Автор Тема: Войната Палестина - Израел  (Прочетена 156361 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Войната Палестина - Израел
« Отговор #60 -: Юли 18, 2006, 21:44:11 pm »
Админ - за сметка на това индийците са пратили 4 кораба и няма с кой да ги напълнят- тъй че който иска да заповяда в Мумбай (Бомбай).  :)

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 758
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Относно: Войната Палестина - Израел
« Отговор #61 -: Юли 18, 2006, 21:50:46 pm »
Кажи го на американците...ще им е по изгодно от там да си хванат някой самолет...както и да е...офтопик...
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 758
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Относно: Войната Палестина - Израел
« Отговор #62 -: Юли 18, 2006, 21:52:23 pm »
Абе какво да ви кажа. Най-лошите ми предчуствия се сбъдват, но едно нещо ме утешава...хехе... едно пророчество на Нострадамус: "...и накрая Сърпа ще изгрее над Кръста и Звездата..."
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Дъвиан

  • Гост
Относно: Войната Палестина - Израел
« Отговор #63 -: Юли 18, 2006, 21:56:16 pm »
Хахаха - Сърпа - Аллах акбар?

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 758
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Относно: Войната Палестина - Израел
« Отговор #64 -: Юли 18, 2006, 21:59:12 pm »
Да бе сериозно, само дето не си спомням книжката от където съм го чел това. За всеки случай, същото го бях чел и в една немска книжка...Ще видим колко ще се сбъдне...
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Войната Палестина - Израел
« Отговор #65 -: Юли 18, 2006, 22:28:03 pm »
Цитат
"...и накрая Сърпа ще изгрее над Кръста и Звездата..."

Това е така в МОМЕНТА - исляма е най-разпространената и най-силната религия в света. Кажи предсказанието по-нататък! Би трябвало да е как чудовището (някой твърдят че е ООН) ще започне война срещу всички религии, за да ги подчини на своята си - Станата и това ще доведе наистина до една нова човешка религия, но на истинския Бог.

Дъвиан

  • Гост
Относно: Войната Палестина - Израел
« Отговор #66 -: Юли 18, 2006, 22:32:58 pm »
исляма е най-разпространената и най-силната религия в света.

Хехе - това пък откъде го видя - не е вярно!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Войната Палестина - Израел
« Отговор #67 -: Юли 18, 2006, 22:34:10 pm »
Не е най-разпространената, но егрегора и е най-силен в момента.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Войната Палестина - Израел
« Отговор #68 -: Юли 18, 2006, 23:19:42 pm »
Ей бе Дъвиан - не ми се разпечатват кашони да търся книгата си със статистики.... :D

Това което се включва е, че Исляма за разлика от другите религии си е Ислям, а християнството например е проядено от течения, които не би трябвало да твърдят че имат нещо общо с Христос - да не говорим за омразата между католицизма, протестанството, православието и прочие. Християнството е религия която се упражнява по време на брак, погребение, Коледа и някои и други светци - Исляма като противоположност се изпълнява НЯКОЛКО ПЪТИ НА ДЕН!

Хорус е абсолютно прав - докато християнството е тиха и нежна религия, Исляма е пропагандистка и шумна (надявам се, че не живееш край джамията в София когато имама пуска микрофона да припомни на вярващите да си постелят килимчетата... :D).

Третата религия, ако не се лъжа е Хинду, но и те не се забелязват и също имат церемонии отвреме навреме по празници.

Таке, че във времето и във пространството Исляма се извисява като една огромна джамия над другите религии доминирайки ги във всички сфери на живота.

Ако летиш често или посещаваш чужди държави, ще забележиш, че абсолютно всички летища и гари имат молитвени стаи за мюсюлмани (най-вече в Европа) и нямат даже и килер за някоя друга религия. Ако отидеш в Англия, ще намериш мюсюлмански молитвени стаи даже и в правителствени сгради, кметства, училища, университети, НО НЕ И ХРИСТИЯНСКИ, макар Англия да твърди че 90% била християнска........

Дъвиан

  • Гост
Относно: Войната Палестина - Израел
« Отговор #69 -: Юли 18, 2006, 23:32:18 pm »
Хехе - живял съм действително досами джамия и всяка сутрин имама звучеше през една тонколона, закачена на минарето. ;D
А става дума за това, че по брой вярващи християнството е най-голямо, а не както казваш, че
исляма е най-разпространената
религия. Нещо за което не мисля, че воже да има съмнения, пък дори и да пише в някаква книга, че е обратното.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Войната Палестина - Израел
« Отговор #70 -: Юли 18, 2006, 23:43:04 pm »
Да де - автора разделяше християнството на теченията му, защото те са си точно толкова чужди колкото и всяко с исляма или хинду или кришна или вуду...ако трябва да се сравнява.

Ако направиш така статистиката ще излече че исляма е и най-РАЗПРОСТРАНЕНАТА религия, не само най-силната и не само най-честата (?) как да обясня всекидневното практикуване.

А ти кога последно беше в църква ако си християнин? ... ВИЖДАШ ли за какво говоря?

А между другото имах голяма приятелка ливанка - пракрасно семейство - мюсюлмани са, но не се покриват с тези покривала - две деца...вечно усмихнати...когато живеехме в един комплекс постоянно си ходехме на гости. Те се върнаха в Ливан и не знам какво е станало с тях.

Свито ми е малко сърцето като следя новините!

Дъвиан

  • Гост
Относно: Войната Палестина - Израел
« Отговор #71 -: Юли 18, 2006, 23:50:07 pm »
А ти кога последно беше в църква ако си християнин? ... ВИЖДАШ ли за какво говоря?

Хаха - за последно в църква бях преди около две седмици.

А то и исляма си има течения, да не говорим за индусите, колко школи имат.

Но ето малко данни от миналата година:

1. Christianity: 2.1 billion
2. Islam: 1.3 billion
3. Secular/Nonreligious/Agnostic/Atheist: 1.1 billion
4. Hinduism: 900 million
5. Chinese traditional religion: 394 million
6. Buddhism: 376 million

Сайта е http://www.adherents.com/Religions_By_Adherents.html. Между другото могат да се видят много интересни религии.

« Последна редакция: Юли 19, 2006, 09:08:40 am от Дъвиан »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Войната Палестина - Израел
« Отговор #72 -: Юли 19, 2006, 00:23:25 am »
Автора, за който аз писах разделя християнството на няколко групи и ВСИЧКИТЕ са по-малки от Исляма. Той слага в първата само традиционните - католици, протестанти (англиканска + лютеранска + методистка), превославни и евнагелисти. След това във втората, но антагонистична на първата слага свидетелите, баптистите, квакерите, пентакостал и ...не помня кои - но да кажем - същствуващи от 100-тина години като резултат на недоволство от първата група. В последната група слага сектите. Трите групи като цяло са по-малки от Исляма.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Войната Палестина - Израел
« Отговор #73 -: Юли 19, 2006, 09:05:31 am »
Сега ровя в четиристишията наНострадамус.Вижте какво намерих:
 The King of Persia captured by those of Egypt:
Conflict, death, loss: to the cross great shame.

Онова за ккоето Админа говореше го няма.

Това което се включва е, че Исляма за разлика от другите религии си е Ислям, а християнството например е проядено от течения, които не би трябвало да твърдят че имат нещо общо с Христос - да не говорим за омразата между католицизма, протестанството, православието и прочие. Християнството е религия която се упражнява по време на брак, погребение, Коледа и някои и други светци - Исляма като противоположност се изпълнява НЯКОЛКО ПЪТИ НА ДЕН!
Ей,добре че съм аз да поправям грешките. Исляма има две основни секти-шиити и сунити,и доста по-малки.Не е много по-различно от християнството по този въпрос.А за упражняванет на християнството-би трябвало християните да с емолят преди хранене,преди сън и след ставане,и в миналото е било именно така.
Хорус е абсолютно прав - докато християнството е тиха и нежна религия, Исляма е пропагандистка и шумна (надявам се, че не живееш край джамията в София когато имама пуска микрофона да припомни на вярващите да си постелят килимчетата... :D).
Хорус е абсолютно неправ-дввете религии въпбще не се различават толкова много-прото християнството е изживяло "златните" си години и е започнало да запада,а колоко пъти са ме будили камбаните на църквата наблизо,направо ми е идело да отида и да ги напсувам на антихризъм.
   Всяка религия е пропагандистка и шумна.


Таке, че във времето и във пространството Исляма се извисява като една огромна джамия над другите религии доминирайки ги във всички сфери на живота.
Скромно погледнато шаманизма и езическите религии заемат първото място не само със давност,но и като процент от изповядващи.В Средновековието двете са били горе-долу еднакви  с лек превес на исляма.
Ако летиш често или посещаваш чужди държави, ще забележиш, че абсолютно всички летища и гари имат молитвени стаи за мюсюлмани (най-вече в Европа) и нямат даже и килер за някоя друга религия. Ако отидеш в Англия, ще намериш мюсюлмански молитвени стаи даже и в правителствени сгради, кметства, училища, университети, НО НЕ И ХРИСТИЯНСКИ, макар Англия да твърди че 90% била християнска........
Естествено на християнина не му трябва молитвена стая,достатъчно е да скръстиш ръце и да почнеш да с емлиш.А никак не върви да се кланяш насред офиса,докато около теб мионават ристяните и си вършат бизнеса,нали?

Иначе отделните течения като цяло отричат останалите,за това е донякъде оравилно че онзи автор ги е разглеждал като отделни.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Eon

  • Гост
Относно: Войната Палестина - Израел
« Отговор #74 -: Юли 19, 2006, 10:12:24 am »
 :'(

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27