Автор Тема: Коя религия е най-праведна?  (Прочетена 209631 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен @dito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #720 -: Ноември 20, 2016, 19:45:02 pm »
Именно. Какво представлява човешката еволюция:
Пътят от примитивното през сложното към простото. :) ...това даже ще си го сложа като подпис.

Минахме през примитивното и в момента сме в пика на сложното. След 2012 според мен ще започнем да преминаваме към простото.

....да.

А колкото до религия, това е дума с която хората описваме принадлежността си към друга дума=Вяра. Всеки я има, но понякога (както сега, може би;) Тя става в конфликт със своите производни и смислени за да съществуват изобщо т.н. Надежда, Любов и Мъдрост. :)
« Последна редакция: Ноември 20, 2016, 19:57:51 pm от @dito »

Неактивен Skeptic

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #721 -: Май 11, 2018, 12:44:04 pm »
Според мен хубава религия няма, защото в основата на всички религии стоят разбирания на невежи първобитни хора. Но ако трябва да съдим за религиите по плодовете им - будизмът, като религиосно-философско учение е най-чист и нанесъл най-малко щети на човечеството.

Неактивен Georgi77

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #722 -: Юни 08, 2021, 14:53:56 pm »
По принцип най-праведна е моята религия.Защо да изповядвам религия, която не е най праведната?
Съвсем друг е въпроса от какво зависи коя религия точно ще изповядваш?Това е просто въпрос на вяра.Всеки си вярва в нещо включително и атеистите.Аз съм възпитаван в ,,социалистически реализъм" тоест атеизъм.Те вярват, че няма богове, няма Висши сили, няма съдба ОБАЧЕ има случайности,които решават съдбата ни.Ама то и съдба няма.Ами тогава защо на едни хора им върви а на други хич биля. Ами ако има съдба кой я е написал?По същество атеизма си е вид религия.
Ако Бог реши да повярваш в Него, ще повярваш -разбира се вярвайте ми.Методиката е следната - случва се нещо лошо и виждаш как живота ти или на любими хора се променя или свършва.Отиваш, молиш се и нещата се променят като с магическа пръчка и всичко се оправя. Нарича се Чудо.Ти обаче си магаре невярващо и си казваш-а бе случайност е.След време пак разбираш, че си се размина със смъртта на на една боя разстояние -примерно.След време -пак и пак и пак.Въпроси?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27