Автор Тема: Карма  (Прочетена 9090 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Карма
« Отговор #15 -: Март 13, 2008, 23:01:24 pm »
Всъщност трябва да се чувстваш безкрайно освободена ако съм прав :)

Не - не се чувствам така, ако трябва пак да горя на кладата... ::)

stiver

  • Гост
Относно: Карма
« Отговор #16 -: Март 13, 2008, 23:26:15 pm »
Всъщност трябва да се чувстваш безкрайно освободена ако съм прав :)

Но аз не виждам някой тук да мисли за Карма като за изкупление на греховете. Карма е причинно-следствена връзка и няма нищо общо с понятията за добро и лошо. Не си ли забелязал, че когато допускаш една и съща грешка проблемът непрекъснато се връща при теб. Това не е защото не си плащаме глобите навреме. Предполагам, че това е защото зацикляме на една и съща причинно-следствена комбинация. Важното е да има движение, пък макар и в грешната посока.

Ако вземеш дори и едно зрънце Карма (в какви ли единици се измерва? информация? битове?) само една причинно следствена връзка можеш да създадеш цял свят, цял живот, цяла личност. А какво ли става когато тези връзки си въздействат една на друга. Не, не мисля, че има някаква конспирация между съзнанията. Мисля, че всичко е самонаблюдение на съзнанието. Понякога ми е ужасно трудно да се изразявам. Виждам го визуално, но незнам как да го опиша. Изглежда като една огромна мрежа, където връзките непрекъснато се менят в космически танц, където фигурите винаги са нови и различни, като цветните стъкълца на калейдоскопа... whatever
« Последна редакция: Март 13, 2008, 23:30:07 pm от stiver »

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Относно: Карма
« Отговор #17 -: Март 14, 2008, 00:12:30 am »
кармата се мери във васани :P (шегичка)

stiver

  • Гост
Относно: Карма
« Отговор #18 -: Март 15, 2008, 12:58:36 pm »
...това става заради невежеството на съзнанието, което установено в своята празнота има афинитет към обуславяне и се нуждае от преживявания.

Не мога да разбера това за празнотата. За какво става въпрос? За празнотата след разпадането или за празнотата на трансцедентиралото съзнание?

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re:Карма
« Отговор #19 -: Юни 14, 2009, 23:14:08 pm »
Ето два материала със самия Лазарев на тема "карма":

Лазарев С.Н. Первое выступление
http://video.mail.ru/mail/alenyok/DK/25.html

Диагностика кармы. Часть 1
http://video.mail.ru/mail/alenyok/DK/22.html

Неактивен eli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 167
Re:Карма
« Отговор #20 -: Юни 15, 2009, 12:55:04 pm »
Напоследък много ме занимава този върпос. Ето един линк, където според мен много добре се обяснява върпоса за Кармата.
http://gnosticteachings.org/courses/karma/
/наканила съм се да ги преведа, но незнам кога ще успея/

За мене Карма има, защото всяко действие, което извършваме си има своето последствие. Това е закон за причината и следствието, който дори и да не познаваме или да отричаме, продължава да действа, за това е по - добре вместо да го отричаме, да го опознаем добре и така да търсим начин как да се освободим от него.
Да, има и такива, за които този закон не важи. Но те също са минали по този път и са отговорили с Любов на всичко и така са се освободили. Според мен ние сме тука точно това, да се научим да проявяваме Любов, да отговаряме с Любов на всеки удар, всяка агресия насочена към нас и да се научим да побеждаваме злото с добро. Разделянето на добро и зло тук в тази реалност в случая е в наша полза, направено е заради нас и вместо да го отричаме и да повтаряме, че всичко е относително и че ние сме и добрите и лошите, е по - добре да използваме така създадените условия, за да еволюираме и да се научим да проявяваме Любов.
Няма как да ни пуснат по - нагоре, ако не сме се научили на това.
За мен "Диагностика на Кармата" на Лазарев 1ва и 2ра част, дава много добра представа за цялата картина и за това как Любовта наистина освобожда и лекува.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27