Автор Тема: Коя религия е най-праведна?  (Прочетена 210805 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #360 -: Януари 20, 2010, 23:14:17 pm »
Ти кога беше с визшия аз,и му повдигна мантичката да му видиш чурката. ;)
Ха-хах. Добре де, дай някаква алтернативна идея, за това има ли висшия аз пол или няма. Все пак половете са свързани със създаването на физически тела в които висшия аз да се въплъщава. Висшите аз-ове не се размножават, така че разделението им по полове е безсмислено.

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #361 -: Януари 20, 2010, 23:17:34 pm »
  Iris
Цитат
Висшите аз-ове не се размножават, така че разделението им по полове е безсмислено.
Твърдението на личен опит ли се основава.Аз мисля че е редно да изчакаме и да видим размножаваме ли се.Този висш аз не си ли ти?
 
Цитат
Все пак половете са свързани със създаването на физически тела в които висшия аз да се въплъщава.

Доколкото знам правилата робството не се толерира от живота.
  :hi:
П.П.Да не забравяме че Икар полетя към земята но от по-високо.
« Последна редакция: Януари 20, 2010, 23:20:02 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #362 -: Януари 20, 2010, 23:21:39 pm »
    АЗ-овете  не  се  размножават  те  се  създават!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #363 -: Януари 20, 2010, 23:24:20 pm »
mitko  ;D
Цитат
   АЗ-овете  не  се  размножават  те  се  създават!
Какво създават деца ли?Някой да не е бил АЗ.Не твърдете неща които не сте ги правили.
 :hi:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #364 -: Януари 20, 2010, 23:31:13 pm »
     Да  не  изпадаме  в  заяждане!  Саздават  се  от  енергия  някъде  горе,  как  ами  питай  Библията!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #365 -: Януари 20, 2010, 23:41:52 pm »


Цитат на: Peacekeeper в Днес в 09:25:37
Религиите трябва да бъдат изкоренени.


И как достигна до това прозрение? Аз пък мисля, че атеизма и невежеството трябва да бъдат окастрени, като на Трифон зарезан да кажем, а ко жа каиш ?

Aми да, ако човек успее да се пребори с атеизма и невежеството си, религиите ще отпаднат от само себе си.
 Може би и една от причините да бъдат създадени и поддържани се крие точно в липсата на божествен зародиш в човешкото съзнание, което нарушава първоначалния замисъл заложен ни от твореца.
« Последна редакция: Януари 20, 2010, 23:46:59 pm от Z-931 »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #366 -: Януари 21, 2010, 10:28:28 am »
 Iris Твърдението на личен опит ли се основава.Аз мисля че е редно да изчакаме и да видим размножаваме ли се.Този висш аз не си ли ти?
Твърдението е поне в известна степен логически обосновано – предлагам ти да обърнеш внимание на това. Моят опит си е за мене. На тебе не ти върши работа.
  

Доколкото знам правилата робството не се толерира от живота.
  :hi:
П.П.Да не забравяме че Икар полетя към земята но от по-високо.
Какво робство? За робство в случая може да се говори ако човек страда от шизофрения. Ние сме висшия аз. Телата са просто инструмент, носител, без собствено самосъзнание, свобода и избор. По същия начин може да се каже, че ти в момента експлоатираш  компютъра си. Може ли да се говори за робство?

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #367 -: Януари 21, 2010, 12:19:40 pm »
 :) А как виждате разликата м/у ВЯРВАНЕ, ВЯРА и РЕЛИГИЯ?  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #368 -: Януари 21, 2010, 12:26:46 pm »
 Iris  ;D
Цитат
По същия начин може да се каже, че ти в момента експлоатираш  компютъра си. Може ли да се говори за робство?
Аз ползвам компютъра си.Както и другите в дома ми.
Цитат
Телата са просто инструмент, носител, без собствено самосъзнание, свобода и избор.
Тука не съм съгласен.
Цитат
За робство в случая може да се говори ако човек страда от шизофрения
Бря обясни моля те>Шизофрения робство не схащам мисълта ти.
 :hi:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен Румен

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 60
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #369 -: Януари 21, 2010, 12:40:46 pm »
:) А как виждате разликата м/у ВЯРВАНЕ, ВЯРА и РЕЛИГИЯ?  :hi:
Някой в тази тема го беше казал и аз съм напълно съгласен с него - за религията е нужна вяра, докато за вярата не е необходима религия. Аз вярвам в Бог или каквото и да е, което ни направлява живота по някакъв начин. И въпреки че съм покръстен православен християнин, не ходя на църква и нямам вяра на свещениците, които се опитват да ни натрапват някакви заповеди, но самите те не ги спазват. Затова смятам, че на мен не ми трябва религия.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #370 -: Януари 21, 2010, 13:02:34 pm »
Някой в тази тема го беше казал и аз съм напълно съгласен с него - за религията е нужна вяра, докато за вярата не е необходима религия. Аз вярвам в Бог или каквото и да е, което ни направлява живота по някакъв начин. И въпреки че съм покръстен православен християнин, не ходя на църква и нямам вяра на свещениците, които се опитват да ни натрапват някакви заповеди, но самите те не ги спазват. Затова смятам, че на мен не ми трябва религия.
   
      Това  е  и  мое  верую!!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #371 -: Януари 21, 2010, 13:17:03 pm »
Някой в тази тема го беше казал и аз съм напълно съгласен с него - за религията е нужна вяра, докато за вярата не е необходима религия. Аз вярвам в Бог или каквото и да е, което ни направлява живота по някакъв начин. И въпреки че съм покръстен православен християнин, не ходя на църква и нямам вяра на свещениците, които се опитват да ни натрапват някакви заповеди, но самите те не ги спазват. Затова смятам, че на мен не ми трябва религия.

И аз казах това, но по малко по-друг начин, няколко страници по-назад. И си е така.Религията зависи от свещенниците, които я разпространяват.Ако не го правят добре (натрапват правила, а сами не го спазват) то хората се отвръщат от дадена религия.Даже някои я и намразват заради тях.Аз уважавам църквата, заради това, че толкова хиляди години е ръководила успешно живота на хората.
А и самото съдържание на религията, например православната си е добро. Какво лошо има например в съдържанието на 10-те божи заповеди.Много са си точни.
Въпроса е, че тези, които тряя да дават пример, не го правят ;)

Неактивен Румен

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 60
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #372 -: Януари 21, 2010, 15:57:44 pm »
Ето Ви един пример за висш свещеник, който уж е голям радетел за православната вяра - Пловдивският митрополит Николай. Същият този дядо Николай притежава т. нар. "Голям шлем" от най-скъпите марки часовници, както и няколко суперскъпи немски автомобила. А в същото време десетки или може би стотици храмове в Пловдивска област се рушат и от БПЦ реват, че нямали пари и чакат дарители за храмовете. Е, как да уважавам тези хора.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #373 -: Януари 21, 2010, 17:14:16 pm »
     Ето   това  е  същноста  на  проблема!!  Не  коя  религия  е  най-праведна,  а  как  да  направим  нашата  религия  да  е  най-праведна!  Как  като  изобличаваме  точно  тези  самозабравили  и  уяли  се  попове  персонално!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Румен

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 60
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #374 -: Януари 21, 2010, 17:24:16 pm »
Не може свещениците да проповядват да спазваме 10-те Божи заповеди, а те в същото време да ламтят само за пари. Да взимат пари от хората за погребения, сватби, кръщенета, да продават свещи, икони, библии и разни други неща в църквите. Спомнете си написаното за Иисус в храма, когато преобръща масите на търговците. За съжаление днес духовниците са се вкопчили в материалните блага и са забравили истинското си призвание.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27