Духовно > Езотерика

За Сънищата, Осъзнатите Сънища и Опитностите Извън Тялото

(1/162) > >>

stiver:
Отварям тази тема с пълното съзнание, че този форум не е място за повърхностно тълкуване на сънищата от рода на "да сънуваш черна котка, значи че ще имаш неприятности" или "сънищата са резултат от хаотични ел. импулси в мозъка". Надявам се всеки да прояви разбиране и отговорност и да споделя тук преди всичко  мисли, опит и въпроси свързани с езотеричната страна на сънуването. Всеки има нужда да разказва сънищата си и да търси отговор на въпросите които възникват от тях. Но разказването на сънища има опасност да се превърне във виртуален дневник. Не би било коректно да задушаваме общите дискусии по темата с дълги разкази, освен ако не го правим за да се аргументираме, да предложим някаква алтернативна гледна точка, да подкрепим идея, да обменим опит и да потърсим отговор на въпросите си.

Една трета от живота си хората прекарват в сън. Би било голямо разхищение на време, ако в съня нямаше нещо повече от обикновени видения. Но преди да се впуснем отново в абстрактни разсъждения за устройството на вселената и същността на реалностите ми се иска от чисто практична гледна точка да ви предложа един елементарен метод за психическа защита. За мен той работи безотказно. Ще се радвам ако и вие споделите вашия опит.

Най-мощният начин за психическа защита който познавам е да излъчвам от себе си бяла светлина във всички посоки, максимално интензивно, максимално надлече, по всяко време.

Това е всичко. За моята аморфност по отношение на различни религии и убеждения,  това се оказа неочаквано добър метод и го правя от години. Имам своите разбирания за това, но ми се струва, че тук има хора, които могат да обяснят много по-добре. Ако нямате никакви други, свои начини за защита, опитайте. Особено ако сте решили да се занимавате с осъзнато сънуване и подобните му. При тези сънища имате едно предимство - че сте в състояние съзнателно да насочите светлината към атакуващата енергия. Тогава ще се случи едно от двете - или ще се разпадне, ако е мисловна форма, или ще се отдалечи от вас. И е добре да го направите преди да се събудите. В противен случай ще продължава да се връща при вас. Но добре е още с влизането в съня, астрала, (каквото там) вече да сте бронирани.Няма значение какво ни атакува - дали собствените ни мисловни форми или външни фактори и създания с различна степен на интелигентност. Когато кошмарът се изправи пред нас нямаме много време да разсъждаваме за неговия произход. Тогава имаме нужда от някакво универсално и бързо средство да се предпазим. После ще философстваме тук какво е било и защо. Но по-добре изобщо да не се стига до там. Поне не преди да се почувстваме достатъчно силни да се оставим открити за енергиите около нас за да ги познаем и неутрализираме. Същият метод за психическа защита използвам не само преди и по време на сън, но и когато съм будна. Например - винаги преди и докато чета този форум и винаги когато пиша нещо за него излъчвам от себе си светлина. Ужасно ми се иска да напиша това изречение в императивна форма, но това си е ваш избор. И все пак - изненадана съм, че в такъв форум, където негативните енергии фучат на парцали няма още отворена тема за психическата защита, а и рядко изобщо  се споменава, че има такава.

Alien:

--- Цитат ---И все пак - изненадана съм, че в такъв форум, където негативните енергии фучат на парцали няма още отворена тема за психическата защита, а и рядко изобщо  се споменава, че има такава.
--- Край на цитат ---

Може би не с точното наименование но мисля че тази тема е подобна  ;)

http://www.xnetbg.com/new/forum2/index.php/topic,1738.0.html

----------:

--- Цитат ---Най-мощният начин за психическа защита, който познавам, е да излъчвам от себе си бяла светлина във всички посоки, максимално интензивно, максимално надлече, по всяко време.
--- Край на цитат ---
Аз бих предложил тази светлина да не бъде напълно бяла, а да се приложи тънък златист нюанс. Аметисовото (между виолетово и розово) също върши могъща работа. Също, бих предложил светлината да не бъде разпръсквана берзазборно в дълбините около нас, а да се концентрира като обгръщаща ни сфера около нас или като пирамида, или... Въпрос на лично предпочитание, стил и увереност - строги и универсални правила по принцип не съществуват.

И все пак, понеже темата е за сънищата...
Чудесен и действащ способ за защита на сънуването е да култивирате намерението си преди да си легнете и във времето, когато все още сте в съзнание, но се готвите да заспите. Някои езотерици препоръчват мислено да очертаете около леглото си диамантено светли стени, или златна сфера, или каквото, което като "саркофаг" да прибере в себе си тялото ви и да го съхранява недостъпно за враждебни сили, докато спите. Също, можете да концентрирате намерението си в сходни посоки: желаете да получите хармониен, целебен и необезпокояван сън, да надмогнете враждебните сили, да се срещнете със своите духовни братя, да достигнете възвишените светове, да се учите, да се молите, да работите; желаете да се върнете на Земята готови за следващите изпитания във вашата еволюция... Тук е дадено примерно. Важно е да го съставите по вашата си мярка, съобразено с вашите вярвания, предпочитания и страхове. Тогава то ще бъде наистина могъщо, особено ако бъдете постоянни, дисциплинирани и не пропускате да го прилагате всяка вечер преди заспиване. Постепенно съзнанието свиква с този модус и става все по-лесно да го концентрирате в желаната посока, защото то придобива определен рефлекс и при заспиване автоматично си пуска защитите, а те от своя страна, тренирани и развивани, стават все по-мощни. Не е излишно да призовавате и своите защитници - тайни животни-тотеми, ангели-пазители, Бог - каквото си имате ;)
А когато отново се събудите, за да бъде цикълът логически завършен и да придобие цялост, трябва да възпитате навик веднага да се насочвате към получените от вас сънища, да ги изследвате, да благодарите за полученото и да поемате съзнателно предизвикателствата на започващия ден. По таен начин вие сте били изминалата нощ във висшите светове и там сте се подготвяли за онова, което днес ще се случи. Някои сънувачи държат тетрадка с молив до възглавницата си и щом се събудят, веднага грабват молива, за да запишат сънищата си. Минута след това 90% и повече от съновиденията ще бъдат забравени и заради това придобиването на този навик е ключово. След това безценно спуснатата информация ще може да бъде възстановена и тълкувана, и получените послания няма да бъдат прахосани, както става с повечето немистично настроени хора... Това показва и истинността на намерението ни, и мотивира висшите светове по-сериозно да ни въвеждат в своите тайни.

Tina:
stiver,

имаше нещо за бялата светлина...не помня и ще потърся - върти ми се в главата, че пак е от Тед Ендрюс, но тя е ПРОБИВАЕМА. Зависи каква защита търсиш разбира се, но е логично - бялата е композиция на всички и ако някой иска да те работи все ще успее да пробие...

stiver:

--- Цитат на: Tina в Март 16, 2008, 00:22:18 am ---stiver,

имаше нещо за бялата светлина...не помня и ще потърся - върти ми се в главата, че пак е от Тед Ендрюс, но тя е ПРОБИВАЕМА. Зависи каква защита търсиш разбира се, но е логично - бялата е композиция на всички и ако някой иска да те работи все ще успее да пробие...

--- Край на цитат ---

Tina, mоже би е така и сигурно има по-сигурни методи и медитации. Не бих спорила с авторитетите в мистиката. Но предполагам, че това се отнася за извънредни случаи при необичайни условия. Разбира се има сложни медитации и упражнения, които може би биха ни направили напълно неуязвими, но целта ми беше да предложа нещо, с което да се започне. Нещо, което може да се направи още днес, още сега, още тази вечер преди сън. Понякога са нужни години човек да свикне с някои медитации и повечето хора се отказват още в началото. Но кошмарите не чакат докато станем адепти за да ни изплашат. Осъзнатото сънуване се научава много по-бързо и лесно. Излизането от тялото е нещо, което се случва на всеки, дори и да не си спомня за това. Ще се радвам ако тази нощ поне един човек по-малко е бил тероризиран в съня си, защото е заспал в своята пирамида от златиста светлина. (Флай, благодаря ти за чудесните препоръки.)

Моят опит със светлината като защита показва, че в някои случаи е достатъчно дори самото намерение да излъчваш. Изглежда, че тя има и някаква притегателна сила за други създания от светлина и ако ти самият си неспособен в момента да се концентрираш, то самото намерение действа като сигнал за помощ. Понеже темата е сънища ще разкажа за нещо, което ми се случи само преди 2-3 дни. Онази нощ имах обикновени за мен сънища когато без никаква връзка се намерих отново в леглото си, а към мен, само на около метър от мен се приближаваше тази огромна черна маса. Нямах време да се концентрирам и всичко, което можах да напрвя беше само да викам "Бяла светлина, бяла светлина!!!" Важното е че знаех точно какво искам. Тогава забелязах и друго пъстро присъствие в стаята, което сякаш помагаше. Тъмната форма започна бавно да се топи, точно като вещицата от Оз. И точно като на нея останаха само обувките и накрая  :D  Да уточня - това беше съзнателен сън.

Имам известен опит с тези неща и знам много добре, че това си беше чиста проба мисловна форма. Дали моя или чужда - не е важно за форума. Важното е, че знаех какво да правя или поне какво искам да направя. Не искам да мисля какво щеше да стане, ако не знаех.

За цвета - също не е съществен. Всъщност, да си призная, на мен винаги ми е било трудно да го регулирам. В началото все се получаваше златист. После имаше период, когато беше натрапчиво виолетов. Вероятно има някаква връзка с аурата, но пак ще кажа. Когато чудовището е на една крачка от теб - не мисли за цвета  :) :) Ако си в съзнателен сън, на спокойствие - можеш да експериментираш.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 
Премини на пълна версия