Автор Тема: WTF?!?  (Прочетена 12340 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stiver

  • Гост
Re:WTF?!?
« Отговор #15 -: Май 13, 2009, 09:40:00 am »
Няма да задълбавам проблема сега, но, моля те, когато изтриваш по две теми и дузина мнения във форума наведнъж, моля те оставяй поне някаква бележка, че са изтрити за разминаване със стандартите на форума или нещо подобно. Защото сега, веднага мога да ти посоча поне 15 от последните мнения тук, които искрят от глупост, невежество и празно съдържание.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:WTF?!?
« Отговор #16 -: Май 13, 2009, 12:47:53 pm »
Има едно бутонче към всяко мнение "Информирай модератор", спокойно можеш да го употребиш в случай, че намираш нещо нередно.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:WTF?!?
« Отговор #17 -: Май 13, 2009, 12:51:13 pm »
Има едно бутонче към всяко мнение "Информирай модератор", спокойно можеш да го употребиш в случай, че намираш нещо нередно.

Да, точно това щях да кажа. Или (към мен специално) по-добре да се пишат ЛС-та.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:WTF?!?
« Отговор #18 -: Май 13, 2009, 13:23:57 pm »
Ами правете го бе хора, нали затова ви молим постоянно. Да ни помагате по някъв начин :)

Утре ще разказвам защото трябва да ходя при една приятелка че иска да я уча да борави с щайгата (компютър)  ;) ай чао.

Горното е единичен пост в "НЛО", не е последно изречение на някаква разработка или нещо подобно. Просто момчето е решило да сподели какво ще прави в тема за извънземни :) Да не говорим че след това съобщение човека стоя още 30 мин. в "Езотерика" и си browse-ваше. Какво значи това? Че сме на ниво "аз съм на 15 и си нямам работа след даскало, вън вали и не мога да ритам, я да си пиша някви неща".

Еми хубаво, ама айде да не е тук пичове, а?

Въпросът е в това, че форума се напълни с деца от горния тип. От една страна добре - това е една от целите ни - все повече хора да разбират за какво става дума. От друга страна зле - качеството пада драстично. Аз лично предпочитам качество пред количество.

И сега въпроса ми към всички е - кво правите в тая ситуация като горната? За да няма "цензура" и "фашизъм" какъв е варианта, който предлагате? Защото е лесно да се мрънка без алтернатива.
« Последна редакция: Май 13, 2009, 18:25:37 pm от H. »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:WTF?!?
« Отговор #19 -: Май 14, 2009, 00:21:31 am »
Може би все пак трябва да има раздел "общи приказки"; където човек може да си излее душата отвреме на време.

Май наистина е обсъждано вече, но може да се обсъди отново. Всеки форум, който съм посещавал има такъв раздел. Тук има раздел "фън", който отчасти се доближава, но не е съвсем същото.
Мисълта ми е за подфорум, в който не се обсъждат директно темите от форума. Например кой какъв чай пие, такива неща.

Преди 1-2 дена пробвах да пусна тема за снимки, (в която имаше някои мои от уикенда),ама беше изтрита. Поне получих ЛС (явно не е било такова голямо нарушение).
Но в другите форуми има такива неща. Така поне отчасти може да се види кой, кой е и да няма измислени герои. Мисля си също, че ако службите наистина решат да намерят идентичността на някой, това няма да им е проблем, дори и при сегашното положение.

Все пак разбира се админстраторите имат последната дума. Може би събораженията са основателни.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:WTF?!?
« Отговор #20 -: Май 14, 2009, 07:30:38 am »
Цитат
Може би все пак трябва да има раздел "общи приказки"; където човек може да си излее душата отвреме на време.
Въпрос на стил  ;) ХНЕТ затова е ХНЕТ, защото има свой собствен стил. Общите приказки са най-сладки на живо, на маса или полянка, на биричка и чайче...колко му трябва на човек.   :P
Не мисли като човек!-Крион

stiver

  • Гост
Re:WTF?!?
« Отговор #21 -: Май 14, 2009, 15:37:57 pm »
Утре ще разказвам защото трябва да ходя при една приятелка че иска да я уча да борави с щайгата (компютър)  ;) ай чао.

Горното е единичен пост в "НЛО", не е последно изречение на някаква разработка или нещо подобно.


Горното е в отговор на следния пост:

Сега, дай малко по- подробно за зелените човечета, на всички ще ни е интересно да "чуем" историята.  ....

Н. -- Да не говорим че след това съобщение човека стоя още 30 мин. в "Езотерика" и си browse-ваше. Какво значи това? Че сме на ниво "аз съм на 15 и си нямам работа след даскало, вън вали и не мога да ритам, я да си пиша някви неща".

За да няма "цензура" и "фашизъм" какъв е варианта, който предлагате? Защото е лесно да се мрънка без алтернатива.

Н., тук приписваш на хора думи, качества и настроения за които нито се споменава тук, нито има начин да знаеш за тях.

Н. -- Аз лично предпочитам качество пред количество.

Аз все още не разбирам с какво една тема за сини извънземни е по-малко качествена от тема за рептилии, например.

Н. -- И сега въпроса ми към всички е - кво правите в тая ситуация като горната?

Моето мнение е, че също както вие съветвате хората да ползват ЛС за съобщения до администраторите и модераторите, така и вие, от своя страна, да ползвате ЛС за известяване поне на новите членове за отклонения от стила на форума. Много хора идват от други форуми, където правилата са други и правата на модераторите не са неограничени. Иска се малко време да се свикне с вашия стил и правила.

Н., аз не съм адвокат на Stranger. Аз просто искам да знам защо 2 теми и дузина поста бяха изтрити наведнъж при положение, че нямаше в тях нищо вулгарно или безсмислено. Между тези мнения имаше обширна статия от Alien, който си беше направил труда да помогне и да отговори; бяха въпросите на други съфорумци, имаше снимка, която друг съфорумец беше си направил труда да намери и да постне за сравнение, бяха моите коментари и апела ми да не се употребява огнестрелно оръжие срещу "извънземни". Бяха апелите и коментарите и на други хора по въпроса за оръжието. Бяха въпроси свързани със светлинни сфери и следи по тялото и реакцията на хората със съвети и т.н. Всичко това беше напълно on topic и смислено до толкова доколкото материята с която уфологията работи е смислена изобщо.

Аз просто не мога да разбера мисловния процес и мотивацията които могат да накарат един човек да изтрие с едно натискане на бутон труда, мислите и добрите намерения на хората без да обясни защо. Аз мога да се сетя само за едно обяснение - защото може.

----------------------
@Танграта, ето това беше една чудесна нагледна демонстрация за грешките, които могат да станат при преждевременно използване на Бръснача на Окам  :)


stiver

  • Гост
Re:WTF?!?
« Отговор #22 -: Май 14, 2009, 15:53:04 pm »
Предлагам да спрем спора до тук. Какво мислите? Н.?

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:WTF?!?
« Отговор #23 -: Май 14, 2009, 17:11:18 pm »
Според мен не може една дискусия да е на тема НЛО при все че има изречения от типа на:

Цитат
"Утре ще разказвам защото трябва да ходя при една приятелка че иска да я уча да борави с щайгата (компютър)   ай чао."

Има още няколко такива постове на този потребител. Това показва сериозността на темата и сериозността на заинтересоваността му. Е не може от 30 поста да имаш 15, които са като горния. Същия беше баннат за 10 дена и му беше посочена причината за това.

Другото което е отваряне на нови теми от 1 изречение-въпрос. "Как се стреля/убиват сини и червени извънземни?" Това според вас сериозно ли е? На мен ми прилича на 15 годишен, който е стоял доста време пред компютъра гледайки сай-фай сериалчета и играейки на поредната компютърна игра. Такива постове/теми според мен не трябва да има. Виж ако беше пуснал темата като ни каже какво е прочел, откъде го е прочел, съгласен ли е с прочетеното, той какво мисли по въпроса, защо мисли така... темата му няма да бъде изтрита. Ето това е сериозна тема.Това показва че има човек зад компютъра, който полага някакви усилия за мислене.Това се опитвам да обясня.Аз не виждам мисъл в нов пост с 1 изречение въпрос.

Другото, което е задаване на въпроси от типа на: "някой може ли да ми каже нещо за сивите извънземни". (!!???) Явно е, че човека го мързи да прочете нещо от интернет, или да потърси в Хнет нещо по въпроса. По-лесно му е да отвори тема и да пита. Да му се поднесе инфото с лъжичка в уста и така до следващия път.

Не мога да известявам всеки за отклоненията му, защото ще трябва цял ден да се занимавам с това. Има си правила във форума, които сигурен съм, че субекта споменат по-горе не е чел, а дори и да ги е чел, както се вижда не са му направили особено голямо впечатление.

Това е моята мотивация и мисловен процес за изтриване на постове.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:WTF?!?
« Отговор #24 -: Май 14, 2009, 18:52:01 pm »
Знам, че не си му адвокат и просто изказваш гледната си точка и аз уважавам това, бъди сигурна :)
Иначе, да - по-добре да спрем. Мога да отговоря на всички зададени въпроси и съм го правил много пъти, но очевидно не показва резултат във времето. Истината е че новите потребители нямат самосъзнанието да четат правилата на пространството в което навлизат и си мислят че е бащиния. А ние тук наистина сме се опитали нещата да бъдат по различен начин. Тъжно и обидно е че накрая от всичко това излизат постове като тези, в които крайният извод е че трием, защото имаме някаква "власт" тук, която ни опиянява.
Жалко. И това само колегите могат да го разберат по начина, по който го разбирам аз. Което прави нещата да изглеждат още по-зле.
Whatever :)

stiver

  • Гост
Re:WTF?!?
« Отговор #25 -: Май 14, 2009, 22:55:06 pm »
whatever, H.  :)
мир и любов  :-*
Еон, благодаря ти за времето, което ми отдели да ми отговориш. Разбирам позицията ти.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27