Автор Тема: Животно-Тотем  (Прочетена 15454 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Животно-Тотем
« Отговор #15 -: Март 01, 2008, 12:16:06 pm »
Същността, на която отговаря образът на Тотема, е неизменима. Но образът, в който ще се изявява тази същност, може свободно да бъде изменян. Няма никакво значение дали това ще са рибки, соколи, котка, червейче или носорог, цветенце, облаци или дъга, яспис или цирконий, чернозем или боабаб. Всичките тези образи са просто "художествени стилизации" на съзнанието, което решава да дешифрира нашите същностни енергийни канали по един или друг начин. Важно е образът да бъде осъзнат и истинен. Защото животното (или съществото, растението, кристалът etc.), което ни се явява, има да ни научи на нещо; има причина да се явява точно в този си вид.

Ако да кажем примера с рибките, както допускам, е бил даден като шега, недейте да въздигате това същество в свой тотем. Не заради друго, а защото алгоритъмът за дешифриране на същностната ви енергия няма да работи добре, ако не съответства точно на вашите представи и предпочитания. В противен случай, ако точно това е себеизразяващата ви концепция, вашите рибки са прекрасен помощник и не е необходимо да се съобразявате с това, че те са мънички, слаби и декоративни. Астралните светове, където се помещават "митовете" на вашите тотеми, съдържат и такива пространства, в които вашите рибки са могъщи създания и да се насочиш срещу тях е равно на самоубийство!

Когато дойде време да се възхитите от друго живо същество и старият ви тотем вече не ви вълнува толкова много, означава, че е дошъл моментът за научаване на други уроци, усвояване на друг стил за изобразяване и вашата същностна енергия решава да започне да се проявява по друг начин. Всяко същство има типичен стил на поведение/оцеляване/съжителство с останалите и възприемането му като ваш тотем, макар и за кратко, ви обучава на този стил, дава ви липсващите звена по Пътя.

Накрая ще ги съберете всичките и ще станете Учител.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Относно: Животно-Тотем
« Отговор #16 -: Март 02, 2008, 03:23:46 am »
Доста интересен начин за медитация и решаване
на проблемите ;).
Чудя се,защо трябва да използваме духа на животно.
Като може например енергиини потоци или по висши
човешки души.
И по горе въпросът бе кое е любимото ми животно?
В моят случай са декоративни рибки и ми е интерестно
как ще се справят ако проблемът ми е по голям. ;)


Сириус,това не е дух на животно и не е за да ти решава проблемите.То е покровител,и е животно дотолкова колкото е близко до същността ти,но природата му е неорганична,то просто се представя пред теб така,за да го познаеш.По време на пътуванията човек може да събере и други "съмишленици",но дори и сборната им сила е малка в сравнение с тази на покровителя ти.За това и практикуващите спазват определени правила,за да го държат до себе си.Енергийни потоци няма как да не се използват те са транспорта и точно неорганичният ти покровител ти показва кой "влак" да хванеш,за да не се оплетеш като пате в калчища.От теб енергията от него знанието.
И не смесвай медитацията с пътуванията това са много различни неща.С първото намираш удобни места,а с второто опознаваш,но хората предпочитат първото защото...виж реда отгоре.
Любимото животно не е животното,което харесваш а това което отразява най-близко същността ти.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Животно-Тотем
« Отговор #17 -: Март 02, 2008, 19:48:21 pm »
Зайо Байо, Кумчо Вълчо и Кума Лиса животни ли са?
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Regul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 25
Чудя се :)
« Отговор #18 -: Юни 07, 2008, 15:56:32 pm »
Здравйтв,незнам дали тук е точното място но все пак  :-\
Става въпрос за увлечение по вълците което имам,не просто като харесване или като интерес,а по скоро тотално вглъбяване в мен си ,при вида на вълк,едно чуство на уважение и радост...все едно всичко което си искал да видиш и да бъдеш е в погледа на вълка...несъм много запознат с тотенизма,по скоро искам да знам дали някои изпитва нещо подобно към определено животно.

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Чудя се :)
« Отговор #19 -: Юни 07, 2008, 16:28:24 pm »
Здравей  :) , връзката ни с животните може би идва от там, че сме минали през такова съществувание. Ако вече си бил вълк, нищо чудно да изпитваш силна връзка с тях. Аз лично обожавам вълците. Препоръчвам ти да гледаш документалния филм “Living with wolves” (ако не си го гледал вече). Можеш да го изтеглиш от www.btjunkie.org  Историята на двама души, които 6 години живеят заедно с вълците и ги изследват. После трябва да ги преместят в индиански резерват. Много емоционална история, няма да ти разказвам. Та, аз като го гледах тоя филм , изпитвах подобни на твоите чувста. Те не могат да се опишат, могат само да се изпитат.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Чудя се :)
« Отговор #20 -: Юни 07, 2008, 17:41:22 pm »
Може сегашната ти инкарнация да е най-близка по честота с тази на някакво твое шаманско превъплъщение и затова да чувстваш тази връзка :)

Неактивен l_z

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 65
Относно: Чудя се :)
« Отговор #21 -: Юни 07, 2008, 18:00:44 pm »
Здравйтв,незнам дали тук е точното място но все пак  :-\
Става въпрос за увлечение по вълците което имам,не просто като харесване или като интерес,а по скоро тотално вглъбяване в мен си ,при вида на вълк,едно чуство на уважение и радост...все едно всичко което си искал да видиш и да бъдеш е в погледа на вълка...несъм много запознат с тотенизма,по скоро искам да знам дали някои изпитва нещо подобно към определено животно.

Поразрови за хората-вълци!  :) Не говоря за въркулаци или подобни глупости!  ;)

Драсни ми някой и друг ред после.

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: Чудя се :)
« Отговор #22 -: Юни 08, 2008, 19:20:24 pm »
Аз изпитвам силно привличане към кучетата по принцип :) Имам чувството че винаги разговаряме,за което е нужно единствено присъствието ни наблизо един до друг,не е нужен дори и поглед.
Но към определени породи не изпитвам.Забелязал съм,че породите,които не ме привличат,са все изкуствени и такива,които биха загинали в природата.
Изкуствени породи,които биха оцелели чудесно в природата,си ме привличат :P
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Regul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 25
Относно: Животно-Тотем
« Отговор #23 -: Юни 09, 2008, 13:25:52 pm »
Здравей  :) , връзката ни с животните може би идва от там, че сме минали през такова съществувание. Ако вече си бил вълк, нищо чудно да изпитваш силна връзка с тях. Аз лично обожавам вълците. Препоръчвам ти да гледаш документалния филм “Living with wolves” (ако не си го гледал вече). Можеш да го изтеглиш от www.btjunkie.org  Историята на двама души, които 6 години живеят заедно с вълците и ги изследват. После трябва да ги преместят в индиански резерват. Много емоционална история, няма да ти разказвам. Та, аз като го гледах тоя филм , изпитвах подобни на твоите чувста. Те не могат да се опишат, могат само да се изпитат.


Да гледал съм го,има още едно за един американец,които отглежда от малки 3 вълка и живее с тях непрестанно в продължение на 2 г, и е алфа на глутницата



L_z....намерих за хора-вълци,но само като зодиакален знак,и интересното че въобще несъвпада като да когато съм роден,но като характеристики се препокрива с мен прекалено много.

Неактивен ELSINOR

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Относно: Животно-Тотем
« Отговор #24 -: Октомври 31, 2008, 17:00:23 pm »
Много ми е любопитно, ако някой е по запознат с това да пише.
Сънувам, че се озовавам в гъста гора с много вековни, дебели дървета. Там стоят  двама индианеца. Единият с орлови пера на главата, а другия с бяла сова на главата. Изведнъж се издигам във въздуха и виждам сова и орел как летят един срещу друг. В един момент птиците започват да се удвояват и утрояват, докато стават две ята от сови и орли. Пак се озовавам при индианците и виждам как този със совата на главата лапна някакъв корен и в този момент стана сблъсъка на орлите и совите. Двете ята се смесиха и започнаха да се бият. Птиците, от които се клонираха всички останали ми бяха в полезрението и видях как совата се изплю върху орела и в този момент всички орли като    че ли се разтвориха във въздуха.
Какво ли съм видяла на сън много ми е интересно. Беше много истинско. На мен ми изглеждаше като показно, а на вас? :P
« Последна редакция: Октомври 31, 2008, 18:36:16 pm от Mirotvorec »

Breath

  • Гост
Относно: Относно: Животно-Тотем
« Отговор #25 -: Ноември 07, 2008, 15:39:24 pm »
Много ми е любопитно, ако някой е по запознат с това да пише.
Сънувам, че се озовавам в гъста гора с много вековни, дебели дървета. Там стоят  двама индианеца. Единият с орлови пера на главата, а другия с бяла сова на главата. Изведнъж се издигам във въздуха и виждам сова и орел как летят един срещу друг. В един момент птиците започват да се удвояват и утрояват, докато стават две ята от сови и орли. Пак се озовавам при индианците и виждам как този със совата на главата лапна някакъв корен и в този момент стана сблъсъка на орлите и совите. Двете ята се смесиха и започнаха да се бият. Птиците, от които се клонираха всички останали ми бяха в полезрението и видях как совата се изплю върху орела и в този момент всички орли като    че ли се разтвориха във въздуха.
Какво ли съм видяла на сън много ми е интересно. Беше много истинско. На мен ми изглеждаше като показно, а на вас? :P

Не мога да кажа какво точно си видяла насън, това трябва сама да го разгадаеш. Мога да ти кажа какво според мен значат някои от символите. Дървото се свързва много често с Дървото на Живота или Дървото на Познанието. Може да бъде и символ на личното ти израстване в момента. Старите вековни дървета представляват мъдрост и сила. Също може да се свърже и със семейството ти.
Орела е много хубав знак, в случая са много. Орела за някои индианци е бил символ на Създателя/Създаването. Той ги е свързвал с това, което е Там Горе. В древен Египет орела е символизирал деня и слънчевата светлина и оттук е свързван с просветлението. В древна Европа орела е бил - сила, но и знак за война. Пратеник от небето.
Също орела е символ на свободата, на нов поглед върху живота.
Совата също е мъдрост и знание. "Изплюването" на совата върху орела е показателно също.
Изобщо съня според мен е много хубав и показва нещо важно за живота ти, опитай се да го разтълкуваш сама, според ситуацията, в която се намираш в момента.  :)

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Животно-Тотем
« Отговор #26 -: Ноември 08, 2008, 02:33:02 am »
Интересно, че тази тема се възобнови, защото аз наскоро имах ярки примери на "подкрепа" от животни и пак се сетих за тотемите. Освен кучето ми, паяци и катерици, напоследък съм заобиколена с птици и ... понеже са толова много взех да следя как летят, как пеят, по колко са и кога ми пресичат пътя...и изобщо не мисля, че е случайност - всеки път като подминавах мъртва птица на пътя (обикновено фазан символизирайки моята собствена глупост), имах лоша новина, всеки път като летяха ниско на ято и редимно гарги имах също проблеми, а когато ми се появяваха друг вид и летяки високо или изнасяйки концерт в двора - всичко беше наред.  :)
« Последна редакция: Ноември 08, 2008, 02:33:53 am от Tina »

Неактивен ELSINOR

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Относно: Животно-Тотем
« Отговор #27 -: Ноември 24, 2008, 11:48:56 am »
От известно време все се намира някое от тези бездомни кучета да ме изпраща до нас, после ляга пред вратата и пази. И изобщо все след мен са залепени, преди не беше така. Веднъж си вървя към дома и две кучета се лепват за мен, едното пред мен, другото след мен. Едното ме буташе по краката отзад, а другото лягаше в краката ми. Аз умрях от страх съответно, а те ме изпратиха до нас и легнаха като стража пред вратата.
« Последна редакция: Ноември 24, 2008, 13:34:50 pm от Mirotvorec »

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Относно: Животно-Тотем
« Отговор #28 -: Декември 26, 2008, 21:58:41 pm »
Животно - тотем, равнозначно ли е на power - animal? Ако да, как да разбера кое е моето? Как да разбера, като нямам някакви особени усещания към някой вид животно?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Животно-Тотем
« Отговор #29 -: Декември 27, 2008, 07:12:02 am »
Отиваш в някоя гора наблизо (за предпочитане като се постопли времето) и стоиш там 2-3 седмици без храна и вода. Накрая което животно ти се присъни, и започне да ти говори, то ти е тотема.

Виж като не си чел индиански книги като малък, какви индиански въпроси задаваш.
 :P

Аз съм подготвен теоретично, но пък не съм го правил все още.
« Последна редакция: Декември 31, 2008, 15:46:49 pm от Mirotvorec »
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27