 Дъвиан, какво значи "странен", я дай интифа ?  8)
Не мисли като човек!-Крион

Дъвиан

  • Гост
Относно: Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #17 -: Февруари 16, 2006, 17:28:41 pm »
Ама вие се хващате за всяка дума, лелее! Ами странен е защото не се сещам дали беше надгробен паметник - нали се сещате - от бял камък и висок. Беше нощ и не се виждаше добре, а и аз не бях много добре  :D. Но беше странно, защото отдолу имаше отвор! Отвор, през който се провряха двама мои приятели и слязаха долу. Не рисувам добре, особено на компютър, но спретнах една рисунка на въпросния, будещ дебати "странен паметник". Който иска нека отиде в Разград, старите гробища, и да се увери с очите си. Няма да лъжа я!

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #18 -: Февруари 16, 2006, 20:37:44 pm »
А бе, човече, ми като речеш "странен" и аз си мисля за някаква странна форма, например, или за някакви странни рисунки по камъка, които, пак примерно, да сочат, че ...абе разбираш ме.  ;D
Не се хващам за думата, просто не съм ти свикнал на стила ти на изразяване сигурно. ОК?  :D
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Относно: Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #19 -: Февруари 17, 2006, 13:04:05 pm »
АБЕ! важното е кoнспирация да има...  >:)  8) 8) 8) :P ;D ;D

Дъвиан

  • Гост
Относно: Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #20 -: Февруари 17, 2006, 13:28:36 pm »
Абе то и Heinie-то по-горе също каза, че под гробищата! Как ли знае?  :D

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Относно: Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #21 -: Февруари 18, 2006, 02:25:49 am »
Сутрин като си легне в кофчега и му фири отдолу, хехехе
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Дъвиан

  • Гост
Относно: Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #22 -: Февруари 18, 2006, 09:27:29 am »
Хахахахаха - ти ме разби.  :D :D :D

llara

  • Гост
Относно: Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #23 -: Април 16, 2006, 14:11:31 pm »
както виждам добре се забавлявате, но на мен хич не ми беше смешно когато бях "долу" :(
за съжаление не мога да ви разкажа нищо :-X
само мога да ви открехна, че има не само празни тунели и каманаци, а и много модерни зали, в които не може да се влезне току така - само с военна охрана и ако не си от BKR или GBRT
надявам се, че няма да ме питате за инициалите, защото съм  :-X

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #24 -: Април 16, 2006, 15:17:25 pm »
Хептен пък нищичко ли няма да ни разкажеш?  :P
Не мисли като човек!-Крион

llara

  • Гост
Относно: Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #25 -: Април 16, 2006, 15:36:20 pm »
мога само ама наистина мъничко
не искам да си спомням пък и не знам кой кой е в българския портал ;)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #26 -: Април 16, 2006, 15:40:50 pm »
Имаш право,  llara  :)  някаква доза предпазливост винаги е необходима.
Не мисли като човек!-Крион

llara

  • Гост
Относно: Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #27 -: Април 16, 2006, 15:42:16 pm »
10x  ;)
та ще кажа само, че обучават хора
 :-X

firma

  • Гост
Относно: Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #28 -: Април 16, 2006, 17:16:23 pm »
Катакомбите на София

Крадци складират плячката си в тунелите, лятото клошарите се местят под Паметника на Съветската армия

Жени и деца живеят в "апартаменти" край тръбите на парното при над 35 градуса жега


Десетки километри тунели кръстосват земята под София. Под строга охрана е само тунелът на властта, който свързва парламента, Президентството, Министерски съвет, ВМА и излиза в Южния парк. Под Редута са старите армейски бункери. Те са сред най-добре оборудваните подземия. Някои от тях са на 5 етажа. Но са влажни и през зимата не се използват за живот. Край ТЕЦ "Земляне" в стари бомбоубежища са складовете за военновременни запаси. От входове под Ректората и Духовната академия се влиза в стари римски катакомби. При Паметника на Съветската армия и в докторската градина са двата изхода на тунела Бронкс. Наречен е така, защото през лятото е свърталище не само на клошари, но и на наркомани. Най-голямото свърталище на бездомници са тръбите на парното. Магистрални тръбопроводи започват от всички ТЕЦ-ове в София. След хиляди разклонения те достигат на практика до всеки дом.
След публикацията на "Стандарт" за подземния град, в който живеят хиляди, институциите замълчаха. Защото няма една инстанция, която да отговаря за тунелите. Охраната им е ангажимент на "Топлофикация", ВиК, "Пътища и съоръжения", БТК, улично осветление, енергото. "Топлофикация" дори отрече в нейните тунели да живеят хора. Наш екип слезе в подземията на София, за да види дали това е така.

На метри под нас живее друг град. Непознат. Мръсен и потаен, опасен... Малцина са се престрашавали да влязат в него.
Запитвали ли сте се някога къде отиват всичките клошари и просяци през зимата? Когато температурата е минус 20, изглежда, че са се скрили вдън земя. И това е самата истина.
Магистралните тръбопроводи на парното са апартаментите на подземна София. Входовете към тръбите са стотици. Повечето са затворени. Но хората редовно разбиват по някой по-закътан проход, за да могат да се сврат на топло.
Подземните хора не желаят да бъдат притеснявани. Още на влизане видяхме светлина и чухме човешки стъпки. Последвахме ги, но те изчезнаха при първите разклонения.
Извън тунелите успяхме да говорим с няколко клошари, които ни предупредиха, че не сме добре дошли. "Вътре живеят всякакви. Не влизайте, само от там още не са ни изгонили", разказа битник, който срещнахме близо до един от входовете. Според него шансът през деня да се намери някой в тази част на тунелите е малък. Всички излязохме да припечелим по нещо, прибираме се чак вечер. Ако влезете тогава, ще срещнете много народ, но
не гарантирам, че ще излезете каза той.
Сред клошарите наистина има избягали затворници и бандити. Те обаче са малцинство. Повечето са несретници, които съдбата е оставила без дом. Един от клошарите, с които говорихме, се оказа бивш учител. Преди години тръгнал да си търси късмета в Германия. Когато се върнал, нямал нито дом, нито семейство.
Около тръбите не е хотел "Риц". Но определено става за живот. Температурата е над 30 градуса. Чак неприятно горещо, но все пак става за живот. Магистралният тръбопровод представлява 2 огромни тръби, в диаметър колкото човешки ръст. Между тях има достатъчно място спокойно да се разминат двама души. Тръбите са легнали върху бетонни подпори. Така под тях остава ниша, висока около 60-70 сантиметра. В нея също може да се спи уютно. Но не това са "апартаментите" на клошарите. Начесто около тръбите има оширения. Някои са колкото една стая. Други обаче са огромни зали. Те обикновено са на различни нива от тръбите, по които лесно се слиза и качва по метални стълби. Където стълбите липсват, обитателите са оборудвали праговете с дебели гумени маркучи от кабели, по които се слиза и качва. Жиците вероятно отдавна са предадени на вторични суровини.
Под едно от най-оживените места в столицата са най-големите подземни пространства. Това са 2 помещения. По-малкото е високо около 15 метра, дълго около 25 и широко 20 метра. От него се влиза в голяма зала, която е поне 2 пъти по-голяма. От едното до другото се върви по начупен коридор. Именно тези зали са местата, където се разклонява магистралният тръбопровод. До таваните водят шахти с метални стълби. Капаците са заварени отвътре. В големите зали температурата е по-поносима. На няколко места тръбите са пробити. Водата обаче е прекалено гореща и трябва да се изстуди, преди да се ползва.
Входът, през който екипът ни влезе, е на 30 метра от една от най-луксозните сгради в София. Запазваме го в тайна по две причини - да не тръгнат неподготвени хора под земята. И защото тръбите са едно от малкото останали места, където все още могат да се приютят несретниците. Освен това в продължение на стотина метра изолацията на тръбите се е разпаднала и всяко движение предизвиква облак от стъклена вата, която е опасна за здравето.
В малката отсечка, която екипът ни успя да обходи, забелязахме поне 6 места, които са с видими и съвсем пресни следи от живот
По тях са застлани черги, палта. На едно от тях имаше бисквити с дата на производство 5 януари 2006 г. В подземията очевидно спят и жени, и деца. Намерихме лак за нокти и розови детски ботушки. Всички вехтории обаче са скромно количество в сравнение с огромния брой празни бутилки от всякакъв алкохол.
Личи, че хората на подземията са изкарали част от прехраната си с кражби. Видяхме луксозна чанта. Около нея бяха захвърлени пачка фактури, които вероятно са били в нея. Имаше дори тасове от рено, очевидно свалени с цел да се продадат за стотинки.
Тръбите на парното са годни за живот само през зимата. През лятото в тях е непоносимо горещо. Тогава клошарите се местят в тунела Бронкс. С това име са известни галериите, които са под Паметника на Съветската армия и достигат Докторската градина. В момента те са здраво заключени.
« Последна редакция: Април 17, 2006, 22:32:37 pm от Horus »

firma

  • Гост
Относно: Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #29 -: Април 16, 2006, 17:18:17 pm »
Софиянците от форума нещо знаят ли по въпроса ??? :o
Някой ходил ли е да види как е  :P

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27