Автор Тема: Какво обичаме, какво мразим  (Прочетена 44142 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #90 -: Август 09, 2009, 23:29:05 pm »
   Хадзапи,
   Изглежда още не съм достигнал твоето ниво на развитие, заявявам това без капка ирония. Благодаря за лекцията относно безполовото развитие на живота бях го позабравил все пак това съм го учил преди повече от четирдесет години.
   Изравняването на двете енергии не води до нищо добро, липсата на ясно изразен дисбаланс е предпоставка за появата на общества противоречащи на природните закони (гей, лесбо и други - ти като по-млад ги знаеш по-добре от мен) действащи във възпроизвеждащият се социум, което ще рече край на развитието на популацията. Хемафродизъма това е анатомична аномалия касаеща само отделния индивид без обществено значение.
    Борбата на противоположностите, Хадзапи, е двигателя в процеса еволюция.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #91 -: Август 09, 2009, 23:40:50 pm »
      Борбата на противоположностите, Хадзапи, е двигателя в процеса еволюция.

Е това си го спомних от студентството.Част от марксизма май, но е истина.Борбата между доброто и лошото, между големите компании производители, между противоположните теории, и т.н.

 :drinks: Абе хора,  :hi: харесват ми теорииите ви по еволюция и психология на социалните отношения, ама не се ли отклонявате от темата-"Какво обичаме и какво мразим".
Поставя се на критика самата тема.Ами ако не ви харесва, отворете нови теми.Например : "вредата от омразата", или "мразя омразата"  :rofl2: :rofl2: и т.н. 8)

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #92 -: Август 10, 2009, 00:32:36 am »
Т.нар. добро и зло са от един общ център. На по-висшите нива (измерения, светове и т.н вече такива понятия няма. Там е само "+" и"-" като да кажем 2/3 е полож. и 1/3 отриц. В отриц. светове (системи, светове и др.) полож. е да кажем 1/3, а отриц. 2/3. Това са различни йерархии, светове, които се и приплитат едни с други. Там и плътността (материята) постепенно става съответно или по-фина и по-фина (за духовните, полож. измерения, или все по-плътна и по-плътна (за отриц.измерения).
Творението на по-фините нива вече става чрез мисъл, понятия като физ. раждане, както е в нашата 3-измерна плътност вече започва постепенно да изчезва.

Това, което разбирам под уравновесяване на енергиите на "+" и "-" няма нищо общо с гейски и лесбийски състояния. Просто в по-фините нива вече няма полове, мисля, че андрогииност беше като понятие.

Извън темата е това, за което се извинявам.

Донякъде така го обяснявам, не умея добре да изразявам мислите си писменно. То има и още много неща, но просто не мога да ги изразя чрез речта и писмените знаци, трябва въображение плюс възможност за изразяване, което аз го нямам. Има някои неща, които един човек може и да ги знае, но не знае как да ги обясни и как да се изрази. Така е и при мен в много от ситуациите. Когато мога се изразявам с части или по-големи текстове от книги, където можещите са обяснили поне част от това, което и на мен ми се иска да мога да обяснявам.  :) :D

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #93 -: Август 10, 2009, 01:04:43 am »
 Да се върнем на темата от която не сме се отклонили. Обич - омраза; Добро - зло; и т.н. това са дилеми в които не може да съществува равенство поради спецификата на нашият избор защото: Омразата е огледалото на обичта и обратно. Тъмнината е огледало на светлината и обратно. Злото е огледалото на доброто и така за всяка дилема. Нашият личен избор подчертавам личен избор определя кое да е огледалото и кое да е оглеждащата се действителност внася така необходимия дисбаланс в енергиите необходим за по нататъшното ни развитие. Лично аз мразя само неблагодарниците защото не ги разбирам!!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Иван

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #94 -: Август 10, 2009, 13:48:12 pm »
Включвам се в тая тема, заради изключителната важност на двете концепции, които аз ще нарека за краткост "векторна" и "вихрова".

Векторна
, защото имаме два вектора върху обща ос, с общо начало и противоположни посоки (добро-зло, напред-назад, еволюция-деградиране, ...). Изводът, до който стигам, четейки не само тази тема е, че мнозинството участници разбират векторната концепция и я приемат за водеща в светогледа си - къде съзнателно, къде по инерция от обкръжението си. Участникът mitko най-добре се справя с векторното изложение.

Вихрова, защото имаме движение по спирала (неправилно приемана за окръжност), тръгваме от едно място и стигаме до него, НО никога на същата траектория! Тази концепция е чудесно преставена от участник Спорт-Здраве4. Мисля, че вихровия модел не се оценява подобаващо, затова ще добавя не теория, а нещо "с математическа точност"  ;).

1. Погледнете един тор:
http://www.aladin24.de/Bild/js/TorusAlpha1.htm
Това нещо се върти около оста, минаваща през "дупката" на тора и същевременно се преобръща около окъжността лежаща в перпендикупярна равнина на оста (както се преобръща гумено пръстенче нанизано на молив, когато се опитвате да го изхлузите от молива).
Това е базовата съставна единица на всички светове за нас. Изпуснатия дим, докато пушите; изтичащата вода от мивката; циклоните; галактиките; елементарните частици; електромагнитните вълни (не са вълни!, а торове); земната кора (и тя се преобръща и усуква); човешките мисли - всичко това са вихрови обекти с различна степен на завихреност. Ето пример за две степени на усукване (завихреност):




2. Съществуват ли въобще посочни движения от типа напред-назад (добро-зло, еволюция-деградиране)? Да, съществуват само, ако пренебрегнем цялата картина и се съсредоточим върху накаква проекция. Ето:

Вихърът в случая е свределовиден и изглежда като спирала в равнината - за мислене с "плоско" устройство и като лъкатушене за мислене с "линейно" устройство. Ако вихърът е не сведеловиден, а тороидален, проекциите съответно ще бъдат не спирала, а окръжност и отсечка. Т.е. линейното и посочно мислене ще смята, че си захапваме опашката или още по-просто - че се мятаме от една крайност в друга, докато ние извършваме едно непрекъснато преминаване през неизброими състояния, без да повтаряме някое и повишавайки степента на завихреност.

3. Вихровият модел на Вселената е единствения ни известен за сега. Една и съща субстанция завихрена на дадена степен е елементарна частица, същата тази субстанция завихрена с още една степен е вече атом, след това вещество, ..., галактика, ... и т.н. На всеки етап обектът може да се разглежда като елементарна частица по отношение на по-високите нива на органиация или като множество (вселена) спрямо по-ниските нива на организация. Човекът е индивид по отношение на Създателя, т.е. елементарна частица, но е Вселена по отношение на съставните си части, т.е. създаденото от него.

4. Праволинейни движения не съществуват.
  • Дори, когато вървите от дома си към магазина минавате по една пътека, а от магазина към дома - по друга. Като долепите двете части на трасето, ще видите, че правите едно малко кръгче, вихърче.
  • Никога не искате да извършвате една и съща работа, но винаги искате да се върнете към нещо, което сте правили, само че по нов начин/път.
  • Илюзия (проекция, приближение) е разбирането, че вървим напред към определена цел, било то върховната Любов, чистата Истина или абсолютното Зло. Много по-сложно и вълнуващо е движението ни - ще има ден и нощ, изкачване и слизане. Вселената не върви на никъде, тя си е там, където е. И се вихри.
  • Във Вселената няма закони (определения за добро-зло, истина-заблуда), а НАВИЦИ. Всеки навик (вихър) може да бъде променен, създаден или потушен. От този който пожелае, който знае как и който го прави. Това е да си по образ и подобие.

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #95 -: Август 10, 2009, 14:13:51 pm »
Пък аз, ненавиждайки грубата простащина  >:(, явно по тая логика сериозно трябва да се замисля...  :nea:
...water can flow, and water can crash...

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #96 -: Август 10, 2009, 19:38:02 pm »
    Не може да има друга еволюция освен спиралната!!
   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #97 -: Август 10, 2009, 21:32:09 pm »
Въобще основните и основополагащите неща в света са с формата на спирали : ДНК,части от човешкото тяло и на другите живи същества на Земята, движението на слънчевата система в галактиката,галактиките са със спирална форма и движение, движенито на спътниците около планетите при обиколката им около слънцето, развитието на живота и т.н.
Вихровата теория за възникването и развитието на вселената и веществата, представена от Иван е логична, но все още не обяснява след кой вихър, кой и как е сътворил живота, разума, душата.Религията го обяснява като твореца или бог,а за някои е по лесно да го приемат като акт на високоразвита цивилизация.Но по-вожното е, че този създател е посочил като основни в своите закони, представите за добро и зло, за любовта и омразата, за човечността, толерантността и запазване на човешкия род.Явно има защо.
Обхванати от грижи и усилия за оцеляване забравяме какъв могъщ организам и съвкупност от програми и разум е човешкият организъм.Кой е създал тази сложна система?За нас това си е даденост, и затова не го ценим.Само един прост малък факт : в един микроскопичен сперматозоид се съдържат огромни масиви от информация за развитието на един цял организъм, не само като тяло, но и като разум.А се произвеждат милиони такива.А яйцеклетката и процесът след оплождането и? А цивилизацията ни? В борбата на противоположностите в спиралното ни развитие се закаляват и укрепват хората и цивилизацията ни.
Не съм толкова религиозен, но от научна гледна точка изпитвам немалко уважение към това или този, който е създал живота.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #98 -: Март 13, 2010, 15:29:06 pm »
Влизам в темата да видя, а! интересно какво обичаме и какво мразим и отивам на последните публикации и какво да видя - спирали!!! Обичаме ли ги? Или ги мразим?
И изобщо..да му се не види, какво общо имат спиралте с обичта?

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #99 -: Март 14, 2010, 00:49:34 am »
Влизам в темата да видя, а! интересно какво обичаме и какво мразим и отивам на последните публикации и какво да видя - спирали!!! Обичаме ли ги? Или ги мразим?
И изобщо..да му се не види, какво общо имат спиралте с обичта?


Понякога правим и малки скоби-отклонения.

А ти какво мислиш по темата алибаба?

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #100 -: Март 14, 2010, 15:15:08 pm »
Мисля, че с този въпрос се слага началото на ада. На разделението.
Нещата са такива каквито са.
Слагането на етикети върху тях и оттам раделянето на отношението ни към тях на положително и отрицателно е началото на нашето разцепване и всички последстващи страдания от там насетне.
Първо отваряме папка "неща, които мразя", а после се чудим що е то любовта, и защо все по-рядко ни спохожда.
Това мисля аз по темата.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #101 -: Март 14, 2010, 22:06:31 pm »
Мисля, че в темата първо отваряме папката "какво обичаме" :)

А и всяка тема си е сама за себе си.Не ги смесвай.

Но пък ако не ти харесва тая, виж колко много други раздели и теми има наоколо-хиляди. Въпрос на избор.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #102 -: Март 15, 2010, 10:29:10 am »
Не е лоша темата.  :)
Не може без това, докато се преодолее полярността ще има да се лашкаме а на там, а насам, докато свят ни се завие.
И това става много мъдро в процеса на самия живот. Получава се така, че се натрисаш в ситуацията на хора (примерно), които не си харесвал и често пъти се проявяваш доста по-зле от тях.
Мразиш егото си докато не осъзнаеш какво щеше да се случи без него, т.е. попадаш в ситуации, в които егото ти те измъква за косата, както удавник от водата.
Изобщо рано или късно се запознаваш с обратната страна на медала и разбираш.
Но това е процес, това са етапи, развитие.
Върви се към все по-пълно приемане.
Накарая пада голям смях като разбереш как си се бил вързал сам да си измисляш омрази и любови, съответно страдания и пр. но...пък ако не беше го правил нямаше да си стигнал до това осъзнаване..
Така, че темата си е супер.
 :yes:

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #103 -: Март 15, 2010, 16:17:50 pm »
Някой от вас изпитвал ли е омраза ?
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #104 -: Март 15, 2010, 21:24:31 pm »
Да но зависи към кое, какво, кой и защо old4.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27