Автор Тема: Когато сте на границата на отчаянието  (Прочетена 22878 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Когато сте на границата на отчаянието
« Отговор #60 -: Февруари 24, 2010, 02:48:02 am »
Ние не се познаваме докрай. Щом все още живеем тоя живот. В това е смисъла - да познаеш себе си. Но е дълъг път. Непрекъснатото изпитване на себе си води по тоя път - на себепознание.
А този път до къде води знаеш ли? Не е нужно да се познаваме докрай. Като и да е, всъщност и да искаме не можем. Нали така.?  :blush:
Наивно звучи но не, или не е така?
« Последна редакция: Февруари 24, 2010, 02:53:43 am от fishbone »

Неактивен eli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 167
Re:Когато сте на границата на отчаянието
« Отговор #61 -: Февруари 24, 2010, 21:42:37 pm »
Напротив нужно е и е възможно. Друг е въпроса дали ти стиска да го направиш. Защото Егото винаги иска да сме блестящи и неповторими и ни кара да виждаме само добрите си страни. Въпрос на избор е дали ще избереш да живееш по този начин с илюзии за себе си или ще се погледнеш трезво и ще си дадеш сметка за твоето участие в проблема.
На границата на отчаянието аз наистина разбирам много за себе си. Не съм фенка на философията да се опознавам чрез страдание. Но така или иначе забърках огромна каша, поне мога да я използвам, за да анализирам себе си и да видя онези свои черти, които преди това не съм познавала. Чудих се много за какво ми е това знание, но дори без да осъзнавам напълно и да мога да го изразя с думи, усещам че е много важно за мене и за живота ми, да знам всъщност каква съм и какви ги върша тук на тази Земя. Изхода всички го знаем, но има значение преди да стигнем до него, каква работа сме свършили. Казах си, че този път ще успея!
« Последна редакция: Февруари 24, 2010, 21:51:38 pm от eli »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Когато сте на границата на отчаянието
« Отговор #62 -: Февруари 24, 2010, 21:59:11 pm »
Щом още вървим по пътя, значи не сме се опознали до край.
Ако се опознаем до край ще сигнем до божествената си същност.
Но под опознаване нямам предвид да се погледнеш в огледалото и да кажеш: аз съм такъв и такъв.
А да провериш, да покажеш и докажеш до край възможностите си в дадена област, например.
Това е опознаване. Единствения начин да видиш кой си, е да разбереш колко струваш. А единствения начин да разбереш колко струваш, е като го провериш на практика. И дори не провериш, а проверЯваш отново и отново, а възможностите ти да растат.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Когато сте на границата на отчаянието
« Отговор #63 -: Февруари 25, 2010, 12:33:34 pm »
 :) Tangrata_ как мислиш, защо ли същества, които познават СЕБЕ-си като:(ИИСУС, БУДА изобщо всички онези Светии, Учители и т н т)та защо мислиш са идвали на земята и след като са познавали СЕБЕ-си?
И само още нещо да питам, дали не са идвали за да ни покажат и доведат именно до границата на отчаяние?  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Когато сте на границата на отчаянието
« Отговор #64 -: Февруари 25, 2010, 19:18:40 pm »
До колкото съм чувал, те не са дошли осъществени с раждането си, а са достигнали просветлението в онзи си живот. Разбира се и 1то е възможно, но не се сещам за такива примери.

Също така наистина има хора, които след като са се осъществили, са останали да помагат на човечеството.
(радвам се, че не включи Бенисата Дуно тука, щото мястото му не е там)

Не не мисля, че са тук за да ни доведат до границата на отчаянието. По-скоро обратното, за да помогнат да я прескочим.
"Отчаянието" като понятие е еквивалентно на "липсата на вяра", т.е. то се поражда и от своя страна поражда Егоизъм. Ако се превъзмогне отчаянието, се превъзмогва и егоизма и се подкрепя вярата. А именно това са дошли да покажат онези, че има светлина в края на тунела. И пътя е към Светлината.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен LORA_DANA

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Когато сте на границата на отчаянието
« Отговор #65 -: Март 03, 2010, 09:30:10 am »
Тангра ти си абсолютно прав, истинския Път на Душата преминавайки през различните опитности- животи е именно- да стигне до своята божествено -светлинна същност и така да преоткрие в себе си Бог , а през какво ще мине- е пожелан Път на Душата и ако веднъж напр. се самоубие поради отчаяние и слабост- в следващ живот тази Душа може да е в сходна ситуация и вече ДА НЕ ИЗБЕРЕ САМОУБИЙСТВОТО КАТО ИЗХОД, а да намери друг Път . Учителите са били тук за да ни покажат Пътя и той е чрез Любовтата те са същества на Духа- за тях еволюционния път на Душата е минало и те приемат за малко човешка материя, за да бъдат до човека и да "свалят" божиите Думи до нивото на хората в дадената епоха. Всъщност и това е еволюционното развитие на човешката Душа- да премине към Енергия или Духовно съществуване и така да се развие, за да СЛУЖИ НА БОГ- СВЕТЛАТА, ИСТИНАТА, ЛЮБОВТА!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27