Автор Тема: Началникът на политическия кабинет на Ахмед Доган – Ахмед Емин бе от  (Прочетена 28767 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Началникът на политическия кабинет на Ахмед Доган – Ахмед Емин бе открит мъртъв

17 октомври 2008 | 21:28 | Агенция "Фокус"

София. Началникът на политическия кабинет на Ахмед Доган – Ахмед Емин се е самоубил. Това съобщи за Агенция “Фокус” началникът на пресцентъра на МВР Диана Янкулова. Инцидентът е станал късно следобяд.
От МВР съобщиха, че около 18 часа в столичната полиция е получено съобщение за намерено тяло на мъж в сграда на ул. “Беловодски път” в кв. “Бояна”. По-късно е установена и неговата самоличност. На място веднага са изпратени екипи на СДМВР и Шесто РУ. Първоначалният оглед е установил, че причина за смъртта е огнестрелна рана.
По данни до момента става дума за самоубийство. Тялото ще бъде предадено за аутопсия. Процесуално-следствените действия на мястото на инцидента продължават.
Областният лидер на ДПС във Велико Търново д-р Иво Найденов каза пред радио ''Фокус'' – Велико Търново, че е потресен от новината, че началникът на политическия кабинет на Ахмед Доган – Ахмед Емин се е самоубил тази вечер. Д-р Найденов каза, че лично са се познавали, но в никакъв случай не би коментирал каквото и да било около нещастния случай.
''Новината за починал човек винаги е лоша'', добави лидерът на ДПС за Великотърновска област.
Ахмед Емин Хюсеин е роден на 24 юли 1962 г. На местните избори проведени на 29 ноември 1995 г. е избран за кмет на село Козица, Търговищко. разположено на около 13 км. северно от град Попово и на 1 км от село Зараево.
През последните пет години е несменяем началник на кабинета на лидера на ДПС, Ахмед Доган. Според Мохамед Реджеб, бивш началник на кабинета на Ахмед Доган и член на Комисията по досиетата до 2001 г. От ДПС, , Ахмед Емин е един от лидерите на ДПС разработван от бившата Национална служба за защита на конституцията /НСЗН/ , която е наследник на II-ро главно управление на бившата ДС.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
20:19 17.10.2008Ахмед Емин се самоуби по време на рождения ден на Касим Дал

Дясната ръка на Доган се гръмна пред очите муРазследват и версия за убийство

Екип на DeltaNews

 
Ахмед Емин
Снимка: Вестник "Дневник"
Началникът на политическия кабинет на ДПС Ахмед Емин се е самоубил пред всички гости на веселбата по случай рождения ден на депутата Касим Дал, научи DeltaNews. Купонът е бил в къщата на лидера на движението в столичния квартал Бояна. Той се е прострелял с личния си пистолет пред погледа на  Ахмед Доган и цялото ръководство на партията, които са се били събрали за да празнуват.
Органите на реда допускат и версията, че Емин е бил убит.

МВР

От пресцентъра съобщиха по-рано пред DeltaNews, че oколо 18 часа днес, органите на реда са отишли на улица "Беловодски път" в столичния квартал "Бояна" по сигнал за намерен труп на мъж. Установено е, че става дума за човек на около 45 години. Работата на мястото на инцидента продължава и в момента.
От централата на ДПС до момента няма реакция, а телефоните на всички от ръководството на движението са изключени или не отговарят. Единственият, който коментира случката е депутатът Рейхан Аблекин, който беше разбрал от радиото за инцидента. Улица "Беловодски път" сега е отцепена от полицията и органите на реда не пропускат никого, предаде репортер на DeltaNews.


 Бойко Борисов пред DeltaNews: Трябва да се разбере дали се е самоубил
"Първоначално трябва да се изясни дали този човек (б. а Ахмед Емин) се е самоубил или нещо друго е станало. Какво е правил на този адрес – работил ли е, живеел ли е. Всички, които са присъствали на инцидента трябва да бъдат разпитани с цел да се изясни ситуацията. Трябва да се разбере чий е адреса, ако е на мандатоносителя Доган, то ситуацията става съвсем различна", заяви Бойко Борисов пред Deltanews.

                    Кой е той

Ахмед Емин Хюсеин е роден на 24 юли 1962 година. Избран е за кмет на село Козица, на местните избори през 1995 година от листата на ДПС. Има участие в фирмите Еко Кауза ЕООД, Фондация „Избор 2001“ и фондация „Хермес“, показа справка на DeltaNews в архива на ДАКСИ. Ахмед Емин попадна в общественото полезрение през 2007 година, във връзка със изявлението на Национален защитен център „Справедливост“ на Сезгин Мюмюн, който тогава обяви, че ДПС е дало на партия „Атака“ 1.6 млн. лева за предизборната им кампания през 2005 година. Мюмюн тогава открито заяви, че има тази информация от докладна от шефа на канцеларията на Ахмед Догад – Ахмед Емин.

Депутатуът от ДПС Рейхан Аблеким пред DeltaNews

"Потресен съм. Вчера се видяхме с Ахмед Емин в партийната централа и нямаше нищо, което да показва, че нещо не е наред. Все още не мога да повярвам, че това е истина. В момента пътувам към Русе и разбрах по радиото. Даже дадох на сина ми да шофира, защото аз не съм в състояние от шока. Нямам представа как точно е станало самоубоийството", коментира Рейхан Аблекин пред DeltaNews.
http://www.deltanews.bg/irj/portal/anonymous?NavigationTarget=navurl://ddc02483e599c1618fedc88564c9d6d6&aid=4629&c=1

 


Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
От делтанюз:
Цитат
Купонът е бил в къщата на лидера на движението в столичния квартал Бояна. Той се е прострелял с личния си пистолет пред погледа на Ахмед Доган и цялото ръководство на партията, които са се били събрали за да празнуват. Органите на реда допускат и версията, че Емин е бил убит публично.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Хем са го видели да се самоубива пред толкова хора, хем сега допускали версията да е бил убит. Нещо не мога да схвана логиката им.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Хем са го видели да се самоубива пред толкова хора, хем сега допускали версията да е бил убит. Нещо не мога да схвана логиката им.

Логиката е че  всичките тези хора лъжат. Ако хипотетично го е убил някой от "хората" дали другите ще имат интерес да се разкрие при заплетените им "бизнес отношения" а и това би било прекалено  голям скандал дори и за дпс.Но дори да допуснем че се е гръмнал пред всички - това също е смущаващо и навежда на мисълта за голям скандал между тях. Все пак първоначално версията беше че е бил "открит" а не че се е застрелял пред всички така че мисля че ще залегнат на нея щото при другите версии ще има много неудобни въпроси а с тази нещата ще се "разминат" по-лесно.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Елиана Масева: МВР постъпи непрофесионално и тенденциозно

18 октомври 2008 | 12:28 | Агенция "Фокус"

София. МВР допусна голямата грешка да обяви, че смъртта на началника на политическия кабинет на лидера на ДПС Ахмед Емин е заради самоубийство.
Това каза пред Агенция Фокус” депутатът от ДСБ Елиана Масева, член на Комисията по вътрешна сигурност и обществен ред в Народното събрание.
„Не може да се обявява, че става дума за самоубийство, тъй като обикновено до този извод се стига, когато се проверят всички възможни версии и категорично се докаже, че не е убийство”, каза Масева. Според нея вътрешното ведомство е постъпило непрофесионално и тенденциозно, тъй като ранното съобщаване на версията за самоубийство навежда на мисълта, че някой иска да прикрие факта на смъртта.
По думите й: „Напълно е възможно да има политически връзки при инцидента, това е една от версиите, но след като МВР обяви смъртта на Емин като самоубийство, аз се съмнявам, че ще се работи по истинските версии. Сега могат да се правят много връзки, тъй като Ахмед Емин не е случаен човек.
Той е човек, който знае много и се намира най-близо до Ахмед Доган и до обръчите от фирми”.
Депутатът обясни, че този случай ще се отрази отрицателно върху мнението на Европейската комисия за работата на българското МВР, тъй като „и без това чакаме много остър и критичен доклад и една от причините МВР да обявява самоубийства - и на Ахмед Емин, и на проф. Стойчо Раданов, е точно страхът, че в изводите си Европейската комисия може да допълни тези два случая”.
Според Масева и двата случая ( бел. на ред. смъртта на Ахмед Емин и тази на съдебния лекар проф. Стойчо Раданов), при които се обявява самоубийство като основна версия, ще се дадат отражение върху мнението на Европейската комисия, защото „те не са случайни явления и може да се пренесат в политическата сфера и престъпността на политиците, които управляват в България”.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Бащата на Ахмед Емин: Разстреляха сина ми, не е самоубийство


 BLITZ - 18 Октомври 12:46

“Не вярвам, че синът ми се е самоубил. Разстреляли са го”. Това каза пред БНТ Емин Хюсеин, баща на простреляния вчера началник на политическия кабинет на Доган - Ахмед Емин. Никой в родното му село Козица, община Попово не може да проумее тъжната вест.
В селото, където не работят стационарните телефони, а мобилен имат кметът и неколцина старци все още тънат в догадки за случилото се. Дори близките на Ахмед Емин знаят само това, което снощи да научили от телевизията. В родната му къща заварихме 79-годишния му баща, който от 11 години живее сам. Мъжът видимо се крепи, но отказва да проумее смъртта на сина си.
“Отчаян съм. Безвиновен човек - разстреляха го“, казва бащата. Според него и дума не може да става за самоубийство. “Какво е направил, че да се самоубие. Той не беше алчен човек. Не участваше в далавери“, казва бащата. Дипломираният юрист Ахмед Емин живял в Козица до 1996 г., докато бил кмет на селото. След това става лидер на структурата на ДПС за Търговищка област, а от 8 години живее и работи в София.
“Той при мене е израснал, бе. Не е злобен човек, добродушен, мъчи се на всекиго да отслужи“, заявява Хатче Ахмедова, стринка на Ахмед Емин.
45-годишният Ахмед Емин е семеен. Без бащина закрила оставя 3 невръстни деца - синът Ясин и дъщерите Фелиз и Елив. /БЛИЦ

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Ако думите на бащата са вярни, може човекът да е бил честен, но да са го завлякли във вихрушката. Просто по едно време не е издържал и е искал да издаде информация и са го гръмнали.
Знае ли човек.

Breath

  • Гост
В днешния в.24 часа на първа страница има заглавие:"Секретарят на Доган открит в ритуална поза" и препратка към 6, 7 страница. На които всъщност нищо не пише по този въпрос.

Пише само това:"Шефът на кабинета на Ахмед Доган бе открит прострелян на стълбите към мазето на прословутия имот на ДПС в Бояна. Засега основната версия на МВР е, че най-близкия съпартиец на Доган се е самоубил.
Според очевидци сцената на трагедията се отличавала с подчертана ритуалност, но отказаха да дадат подробности."

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826

Breath

  • Гост
И аз така реагирах, и всъщност затова си и купих в. 24ч., но няма никакви подробноси, а не знам и в този случай какво би могло да означава ритуална поза? В какъв смисъл го казват и ако е това, което си мисля не са ли нагли гадове?

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
И аз така реагирах, и всъщност затова си и купих в. 24ч., но няма никакви подробноси, а не знам и в този случай какво би могло да означава ритуална поза? В какъв смисъл го казват и ако е това, което си мисля не са ли нагли гадове?

Дали става въпрос за масонски ритуал и поза? Това е първото, за което се сетих.

Breath

  • Гост
Това е и според мен.
Никъде не се казва кой пръв го е открил, този човек вероятно е "поизчистил" и самото място ИЛИ нагласил тялото в поза, която сега наричат "ритуална".
А и защо изобщо го споменават и после не дават никакви подробности?



Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
А в повечето вестници няма нищо по въпроса изобщо - най-много има в информационните интернет агенции. Вместо това да е навсякъде на първа страница - нещо като че ли не им се пише по въпроса....

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
« Последна редакция: Октомври 19, 2008, 16:52:29 pm от Eon »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27