Автор Тема: проф. Димитър Манев и антигравитацията...  (Прочетена 29802 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен TRADEKTOM

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 100
  • KILLUMINATI WARRIOR
Re: проф. Димитър Манев и антигравитацията...
« Отговор #15 -: Март 02, 2006, 08:08:17 am »
Защо да е трудно, всичко опира до това до каде ние ще си поставим границата на мисълта, хора не си издигаите безмизлени стени които после трудно мойе да прескочите няма смисъл.Според мен Трябва да се пробва.Сферта в коиато имам най много знаниа е Аеродинамиката и Реактивните двигатели, като сега изучавам елекрическите също, има и в тях много хляб, ама хората нали винаги вурвят от равното към върха са ги позабравили малко.
Махатма Ганди, Млаколм-Х,  Мартин Лутер Кинг, Джон Ленон, Джон Ф. Кенеди, 2Pac Всички те, умряха в и

Дъвиан

  • Гост
Re: проф. Димитър Манев и антигравитацията...
« Отговор #16 -: Август 30, 2006, 22:42:35 pm »
С нови летателни апарати приживе ще посещаваме антигравитационния свят на нашите мъртви

Звучи като суперфантастика, нали?! Но знаем от историята, че много от така звучащите отпърво идеи, после са ставали реалност. Така и сега звучат изказаните с голяма сигурност твърдения на 57-годишния наш известен математик и физик Васил Манев, който разбуни умовете и въображението ни с книгата си "Единство и развитие на Вселената". В нея той твърди, че човечеството е пред прага на една нова епоха, в която ще се освободим от ограниченото си мислене и по пътя на простото и логичното ще стигнем до фундаменталните закони на природата, които са неизчерпаеми.
Васил Манев прокарва идеи, засега граничещи със суперфантастиката, които убедително обяснява с езика на математиката. От прилагането на новата теория за квантовия нестандартен анализ, основана от него, може да се стигне до нов подход в изучаването на Космоса, до ново поколение космически кораби, вакуумни технологии в условията на наземна безтегловност, до ново решение на въпросите за управление на гравитационните полета, за обмен на информация и до опознаване на антигравитационния свят. Заедно с това ще се създадат условия за управление на живота до 1022 пъти. Васил Манев извежда понятието живот чрез нови закономерности и зависимости в неизчерпаемите Нютонови закони за гравитацията. Гравитационният живот, според него, не може да възникне от случайно съединени молекули, а се създава от един Свръхразум, който изпълва цялата Вселена. Животът на Земята е възникнал от Слънцето, а в звездните системи - от звездите.
Космическият живот преминава през три етапа: в обема на звездните системи, в обема на галактиките и световен живот /най-големите гравитационни обединения/. Непрекъснато възникват и нови планети, и нов живот, от което следва,че има прераждания. Когато индивидите изчерпат възможностите си за самостоятелно развитие, тяхната същност участва в изграждането на други, по-висши физически форми на живот. Но тъй като нашият свят се свива, животът в галактиката ще претърпи още едно велико преселение към периферията на гравитационния свят.
Човечеството в ХХІ век ще се разположи в обема на Слънчевата система. Една част от него с машини, освобождаващи се от теглото си и движещи се с надкритична скорост, която ще се ускорява от светлината, ще се влее в Галактическия Свръхживот, а друга ще продължи в Слънчевата система. Космонавтите няма да усещат ускорението, защото антигравитацията ще го свежда до нула. Но веднъж достигнат ли критичната скорост, те ще живеят хиляди години, дори и когато се завърнат на земята, защото ще бъдат заредени с антигравитационни вещества, които се управляват от други физически закони. Така продължителността на живота може да се управлява.
След 5-10 години човечеството ще може да проникне чрез новите летателни апарати в отвъдния /негравитационен свят/, където живеят душите на нашите мъртви и където отиват след смъртта си. Тепърва ни предстои чрез нови познания, казва Васил Манев, да управляваме гравитационните зависимости и антигравитацията.
 
16 април 2006, www.chudesa.net


Васил Манев е математик и физик, който открива формула за изчисляване на преражданията и казва/доказва, че е преродения Архимед и Исак Нютон. Вижте тук. Разгледайте и "най-революционната физико-математическа теория на Земята". Въобще разгледайте целият сайт http://communism.hit.bg/index.html. Аз лично имам някои задръжки към него, но те произлизат от дадени сведения, за които аз имам друга информация, не от научна гледна точка, а от езотерична. Но като цяло е хубаво да се знае какви неща се случват в България. Вижте и темата във форума за проф. Димитър Манев и антигравитацията.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: проф. Димитър Манев и антигравитацията...
« Отговор #17 -: Август 30, 2006, 23:11:26 pm »
Васил Манев е математик и физик, който открива формула за изчисляване на преражданията и казва/доказва, че е преродения Архимед и Исак Нютон.
това ми стига
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Oberon

  • Гост
Re: проф. Димитър Манев и антигравитацията...
« Отговор #18 -: Август 31, 2006, 19:17:31 pm »
Пост за триене:

И на мен:))))) След 5-10 години ще сме на боклука.....

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: проф. Димитър Манев и антигравитацията...
« Отговор #19 -: Август 31, 2006, 21:46:47 pm »
Ето кратко резюме на основните положения от книгата в прикачения файл. Стила е академичен.  ;D

Дъвиан

  • Гост
Re: проф. Димитър Манев и антигравитацията...
« Отговор #20 -: Септември 01, 2006, 09:36:08 am »
Бре, откъде го намери това? :D

Няма ли тук физици да кажат имат ли смисъл тези разработки на Манев или всичко е...?

Ето едно интервю от вестик Марица, май 2003 г., където се съобщава, че е бил създаден с помощта на военните електромагнитен апарат за физиотерапия “Изкуствен екстрасенс” по теоретична разработка на Манев:


Разкрития: Военни правят клиника заради лечител.


В комунистическа България военните и Министерството на енергетиката повярваха в моите способности и в точността на създадената от мен биорезонансна-мозъчно- скенерна диагностика. Вместо да вляза в затвора, където беше мястото по това време на практикуващите различна от традиционната медицина, ме пратиха да работя в специално създадена клиника през 1988 година в гр. Пещера.
Звучащата невероятно история се е случила с пловдивчанина Магърдич Съкъджиян. 64-годишният инженер не се разделя с лаптопа си, който освен че му помага при диагностиката на пациентите, с вкараните в него документи и изследвания убеждава “неверниците”, че и официалните институции са признали способностите му. Съкъджиян е единственият немедик, който има уверение, приравняващо го с лекарите, издадено от Националния център по фитотерапия и народна медицина към Министерството на здравеопазването.
Съвсем случайно конструкторът на електроапаратура, с много изобретения в своята област, открива лечителските си умения. През 1985 година вместо да направи традиционния масаж на схванатото рамо на съпругата си, той протяга ръка към него и без да го докосва, усеща, че излъчва енергия и болката се изсмуква. Започва да прилага уменията си и върху колегите от завод “Агрия”. Аз съм електроинженер и винаги търся научното обяснение.
Реших, че след като усещам нещо, може и апаратите да го хванат. През 1987 направихме изследване с доц. Точева от Института по хигиена в София, с доц. Антон Антонов, биофизик в Ядрения център, и Емил Ангелов, един от най-добрите специалисти по йонизационни процеси в България, връща лентата назад Съкъджиян. В Института по хигиена в София сътвориха специална екранирана камера, в която с йониметър се отчиташе броят на положителните и отрицателни частици във въздуха. Те бяха с нулеви стойности, когато влязох в камерата с болно дете, върху което започнах да въздействам. Апаратът отчете т. нар. йонизационен пробив.
Само силен енергиен източник може да предизвика това - електромагнитно поле, гръмотевична буря, радиационно поле. Доказа се, че моите ръце са толкова енергийни, че могат да йонизират средата. Вторият експеримент с килиянова фотография също показа мощна енергия от ръцете ми. При третият, в Шуменската лаборатория към алуминиевия завод, 10 пациенти минаха през датчик, обхващаш много слаби лъчения. Казват, че когато има болен орган, той излъчва енергия, свети. След това аз им направих процедура и пак ги вкарахме в камерата. Светенето беше спряло, което значи че е спрял болестният процес. Станах медийна звезда и много хора ме търсиха за лечение.
През 1988 година представител на военните попита дали искам да работя с тях. Вече бяха привлекли българския учен Васил Манев. Министерството на енергетиката и военните ни взеха под покровителство. Създадоха електромагнитен апарат за физиотерапия “Изкуствен екстрасенс” по теоретична разработка на Манев.
Той мина на изпитание във Военномедицинска академия в София и показа много добри характеристики. От 100 пациенти 35 бяха напълно излекувани, 60 с чувствително подобрение и на 5 души не беше повлияно.
Направихме 2 фирми - “Граваман”­ пловдивска общинска, и “Проксима” - пещерска общинска. Аз отговарях за втората. Със създадения апарат и моята диагностика отворихме клиника през август 1988 година в Пещера. Работихме съвместно с Общинската болница. Идваха от цяла България и от чужбина. Събираха подписи да станем Център за лечение на множествена склероза. Всички болни от нея до 1992 година са минавали през мен. В Пещера останах 2.5 години, след това гладните времена “изядоха” и нашата клиника. Върнах се в Пловдив. Продължих да лекувам вкъщи. Над 20 хиляди души са потърсили помощ от мен. Аз мога да внасям енергия в организма и да изнасям. Имам много пациенти, които обикалят от кабинет на кабинет и им обясняват, че са здрави, а те не се чувстват така. Просто енергийната им система е в срив.
С апарата облъчвам болния орган с изключително малка мощност ­ 1-2 вата. Влияе се върху клетъчната мембрана, която се възстановява. Като се възстанови и калиево-натриевата обмяна, организмът оздравява. Стига да не е злокачествено заболяването, всичко друго се лекува. Не винаги поставената от медиците диагноза е точна. Идва при мен 74-годишният Христо Спасов Грънчаров, който не можеше да говори. Специалистите му казали, че има пареза на гласни връзки. Като му направих диагностика, виждам, че няма пареза, а стеснен колабирал кръвоносен съд в мозъка в зоната на говорния център. Направих му сеанс и след 4 часа започна да шепти. След 3-4 процедури изцяло проговори. Преди 2 години родители доведоха 7-годишния си син, който не виждаше с едното око. След 20 сеанса прогледна. Но сега, поради растежа, проблемът се е върнал. Започнах да му правя профилактичен сеанс на всеки месец и зрението му в момента е добро.
Аз съм инженер и според мен всичко, което се прави, трябва да бъде обосновано, за да може хората да повярват в него.… 

Автор: "Марица"


Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: проф. Димитър Манев и антигравитацията...
« Отговор #21 -: Септември 01, 2006, 12:17:50 pm »
Няма ли тук физици да кажат имат ли смисъл тези разработки на Манев или всичко е...?
всичко е...

Още в началото на тоя документ,човекът вкарва една безкрайност,което веднага го оборва,защото един от критериите  за "правилност на една теория" е да няма безкрайни величини,щото таковат уравненията. Във "Елегантната вселена  е описано" защо.За жалост я нямам под ръка за да обясня подробно
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: проф. Димитър Манев и антигравитацията...
« Отговор #22 -: Септември 01, 2006, 13:03:03 pm »
Няма ли тук физици да кажат имат ли смисъл тези разработки на Манев или всичко е...?
всичко е...

Още в началото на тоя документ,човекът вкарва една безкрайност,което веднага го оборва,защото един от критериите  за "правилност на една теория" е да няма безкрайни величини,щото таковат уравненията. Във "Елегантната вселена  е описано" защо.За жалост я нямам под ръка за да обясня подробно

Смисъл в теорията има, но е предимно физико-математически и отчасти химико-биологически  ;). Целият й смисъл е изразен с езика на математиката. Ако някой твърди, че липсата на безкрайност е критерий за правилност на теория, той не познава езика на математиката, чрез който са изградени всички познати нам електроуреди - в това число радиоапарата, телевизора и компютъра - в тях също има безкрайности. Вие кажете дали не са базирани на "правилна теория".  ;D

Неактивен rPaguHaP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 177
Re: проф. Димитър Манев и антигравитацията...
« Отговор #23 -: Септември 01, 2006, 13:32:26 pm »
Безкрайности няма - всичко се приема много малко или много голямо, но не и безкрайно. Както във физиката - окръжността се разделя на безкрайно малки части (хем безкрайни - хем малки  :D) който се приемат за прави линии и с помощта на функцията интегриране се намира площта или там каквото се търси - например магнитните силови линии получавани от проводник по който тече ток  ;D
Няма безкрайни неща - всичко си има край и колкото по-точно е закръглено дадено число (например до 10-тия символ след десетичната запетая) токова по-точни са резултатите и т.н. Технологиите се развиват, изчислителните мощности стават все по-големи и се закръгля все по-малко и по-малко и така човечеството макло по-малко напредва (поне в техническото си развитие).
Все пак безкрайност има, но не в изчисленията, а само с нашите мисли, който за сега водят пред компютрите и т.н.  :)
"Всеки от нас е една градина, а градинарят в нея е нашата воля" Уилям Шекспир

Дъвиан

  • Гост
Re: проф. Димитър Манев и антигравитацията...
« Отговор #24 -: Септември 01, 2006, 13:41:42 pm »
Абе аз съм сигурен в едно, че ако човек се срещне с този Васил Манев на живо, той ще му завърти главата - може би наистина е гениален. Иначе защо да прави такива бомбастични заявления? Ще го проуча...

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: проф. Димитър Манев и антигравитацията...
« Отговор #25 -: Септември 01, 2006, 13:45:57 pm »
Абе аз съм сигурен в едно, че ако човек се срещне с този Васил Манев на живо, той ще му завърти главата - може би наистина е гениален. Иначе защо да прави такива бомбастични заявления? Ще го проуча...

Внимавай с проучванията, защото тази теория е представена за пръв път пред военна академична общност, доколкото си спомням. Чиста случайност е, според мен, че книгана му все пак достигна до тесен кръг читатели. Тиража беше малък, мога да проверя какъв е бил. Втори път не съм я виждал. Този човек търсеше спонсор да му финансира антигравитационния летателен апарат, какво стана после не знам. Теорията е завъртяла акъла на военните още при първия преглед. Затова и почти нищо по-подробно не се намира за нея. ;)

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: проф. Димитър Манев и антигравитацията...
« Отговор #26 -: Септември 01, 2006, 16:28:23 pm »
...Именно там беше изнесен първият навремето си систематизиран курс за цивилни лица от небезизвестния Васил Манев по неговата теория "Единство на вселената" - дори от ВА "Г.С.Раковски" идваха ковмандировани слушатели и си водеха бележки. ...
http://sf-sofia.com/pread.php?f=1&i=415&t=384&v=t

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: проф. Димитър Манев и антигравитацията...
« Отговор #27 -: Септември 01, 2006, 23:13:06 pm »
Абе аз съм сигурен в едно, че ако човек се срещне с този Васил Манев на живо, той ще му завърти главата - може би наистина е гениален.

Винаги е бил гениален и... много, много различен.
« Последна редакция: Септември 02, 2006, 00:59:11 am от Horus »
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: проф. Димитър Манев и антигравитацията...
« Отговор #28 -: Септември 02, 2006, 01:00:58 am »
neven познава Васил Манев и си трае :P Бива ли такова нещо :-*

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: проф. Димитър Манев и антигравитацията...
« Отговор #29 -: Септември 02, 2006, 03:46:22 am »
Ами откъде да знае какъв си?  :)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27