Автор Тема: Какво мислите за Откровението на Апостол Йоан  (Прочетена 11651 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vegan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Какво мислите за Откровението на Апостол Йоан?Според него света не става по добър а по лош.Бях чел някаде че някои предсказания вече са се случилил.А мислите ли че днешни просветени са така наречените лажепророци?

georgi_nz

  • Гост
Re: Какво мислите за Откровението на Апостол Йоан
« Отговор #1 -: Октомври 20, 2007, 22:07:27 pm »
Истината е че човечеството деградира с все по- ускорени темпове, по тази причина съществуването му е на кръстопът и заложено на карта. А ако съумеем да се запазим като разумен вид на тази земя - единствено сигурното е , че няма да е  в този вид в който унищожаваме природата и сечем клона на който седим.

Неактивен smehyrko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Re: Какво мислите за Откровението на Апостол Йоан
« Отговор #2 -: Ноември 03, 2007, 21:21:28 pm »
Да бе, да!
Човечеството било деградирало с ускорени темпове !?  ;D
Въпрос : 
Как разбра, че деградира човечеството бре !? Ако имаш спомен от преди 2, 3, 10 века да речем. Или 2,3, 10 хилядолетия - този извод за деградацията на човечеството е правилен. Но ако нямаш спомен / при това реален/ , не е ли бръщолевене щото нямаш друга работа !?

А Йоан Богослов си го е казал много точно .. Откровение . Обикновенно откровенията се дават с притчи.
Както и числото 666   на Звяра.
А Човек е седморен.  Поне според моите разбирания по въпроса.
Но нека се върнем към Откровението.  То най-вероятно се дава на хора способни да понесат Силата Му. За други, като нас простосмъртните,  явно първо ще трябва да поживеем малко като Свети Йоан на Патмос в единение, за да сме наясно със  себе си. Съмнявам се на остров Патмос преди 2000 години да е имало Интернет и някаква наченка на библиотека като днешните библиотеки.   ... Според мене знанието е полезно докато човек натрупа Мъдрост да различи знанието от Познанието и после .... знанието бива изместено "зад кулисите на Театъра" .
И защо ще му е на човек вече знание, след като има Познанието на целия Свят!?
И защо ще му е на човек вече знанието ..кой какво бил казал, написал ,... след като ще знае думите на хората още преди да бъдат изречени!? 
 :D :D :D

nc73

  • Гост
Re: Какво мислите за Откровението на Апостол Йоан
« Отговор #3 -: Ноември 14, 2007, 14:47:07 pm »
Какво мога да мисля?Повечето неща са метафори.Излишно е според мен да си блъскаме главите с тях.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Знам само, че познанието не те прави по-добър.И категориите "добро" и "зло" не харесвам. Измислени са май, за да ни държат в подчинение. :-X

И аз доста често мисля върху този въпрос.. Ако  е прав, тежко ни и горко..
« Последна редакция: Януари 13, 2008, 03:36:06 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Цитат
Ако имаш спомен от преди 2, 3, 10 века да речем
А ти имаш ли, smehyrko ?
Затова ли твоето мнение е толкова аругантно и по тежко от на другите потребители...
Цитат
Но нека се върнем към Откровението.  То най-вероятно се дава на хора способни да понесат Силата Му. За други, като нас простосмъртните,  явно първо ще трябва да поживеем малко като Свети Йоан на Патмос в единение, за да сме наясно със  себе си.
Йоан не е ли бил простосмъртен ?
Цитат
И защо ще му е на човек вече знание, след като има Познанието на целия Свят!?
Изречение лишено от какъвто и да е смисъл...
Щом имаш методи за постигане на "Познанието", без знание... сподели с другите как става този фокус ?!
« Последна редакция: Януари 13, 2008, 10:33:22 am от smurf »

Неактивен smehyrko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
.... :o :o :o
Смърфчето/умничкото човече/ е твоето име. Моето е смехурко.
Преценката за арогантно мнение е твърде субективна, струва ми се.
Никъде не съм споменал, че имам спомен. Пък и да имам- това знание помоему е субективно от гледна точка на общественото съзнание, независимо от обективния или субективния характер на самото знание за личния ми спомен. А по въпроса за тежината - пак лично твое мнение и ... усещане. :D
Елементарна логика.
Да, и Йоан е бил простосмъртен, но после може би /защото не съм го видял с очите си/ се е превърнал в безсмъртен според Отровението и историята.
Споделям – няма фокус.
За себе си правя разлика в термина "знание" и термина "Познание".
Все пак един smurf трябва да прави разлика когато се коментира дадена тема и личното отношение към коментиращите.
Но ми е твърде неудобно да давам ум и разум на един smurf /умно човече/. :) 
Много прозрачен опит за лично предизвикателство и не по темата при това...

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Относно: Какво мислите за Откровението на 
« Отговор #7 -: Януари 14, 2008, 09:27:30 am »
Ей не се флеймвайте един друг, съвсем се вписахте в откровението  ;D
Иначе аз си мисля точно обратното на "света деградира". В момента има много повече светлина откогато и да е било и именно тази светлина размества и събужда всички натрупани през хилядолетията боклуци в земята и ги кара да избухват за известно време, преди да изчезнат. Светът вярно е бил на косъм няколко пъти през последния век, но нзглежда се отърваваме на косъм, напук на очакванията.
Лично аз смятам, че истинският армагедон се случва във всеки лично, персонално и поотделно и е едно голямо преподреждане на вътрешната структура, при което има страшно много напрежение и съпротивление, но е неизбежен процес. В крайна сметка животът не може да бъде убит и ако по някакво общо съгласие взривим планетата, то след кратък период на обикаляне около отломките "отгоре" ще се насочим на друго място, за да разберем грешките си, защото колкото и да има приказки за малцина скрити "управляващи" нещата се диктуват от масовото съзнание, макар някои същества да са се научили да влияят на нагласите и на очакванията, но ако се научим да разграничаваме от какво имаме нужда и какво се опитват да ни внушат, че трябва да чувстваме, предполагам, че всичко ще е наред.
« Последна редакция: Януари 14, 2008, 09:58:20 am от Mirotvorec »

Неактивен smehyrko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
.....
"В крайна сметка животът не може да бъде убит"
Само да допълня ....  от земни простосмъртници.
Защото Животът няма земен произход. Макар тук на Земята да се развива и еволюира.
Нали точно за това пише свети Йоан в Откровението си.
Родил се като простосмъртен, еволюирал и се върнал при Създателя на Живота.
Всички въплътени същества към там се стремят – към Създателя и Повелителя Живота. Щом свети Йоан го е направил, защо и ние да не го направим!? Въпрос на избор и индивидуална еволюция.

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Относно: Какво мислите за Откровението на 
« Отговор #9 -: Януари 14, 2008, 10:36:37 am »
Тази еволюция е неизбежна, неотменима и евентуално ще се случи на всички до края на космическия ден. Това, което се случва на земята и предстои да се случи, се е случвало толкова много пъти във всяка от предишните цивилизации на тази планета, че предполагам от определена гледна точка би била определена като монотонна. Всяка цивилизация е имала своите възнесени същества, тези, за които знаем са само от последния цикъл.
А мотото "щом аз мога да го направя, значи всеки може да го направи" предполагам е записано много надълбоко в гените ни, като подсещане и се подсилва от всяко вътрешно търсене и намиране на всяко същество  ;D

« Последна редакция: Януари 14, 2008, 11:32:27 am от Mirotvorec »

Неактивен smehyrko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Май "Даскалът"  ще ни пише 1 /единица/ за такива подсказваници, а?
Но добри подсказваници са все пак.
 ;)

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Какво мислите за Откровението на Апостол Йоан
« Отговор #11 -: Февруари 26, 2008, 13:20:48 pm »
Какво мислите за Откровението на Апостол Йоан?Според него света не става по добър а по лош.Бях чел някаде че някои предсказания вече са се случилил.А мислите ли че днешни просветени са така наречените лажепророци?
Според мен светът става все по-лош и извратен. Не знам, какво имаш предвид под "днешните просветени", но ако става дума за онези,които смятат, че вървим към добро, не знам дали са лъжепророци..Може би просто са заблудени и в заблудата си повличат масата след тях..Трагедия!!
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Vader

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 289
Относно: Какво мислите за Откровението на Апостол Йоан
« Отговор #12 -: Февруари 26, 2008, 15:22:34 pm »
Апокалипсиса е включен последен в библията.Мисля че целта му е била повече антиримска отколкото нещо друго,иначе това,че ще носиме печатите на звяра/чипове/ може да се разгледа и от друг начин - бях чел,че предскзанията на Нострадамус били по еврейски планове и след като еврейте изпълнят плана се/беше даден пример с френската революцея/се изпълва и предсказаниято и всички онемяват и се примиряват със съдбата си,защото наближава страшния съд,а страха е най-силната манипулация и това олеснява изпълнението на понататъшните им планове.Все пак може и да греша  ???
Brotherhood of the Intergalactic Federation of Bulgaria Bulgaria on three seas,mango to Saturn!

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Какво мислите за Откровението на Апостол Йоан
« Отговор #13 -: Февруари 26, 2008, 17:54:53 pm »
Смисълът на "Откровение на Йоан" е и по-дълбок. Концепцията за зрелищния апокалипсис, от който едва ли не юесейците трябва да ни спасят, е само повърхностната страна на последната част от Библията. Много по-сериозен е нравственият въпрос и изобразеното в тази книга крайно падение в идеалите, сподеялни от хората. Изключително ценни са също така пророческите данни за глобализма, опитите за установяване на централна тоталитарна власт и използването на машина с "вдъхната в нея душа". Да припомним, че в Откровението се говори за огромен звяр, който в описваните времена ще бъде създаден и който ще прилича на човек, но няма да бъде; тогавашната власт ще "вдъхне душа" в този звяр и същият ще започне да се движи и да говори като човек, и ще му се даде власт... и така нататък. Сведението за този "звяр" много силно препраща към генното инженерство и създаването на биороботи. Също така, за нас е много интересен белегът на звяра, без който никой според книгата нямало да може "да купува и да продава". Точно купуването и продаването в онези времена не са били така съществена част от продоволствието на хората, защото повечето са се самоиздържали направо от природата. Каква връзка обаче може да се проследи в това свидетелство към наши дни, когато повечето ни храна е зад стъклата на магазините и кредитните карти все повече навлизат като посредник между кошницата ни и витрината? Също така, "изливащите се от ангелските чаши бедствия над Земята" доколко, според вас, могат да се съпоставят с екологичните проблеми, които ни стягат шапката в последно време?

о-нататък, Страшния съд. Любителите на екзалтацията и зрелищните ефекти мислят за Страшния съд предимно в контекста на врящите казани и рогатокосмати демони, дерящи голи човешки тела. Богословието не се вълнува толкова много от този аспект на Страшния съд. Истинското богословие разсъждава за Страшния съд предимно от гледна точка на чистотата в човешката душа, от гледна точка на успешното преминаване през едно изпитание. Ако днес, след минута бъде извършена щателна ревизия на вас лично, какво според вас ще бъде заключението? Колко нерешени въпроси ви се мотаят в краката и ги отлагате за по-късно? Имате ли пороци, с които не сте се преборили? Вършили ли сте и вършите ли неща, от които би ви било срам, ако се вейнат като знамена пред очите на всички и всички разберат за това? Задаването на такива въпроси и намирането на решение, ако отговорът се случи да е неблагоприятен, е много по-съществен ракурс към идеята за Страшния съд, отколкото на мнозина им се струва, тласкайки все към пороците на духовенството и mindcontrola, произвеждан чрез страха от адските казани.

И накрая, "вечния град". Ако трябва да сме точни, Откровението завършва оптимистично. То рисува мистичен четвъртит град на вечна светлина, който е израз на божието съвършенство. За Откровението ужасите на падението са само процес на изчистване, но в никакъв случай посока на стремене или местоназначение за света. Но, за да бъдем честни, ще попитам: ако един човек има някакво несъвършенство, ще може ли да премине с това несъвършенство там, където само съвършеното може да пребивава? Ето какво изразява Откровението... Когато в организма нараства тумор, хирургията сече и изхвърля. Защото туморът само привидно е в нас, но местоположението му не го прави част от същността на Човека :-*
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Vader

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 289
Относно: Какво мислите за Откровението на Апостол Йоан
« Отговор #14 -: Февруари 26, 2008, 18:01:59 pm »
Цитат
същият ще започне да се движи и да говори като човек, и ще му се даде власт
Незнам но първото нещо което ми мина през главата бе за шейпшифтинга.
А какъв е този четвъртит град от светлина?
Brotherhood of the Intergalactic Federation of Bulgaria Bulgaria on three seas,mango to Saturn!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27