Автор Тема: Духовните връзки  (Прочетена 13823 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Oberon

  • Гост
Re: Духовните връзки
« Отговор #15 -: Ноември 28, 2006, 11:35:08 am »
Здравей и на теб в нашия мил форум :)

Доста верни неща казваш,обаче аз съм чувал, че връзки тип "любов от пръв поглед" ( в смисъл, видели се и се познали я от минал живот, я от някъде си :), не траят дълго. Може би, защото по време на престоя в Божествения мост ( така индийците наричат временния престой на Душата от смъртта до новата инкарнация ), Душите се променят. Времето теч различно за живия човек тук, и за Душата в Божествения мост. Смята се, че ако човек умре да кажем в 12:00 на обяд, в 12:00 някъде другаде се ражда някой с неговата "нова" душа. Макар и на земята да е минал само миг, на Божественият мост явно е доста повече...

Мисълта ми е, че ние сме тук за да прекъснем нашия цикъл реинкаранции, заложен във всеки от нас. Целта на Духовният човек, на Войнът на всемира, не е да се преражда тук многократно, а колкото се може по-малко пъти, защото той знае, че щастието в пълния му смисъл не е тук, на Земята...за нещастие :)))) :'( :'( :'( :'(

Добре дошла във Форума. Успех:)

Оберон

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Духовните връзки
« Отговор #16 -: Ноември 28, 2006, 12:41:13 pm »
Чел съм мнения, че в духовния свят "омръзва"(слагам го в кавички, защото предполагам, че усещането не е точно според земното понятие) и като дойде такъв момент започва подготовка за практически занятие в по-плътните светове. За целта на подготовката се създават нови духовни връзки, измислят се комбинации(варианти) и тези връзки изобщо не са малко. Създава се т.н. вътрешен кръг, който включва от 7 до 10 духовни същества и външен, който може да достигне и 20.
Нищо чудно усещането за близост, влюбването от пръв поглед да става именно при среща на съществата от вътрешния кръг.   ;)
Не мисли като човек!-Крион

goetschl

  • Гост
Re: Духовните връзки
« Отговор #17 -: Ноември 28, 2006, 15:54:49 pm »
Здравей и на теб в нашия мил форум :)

Доста верни неща казваш,обаче аз съм чувал, че връзки тип "любов от пръв поглед" ( в смисъл, видели се и се познали я от минал живот, я от някъде си :), не траят дълго. Може би, защото по време на престоя в Божествения мост ( така индийците наричат временния престой на Душата от смъртта до новата инкарнация ), Душите се променят. Времето теч различно за живия човек тук, и за Душата в Божествения мост. Смята се, че ако човек умре да кажем в 12:00 на обяд, в 12:00 някъде другаде се ражда някой с неговата "нова" душа. Макар и на земята да е минал само миг, на Божественият мост явно е доста повече...

Мисълта ми е, че ние сме тук за да прекъснем нашия цикъл реинкаранции, заложен във всеки от нас. Целта на Духовният човек, на Войнът на всемира, не е да се преражда тук многократно, а колкото се може по-малко пъти, защото той знае, че щастието в пълния му смисъл не е тук, на Земята...за нещастие :)))) :'( :'( :'( :'(

Добре дошла във Форума. Успех:)

Оберон

Ами, да... Само че аз не говорих за "любов от пръв поглед" - това според мен е чувство, породено от физиката на човек основно. Тя за това и в повечето случаи не трае дълго. А говорейки по-глобално, според мен душата е тук да се научи, да си припомни, както казва един прекрасен автор (Доналд Уолш мисля). Мисля, че измеренията са различни и тя (душата), когато е готова преминава от едно в друго и така еин вид ескалира. Защото основната идея е човека/душата да се стремят към съвършенство и достигане до Бога, макар че това практически не може да се случи имайки предвид несъвършенството й. За това в известен смисъл, хората и естествено всеки по отделно, но като цяло хората, расата има една обща цел (не ме питайте каква :) ). Тук ние се осъвършенстваме и се "подготвяме" за друго място. И когато всеки стигн до един определен стадий на развитие, той просто започва да изпълнява "друга роля в Божествения план", докато не научи и нея. Според Розенкройцерите, демек богомилите съществуват много светове, всеки от които си има ниво на себереализиране. В нашия свят, както и в другите де, има паралелни светове, 7 на брой, които орговарят на определена част от всеки човек и в  които всеки се изразява независимо дали е съзнателно или подсъзнателно. Те са тясно свързани еидн с друг... А що се отнася до прераждане и колко време трае, може би ще разберем когато на всеки му дойде времето - аз съм чувала и това, което казваш ти, и че душата странства 3 месеца и после се "заселва" в друго тяло, и че седи на земята едно известно време и после "изчезва" и т.н. :)

И така, стига съм писала :)
« Последна редакция: Ноември 28, 2006, 15:55:34 pm от goetschl »

Oberon

  • Гост
Re: Духовните връзки
« Отговор #18 -: Ноември 28, 2006, 16:27:54 pm »
Понякога като си мисля за това, и да ти кажа честно, ми става доста гадно. Някак си е несправедливо.  Живееш, растеш, обичаш.Обичаш силно. Обичаш истински. Душатае едно с друга такава :) Красота. В един момент се гътваш, прераждаш се, жената до теб и тя се гътваслед време, и тя се преражда... Двете души обаче не пазят спомена от миналото си ( поне така съм чел ), защото влюбено гледат някаква Светлина. И представете си само, двете души се прераждат в един и същ квартал...подминават се....може би се "разпознават" и се вюбват пак...
Представете се досега, колко пъти сте обичали, копнеели, воювали,пили греяна ракия с динозаврите хаха...И нямате спомен за това..

Оберон

Eon

  • Гост
Re: Духовните връзки
« Отговор #19 -: Ноември 28, 2006, 16:31:58 pm »
Понякога като си мисля за това, и да ти кажа честно, ми става доста гадно. Някак си е несправедливо.  Живееш, растеш, обичаш.Обичаш силно. Обичаш истински. Душатае едно с друга такава :) Красота. В един момент се гътваш, прераждаш се, жената до теб и тя се гътваслед време, и тя се преражда... Двете души обаче не пазят спомена от миналото си ( поне така съм чел ), защото влюбено гледат някаква Светлина. И представете си само, двете души се прераждат в един и същ квартал...подминават се....може би се "разпознават" и се вюбват пак...
Представете се досега, колко пъти сте обичали, копнеели, воювали,пили греяна ракия с динозаврите хаха...И нямате спомен за това..

Оберон

Чак ми става тъжно... право говориш друже...

Вече ми липсва гаджето велосираптор.

goetschl

  • Гост
Re: Духовните връзки
« Отговор #20 -: Ноември 28, 2006, 16:46:33 pm »
Да, но от друга страна, ако всичко ни идва на готово, какъв е смисъла на урока? Освен всичко, всеки има закодирано всичко това в себе си, но най-вероятно с цел е направено да не си спомним... Нямаше да има смисъл ако си спомняхме. Представи си какво щеше да бъде - да помниш всичко, не само доброто или лошото... Все едно имаш отговорите на даден тест - тогава би ли го направил пак? Според мен не. Освен всичко, мисля че ние тук на земята приемаме по този начин смъртта, защото душата е безсмъртна. Представи си "горе" или "там" колко души има, как се разпознават, на каква основа и платформа е сложени всичко и как "тук" и "сега" на практика е един миг от пътя и съдбата ни или на всеки един от нас. И след като ползваме едва максимум 5% от капацитета на съзнанието и мозъка си, останалите спят. Но те са мнооооооого :) Какво ли могат да правят... Така че болезнено го преживяваме тук, тук се проявява душата ни и за това е прекрасен света - защото едно и също нещо може да се преживява повторно, дори и с един и същи човек. Представете си, ако наистина всичко се случваше веднъж - как щяхме със нашето съзнание да го изживяваме пълноценно, как щяхме да го разберем. А и когато изгубим някой, замислете се защо плачем и изпитваме мъка. Защото това е проява на егоизъм  - няма да се видиш повече с този човек, няма да го прегърнеш и целунеш, той изчезва. Мъката не е за самия човек. А и ако знаехме къде отива и че "там" е прекрасно място, дали пак щяхме да реагираме така?! За това според мен достъпа до информацията ни е ограничен - за да можем да търсим и винаги да сме жадни за още информация, да имаме стимул до последния си дъх да се борим и да имаме желание да живеем.
Освен всичко, сигурно има градация, която ние не знаем и не помним, но има. Няма да има логика иначе...
Не мислите ли?
:)

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Духовните връзки
« Отговор #21 -: Декември 01, 2006, 01:30:14 am »
Да това за смъртта в последният ти пост е наистина вярно, изпитвал съм го на гърба си. Докато още бях здраво затънал в догмата на съвременният свят приемах смъртта като загуба и край. Но преди известно време, когато научих за смъртта на един познат мъката която изпитах не беше голяма, по - скоро съжаление, примесено с утеха, че той напуска тази бъркотия, завършил този урок и отива на едно по - добро и светло място.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 542
Re: Духовните връзки
« Отговор #22 -: Септември 23, 2007, 09:08:24 am »
Специално в тази книга под "духовни връзки" се разбира нещо различно от общоприетото схващане, което е много по-общо. Тук се има предвид връзка между души-близнаци.  ;)


Повече за душите -близнаци :
http://www.xnetbg.com/www/site/smf/index.php?topic=3172.msg61324#msg61324
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 542
Re: Духовните връзки
« Отговор #23 -: Октомври 14, 2007, 08:00:14 am »


ДУХОВНА ЛЮБОВ

НА АН ГРЕГЪРИ

- Никога няма да има младеж,
изпаднал в отчаяние
от тия къдри покрай ухото,
с меденото им сияние,
да те обича за тебе самата,
а не за златото на косата.


- Но аз ще купя боя и ще сменя
златното й очарование,
ще я направя черна или кафява,
и младежите в отчаяние
ще ме обичат за мене самата,
а не за златото на косата.


- Аз пък срещнах един стар мъдрец-
и в Светото писание
било писано- той ме увери,-
че само Бог, скъпо създание,
ще те обича за тебе самата,

а не за златото на косата!





КОГАТО ОСТАРЕЕШ


по Пиер дьо Ронсоар


Щом посребри косите  старостта,
седни край огъня и прочети
за нежността на твоите черти
и някогашната си красота.


Те любеха прекрасното лице,
с фалшив или пък искрен плам;
но непокорството ти любех Сам
и болката във твоето сърце.



Наведена над жарките искри
речи с тъга, как любовта излетя,
понесе се в небесните поля
и със звезди лицето му покри.



Уилям Бътлър Йейтс  :-*
(1865-1939)


« Последна редакция: Октомври 14, 2007, 08:02:48 am от Fiery »
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Относно: Духовните връзки
« Отговор #24 -: Май 24, 2008, 05:18:07 am »


Хващам си аз едно чаровно гадже и изведнъж има някаква страст м/у нас,невероятно привличане(още немога да си го обесня)Веднъж се скарахме и нито аз го последвах,нито той се върна.Вечерта докато спях(без да сънувам)
се събудих от присъствие до себе си,усетих,че някой се намества до мен на леглото и усетих приятеля си и го видях(бях м/у сън и реалност за това има и образ)и го питам(реално)"как така се върна)и той ми отговаря"-ами незнам исках да се върна при теб")после образа изчезна и само го усещах и пак го питах в полусън"защо се върна")и пак така после осъзнах,че няма никой до мен.На другият ден гаджето ми ми казва"-цяла нощ не спях и си представях само как се връщам при теб,където остана да ме чакаш"Скъсахме и след време пак се срещахме и покрай него развих телепатия и ме смяташе за луда понеже той е"реалист,който смята,че няма нищо отвъд това,което виждаме и ние живееме и умираме завинаги"В темата за "паралелните светове и изживявания"съм писала за случката с времето в кафето и този пич за който писах е той.И той самият беше в тъч.И не само,че той ме допълва и ми развива чувствителноста.Покрай мен той разви усещане за ситуациите,осъзна,че има невероятна сила на мисълта и в един момент,когато му бях казала"-ако щеш ме смятай за луда ама има дух в апартамента ти усещам мисли за смърт и усещам как нещо се приближава към мен.След време той ми казва"-заспивах и чух врата да се отваря после усетих човешко присъствие в стаята!!!"или дуги негови думи"-незнам ама покрай теб ми се случват много странни неща,които немога да ги обясня и почвам да се замислям(според моя приятелка сме намерили ин и ян)


« Последна редакция: Юли 07, 2008, 13:03:56 pm от aviana »
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27