Автор Тема: Поне две български псувни са свещени изрази  (Прочетена 37905 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Oneness

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Относно: Поне две български псувни са свещени изрази
« Отговор #30 -: Октомври 28, 2008, 16:33:32 pm »
 Много интересна статия! Поздравления на автора за находчивостта му, смелостта му и това, че не се е отказал от изследванията, въпреки всичките трудности. Много важно е според мен да се мисли в различни от общоприетите насоки. Похвално е това за човек от неговото поколение, нека има повече подобни примери за нас - младите!
For The Internets! :D

buden

  • Гост
Относно: Поне две български псувни са свещени изрази
« Отговор #31 -: Октомври 28, 2008, 18:16:47 pm »
Tangrata_ никой не е казал, че е*а произлиза от Балх. Вероятно този глагол е един от множеството, които са измислени ей така с цел объркване, манипулация и т.н. За това е интересно да се проследи мръсната дума от кои години се използва от българите.
Но някои думи според мен са си били създадено точно на място. Мисълта е преди думите и все пак. 

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Поне две български псувни са свещени изрази
« Отговор #32 -: Октомври 28, 2008, 20:23:30 pm »
а защо да е мръсна тая дума?
Това си е физиологичен процес, съвсем естествен и необходим за човека. Също както "пия", "ям", "спя", "се*а" и т.н.
Нормално е да има глагол, който го обозначава.

Май по-скоро е точно обратното - чрез представянето му като "мръсен" се тормозят и тровят хората. Затова и ги има тия извращения днеска - щото е било много забранено, и щото сме големи герои да правим забраненото. (дали рептилиите са го направили това, или религиите, не знам)

Освен това как някой току така ще го измисли и ще го внедри в цял език? Не прекалявайте с тая конспирация. Под вола, теле търсите.

Само не разбрах как са "измислени" тия глаголи в другите езици и каква конспирация има там.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

buden

  • Гост
Относно: Поне две български псувни са свещени изрази
« Отговор #33 -: Ноември 02, 2008, 22:50:41 pm »

Как да не е мръсно някой да поиска да ти такова майката.
Аз категорично не искам и да си помислям за нещо си колкото и да е естествено между майка ми и някой си пък дори и баща ми да е.
То всичко е естествено на тая земя, но някой неща по-добре да си останат скрити според мен.
Такива мисли за мен са си психически мръсни.
То и жена ми да ходи до тоалета е естествено, но не искам да знам подробности.
Може и да съм прекалено гнуслив .. :) признах си, но тази програма ми харесва :)


Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Поне две български псувни са свещени изрази
« Отговор #34 -: Ноември 04, 2008, 16:36:28 pm »
Говорех за глагола сам по себе си, дали е мръсен или не.
А не за цялата псувня, за майката и т.н.
... разликата е огромна.

Нали и ти за това говореше, че конкретно думата е мръсна? Виж какво си писал.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Поне две български псувни са свещени изрази
« Отговор #35 -: Ноември 06, 2008, 01:32:15 am »
Я да намерим едно практическо решение: Изпратете ми мръсни псувни да ги тествам и ще ви кажа какво е влиянието върху аурата, чакрите и органите на човека. Сигурно ще мога да го свърша чак през Януари, ама и вие не ще сте по-организирани да ми пратите вдъхновените си псувни на аудио...така, че имаме време.... ;)

П.П. А и забравих - вече тествах Welkya на Теодосий Спасов (със ужасните клетви) и изобщо не нарушава енергията, а напротив - изгражда я защото изчиства долните чакри - някои във форума имат нужда от нея... ;)

http://www.deezer.com/track/welkya-night-tawny-owl-T1379674
« Последна редакция: Ноември 06, 2008, 01:49:18 am от Tina »

Bell

  • Гост
Относно: Поне две български псувни са свещени изрази
« Отговор #36 -: Ноември 06, 2008, 02:21:37 am »
Tina, това е много интересно дето го казваш за музиката. Възможно ли повече инфо? Можеш ли е да отвориш тема за музиката и коя музика (кои песни, изпълнители), според твоя опит, как влияе. На мен би ми било много интересно, а и полезно да споделиш, пък и предполагам не само на мен. :)

Опитах се чрез търсачката да намеря дали е отваряна такава тема преди. но нищо интересно не излезна освен мюзик майнд контрола, тъй че ако съм пропуснала, извинявайте.

:)
« Последна редакция: Ноември 06, 2008, 05:10:52 am от Spirit »

buden

  • Гост
Относно: Поне две български псувни са свещени изрази
« Отговор #37 -: Ноември 06, 2008, 03:45:54 am »
За мен определени думи не са случайни и това е. Думата представлява звук/начинът на произнасяне/ и символ/начинът на изписване/.
Че мисленето идва преди говора - да, но това не означава, че думите нямат значение.
Тук има много напреднали, та да ги попитам. Вие ако медитирате, защо произнасяте Ом, а ме Бръм или пък Цък? - толкова за произношението, че има значение.

А за исписването, ако няма значение, то тогава и руните нямат значение. И символите също. Тук е пълно с теми за символи стари писания, знаци с ръце, пози на човешкото тяло/с цел определено течение на енергиите/. А руните са знаци тясно свързани с най-различни "стойки в природата", ако мога така да ги нарека. Там пък е доказателството за изписването, че има значение.

Горното написано от мен няма връзка с темата за двете псувни или благословии. Но тъй като се стигна до самата оценка на езикът, който е създаден от думи, та за това го пиша.

И все пак ще се радвам след време да поместите резултатите проведени в Хнет лабораторията. Но аз псувни няма да записвам и да пращам после за изследване.


Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Поне две български псувни са свещени изрази
« Отговор #38 -: Ноември 06, 2008, 08:58:04 am »
Я да намерим едно практическо решение: Изпратете ми мръсни псувни да ги тествам и ще ви кажа какво е влиянието върху аурата, чакрите и органите на човека.

Влиянието ще е такова каквито са ти намеренията и мислите. Няма нищо общо с думата. Думата просто и звуково обличане на мисълта.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Поне две български псувни са свещени изрази
« Отговор #39 -: Ноември 06, 2008, 10:55:47 am »
Цитат
С риск да тръгнем в друга посока, някой знаеше ли как се казва науката която изучва произхода на езиците. Става въпрос именно за това как една дума се решава да именно по този начин, а не друг.

Цитат
лингвистика

В частност етимологията: дял от езикознанието, занимаващ се с произхода на думите.

Много интересна статия. Чак ми иде да напсувам. :)

Тина, и аз се нареждам на опашката да чакам резултатите от експеримента.
« Последна редакция: Ноември 06, 2008, 10:57:55 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Поне две български псувни са свещени изрази
« Отговор #40 -: Ноември 06, 2008, 13:36:05 pm »
Я да намерим едно практическо решение: Изпратете ми мръсни псувни да ги тествам и ще ви кажа какво е влиянието върху аурата, чакрите и органите на човека.
А дали няма да се получи, ако ти самата си представиш някой, примерно мен(щото съм готин  :P) и, произнасяйки "бахти мамата", го запишеш, а след това виж какъв е ефектът върху мен.   ;)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Поне две български псувни са свещени изрази
« Отговор #41 -: Ноември 06, 2008, 14:35:23 pm »
то вече тогава "бахти мамата" ще има смисъл на възхищение.
Ако пък е и съпроводено с цъкане с език, тогава направо си "е*ло майката".
Това му е хубавото, че може да вложиш всякакъв смисъл в тия думи. Даже бях чел някакво есе по тая тема, за един бг таксиметров шофьор.

А цъкането с език също е измислено от конспираторите, да развращават народа.
 :D
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Поне две български псувни са свещени изрази
« Отговор #42 -: Ноември 06, 2008, 15:50:12 pm »
Tina, това е много интересно дето го казваш за музиката. Възможно ли повече инфо? Можеш ли е да отвориш тема за музиката и коя музика (кои песни, изпълнители), според твоя опит, как влияе.

Много е интересно, но нямам желаещи за тестване... (а и аз не съм във форма) - така, че забравете за псувните...

Spirit, аз преобразувам звука във светлина и после облъчвам хората с енергиите на различни нива...и им меря жизнените показатели. Например Бритни Сиърс едва не ме уби по време на тестването....

Май трябва да отворя нова тема. Но определено не ми се занимава с псувните, защото никой от "приятелите" не иска да е опитно зайче. :D

Bell

  • Гост
Относно: Поне две български псувни са свещени изрази
« Отговор #43 -: Ноември 07, 2008, 00:29:27 am »
Spirit, аз преобразувам звука във светлина и после облъчвам хората с енергиите на различни нива...и им меря жизнените показатели. Например Бритни Сиърс едва не ме уби по време на тестването....

Ето това е нещо, което много искам да развиеш в подробна отделна тема, ако може!!! Ценно инфо от първа ръка - би било чудесно да споделиш опита си!
:)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Поне две български псувни са свещени изрази
« Отговор #44 -: Ноември 07, 2008, 00:48:53 am »
В частност етимологията: дял от езикознанието, занимаващ се с произхода на думите.

Да, май това беше...

Сега ще напиша нещо, което очевидно не е ясно на някои хора и интересно защо, след като разбирането му не изисква нито особени интелектуални усилия, нито големи езотерични основи.

Всичко това е и своеобразна критика към Емото и излседванията му, което е и моята лична причина никога да не съм се превъзбуждал толкова по "откритията" му, както други хора.

Думата сама по себе си е дума. Тя е знак, може да бъде символ, но за да е второто винаги носи със себе си чужда програма - такава неутвърдена лично от вас. Думата е неутрална сама по себе си, тя винаги бива пречупена през вашия собствен обектив. Значенията, които вече НИЕ придаваме на думата е нещо съвсем различно. Иначе това са просто букви и респективно звуци, подредени в определен ред.

Вие се раждате и израствате в определено общество. Вие постепенно бивате програмирани от и на разбиранията на социума. След съвсем не дълго време - вие дори не оспорвате тези разбирания - те за вас са норма, това което трябва и зебележете - това, което е "ПРАВИЛНО" да БЪДЕ. Вие заживявате с тях, те стават част от вашата ценностна система.

Естествено - един от първите и най-важни елементи на които бивате програмирани е езика - чрез него по-нататъшното и по-сериозно програмиране стават възможни въобще. Учат ви на език, на специални значения на думите и смислите които да образувате чрез тях. Тези програми са предавани наследствено (дори и генно, което прави донякъде невъзможно обективно изследване на вибрацията) - вие се доверявате, няма как да проверите истинността на ИЗНАЧАЛНОТО значение, защото то е безвъзвратно загубено. За истинност вие приемате това, че може спокойно да плувате в океана на социума и бивате разбирани от него, чрез значенията на които те също са научени. Вие споделяте обща база данни, която е инсталирана на всички.

Какво се случва обаче. Отивате в някое забравено от картата на Републка България село и там ви говорят на някакъв доста различен език. Не само чувате за пръв път нови думи, които досега изобщо не сте чували, ами и малкото познато от речника ви, в това село - очевидно носи друго значение. Тук програмата е съвсем друга, а вие нямате паролата. Вашето разширение е ".avi", а тук работят само с ".rar". Очевидно няма как да пуснете своя филм през WinRar. Трябва да си инсталирате WinRar, за да ползвате неговите разширения.

И така, вие сте научени не набор от думи, които имат носеща вибрация и значение. Затова и глухите ще ви разберат когато кажете "майка ти да еба" - те са научени да разбират значението на това по същия начин, както го разбира и човека с неувреден слух. Те усещат лошата вибрация от псувнята, защото е казана с такава. Казана е с такава вибрация, защото изричащия я е научен, че казвайки тази комбинация - това значи еди какво си. Думата в случая (и по принцип) не е важна. Вие усещате съдържанието зад нея. Затова и когато някой ви прави мили очи и ви лиже задника това е твърде очевидно - вие усещате "другото", зад словестността. Неизреченото - това, което направо искри от цялото същество на този отсреща. Той ви кълне наум, но ви казва "благодаря" и "вие сте чудесен". Но вие не се впечатлявате от това, защото знаете че не е искрен. Казваме на такива хора лицемери. С тях не сте готови да се биете защото ви псуват наум. Етикета на обществото не позволява да забиеш токат на този, който е мил с теб. Но ако те напсува гласно (особено на майка) - някои са готови и да убият затова. Имаме две ситуации с еднакъв пълнеж, но различна опаковка. Две различни рекации. Защо? Много лесно - защото вие също сте лицемер и когато ви псуват наум за вас е ок, но кажат ли ви го на глас, не сте доволни. Да, вие също лижете задници folks :)

Излседванията на Емото. Те са ценни единствено от теоретична гледна точка. Те обединяват езотерика и наука, което е безценно за прохождащите и в този ред на мисли - Емото има велика мисия.

За по-напредналите като вас обаче, е ясно, че кристалите на Емото са невероятно манипулирани. Те отразяват единствено намерението, на този който ги е изрекъл. Естествено, че будистка молитва би направила хубав кристал - нали човека, който я изрича, няма агресивни помисли. Естествено, че думата "любов и благодарност" ще образува най-хубавия кристал - в тях са закодирани разбирането ни за такива, излъчваме тези вибрации докато надписваме листчето (или поне имаме това отношение към думата поради програмирането ни), което ще лепнем на бутилката и хоп - кристал за чудо и приказ. И кво? Кво доказва тва? Абсолютно НИЩО. Защото вие казвате това с намерение. Адекватен и правдив експеримент би съществувал ДОНЯКЪДЕ, ако на едно бебе се възложи идеята да говори на водата определени думи като "любов", "радост", "омраза", "убийство" и т.н. ПРЕДИ да знае какво значение носят те. Просто трябва да бъде научено на звуковата комбинация. Дори тогава обаче, то може да попие от отношението на този, който го е научил и да бъде повлияно от това.

Изводът: правдив експеримент от типа на Емото НЕ МОЖЕ да бъде извършен. Той не е обективен и адекватен. Той се прави с настройка и очакване. А водата се влияе именно от това, не от написаното на етикетчето. И си мисля че доянкъде Емото много добре знае това. С музиката е същата работа, но там има допълнителни фактори особено ако е само инструментална, защото всеки инструмент носи различен тип вибрации, отговаря на различни чакри и т.н. Който прави масова музика и прави големите пари – знае много добре това и няма да вкара тоналности, които нямат място в плана му за последващ ефект.

Същото е и с псувните. Научени сме че това значи и винаги това ще влагаме когато го изричаме, макар произхода на "бахти майката" от началната статия да ни се струва правдив и красив. Тъй че нищо не се е променило. Промени се това, че знаем малко повече от преди относно корена на думата. Отношението може и да се е изменило, но това няма как и да бъде демонстрирано. Защото другите не знаят това, което вие знаете, дори и да го знаят – ще им се стори или интересно на момента или абсурдно и ще го забравят. А ние самите – когато казваме "бахти майката" с усмивка и срещаме тъпи погледи насреща ще се откажем скоро от инициатива. Защото колкото и да не ни се иска, живеем именно тук и сега, зависим от други (така е замислен социума) и в този ред на мисли – трябва да сме в овце поне в няколко отношения.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27