Автор Тема: Битов контрол над съзнанието, манипулация  (Прочетена 13050 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Bell

  • Гост
Относно: Битов контрол над съзнанието, манипулация
« Отговор #30 -: Октомври 27, 2008, 23:15:44 pm »
Буден, не визирам спецялно теб, а говоря общо за повечето мнения, които прочетох в темата.

Според мен примерите, които давате, не са сравними с конкретната ситуация. Защо смятате, че човек непременно постъпва по един и същи начин в различните ситуации? Всичко е до преценка. Първо, не виждам какво общо има това с автомата и обира и другите такива примери. Според мен, в живота всичко има нюанси и човек не би трябвало да е абсолютно еднакъв и праволинеен във всичко, поради факта, че всяка ситуация е един уникален миг. Тъй, че опитът да се разгърне и приложи философията за градския транспорт към други сфери и да се утежни е просто хипотетичен, а всъщност тази житейска/битова философия засяга конкретно дадената ситуация и далеч не значи, че примерно Спорт-Здраве ще я приложи по същия начин и в други обстоятелства. Нали за това имаме глава на раменете – да преценяваме случая.

Тъй че, дори и животните не постъпват абсолютно предсказуемо и еднакво във всяка ситуация, камо ли човека. Правят го само роботите. Човекът обикновено тук постъпва добре, там постъпва зле и везните на живота и деянията му не са статични.

Хората в нашата държава всъщност постъпват егоистично и кофти постоянно (къде повече, къде по-малко), в един случай един ощетява държавата, в следващия случай друг ощетява човека на пазара или където и да е другате, или пък държавната администрация те побърква, или пък доктора те осъкатява на операционната маса без да имаш нужда от операция само, за да ти вземе парите....

Отделно, че според мен едно е да ощетяваш държавата, друго е да ощетяваш обикновения човек!!!

Не се заблуждавайте, редът който го има е наложен и никой не ме е питал нито мен, нито някой от вас дали искаме да е точно такъв какъвто е организиран от някой си, предполага се илюминати.

Тъй, че след като реда първо е наложен и второ не се спазва, тогава какво трябва да се прави според вас? Да се следват абсолютно всички правила в абсолютно всички ситуации? Ами в такъв случай редът налага цензура и този сайт трябва да е урязан, админите в затвора и вашите приказки също в живота трябва да са цензурирани и въобще, ако трябва да се съобразявате с целия ред краят ще му излезне в подобие на Оруелски роман!

Всеки от нас си има житейския опит и преценява как да постъпи в различните ситуации, а ценностите ни са малко или много различни.

Не може винаги всичко да е съвършено при това положение. И на мен не ми харесва, че нещата не са както аз смятам, че трябва да са, тоест както на мен ми харесва, но не е така, тъй че ние сме поставени във враждебна за нас среда при всички положения и всеки трябва да се оправя както сметне за добре. Не може да се наложи един модел на всички! Най-малкото не сме развити всички еднакво, не сме еднакво узряли, не сме еднакво интелигентни, духовни и тн. Ето това съм разбрала аз от личен опит, колкото и горчиво да е!

Аз пък смятам, че е абсурдно въобще поведението на човечеството като цяло...  :-X

buden

  • Гост
Относно: Битов контрол над съзнанието, манипулация
« Отговор #31 -: Октомври 28, 2008, 19:18:49 pm »
Ето една идея за експеримент. Не знам как би могло да се нарече, но би било идеален замеситетел на ситуацията, която Спорт Здраве спомена. Или създаване на екстремна ситуация предизвикана нарочно с цел разбиване на обществени догми и още с цел усъвършенстване и владеене на емоции .. и още нещо :)
Това не е шега, а е сериозна идея за която се иска доста кураж. От сега казвам обаче, че не мога да участвам, защото съм далеч от събитията в София.

Събират се 4-5 души. Купува се професионална камера, а може и някой от нас да има. Представяме се за някаква измислена медия. Взимаме интрвюта от доста коментирани политици. Фалшиви медиини документи/карти могат да се направят не трудно предполагам. А ако трябва може и да се регистрираме, за да ни допускат до парламента да речем. Въпросите може да са глупави, умни, обидни и всякакви. Супер неудобни въпроси. За предпочитане е групата да не е само от "репортер" и "оператор", но и някой друг съгледвач "охраните"  в далечината в случай че се стигне до ексцесии.
Примери за въпроси:
1.Догале защо убихте Емин?
2.Сергей от кога сте гей и има ли това връзка с откраднатите пари на ЕС?
3.С кого си ги поделихте парите?
4.Верно ли ние ще ги плащаме вместо вас?
5.Кое е по приятно да ви го слагат или вие да го слагате на народа?
От 2-5 са все към Станишев
 
Но може и много други въпроси към много други личности. Това ще си е екстремно!  :D

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Битов контрол над съзнанието, манипулация
« Отговор #32 -: Октомври 28, 2008, 20:08:50 pm »
Цитат
Събират се 4-5 души. Купува се професионална камера, а може и някой от нас да има. Представяме се за някаква измислена медия. Взимаме интрвюта от доста коментирани политици. Фалшиви медиини документи/карти могат да се направят не трудно предполагам. А ако трябва може и да се регистрираме, за да ни допускат до парламента да речем.

С фалшивите документи ще им паднеш идеално в капана (веднга ще те арестуват) и вероятно осъдят. Процедурата по регистрация на медия предполагам ще отнеме доста време .....
Относно въпросите точно до тези политици - първо те не контактуват със всеки журналист а със специално избрани и обработени а ако по някаква случйност някой успее да се добере до тях (и охраната им) на публично място и им зададе предложените от теб въпроси в най-добрия случай ще получи мълчание и изритване от охраната и в по-лошия случай - отново арест за обида на държавни лица  ;)
« Последна редакция: Октомври 28, 2008, 20:10:09 pm от Alien »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Битов контрол над съзнанието, манипулация
« Отговор #33 -: Октомври 30, 2008, 11:39:25 am »
Примери за въпроси:
1.Догале защо убихте Емин?
2.Сергей от кога сте гей и има ли това връзка с откраднатите пари на ЕС?
3.С кого си ги поделихте парите?
4.Верно ли ние ще ги плащаме вместо вас?
5.Кое е по приятно да ви го слагат или вие да го слагате на народа?
От 2-5 са все към Станишев
Всички тези въпроси, а и още много подобни отдавна се задават от един екип на ТВ Канал 3 и, повярвай ми, майтапът е пълен.  ;D Жалко, че я спряха тази телевизия по нашата кабеларка.   
Не мисли като човек!-Крион

Breath

  • Гост
Относно: Битов контрол над съзнанието, манипулация
« Отговор #34 -: Ноември 07, 2008, 16:32:19 pm »
Ноо ми дреме. :P

Бях ти отговорила, но не виждам поста си, а и ти си попроменил твоя, съвсем леко. Затова и цитирам само първото ти изречение ;)
Както писах и преди, не знам защо реши, че точно аз искам да ти "тъпча акъл", нямам никакво такова намерение. Просто тези преживявания за мен са малко неразбраеми и първата ми реакция като прочетох беше подобна на тази на Mirotvorec. Това си е твоя живот и си го живееш така както искаш и никой няма право да го подлага на обсъждане или съмнение и оттук - да ти "тъпче акъл".
Може и да съм тъпа в случая, не знам, но за мен е неразбираемо.
А за ролите - не съм казала, че е лошо, всеки от нас играе роли, най-различни, ежедневно.
За тълпата имах съвсем друго предвид, но вече е без значение.

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: Битов контрол над съзнанието, манипулация
« Отговор #35 -: Ноември 13, 2008, 21:03:23 pm »
Е, след като е така, остава да ми кажеш това, което съм казал на теб, вместо да се обясняваме, нали?  O0
« Последна редакция: Ноември 14, 2008, 21:53:49 pm от Eon »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Относно: Битов контрол над съзнанието, ман
« Отговор #36 -: Ноември 13, 2008, 22:02:14 pm »
Като видях темата се сетих за една случка от преди 1-2 седмици. Както никога качваме се с приятелката в автобус и чакаме контролата да дойде и да ни продаде билетче. Седя си аз и гледам към контрольорката, възрастна жена минала 50-те, как ме зяпа в продължение на няколко минути.  ???
По едно време идва и започва да събира парички от децата насядали наоколо, като "не видя и не чу" как приятелката ми стои и буквално и подава парите в лицето и иска 2 билета. След като раздаде билетчета на малчуганите, се обърна, и тръгна да върви към нейното си място като ни остави "непроверени". На по-малко от 1 метър от мен казвам достатъчно силно "Ние сме с непроверени билети", жената продължава да си върви, повтарям, че искам 2 билета с достатъчно силен тон, че и шофьора сигурно ме е чул, но тя си продължи, седна си и повече не се обърна към нас.
Така и пристигнахме на крайната спирка, без билетчета, разбили битовата манипулация  :D


Извода е, ако погледа ви минава равнището на лоста където хората се държат да не паднат и изглеждате по-ненормално /какво ли и пък ми е ненормалното на мен ама айде :P /
"Возете се в автобуси, за да се борите с битовата манипулация !"  laugh laugh
« Последна редакция: Ноември 14, 2008, 21:56:24 pm от Eon »

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: Битов контрол над съзнанието, манипулация
« Отговор #37 -: Ноември 24, 2008, 17:32:13 pm »
Смятам това за интересно:


Владислав Богоров
адвокат
                             Ako ви съставят акт

 

И така, вече ви е съставен акт. Оттук производството върви по Закон за административните нарушения и наказания. Опитът показва, че обикновено администрацията не умее да съставя грамотно актове, нито наказателни постановления въз основа на тези актове. (С акта се установява нарушението, с наказателното постановление се налага наказанието за него.) Така че районният съд масово ги отменя. Най-неграмотни актове съставят полицаите. По-неграмотни от тях са само контрольорите в градския транспорт. Което означава, че вероятно глобата ще бъде отменена. (Между другото, хубавото на Закона за административните нарушения и наказания е, че първо се установява дали трябва да платиш и едва после – евентуално - плащаш. Друго е при Данъчно-процесуалния кодекс – там първо плащаш, после обжалваш. Ако обжалването е успешно при втория, може би ще ви върнат парите.)

Разбира се, адвокатското възнаграждение, което ще платите, ще бъде поне 40 лева. Плащате 40 сигурно, за да не платите 40 евентуално. Тоест, дотук така и така губите поне 40 лева. Такса за подаване на жалбата срещу наказателното постановление не се внася.

Сега идва любопитното. Делото за отмяна на глобата не е гражданско, а е административно­-наказателно. Което означава, че не се присъждат разноски. При гражданските дела загубилият плаща съдебните разноски на страната, която е спечелила. При наказателните и административно-наказателните загубилият – ако е администрацията – не плаща нищо на оправдания. ("Оправдания", защото преди отмяната на наказателното постановление е бил обвинен в извършване на административно нарушение.) Тоест, градският транспорт може сутрин, обед и вечер да ви съставя по един впоследствие отменян от съда, тоест незаконен, акт. А няма да плати парите, отишли за адвокат. Съответно, сутрин, обед и вечер вие ще трябва да плащате по 40 лева. Това е така, понеже по въпроса за разноските Законът за административните нарушения и наказания мълчи. Същият казва, че за неуредените случаи се прилага не Наказателно-процесуалният кодекс. А последният също мълчи по въпроса за разноските, които обвиняемият е направил, ако се окаже, че не е бил виновен. Не се прилага Гражданският процесуален кодекс, който така сполучливо урежда разноските при гражданските дела. (Там предизвикалият незаконно делото плаща. Когато е налице отменено от съда наказателно постановление, налице е всъщност незаконно наказателно постановление. Тоест, градският транспорт е причинил незаконно едно дело. Но – понеже делото не е гражданско – транспортът не плаща.) Откъде идва тази дупка в законодателството или – както казват правистите – тази празнина в правото? Гражданското ни законодателство е добро, понеже е преписано от западното още по времето на социализма. Преписвано е оттам и преди Девети септември. Наказателното обаче е социалистическо творение. Хем е правено в България, хем под съветско влияние. Няма как да бъде сполучливо. България е страна на розите, а не на кодексите. СССР пък правеше добри ракети, но не добри закони. Обаче тъкмо този недостатък в случая е преимущество. Понеже щом въпросът с разноските не може да бъде уреден в рамките на производството за отмяна на глобата, той трябва да бъде уреден в едно отделно производство. И тук на помощ отново ни идва непозволеното увреждане. Завеждате ново дело, за разноските от първото. Този път гражданско. Тезата е, че незаконното наказателно постановление е причинило първото дело. А то пък ни е причинило имуществени вреди в размер на 40 лева. Те са парите, които сме платили в първото за адвокат.

Когато става дума само за 40 лева, не се усмихвайте снизходително. Толкова са те на входа. На изхода сумата като нищо ще надхвърли 400 и – понеже делото е вече гражданско – ще ги поеме причинилият имуществената вреда. Как ще станат 400? Първо 15 лева държавна такса. После ново възнаграждение за адвокат. Минимум по 40 лева на инстанция. Но може и по 100. А инстанциите са три. После е изпълнителното производство. В него всички разноски са за сметка на длъжника. Нов хонорар за адвокат. Няма пречка да бъде 200 лева. Или 300. Това обаче е минимумът. Можем да искаме призоваване на свидетели. Също експертиза – за изчисляване на лихвите върху сумата от 40 лева. А една експертиза е минимум 50 лева. И така нататък. В крайна сметка ще се окажете първият българин, осъдил градския транспорт за това, че се е возил без билет. Срокът за предявяване на иска е 5 години от датата, на която сте платили адвокатското възнаграждение за първото дело.

Всъщност, строго погледнато, вие няма да съдите градския транспорт, а Столична община. Защото административно-наказателното дело пред районния съд се води срещу наказателното постановление, а не срещу акта. Постановлението го издава някой от заместниците на Софиянски. Съответно, гражданското дело ще бъде срещу Столична община, а не срещу Столична компания за градски транспорт. Но това е подробност, която ще убегне на журналистите. И на изтерзаните от парното и градския транспорт.

Второто, гражданското, дело ще бъде нетипично, но като доказване елементарно. Нетипично, понеже никой не си прави труда да води такива дела. Елементарно, понеже няма нужда от свидетели и експертизи. Вредите се установяват само с документи. И то с такива, върху чиято достоверност трудно може да се спори. Не може да се спори и по размера. Ако не поискате експертиза за изчисляване на лихвите (тоест, ако не поискате лихви), всичко може да мине в едно-единствено заседание.
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Относно: Битов контрол над съзнанието, манипулация
« Отговор #38 -: Декември 02, 2008, 00:37:43 am »
Ахахахахахахахха...
...описва най-точно.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27