Автор Тема: Мистика във Врачанския балкан  (Прочетена 10865 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: Мистика във Врачанския балкан
« Отговор #15 -: Април 09, 2006, 00:22:48 am »
Аз си спомням само едно пътуване със счупена кола във Врачанския Балкан. Как да се ориентирам? Помня и един кукувец от Враца, който беше приятел на моя приятелка и постоянно я заплашваше с убийство... Ей не искам да обиждам други миролюбиви врачанци, ама славата ви се носи...

firma

  • Гост
Отг: Мистика във Врачанския балкан
« Отговор #16 -: Април 09, 2006, 00:56:42 am »
Аз си спомням само едно пътуване със счупена кола във Врачанския Балкан. Как да се ориентирам? Помня и един кукувец от Враца, който беше приятел на моя приятелка и постоянно я заплашваше с убийство... Ей не искам да обиждам други миролюбиви врачанци, ама славата ви се носи...

 8) разбиване... :P

Oberon

  • Гост
Отг: Мистика във Врачанския балкан
« Отговор #17 -: Април 10, 2006, 14:34:02 pm »
Тук не си говорим за врачанци, а за това, което съм писал. Ако някой знае повечве нека пише, 10х

hristog

  • Гост
Отг: Мистика във Врачанския балкан
« Отговор #18 -: Април 10, 2006, 18:15:57 pm »
   Обероне , дай повече инфо каде точно е това  място и да се дигнем и да идем, ако не го видим поне да поиграем мач из Врачанските поляни...току виж ни се явил някой. Стига само сме си натискали гъзовете пред компютрите...малко да се раздвижим



Peace

ssi

  • Гост
Отг: Мистика във Врачанския балкан
« Отговор #19 -: Април 10, 2006, 19:38:40 pm »
truth...truth!!!  ;)
Трябва повече време да сме сред природата.

Неактивен suspicious

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Относно: Мистика във Врачанския балкан
« Отговор #20 -: Април 26, 2008, 14:42:22 pm »
Обероне, дай повече инфо, ако може. Аз съм от Враца и съм запланувал скитосване из балкана следващата седмица :)

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Относно: Мистика във Врачанския балкан
« Отговор #21 -: Април 26, 2008, 17:10:01 pm »
Знаеш ли името на майката,за да проверя дали е метеоролог.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Относно: Мистика във Врачанския балкан
« Отговор #22 -: Май 07, 2008, 16:08:25 pm »
НДК, 28.03, около 17h.

Запознавам се с човек, чиято майка е астроном и метеоролог. Младежа го раздава леко иманяр...
Какво ми разказа обаче. Според него, във врачанския балкан има място което се пази от военни от известно време. Пазели следното: нещо като изкоп в скалата ( с формата на куб ), по чийто стени имало фигурки на нещо като херувимчета и разни същества, които били като облицовани със слюда. Никъде не се забелязвали следи от режещи инструменти, все едно това е излято в скалата. По първоначални данни съоръжението е на 5-6000 години. Военните пазят...
Честно казано, вече съм забравил...като се сетя ще пиша.

Оберон
« Последна редакция: Май 07, 2008, 21:06:22 pm от Mirotvorec »
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Мистика във Врачанския балкан
« Отговор #23 -: Март 07, 2009, 21:13:34 pm »
"За Врачанския балкан се знае, че е една от съкровищниците на иманярите.

Недрата му се разкопават, на бял свят се появяват древни безценни монети, златни и сребърни съдове, украшения, ризници, шлемове и мечове, и какво ли не. От там по контрабандните пътища предметите поемат към антиквариатите на запад. Мой познат ми разказа, че заедно с още 3-ма души, се е спускал с въже в пещера, където на дълбочина 20 метра открили древна мумия. Била поставена в седнало положение, върху изсечен каменен плот, опрян до стената. висока 3 метра, цялата в черно. Не знаели дали е на мъж или жена.

- От времето на персийското присъствие в нашата земя - поясни Учителят. Твоят познат ли отряза малкият пръст на лявата длан на мумията?

- Не - Той наистина ми довери как един от групата с джобно ножче е отрязал част от малкия пръст на мумията, за да провери дали е истинска. Щом излязъл от пещерата на слънце, пръстът в ръката му се разтрошил на прах. "

От "Тайните подземия на Б-я" - 2-ра част на Милан Миланов



и

"Древна легенда разказва за наличие на вековни подземия в планината под връх Баба (в Стара планина), където бил скрит Ноевият ковчег ???. Някои български екстрасенси също поддържат това становище.
Да не забравяме, територията на Б-я се намира на един от възловите и най-силни енергийни центъра на Земята."
« Последна редакция: Март 07, 2009, 21:17:39 pm от хадзапи »

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Мистика във Врачанския балкан
« Отговор #24 -: Октомври 31, 2009, 00:07:19 am »
Ако се решите да ходите из Врачанския балкан, мога да ви помогна познавам го добре. :)
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Мистика във Врачанския балкан
« Отговор #25 -: Октомври 31, 2009, 17:13:14 pm »
Отдавна съм мераклия и не се съмнявай, че ще те потърся.   ;)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Мистика във Врачанския балкан
« Отговор #26 -: Ноември 20, 2009, 23:02:54 pm »
Във Врачанския балкан не съм чувал или натъквал на военни бази или нещо подобно, но може да ви е интересно да знаете, че под града има огромна група от пещери свързани по – между си образувайки огромен лабиринт от коридори. Дори съм чувал от дядо ми, че има подземно езеро. Входа на пещерата се намира до жп. гарата на града но е бетониран след като едно дете се изгубило вътре и не излязло.  :(
Но мисля че трябва да има и друг вход.   :)
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27