Автор Тема: Разликата между халюцинацията и видението  (Прочетена 21955 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Re:Разликата между халюцинацията и видение
« Отговор #45 -: Април 30, 2009, 00:39:53 am »
Ясно ми е, че е от мен, просто немога да открия от какво се получава. А като немога да открия, трябва да чакам "случайността" да го поднесе отново.
Дишането също ме съмнява - всеки път поемането на дим е с едно и също или поне приблизително такова темпо. Яявно ще трябва усилена работа и опити с наргилето, за да се потвърди категорично  ;)


Всъщност, то може да няма нищо общо. Когато се е появявало без него, не съм обръщал внимание какво правя, само знам че е нещо несъществено /ям, пия вода, вървя нанякъде и т.н / и затова не му придавам никакво значение, докато след използването на наргиле, определено ми прави впечатление  :-\
« Последна редакция: Април 30, 2009, 00:41:38 am от UpsideDown »

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re:Разликата между халюцинацията и видението
« Отговор #46 -: Април 30, 2009, 00:53:16 am »
Самото пушене на наргиле също е не-правене...седиш -дърпаш си -наслаждаваш се -отпускаш хватката на мислите -като реене :)

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Re:Разликата между халюцинацията и видението
« Отговор #47 -: Април 30, 2009, 01:00:05 am »
Да, но имам 4-5 ядения на ден, а наргиле пуша 1-2 пъти в седмицата. По бих забелязъл нещо случило се когато свършва "реенето", отколкото след голяма порция ориз със зеленчуци  ;)

Неактивен ShadowOfSun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 31
Re:Разликата между халюцинацията и видението
« Отговор #48 -: Април 30, 2009, 21:57:24 pm »
@туки, миларепа е проповядвал "с бира и вино - към просветление", идеята е била, че ако можеш да запазиш съзнанието си ясно дори, когато тялото изкривява процесите, значи можеш винаги да го направиш. това са просто средства.

Имаше някакво "интервю" с някакъв Посветен в еди кой си форум, в което въпросният човек споменава, че ТЕ (Илюминати, Тайни Общества и други манипулатори на населението) пускали средствата/инструментите, а изцяло от нас (отделните хора в обществото) зависи в каква насока ще ги ползваме. Естествено, ясно е, че обикновено посоката е деструктивна и заробваща, така че няма никакъв проблем "да изтича информация", тъй като хората с висок процент на вероятност сляпо ще се идентифицират с нея и съответно ще й слугуват... не знам защо позволих да се развие до тук тая мисъл. Очевидно информацията, също като енергията, не може да бъде спряна и винаги си тече нанякъде, изтича.

Таааа, всъщност за тия средства исках да попитам. Значи според Миларепа алкохолът и бирата могат да бъдат средство за просветление, стига ние самите да работим с тях по този начин. Т.е. да се стремим да бъдем съзнателни, будни, с неизкривени възприятия за реалността около нас. Добре ли се изразих? Още по-хубаво ще е и да е вярно.  :)

Споменавам го, защото има един тънък страх, който се прокарва във всяка "теория на конспирацията", че всъщност ние сме мижави същества, постоянно облъчвани от различни генератори, постоянно "зареждани" с флуорид ( намаляващ волята и критичното мислене) чрез чешмата, водата и всякакви течности... кое от кое става по-лошо за ползване; храната е боклук, бъкан с токсични вещества, генномодифицирана... Абе, страшно страшни неща!!! И въпреки че ти се казва, че сега си информиран и можеш да се предпазиш, оставаш с усещането, че по-скоро си се прецакал, защото реално колко от нас променят качествено живота си след това? Защото става дума да наблюдаваш абсолютно всичко, което купуваш... абе, мързела и т.н. не знам по какви причини те кара да останеш на старото си положение, само че вече информиран колко си зле и колко яко те тъпчат с гадости.

Искаше ми се, ако има и други хора, които да са усетили в себе си нюанс от гореописаното чувство, да си ударим по едно рамо, че все пак положението не е безнадеждно и при все цялата пумия, която приемаме в себе си под формата на различни видове храна и течности, въздух и т.н. да си зададем въпроса дали Миларепа е бил прав или не е бил прав.  :)

Възможно ли е да кажем, че чрез съзнанието си можем да неутрализираме отрицателните ефекти на каквато и да е субстанция или влияние, на което е изложен прекрасният ни организъм?

(почнахме от бира, алкохол, цигари, но така обгръщаме целия спектър от неща, за да понамалим напрежението от "обществото е много, много замърсено място, което всеки миг бълва продукти, превръщащи ме в зомби" ... има и вариант да следиш всичко под лупа, да се разхождаш по магазините в търсене на единствената безопасна паста за зъби, единствената боза без аспартам и още куп единствени продукти, екологично чисти и безвредни. Определено голяма част от хората истерясват. Малко са тия, които спокойно гледат на целия процес и просто постъпват правилно в рамките на зададените условия. Ако имаме обаче и съзнанието, че съзнателната работа дори с "гадните вещества" може да бъде полезна за развитието и "не е проблем" за последното, тогава човек много по-лесно и бързо ще възвърне самочувствието си на самостоятелна единица, която може да се справи с всичко, дори когато "всичко"-то е наглед против нея.  ) 

Ейййй, то бива бъбрене, но с времето започнах да усещам в себе си точно тази "отпадналост", че съм заобиколен от прекалено много врагове от прекалено много страни и просто не мога да внимавам за всичко. Колкото е хубава тая информация за продуктите, толкова и несъзнателно вкарва човек във война със собствената му среда, а знаем докъде може да се стигне, ако ситуацията изведнъж ти се стори безнадеждна и предварително изгубена. В момента се чувствам сигурен и спокоен, че съм в съзнание, благодарение на самото него, а не защото съм сменил всички марки шампоани...  :D  Имам предвид, в единия случай фокусът се изменя към външния свят и предполага здраво да се оглеждаш на всички страни, а в другия осъзнаваш, че от определено ниво дори алкохолът и бирата не могат да те замъглят.

А! Сега се сетих пак за един случай, документиран и страшно фрапиращ обикновеното мислене, където на някакъв тибетски лама (истински, а не от корумпираните духовни актьорчета, които служат само за фон на снимките с туристите) приема LSD без никакви странични ефекти. Човекът просто си останал в пълно съзнание и трезвост, макар че приел голяма доза, мисля три пъти повече от нормалната за "един сеанс", а самият той я имал, я нямал 60 кила.  :) Така че битката с "десетте хиляди неща" не е загубена, братя!!! Даже може да бъде приключена точно по средата.
« Последна редакция: Април 30, 2009, 22:00:38 pm от ShadowOfSun »

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re:Разликата между халюцинацията и видението
« Отговор #49 -: Април 30, 2009, 23:50:31 pm »
Чудесна дискусийка се заформи, 'като в доброто старо време'... хаха  ;)


Възможно ли е да кажем, че чрез съзнанието си можем да неутрализираме отрицателните ефекти на каквато и да е субстанция или влияние, на което е изложен прекрасният ни организъм?


Точно за това говорих ! Съзнанието е много по-способно, отколкото си мислим, че е възможно да бъде. В дуалистичния свят, в който живеем, не винаги лошото е наистина лошо, и не винаги доброто е всъщност истинско добро... В този смисъл е трудно да се каже кое "зомбиране" е по-тежко - това на алкохола, или това - на небалансираното духовно учение, което ти дава само един аспект от реалността, забранявайки всичко останало.
Или, казано с други думи - след като сме родени в този ограничен свят, значи имаме да учим нещо от него, и определянето на правилни и погрешни пътища в живеенето му, не би ни помогнало много в разбирането ни за света като цяло, и за смисъла на съпътстващите ни постоянно видения, които така лековерно определяме като "халюцинации"...

 :)
musica universalis

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re:Разликата между халюцинацията и видението
« Отговор #50 -: Май 01, 2009, 00:56:18 am »
Да, наистина става интересна дискусия :) Която може да придобие много разклонения, заради самите отговори.
Сега ми хрумна, че халюцинациите са видения, които са замърсени от материята и неговия продукт - егото, и то заради аналогията с "небалансирани духовни учения" - няма небалансирано духовно учение, небалансираните са замърсени от егото, по същия начин както сетивата се замърсяват.
Ясното съзнание, т.е. способността да оставаш осъзнат през цялото време, независимо от околната среда, е средството да се различи нереалното от реалното. Виждал съм много хора, без да употребяват стимуланти, да получават халюцинации, смятайки, че това са някакъв вид откровения. Какъв е критерият - за мен само един - дали се усеща енергията на истина в думите на някого, не това, което казва. А истината е нещо много недоловимо и няма курс на обучения по нея :) Самата 3д реалност е такъв курс - да се научиш да различаваш хаоса от светлината.

@ShadowOfSun, това за конспирацията ми хареса. Веднъж бях казал на Хорус, че подходът към "заплахите" е неправилен, защото е обезсилващ. Информирането без допълни алтернативи носи само объркване и кара човек да се свие още по-навътре в себе си, притиснат от илюминати, отрови, тайни планове и тн. Единствената опасност, която илюминатите са създали е да скрият истината зад днешния свят. Всичко в него е изградено така, че да дърпа съзнанието навън, да му намира занимавки и конспирацията е една от тях. Борбата срещу някоя система е заложена в самата система, но това не е изход. Конспирацията е умелото прикриване, че трябва да търсим навътре, не навън, не нагоре, не извън нас. Само тогава борбите отвън спират да ни плашат. Но реалността ни е изградена само върху първите три чакри (тези, които знаят какви са качествата им, ще се сетят за какво говоря) и се прави всичко възможно, за да се представи за истина, че алтернатива няма, че съзнанието не може да се издигне по-нагоре, а когато това инцидентно стане при някого, отново същата тази реалност се опитва да го върне обратно. Най-голямата халюцинация, на която всички сме подвластни, са моделите, в които живеем, защото сме убедени, че са истински, че материята е и цел и средство и че тя и всичко в нея може да замести духа.

Неактивен ThreeFaces

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
  • Omnia ab Uno
Re:Разликата между халюцинацията и видението
« Отговор #51 -: Май 01, 2009, 05:12:48 am »
Страхът е единственото им оръжие, чрез което ни държат в подчинение.
Всичко останало са просто различни методи да ни го доставят редовно, на час по лъжичка.

Всяко поколение притежава различна интелигентност, за това се изискват нови начини за насаждането му (бабите ни се страхуваха от потоп, ние от една дата в близкото бъдеще). Защо ли? Как ли щяха да реагират нашите прародители ако видеха, че се страхуваме от... сиренето, шампоана, пастата за зъби?! От водата?!

Постоянно заливащата ни информация няма друга цел освен трайно насаждане на страх, защото съзнанието ни ще забрави самата информация, но ще запази чувството за безнадеждност. Без да съзнаваме у нас бива провокиран да работи един много силен еволюционен механизъм- инстинктът за самосъхранение. Докато той стои на върха, всичко друго остава подтиснато.

Дали ни тровят умишлено? Най- вероятно не, ако съдим по продължителността на живота, по начина по който изглеждаме и се чувстваме. Дори бих казала, че човека никога не е бил по- здрав и презадоволен.

Но нещо друго е попаднало в капан, нещо, което трябваше да дойде в комплект с по високата интелигентност, с по -голямата осъзнатост и по- широкия мироглед.
Още по -лошото е, че не е нарушен никой духовен закон, не е потъпкано правото ни на съзнателен избор. Онези -лошите, те са само писатели- ние сме тези дето "четем" жадно и вярваме на техния роман.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Разликата между халюцинацията и видението
« Отговор #52 -: Май 01, 2009, 10:11:25 am »
Цитат
Всяко поколение притежава различна интелигентност, за това се изискват нови начини за насаждането му (бабите ни се страхуваха от потоп, ние от една дата в близкото бъдеще). Защо ли? Как ли щяха да реагират нашите прародители ако видеха, че се страхуваме от... сиренето, шампоана, пастата за зъби?! От водата?!

Постоянно заливащата ни информация няма друга цел освен трайно насаждане на страх, защото съзнанието ни ще забрави самата информация, но ще запази чувството за безнадеждност. Без да съзнаваме у нас бива провокиран да работи един много силен еволюционен механизъм- инстинктът за самосъхранение. Докато той стои на върха, всичко друго остава подтиснато.

Дали ни тровят умишлено? Най- вероятно не, ако съдим по продължителността на живота, по начина по който изглеждаме и се чувстваме. Дори бих казала, че човека никога не е бил по- здрав и презадоволен.


Понеже темата от халюцинации прерастна в цялостното разбиране за света трябва да отбележа че точно толкова "халюциногенно" е да отвхърляш "реалността" на отровите.Защото ако в твоя случай на базата от натрупване на други благоприятни фактори чрез които успяваш да неутрализираш всекидневните отрови, които поемаш за момента и се чувстваш прекрасно страшно много хора повярвай ми не са имали "този късмет" и се влачат нонстоп по болници като там просто получават "стимуланти" наречени лекарства, които да маскират симптомите им и да ги държат живи.Доста хора са натровени още като деца.Удължената продължителност на живота е само на хартия защото се постига изкуствено със стимуланти докато хората почват да пият лекарства за хронични болести още след 50 години и това е почти при всички. А знанието за определена отрова и намаляването и може да бъде решаващо за живота им.Защото просто няма начин определена отрова ако не е изчистена да не се прояви във форма на болест след което се започва въвличането в определен мисловен и житейски кръг да вземеш "лекарство" да ти излекува болестта което ще спре симптома но пък ще ти увреди други органи.На каква база казваш че човека никога не се е чувствал по- здрав ? Защото има хапче да спре болката ли когато я усети ? Виж статистиките за нарастване на случаите на рак и сърдечни проблеми.

Иначе напълно вярно е че информацията поднесена наведнъж за човек който не е бил информиран преди вероятно ще доведе или до страх или до отричане. Разбира се страха по никакъв начин не помага даже напротив и може да усложни още повече нещата за човека. Отричането обаче просто ще те задържи по-дълго време в илюзията до момента в който всичко може да се стовари просто изведнъж. Може цял живот да си бил ок и изведнъж всичко да се промени за секунди.Това обаче е свързано и преплетено с индивидуалния път, кармични ангажираности и все неща от този сорт.
Та моята теза е че няма никакъв проблем да се знаят опредлени неща без те да водят до страх или параноя каквато е едната страна на монетата докато пълното отричане е другата страна. Защото по същатата логика може да се каже че няма бедност и мизерия и никога хората не са били по-добре и да давам примери с преуспели (на гърба разбира се на останалите) щото ресурсите са едни все пак и тва че милиони измират от глад някъде другаде да е ей така между другото.Все пак за всяко нещо си има и причини а те за съжаление на са тези които са "официално" познати.
« Последна редакция: Май 01, 2009, 10:14:28 am от Alien »

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re:Разликата между халюцинацията и видението
« Отговор #53 -: Май 01, 2009, 13:44:24 pm »
Думите халюцинация и илюзия се използват само в един смисъл и той не е, че този свят не е реален - съвсем реален си е, може да хвърляме камъни един срещу друг и да се нараняваме или да се блъскаме в стени  ;D Смисълът е, че основата на света не е в този свят, а има друга реалност, която е много по-силна от тази и на нейния фон, този изглежда като илюзия. Нищо повече от това. Смисълът е да се открият корените (или пространството), от които произлиза съзнанието.
Ще се радвам ако след като споменеш за нещо, което е вредно за здравето, например 25ти кадър, храна с "лоша" прана и тн, след това споменеш и начин за предпазване, който не включва просто "недейте да си купувате това или да гледате онова".

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Разликата между халюцинацията и видението
« Отговор #54 -: Май 01, 2009, 14:17:04 pm »
WhiteRider, напълно те разбирам, аз също се дразня когато ми се предостави информация без да ми се даде алтернатива, но понякога и предварително зададената алтернатива не е най-добрия вариант.Особено що се касае за определени стоки нещата се преплитат дори със самата философия на живот и научавайки за "вредата" от даден продукт може да те накара - некупувайки го да промениш и начина си на живот.А и като цяло що се отнася до алтернативи точно затова има места за обсъждане тъй като очевидно информацията е кът. А и алтернативата не е задължително да е в простото некупуване или неядене на нещо. Може да се явява в начин за неговото неутрализиране - различни упражнения, дишания, медитации,гладуване в определени периоди че чак до билки.
А иначе цялата ни "реалност" се базира на илюзия в илюзията в илюзията и като че ли прекалено много почнаха да стават матрьошките и някои искат да почнем да ги сваляме една по една а не сляпо да се доверяваме на "медийната представа за света".Разбира се от "по-висока" гледна точка всичко това може и да е ОК и всички да сем се разбрали да е така, но в момента за да оценим къде се намирами и в какъв свят живеем  трябва да можем да го погледнем от всичките му гледни точки. И това че наистна определени неща се изпозлват за насаждане на страх и параноя  или пък пълно отричане(те и затова получават все пак достъп - щото някой има полза) не означава че са напълно измислени и ги няма.Аз си говоря и от личен опит.Всичко се пак опира до това кой как приема и разбира информацията. А това е много индивидуално и зависи и от философията на живот също.На един и същ обективен факт можем да наблюдаваме огромен спектър от различни реакции - точно според системата от вярвания на хората.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27