Автор Тема: Коптски текст: За произхода на света  (Прочетена 10583 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Коптски текст: За произхода на света
« -: Април 26, 2008, 12:53:42 pm »
тест
« Последна редакция: Август 07, 2009, 14:09:50 pm от July »

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Коптски текст: За произхода на света
« Отговор #1 -: Април 26, 2008, 12:55:08 pm »
тест
« Последна редакция: Август 07, 2009, 14:10:24 pm от July »

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Коптски текст: За произхода на света
« Отговор #2 -: Април 26, 2008, 12:56:02 pm »
тест
« Последна редакция: Август 07, 2009, 14:10:51 pm от July »

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Относно: Коптски текст: За произхода на света
« Отговор #3 -: Април 26, 2008, 16:08:01 pm »
Ето в руски сайт информация, в която се говори за София, Барбело, Епинойя и Пронойя, Ялтабаоф и други.

   "Откровение Эпинойи Света переданное Йоанну" -
www.firelion26.narod.ru


   "Знание о совершенном человеке - 1"  www.starlion44.narod.ru


   "Знание о совершенном человеке - 2"    www.starlion62.narod.ru - "Раждането на Плеромата"

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Коптски текст: За произхода на света
« Отговор #4 -: Април 26, 2008, 16:29:56 pm »
Благодаря ти delfin. Аз видях сайта още, когато ти го предостави за първи път и  дори отидох на този сайт. Но не ми стана ясно, кой е източника на информацията в него. Затова не  му обърнах много внимание.  :)

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Относно: Коптски текст: За произхода на све&#
« Отговор #5 -: Април 26, 2008, 16:42:30 pm »
     Сайта го четох около 2-3 месеца, докато го мина целия. Има за мен лично доста интересни неща, над които човек да се замисли сериозно. Доколкото разбирам от посочената в него информация, това са двама души - мъж и жена, вършещи духовна работа, посветено на Квантовия преход на Земята и си описват информацията, която им дават, тяхното собствено духовно израстване и разказват подробно за работата, която извършват. Те са от град Симферопол, Украйна. Дават и фотографии от пътуванията си по местата, на които са извършвали дейността им.
    Ако сте чели книгата на Друнвало Мелхиседек, издадена на български от "Аратрон" за 2012 и женската енергия, около средата на книгата той описва пътуването си с група в земите на анасазите и церемониите, които са правили там. На една снимка има лечебно колело. Същото колело съм го виждала и на снимки от този сайт, само че те ги наричат храмове.

ХРАМ ВЫСШЕЙ РЕАЛЬНОСТИ И КАРМИЧЕСКОГО ОЧИЩЕНИЯ В КРЫМУ

ХРАМ ОСИРИСА (ОРИОНА - СИРИУСА) В КРЫМУ!

ХРАМ ЗОДИАКАЛЬНОГО ПРЕОБРАЖЕНИЯ В КРЫМУ

ХРАМ ВЕРЫ И СЛУЖЕНИЯ В ГИМАЛАЯХ

ХРАМ "ЦВЕТОК ЖИЗНИ" В УЛЬЯНОВСКЕ

ХРАМ "УРУСВАТИ" В ХМЕЛЬНИЦКОМ

ХРАМ "ВСЕХ КОСМИЧЕСКИХ ЭНЕРГИЙ" В КРЫМУ

КРЫМСКИЙ ХРАМ ВЕНЕРЫ

ХРАМ "АЛМАЗНОГО ОГНЯ" В КРЫМУ

 КРЫМСКИЙ ХРАМ КАЛАЧАКРЫ

 АЛТАЙСКИЕ ХРАМЫ СВЕТА NEW AGE MASTERS

 ХРАМ СВЕТА "КРЫМСКИЙ АЛТАРЬ АЛТАЯ"

НОВЫЕ КРЫМСКИЕ ХРАМЫ СВЕТА NEW AGE MASTERS - 2006
« Последна редакция: Април 26, 2008, 16:47:41 pm от delfin »

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Относно: Коптски текст: За произхода на све&#
« Отговор #6 -: Април 26, 2008, 16:46:27 pm »
   Главният сайт е на адрес www.newagemasters.narod.ru   
И там може да ги видите списъка на всичките им сайтове и теми, по които са работили и писали, както са дадени и снимки на тези храмове, също и разкази и снимки от пътешествията им.
    Храмовете са им същите или подобни като тези на Мелхиседек, явно в такъв стил се правят за настоящите нужди на планетата ни.
« Последна редакция: Април 26, 2008, 16:50:39 pm от delfin »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Коптски текст: За произхода на света
« Отговор #7 -: Април 26, 2008, 19:28:28 pm »
Момичета, имайте си едно на ум, когато ги четете тези двамата и не приемайте всичко за чиста монета. Доста аргументирани критики против тях съм изчел преди време, като най-главното съмнение е на кого всъщност служат като канал за приемане на информация и като действия. Това са известните в Русия Влад Булгаков и Ирина Истомина.   ;)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Коптски текст: За произхода на света
« Отговор #8 -: Април 26, 2008, 19:56:05 pm »
Аз тези двамата даже не ги знам. Аз съм превела само коптски ръкопис, както съм обяснила. Обикновено те са писани от най-ранните християни-гностици. И тези текстове не са влезли в официалната Библия. Иначе съм съгласна, че трябва да се отнасяме с по много наум към всичко написано, защото не се знае знае ли се.  :) Аз давам текста всеки да си тълкува, както намери за добре. А по принцип аз нямам доверие много в хора с месия-комплекс. Прав си за това. Някой дето сам се е провъзгласил за  знаещ, винаги ме е съмнявал.  :)

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Относно: Коптски текст: За произхода на све&#
« Отговор #9 -: Април 26, 2008, 20:26:43 pm »
    За мен лично, всичко което се дава през ченълинг, телепатия и от този сорт, е интересно, но винаги е с повече от 1 на ум, тъй като минава през човешкия ум и приемателя винаги си оставя и своя отпечатък. Винаги си следвам моето вътрешно аз и да имам грешки, са си само моите. Обожавам вълшебните приказки. Не ви ли се струва, че ченълингите, както и фентъзито са като вълшебни приказки! Навсякъде има зрънце истина и в най-нескопосаните на пръв поглед работи.
    А това, което го дадох е по темата, защото там е посочена информация за някои от имената, посочени в коптския текст, който Джули е превела толкова добре.
     По начало за произхода на Земята има много и различна информация, сякаш една с друга неприличаща си, но истината е някъде в далечината, по Пътя, който ни води към Безкрая. И сякаш е винаги само частичка по частичка от нея, а голямата истина за всеки човек е различна. Както, май от изток принадлежи казаното, че "Колкото хора на земята, толкова пътища към Бога".
     Джули, има ли още текстове за София, Барбело и другите имена, споменаващи се в публикуваните от Вас текстове?
« Последна редакция: Април 26, 2008, 22:36:50 pm от delfin »

Breath

  • Гост
Относно: Коптски текст: За произхода на света
« Отговор #10 -: Април 26, 2008, 21:04:42 pm »
Съгласна съм с Mirotvorec. Провеждат доста семинари, в които казват, че биха могли да научат дори и на връзка с Висшия ти Аз.... Никой не може да те научи на такава връзка.  :)

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Коптски текст: За произхода на света
« Отговор #11 -: Април 26, 2008, 21:55:41 pm »
Да съгласна съм, така е. Семинари да ме свържат с Бог, да, сигурно  :o, който иска да им вярва. ;D За претенциите за лична връзка с Бог и месия-комплекс имам друг материал, който ще публикувам, не знам къде, може и тук.

И да, има още текстове, ма  не съм ги превела още, че е много трудно. Сега превеждам малко по-съвременнен поглед на същите теми, сътворение, материя, енергия и т.н и малко физика ... Ще ги пусна и тях, когато мога да ги систематизирам в някаква последователност.

 

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Относно: Коптски текст: За произхода на света
« Отговор #12 -: Април 26, 2008, 22:23:39 pm »
Благодаря на July за превода. Доста интересни неща наистина могат да се научат от коптските текстове. От тях за заимствали и гърците, ако не се лъжа.
Напоследък се замислих, че тези най-древни писания за произхода на света са отблясък на много по-древни идеи. Дни, в които света е бил цял. Това за мен са опити да се предаде едно остатъчно знание, което в началото е било доста силно и подробно. Понятия като "зад орбитата на Луната", ме навяват на мисълта, че древните копти не са се занимавали само с лов, риболов и събирачество. А дори и да са го правели, те вече са имали текста готов:)

Оберон
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Относно: Коптски текст: За произхода на света
« Отговор #13 -: Април 26, 2008, 22:48:33 pm »
     Доста личности са обладани от мания, че са в лична връзка с Бог! И си вярват.
     А всъщност само човек сам за себе си взема решения. Не ви ли се струва, че във всички религии има голяма доза желание все да ни командват, сякаш сме овце, които нямат право на собствено мнение. Но крайният резултат е, че в днешно време все повече и повече хора нямат желание да ходят в официални църкви и започват да търсят Необозримото според зова на сърцето си.
     Само, че се появиха секти и какви ли не самозвани "пророци", "ясновидци" и тем подобни, мъчещи се  да ни убеждават, че само те са правите и само те имат "Монопол" върху истината. А какво или каква е истината? Многолика, вечно търсена, но трябва да се осланяме на собственото си мнение, сърце, разбирания. Всеки човек сам за себе си има право на собствено мнение, защото като зрял индивид само той си знае зова на сърцето и своите мечти, и стремежи, и търсения.
     Ще успеем ли да разберем някога самите себе си?

Breath

  • Гост
Относно: Коптски текст: За произхода на света
« Отговор #14 -: Април 26, 2008, 22:58:46 pm »
Да, всички ни убеждават, че могат да ни помогнат да променим света. Не можем. Можем да променим единственно и само себе си и тогава света около нас ще се промени.
Ако се вслушваме по-често във вътрешния си глас ще разбираме всичко и ще имаме отговорите на всичко. За съжаление ние често го пренебрегваме и не му вярваме. А той никога не ни лъже. 

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27