Автор Тема: Истинското Христово учение  (Прочетена 21784 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Bunar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Относно: Истинското Христово учение
« Отговор #45 -: Януари 19, 2008, 00:26:24 am »
Добре де нали четиримата евангелисти /дето са написали евангелията в новия завет/ не са ученици на Исус?
След като не са, откъде знаят кой е бил и кой не е бил на Евхаристията?

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Истинското Христово учение
« Отговор #46 -: Януари 19, 2008, 00:59:20 am »
Според мен евхаристията като идея е внедрена по-късно с цел манипулация.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Истинското Христово учение
« Отговор #47 -: Януари 20, 2008, 20:06:12 pm »
А пък според мен по-късно евхаристията действително е била изопачена с цел манипулация, но наистина е била направена по време на петъчната вечеря в Йерусалим... :-\
Освен това, отсъствието на Юда от поантата на Вечерята е необходимо от гледна точка на това, че дванадесетте образа на апостолите изобразяват дванадесетте вида хора в човечеството... Единият от тях е "предателският" тип. Липсата на такъв тип би направила описаната Тайна вечеря не-универсална, а ние друго виждаме в смисловия заряд, който съдържа това събитие.
Юда не е възможно да е писал Евангелие, поради две причини. Първо, той загива много бързо след своето изплъзване от Вечерята. И второ, той в действителност не е имал намерение да евангелствува - той е "предателският" тип и неговата функция е различна. Прочея, той също осъществява "евангелска" функция, но по особения за него начин: казва на фарисеите къде е "Онзи, Когото търсите" (Функцията на Евангелията е не друга, а да свидетелстват за наличието на Христос.).
Според мен всеки един от останалите единадесет, плюс прибавения нов дванадесети от Апостолите, са написали свои Евангелия и по този начин са изобразили своите разбирания за Христос, съответстващи на съответния човешки модел в осъзнаването на Бога. Около Христос е имало и още много други хора, които не са били от единадесетте-дванадесетте, но са станали свидетели под една или друга форма на онези събития. Те също са писали Евангелия и това със сигурност също съдържа необходимата за подобно Слово универсална пълнота. Друг е въпросът, че след това отвратителните и мерзки функционери на съборите са "ликвидирали" по-неудобните предания, за да оставят един уродлив, частичен и осакатен четириевангелски модел. Но дори и от него, ако се чете с мъдрост, може да се разбере МНОГО.

По-нататък, конкретното "Евангелие от Юда", за което се коментира в настоящата тема, ми се струва откровен фалшификат и комерсиална маневра. Изпълнено е с отчайващи глупости, не притежава и троха от благодатта, която мога да разпозная в други текстове и следва твърде прозрачни според мен матрици на пропагандния трик: хората искат нещо забранено, нещо извратено-греховно, нещо чудовищно-различно - какво по-удобно от Юда?! Интуицията ми свързва този материал с линията "Магдалена - тайната богиня на християнството", която е доказан масонски похват за утвърждаване на идеята, че християнският Цар на царете не е нищо повече от един дребен и еблив демагог! Когато разглеждаме обаче нещата на ниво символи и езотерична същност, подобно сквернословие по отношение на Иисуса Христа е НЕДОПУСТИМО! И тук не влагам никакъв фанатичен жар - просто говоря за символи и езотеризъм, както бих говорил за кое да е свещено нещо сред ученията на света.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Истинското Христово учение
« Отговор #48 -: Януари 21, 2008, 20:40:45 pm »
Цитат
Интуицията ми свързва този материал с линията "Магдалена - тайната богиня на християнството", която е доказан масонски похват за утвърждаване на идеята, че християнският Цар на царете не е нищо повече от един дребен и еблив демагог!

В тази връзка в един сайт бяха развили  тезата че Магдалена се явява кралицата на Орион  ;)

Неактивен Bunar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Относно: Истинското Христово учение
« Отговор #49 -: Януари 25, 2008, 11:15:26 am »
Сега те разбирам flyDragon.
Казваш, че Евангелие от Юда е изпълнено с "отчайващи глупости", и "не притежава и троха от благодатта, която мога да разпозная в други текстове".

Значи за теб "Истинското Христово учение" се изразява когато усетиш в текстовете БЛАГОДАТ. Ако не я усетиш, за теб текста е "матрици на пропагандния трик".
Ще ти кажа само едно нещо - благодатта ражда усещане на някаква емоция в нас, в случая с положителен характер и ти се чувстваш емоционално задоволен, защото е много близо до любовта.
От тази позиция /на емоцията/ си тръгнал да анализираш Евангелие от Юда. Това е грешка според мен, защото в това евангелие има заложено огромно познание. Не можеш да четеш и разбираш от позицията на чувството този текст. Този текст че чете от позицията на ПОЗНАНИЕТО, където няма място за емоции. 


Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Относно: Истинското Христово учение
« Отговор #50 -: Януари 25, 2008, 12:18:53 pm »
Емоцията според мен не е добър съветник.
Е-моушън/E-motion, Е = енергия, motion = движение, предложение.
Т.е. енергийни флуктуации, неосъзнати пориви на вятъра и нищо общо с познанието. (Да не говорим и за разликите между познание и начетеност...);)
С чувствата работата е малко по-различна.
Така нареченото чувство на благодат ...хммм
Какво усеща човек когато външните въздействия потвърждават вътрешните му предположения или стремления? Ами ако се разминават? Те на т`ва му викам емоция. Чувството не се влияе от външни причини или чужди пориви.

Bunar,
интересно ми е, когато някой непознат изразява толкова близко до моето мнение. Съзирам конспирацийка и тук в езотеричния раздел на форума. :)

подобно сквернословие по отношение на Иисуса Христа е НЕДОПУСТИМО!
А не допускаш ли, че сквернословието е продължило прекалено дълго? Вече почти от 2000 години, и то на всяка крачка, всеки ден, час и ....? Да не намекваш, че е бил някакъв мазохист, който е постигнал целта си?
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Истинското Христово учение
« Отговор #51 -: Януари 25, 2008, 13:15:12 pm »
Разбира се, че "сквернословието" продължава твърде дълго; дори повече от 2000 години, доста повече...

А що се отнася до чувствата и емоциите - това са доста различни неща и само на пръв поглед могат да бъдат разглеждани като подобни или дори тъждествени... В действителност те са напълно различни. Ключ към разбирането на този въпрос е понятието за усет, което често се използва за обясняване на таланта или майсторството сред занаятчии, хора на изкуството, мислители...
« Последна редакция: Януари 25, 2008, 13:48:11 pm от flyDragon »
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Bunar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Относно: Истинското Христово учение
« Отговор #52 -: Януари 25, 2008, 17:04:03 pm »
Не те разбирам Joro Velev. Ако някой има сходен начин на мислене с твое изказване за теб това е "конспирацийка" така ли?
А какво е когато няма сходство с твое изказване? Тогава всичко е нормално...така ли?
Мисля си че сходството между нашите мнения е само по настоящата тема за Исусовото учение. Е, вярно е че съм повлиян от книгата "Ти си това 2 - Разбирането"... За мен просто анализа върху Евангелие от Юда е повече от превъзходен и безценен. В този анализ виждам "Истинското Христово учение". Но това е мое мнение и не ангажирам никой духовно търсещ човек с него.

Неактивен Gurgel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 25
Относно: Истинското Христово учение
« Отговор #53 -: Януари 26, 2008, 20:40:42 pm »
Как и защо се манипулира в такъв случай Евхаристията? Бях чел, че Христос като Духовна същонст, принадлежаща на Земята под "Мое тяло и кръв" има предвид тялото и кръвта на Земята, т.е. хлябът и виното като продукти, дадени ни от Земята.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Истинското Христово учение
« Отговор #54 -: Януари 26, 2008, 22:27:47 pm »
"Тялото" и "кръвта" могат да се схванат и като базата от идеи и духът, въплатен в тези идеи...

- Моля ви, почтени граждани на Рим! Не се поддавайте на пропагандата на първенците, че долу в катакомбите под нашия град християните канибалстват човешко месо и се поливат с кръв по време на своите литургии! Лично съм бил там и свидетелствам, че това не е така ;D !
« Последна редакция: Януари 26, 2008, 22:31:55 pm от flyDragon »
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Относно: Истинското Христово учение
« Отговор #55 -: Януари 26, 2008, 22:59:55 pm »
Радвам се, че много хора тук, някак си усетиха, че в Евангелието на Юда, истината е някак си по-неподправена и истинска:)
Може би не е случайно, че чак сега достига до нас, и това с уговорката, че деситилетия е гнило в сейфове, затова и важни части са изгубени.
Библията също е базирана на истини, но те са прекалено изопачени и променяни.
Понеже съм чел и Евангелие на Тома, и ми направи впечатление, че най-истинско звучи новооткрито Евангелие на Юда и след него това на Тома. Но истинско впечатление ми направи това, че едният е подпечатан от религията като предателя на Христос, а другият е придобил прозвището Тома Неверни.
И когато спорим дали Христос е израилтянин или не, трябва да знаем, че какъвто и да е бил, той и неговото учение, за юдаизма са били секта, така и мн, добре знаем и до днес, че юдаизма не приема Новият Завет, пък бил той и изопачен.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Относно: Истинското Христово учение
« Отговор #56 -: Януари 27, 2008, 02:12:50 am »
Не те разбирам Joro Velev. Ако някой има сходен начин на мислене с твое изказване за теб това е "конспирацийка" така ли?
А какво е когато няма сходство с твое изказване? Тогава всичко е нормално...така ли?
....
Явно се получи неуспешен опит за разведряване на темата ... или нещо като шега.
Дали някой мисли като мен или е на противно становище е все нормално. Всеки е Себе си и това е най-ценно за мен.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27