Автор Тема: Модата, като начин да си бръкнем в здравето  (Прочетена 9313 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Max

  • Гост
Сещам се за корсетите едно време. Които до толкова са намалявали обема на белия дроб на жените, че това според мен е водело не само до физическа безпомощност, но вероятно и до умствено изоставане.

Бинтоването на краката на жените по време на династия Цин в Китай.( манджурите не са го правели, само китайците)

Днешната мода.
Много дълъг списък с безумия.
Някои може би не ги и осъзнаваме.

Предлагам да обсъдим ефектите от модните глупости, на които сигурно без изключение се подчиняваме.
« Последна редакция: Октомври 23, 2008, 23:50:26 pm от Max »

Неактивен Amrita

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Относно: Модата, като начин да си бръкнем в здравето
« Отговор #1 -: Ноември 26, 2008, 13:28:34 pm »
Голите пъпове на момичетата и в най-големите студове. :-X

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Относно: Модата, като начин да си бръкнем в здравето
« Отговор #2 -: Ноември 26, 2008, 13:47:00 pm »
Голите кръстове на момичетата са един от начините за намаляване на раждаемостта,а от там и популацията по света.Лошото е че основно белите момиченца се връзват на този номер на модата. Освен предполагаеми болести голия кръст е и причина за натрупване на повече мазнини в района,защото организма е програмиран там където се усеща студ да натрупва мазнини,за да се самопредпази.

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Относно: Модата, като начин да си бръкнем в з
« Отговор #3 -: Ноември 26, 2008, 14:42:05 pm »
Според мен, повечето моди са вече изконсумирани от човечеството, и няма няма през 25-30 години се връща стара мода, просто няма човешката потребност какво да измисли ново, сега най зловещото нещо на което сме свидетели е мода от малко по-различен тип, мода на психологическа деформация от общите норми, тоест колкото повече детето или пубертетчето е по-злобно, по-грозно, по-безпардонно, той повече е в крак с модата, грозните прически примерно, е в тях няма как човек, колкото и да е добър сюрреалист да открие красота която обягва на мойто старомодно око (визирам прическа подобна на аватара на upsideDown примерно) с цялото ми уважение към него самия.
Дрехите които все повече и повече приличат на издърпани, разкъсани, даже нацапани и най далечната мисъл на създателя им е тези дрехи да топлят все пак. А и когато мойто съкровище на 13г. ми съобщи че в училеще, новата мода, е децата да изолират, и да избягват съучениците си които са отличници или с много шестици :o е тогава реших да постна този пост, да видя все пак аз наистина ли съм много зле, или това което става около мен не е добре :-\
« Последна редакция: Ноември 26, 2008, 18:13:30 pm от Salito »
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Относно: Модата, като начин да си бръкнем в здравето
« Отговор #4 -: Ноември 26, 2008, 15:10:25 pm »
Според мен, повечето моди са вече изконсумирани от човечеството, и няма няма през 25-30 години се връща стара мода, просто няма човешката потребност какво да измисли ново, сега най зловещото нещо на което сме свидетели е мода от малко по-различен тип, мода на психологическа деформация от общите норми, тоест колкото повече детето или пубертетчето е по-злобно, по-грозно, по-безпарднно, той повече е в крак с модата, грозните прически примерно, е в тях няма как човек, колкото и да е добър сюрреалист да открие красота която обягва на мойто старомодно око (визирам прическа подобна на аватара на upsideDown примерно) с цялото ми уважение към него самия.
Дрехите които все повече и повече приличат на издърпани, разкъсани, даже нацапани и най далечната мисъл на създателя им е тези дрехи да топлят все пак. А и когато мойто съкровище на 13г. ми съобщи че в училеще, новата мода, е децата да изолират, и да избягват съучениците си които са отличници или с много шестици :o е тогава реших да постна този пост, да видя все пак аз наистина ли съм много зле, или това което става около мен не е добре :-\
вярно е, и не само пуберите - днес като ходих до баба ми се втрещих от това, което заварих по телевизията - някакви двама спореха, не знам точната тема, но ставаше дума точно за омразата и единият (То и видът му говореше достатъчно, някой ако го е засякал около 10 сутринта по някоя от ефирните ще се сети) защитаваше тезата, че тя движела света, била напълно в рамките на нормалното и един вид трябва направо да се толерира.

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Относно: Относно: Модата, като начин да си бръкнем в з
« Отговор #5 -: Ноември 26, 2008, 15:11:26 pm »
Според (визирам прическа подобна на аватара на upsideDown примерно) с цялото ми уважение към него самия.

Явно доста голямо впечатление ти е направил този аватар  :D Всъщност прическата на Дарон /така се казва този тип/ е с малко по дълга коса обърната назад.След като имаш дъщеря на 13 е ясно,на колко горе долу години си,така че и по "твое време" е имало подобни прически.Може би странното което толкова ти привлича вниманието е съчетанието на двойна дълга брада с очния грим който са му сложили.Но това му е работата да изглежда "страшен" ,а не защото това е модата или че някой не го разбира.

Колкото до модните тенденции сред децата,понеже тях ги удря най силно.
Момчета - изрусени дълги бретони,гълъбови опашки отзад,отгоре рошаво или зализано и възможно най прилепнали и женски дрехи  ;D Огромно самочувствие,арогантност,незачитане на каквото и да е било,никакъв морал...може още много да се изброява.

Момичетата - Колкото може по малко дрехи,огромни очила,полуголи,а много и с направо голи снимки по сайтовете за запознанства.Пълни курви от 12 годишна възраст,пият,пушат,съзнанието им става все по извратено и резултата докато навършат 18 годишна възраст е ясен...

И всичко това причинено от 1 единствено нещо...модата.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Модата, като начин да си бръкнем в здравето
« Отговор #6 -: Ноември 26, 2008, 15:53:42 pm »
Сайтовете за запознанства не са единствен критерий.
Не че е нормално всичко това, и мен малко ме шокира, но трябва да се има предвид, че прикрити зад анонимността и интернет момичетата могат да си позволят много повече "свобода". На живо далеч няма да е така. Малко или много, да си стоят на топло в къщи и да си чатят оттам им дава една солидна сигурност, оттам и тази показност.

Жените са суетни, и това е вид суета, подхранвана от леснотата, и анонимността на интернет общуването.

Нищо ново под слънцето. Добре дошли в технологичния век.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Относно: Модата, като начин да си бръкнем в з
« Отговор #7 -: Ноември 26, 2008, 16:02:30 pm »
Прав си...ако говорим за преди 4-5 години.
Преди няколко месеца имаше клип как седмокласничка прави свирка на някакъв сопол пред целия клас. И това заснето и качено в Интернет, където връстниците им се радваха на това и ги поощряваха. За каква суета става на въпрос щом вървиш по улицата и преспокойно можеш да видиш какво бельо носят или не носят непълнолетните ученички. Или как се гордеят с показността на цици,задници и курвенски изпълнения. Понеже не беше толкова отдавна времето, когато приключих с "образователната" система имам преки впечатления тогавашните деца от 8-9 клас какво правят и на какво мязат...сега просто не ми се мисли в какво се е превърнало.
« Последна редакция: Ноември 26, 2008, 18:17:11 pm от Mirotvorec »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Модата, като начин да си бръкнем в здравето
« Отговор #8 -: Ноември 26, 2008, 17:50:17 pm »
Не виждам защо се тревожиш за дреболии. Това е само привидно. Истината е, че всички ние ставаме все по-духовни и съвсем скоро ще се преселим в
(2 по 3.14)-Д   (Ако се закръгли до десетичната запетая става някъде около 6-Д)

А относно морала, и аз не знам в какво да вярвам и в какво не. Вярно е, че сегашното не е много нормално, но и предишното пак не беше особено нормално.

На това мъдрите и духовно просветените са му намерили една максима - всеки е отговорен и взима решенията си сам, и всеки е свободен да прави каквото иска.
Освен това и за всеки пътя е различен, има нужда от различни уроци, и се учи на различни неща и по различен начин ...
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Относно: Модата, като начин да си бръкнем в з
« Отговор #9 -: Ноември 26, 2008, 17:57:55 pm »
Изобщо не се тревожа. Не ми и пука за тях, защото нищо не мога да променя. Не съм съгласен с това, че всеки е отговорен и взима решенията си сам,защото когато насложиш доста фактори, които влият на днешните деца, се оказва точно обратното. Разбира се това няма никакво значение, резултата е важен.

Същността на темата е болестното състояние "мода" и до какво довежда. Дали скоро ще преминаваме в не знам си колко Д , времето ще покаже. Дотогава ще гледаме каквото има в 3Д, защото ако само чакаме скоро да "преминем", то повечето теми в този форум са излишни и не трябва да ни интересува нищо.  ;)
« Последна редакция: Ноември 26, 2008, 18:18:51 pm от Mirotvorec »

Androctonus

  • Гост
Относно: Модата, като начин да си бръкнем в здравето
« Отговор #10 -: Ноември 26, 2008, 18:05:07 pm »
Модата си е съществувала винаги, сама по себе си, тя не е проблем.
Тревожно е издигането  на пиедестал. От едно място нататък тя се превръща в самоцел, някаква доста натрапчива фикс идея. С това обсебване от материалното и от външността на хората можем да съотнесем все по-очевидната липса на духовна култура, изкривяването на човешките взаимоотношения и куп други последици не на самата мода, а на самия стил на живот на съвремения човек.
А това с голите пъпчета е тръгнало като мъжка мода, представете си.  ;D


Една тенденция напоследък, с която не бях много запознат, докато еидн приятел не ме светна - тя била свързана с много прилепнало мъжко бельо, стискащо "кайсийките" на фешъна до някакви доста неприемливи висоти  ;D
Според мен не може да се говори за конспирация за намаляване на населението, а по-скоро за едни много изкривени и изнежени представи за мъжки сексапил  ;D

Междудругото "бягането" от модните тенденции ми се вижда не по-малко глупаво от самите стереотипи, които се налагат покрай модата. Говоря за "бунтарските" дрешки, прически, разните му там простотии ала пънк дечица, хеви метълисти и т.н.
Всичко с времето си  ;)

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Относно: Модата, като начин да си бръкнем в здравето
« Отговор #11 -: Ноември 26, 2008, 18:23:39 pm »

Междудругото "бягането" от модните тенденции ми се вижда не по-малко глупаво от самите стереотипи, които се налагат покрай модата. Говоря за "бунтарските" дрешки, прически, разните му там простотии ала пънк дечица, хеви метълисти и т.н.
Всичко с времето си  ;)

То това """"бягане"""" си е също мода,но много малко хора го осъзнават и си мислят,че не са като останалите...

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Относно: Модата, като начин да си бръкнем в з
« Отговор #12 -: Ноември 26, 2008, 19:05:10 pm »
Абсолютно, това само по себе си всъщност отново е мода - модата на анти-модата. ;D Както при модата има парадиране, така и в този случай.
Номерът е просто да си избереш това, което искаш, без да се съобразяваш какво масово (не) се харесва, пък ако съвпада с модата - ок, ако не - пак ок, нявма смисъл от крайности, и 2-те сами по себе си са едно и също. ;)
« Последна редакция: Ноември 26, 2008, 22:37:44 pm от Mirotvorec »

buden

  • Гост
Относно: Модата, като начин да си бръкнем в з
« Отговор #13 -: Ноември 26, 2008, 19:13:51 pm »
Фотошопа да речем. Няма списание, което да не го използва. После тийновете като се юрнат да са красиви - то лошо няма - но никога не могат да постигнат това, което им се втълпява от вестници, списания, телевизия, просто защото е фалшиво.

От някой си създават болести.. психически.. и т.н. лошо
« Последна редакция: Ноември 26, 2008, 22:38:39 pm от Mirotvorec »

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Относно: Относно: Модата, като начин да си бръкнем в з
« Отговор #14 -: Ноември 26, 2008, 19:49:43 pm »

И всичко това причинено от 1 единствено нещо...модата.

Всичко това което изброявате е в резултат на политиката. Модата е също политика.
Модата създава работни места,но и формира мирогледа на поколенията
« Последна редакция: Януари 03, 2009, 10:10:42 am от daskala »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27