Автор Тема: Коя религия е най-праведна?  (Прочетена 210767 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #210 -: Октомври 01, 2009, 00:24:05 am »
Представете си, че сте в клас и от вас се изисква да решите една задача по математика. Учителят разбира се няма да ви каже отговора наготово – вие трябва да решите задачата сами или най-малкото трябва да покажете някакво старание за да ви насочи. Колкото и да повтаряте, че задачата не ви харесва, това няма да промени нищо. Решете задачата първо индивидуално. На всичко, което не харесвате в Ню Ейдж или в Илюминати противодействайте със съответната противоположност като алтернатива. Развийте я в себе си, утвърдете я практически в ежедневието си, а не само на думи. И не се отчайвайте, че в началото задачата изглежда сякаш не е по силите ви. Следващата задача ще е още по-трудна. Тя вероятно в момента не е по-силите ви, но тази е.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #211 -: Октомври 01, 2009, 01:25:33 am »
    Привет Ирис,
    Дай тон!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #212 -: Октомври 01, 2009, 08:57:24 am »
Да дам тон ли? Това означава да тръгна да определям вместо теб кои качества в илюминати например не харесваш и пречат в духовното ти развитие и какви качества и как да развиеш вместо тях; от какви зависимости и модели на мислене трябва да се освободиш и др. под. Тези неща трябва да определиш за себе си индивидуално. Аз не мога да решавам какъв искаш да станеш. Вярно е, че ако иска така някой може да стане и черен магьосник, но в крайна сметка решението си е негово, а за мен остава надеждата, че след едно евентуално погрешно решение ще се поучи от последствията. Аз не мога да накарам никого да обича насила, да изпитва състрадателност и загриженост към другите живи същества, да ги уважава и да желае тяхното добро, без значение за кои точно същества става въпрос. Това е мой индивидуален избор и го следвам. Това е част от моето решение на задачата. Някой друг може да се опита да реши задачата по различен начин, а дали е успешен или не бъдещето ще му покаже.
« Последна редакция: Октомври 01, 2009, 08:58:26 am от Iris »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #213 -: Октомври 01, 2009, 10:44:35 am »
      Не искам да ме учиш и да ми обясняваш!  Искам да прочета твои виждания и размисли по темата. Започни с: Аз не одобрявам ........ ;  Аз харесвам......; и т.н. Моето кредо е (мотиви )
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #214 -: Октомври 01, 2009, 18:48:25 pm »
В различни мои мнения може да се открие част от нещата, които харесвам и които не одобрявам. Не считам за важно в момента да пиша за това. Всеки трябва да потърси сам в себе си. Това беше и смисъла на предходните ми две мнения, а не съставянето на списък с желани и нежелани качества, възгледи и др. под.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #215 -: Октомври 01, 2009, 23:40:55 pm »
Развийте я в себе си, утвърдете я практически в ежедневието си, а не само на думи. И не се отчайвайте, че в началото задачата изглежда сякаш не е по силите ви. Следващата задача ще е още по-трудна. Тя вероятно в момента не е по-силите ви, но тази е.

Iris да се надяваме, че ти вече си изградена личност-устойчива на религии-натрапници, нахални сектанти и т.н. аз също. А още кои са готови-да си кажат. Да знаем още колко ни трябват до сто (маймуни) ;D ;D ;D за да се раздвижат нещата в борбата за най-праведната религия.
Между другото живял ли си в среда, където представители на друга религия да са мнозинство и в разговори с тях да си оспорвал някой качества на, тяхната религия??? :yes: 
« Последна редакция: Октомври 01, 2009, 23:45:55 pm от marhs »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #216 -: Октомври 02, 2009, 00:19:21 am »
То мен сигурно от всички религии ще ме обявят за еретик, изгубен или др. под., ако тръгна свободно да разисквам с техни представители по религиозни въпроси. Най-вече очаквам това от християните. Обикновено при разговор търся общото между моите възгледи и възгледите на другите и едва когато имаме обща база мога да намекна за някои различия. Когато видя, че човекът отсреща не може да приеме това, което му казвам, просто спирам с опитите да говорим на религиозна тема и продължаваме разговора на друга тема. Всъщност май почти винаги става така. От тези с които съм имал контакт, може би само последователите на П. Дънов са били изключение.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #217 -: Октомври 02, 2009, 00:22:58 am »
Зависи какво търсиш, каква ти е целта : разлики и отдалечаване или общи неща и сближаване с хората от дадена религия.Не може да ива само противопоставяне.
Нали трябва да се живее заедно. :)

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #218 -: Октомври 02, 2009, 12:51:11 pm »
Аз си създавам мой си свят, в който няма място за т.нар. "религии". Всеки си има разбирания, но фанатиците са много. Имаме си го в родата жив пример на православен фанатик, думи нямам какви каши ни забърква и после ние да му ги оправяме. А какви ни ги "дрънка" е още по-зле. Така му е промит мозъка, че вече не мисли "нормално", а само през призмата на "праведното православие".

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #219 -: Октомври 02, 2009, 14:17:39 pm »
Така му е промит мозъка, че вече не мисли "нормално", а само през призмата на "праведното православие".

Прав си.Такива са фанатиците и от другите религии.Еднствено тяхната истина е вярна.
Православните поне само спорят,викат (и тук там по някой кютек ;D), а някъде,с други вярвяния си накачат с килограми  :bomb: :bomb: на кръста и убиват всичко покрай тях. ;) :nea: :nea:

Неактивен ThreeFaces

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
  • Omnia ab Uno
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #220 -: Октомври 04, 2009, 05:34:20 am »
Като стана дума за противопоставяне, не ви ли е направило впечатление, че точно Ню ейдажа измисли рептилите, ОПтата, лошата слава на илюминатите,... истинността на които така фанатично се защитава?

Всеки подробен читател остава с впечатлението, че отвсякъде го дебнат, че е безпомощна марионетка, тровен, използван и зомбиран. На този фон 30 минутната дневна медитация, молитвата, състраданието или паленето на свещ в църкавата само дават лъжливото усещане, че сме успели да запазим себе си.

Като цяло изглежда, че насаждането на страхове и посочването на различни, един от друг по -фантастични врагове е ключовата идея на това течение.
По този начин дори някой да успее да зърне истината ще бъде изплашен и отвратен, защото ще види само кривото и отражение в собствения си мозък..и естествено, съвсем по навик, ще поиска да й се противопостави.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #221 -: Октомври 04, 2009, 10:15:13 am »
За рептилиите и ОП-тата не знам кой ги е измислил. Блаватска пише за нагите, драконите, офитите, асурите и др., но им придава изцяло положителен смисъл. Същото правят теософите след нея, както и Бейли и др. Отношението към масоните не е отрицателно, но по-скоро като към нещо отдалечило се от първоначалната си идея при създаването и изгубило притежаваното някога знание, като е останала само външната форма (ритуала). Думата „Илюминат“ се използва изключително по отношение на висшите посветени (т.е. нагите, драконите), отново с положителен смисъл, но по никакъв начин не се свързва с контролирането на икономическите, политически и социални процеси на Земята. Рьорих също използва драконите и нагите в положителен смисъл.

Страхове се насаждат, но въпросът е кой ги насажда? Очевидно е че насаждащите страховете просто не са в състояние да предложат стойностно учение в положителна форма и вместо това започват да спекулират с късчета информация, която е достигнала до тях от различни източници. Хората от своя страна искат да им се даде завършена система от знания, която да отговаря изчерпателно на всичките им въпроси. Но това говори за пълно неразбиране на действителността. Всяко разширяване на съзнанието поражда нови въпроси. Отговорът на всеки зададен въпрос води след себе си до друг въпрос. Завършеност няма как да има, но хората желаят именно това. Пред посветения стоят много повече неизвестни, отколкото пред обикновения човек, въпреки че знанието и мъдростта на първия надхвърлят неимоверно това на втория. Щом има търсене на „завършена и изчерпателна“ система от знания, то съвсем естествено е да се появи и предлагане. Хората желаят точни и ясни определения, а забравят, че светът в който живеят е относителен. Забравят и колко подвеждащи са самите думи и как зад една и също дума употребена от двама души могат да стоят съвсем различни неща. Отнесете всичко това към съществуващите религии и учения, както и към взаимоотношенията между тях и ще видите, че казаното е вярно.

Неактивен ThreeFaces

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
  • Omnia ab Uno
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #222 -: Октомври 05, 2009, 02:36:49 am »

 Думата „Илюминат“ се използва изключително по отношение на висшите посветени (т.е. нагите, драконите), отново с положителен смисъл, но по никакъв начин не се свързва с контролирането на икономическите, политически и социални процеси на Земята. Рьорих също използва драконите и нагите в положителен смисъл.


...и някои съзряха опасност в това.


Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #223 -: Октомври 05, 2009, 14:22:19 pm »
 ;) Понякога едно зло може да бъде победено само с друго зло като съюзник.
Просто обикновения човек не е толкова силен, коварен и безчувствен. ;)
« Последна редакция: Октомври 05, 2009, 18:10:39 pm от Mirotvorec »

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #224 -: Октомври 08, 2009, 21:00:03 pm »
  :) Колкото повече внимание обръщаш на негативното, толкова по-значимо го правиш, кому е необходимо това? Защо да не го накажем с пренебрежение? :hi:
« Последна редакция: Октомври 08, 2009, 21:33:20 pm от Mirotvorec »
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27