Автор Тема: Истинското положение в Съединените щати  (Прочетена 12080 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Re: Истинското положение в Съединените щати.
« Отговор #15 -: Септември 12, 2007, 15:48:52 pm »
1:Езикът.
2:Историята.
3:Обичайте.
4:Природните богатсва.
5:Родното производство(говоря за качествените стоки)!
6:Хората.
7:Пазарът.
8:Околната среда.
9:Природната красота.
10:Геогравското разположение.
11:Не сме голяма страна и нас по-малко гледат.
12:Христо Ботев.
13:Васил Лесвки.
14:Иван Вазов.
15:И всички други писатели.
16:Всички военни оспехи.
17:Пещерите.
18:Бойко Борисов.
19:Хакерите (много се извинявам ,че чак сега се сетих за Вас).
20:Зеленчуците.
21:Искаш ли още?  :D ;)
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

Eon

  • Гост
Re: Истинското положение в Съединените щати.
« Отговор #16 -: Септември 12, 2007, 15:50:12 pm »
Братле, 90% от нещата които изброи ги има в друг вид и САЩ.

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Re: Истинското положение в Съединените щати.
« Отговор #17 -: Септември 12, 2007, 15:52:41 pm »
Да ,но там са направени от капиталът и по начинът на глобализацията! ;)
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Истинското положение в Съединените щати.
« Отговор #18 -: Септември 12, 2007, 15:59:09 pm »
Да ,но там са направени от капиталът и по начинът на глобализацията! ;)

Човече, аз напоследък си мисля, че или аз съм адски глупав , или хората са тотално изтрещели!
Природата, дето я има в САЩ и в Америка, можеш само да си мечтаеш за нея.
Производството на качествени стоки в САЩ, спрямо "качествените" стоки родно производство, са на светлинни години разлика.
Природмните богатства на САЩ са в пъти повече от нашите. Май си проспал часовете по физическа география в 7 клас?:)
Не можеш да сравняваш езиците човешки, всеки си е хубав и особен. А македонския е направо убийствен:)
Военните "оспехи" на САЩ са чудовищни в сравнение с нашите.
За Бойко Борисов не коментирам...

Пазарът? Какво за него? когато бабаите ни са поливали доматите 60-те години, и сме се правели на земеделци, хората са пазарували в хипермаркети...
Ама си и ти.....
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Re: Истинското положение в Съединените щати.
« Отговор #19 -: Септември 12, 2007, 16:07:25 pm »
За военните доспехи да неговорим при тази тяхна армия.А за  природата и ние щяхме да я имаме  дори три път по-хубава ако бяхме големи колкото тях.А за пройзводството на зеленчуци и тем подобни  ;D ;D.Знаеш ли къде отглеждат зелките - в басейн  ;D (на мен ми се стори блато)  ;D.А какви торове слагат  :(  .
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re: Истинското положение в Съединените щати.
« Отговор #20 -: Септември 13, 2007, 09:53:21 am »
За военните доспехи да неговорим при тази тяхна армия.

Сила, нали не говорим за средновековни армии - там ги бием отвсякъде, едва ли дядото на Винету е имал доспехи  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Обаче аз оставам оптимист - Силата е пример, че доближаваме американците, по брой правописни грешки на изречение. Давай Сила, скоро няма да знаеш столицата на Румъния и ще бъркаш Австралия с Австрия. :D :D :D :P

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Истинското положение в Съединените щати.
« Отговор #21 -: Септември 13, 2007, 10:33:37 am »

Човече, аз напоследък си мисля, че или аз съм адски глупав , или хората са тотално изтрещели!


Най-вероятно е и двете ти твърдения да са верни - именно затова истината не може да излезе наяве...  ;)

Какво си чешем езиците изобщо, след като фактите сами говорят: държава, в която манипулирането на общественото мнение се е превърнало в политика; държава, стремяща се с всички сили и подмолни ходове да установи господство над целия свят; държава в която изграденият култ към парите води хората до кредитно робство и унизителни ситуации всеки ден; държава, която се перчи наляво и надясно със свободите и правата си, а всъщност всячески потиска практическото им прилагане; държава, в която всеки пети е напълно неграмотен, а за тоталните дебили с изпрани мозъци да не говорим; държава, изградила подобно на фашистката, система от концентрационни лагери и експериментални бази, в които ежегодно изчезват хиляди; държава, снабдяваща страните по света с интрументи и технологии за убиване, повечето от които произведени от заводи в Злия Китай; държава, разработваща от поне 50 години стратегии, вещества, технологии и като цяло, средства за масово поразяване и избиване без следа на стотици хиляди души едновременно.

Честно да си кажа, много по-добре бих се чувствал, ако този глобален вампир скоро престане да съществува на картата...
« Последна редакция: Септември 13, 2007, 10:34:36 am от ultrafutur »
musica universalis

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re: Истинското положение в Съединените щати.
« Отговор #22 -: Септември 13, 2007, 11:32:53 am »
Цитат
Най-вероятно е и двете ти твърдения да са верни - именно затова истината не може да излезе наяве...  ;)


Честно да си кажа, много по-добре бих се чувствал, ако този глобален вампир скоро престане да съществува на картата...

Ултра не си прави майтап с лъва, когато клетката е в ремонт. Според доста "нормални" хора всички регистрирани тук сме изтрещели.

Ако престане да съществува глобалния вампир, доста хора ще се радваме, има няма 90% от останалия свят, проблема е,  че с всичките си отрицателни качества това е най-успешната държава успяла да се наложи върху света и нейните поданици се чувстват добре. Може би е далеч от някои духовни правила или просто ние така си мислим, истината е някъде там. :-[ :D
« Последна редакция: Ноември 13, 2007, 01:55:50 am от H. »

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Re: Истинското положение в Съединените щати.
« Отговор #23 -: Септември 13, 2007, 12:01:26 pm »
Баща ми обича да казва "Като му махнеш лошото и нищо не остава"  ;D

Неактивен didi

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 25
Re: Истинското положение в Съединените щати.
« Отговор #24 -: Септември 13, 2007, 12:43:26 pm »
По първия спор  ще кажа, че в статията не се прави никакъв паралел между живота на американците и нашия. Просто се дават данни за реалното положение, за да се види разликата спрямо фалшивия образ, който всячески се изгражда от медиите и разни "творци", възхваляващи свободата и демокрацията там. И Трандев да си мисли, че нейните поданици се чувстват добре. Е, някои се чувстват даже и много добре.
Вярно е, че покупателната способност на средния амариканец е по-голяма от тази на българина. Това означава ли, че не трябва да подлагаме на критика политиката на САЩ, като част отизцяло  сбърканата световна система? А що се отнася до културното ни превъзходсто, това е по-скоро /но не само/ философски спор и може да се каже много, но мястото му не е тук.
/Извинения на администратора, че продължавам линията на "извън темата"./
"Глобалният вампир"  продължава да съществува на картата, защото останалият свят поддържа условията за това. Съществува хипотетичната възможност той да изчезне, ако се появи по-голям вампир от него. Това, ми се струва, е тъждествено на саморазрушение на планетата. Като  решение виждам да вдигнем щорите на прозореца, като се покаже слънцето  8).

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re: Истинското положение в Съединените щати.
« Отговор #25 -: Септември 13, 2007, 13:26:39 pm »
Повече в тази тема няма какво да се пише. Диди се намеси доста добре.  :)

Всяка сутрин аз вдигам щорите да влезе сл. светлина - -Защо я има още Земята :-\ :-\ :-\ :-[ :-[ :-[ laugh laugh

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Истинското положение в Съединените щати.
« Отговор #26 -: Септември 13, 2007, 15:21:20 pm »

"Глобалният вампир"  продължава да съществува на картата, защото останалият свят поддържа условията за това. Съществува хипотетичната възможност той да изчезне, ако се появи по-голям вампир от него. Това, ми се струва, е тъждествено на саморазрушение на планетата. Като  решение виждам да вдигнем щорите на прозореца, като се покаже слънцето  8).

didi,
логиката ти е сбъркана - подобно на мнозина "нормални" тук...
Да се появи по-голям вампир от този е една плашеща хипотеза, създадена именно от онзи, който има интерес от нея. Като цяло идеята за големите акули, поглъщани от още по-големи, е грешна - замисли се - така се създава затворен кръг, в който "дребните риби" стоят сгушени на стада, очаквайки във всеки момент някоя хищна "голяма риба" да ги погълне.
Докато в космичен план нещата са далеч по-прости - има възползвали се от ситуацията прослойки ( може да се каже дори раси ), и от това тяхно възползване човешкото съзнание все още си ближе раните. Така и ще бъде, докато в един прекрасен момент  цялата тази паразитираща система не се сгромоляса, разклатена от собствената си тежест, мощта на Природата, или тази на обединената човешка мисъл . . .
musica universalis

Неактивен didi

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 25
Re: Истинското положение в Съединените щати.
« Отговор #27 -: Септември 13, 2007, 19:37:45 pm »
utrafutur,
Хипотезата за по-големия вампир и на мен не ми се струва най-вероятната, но това е метафора и зависи кой какво влага в нея.
Но ако в примера ти заместим акулите с корпорациите ще се получи истина. Няма затворен кръг, защото това ще продължи докато  "цялата тази паразитираща система не се сгромоляса, разклатена от собствената си тежест, мощта на Природата, или тази на обединената човешка мисъл . . "/utrafutur/.
Признавам, че това със слънцено и щорите е много нехудожествено казано /поне да бяха завеси :)/, но пък си пасва със споменатия вампир. Но ти много точно си изразил моите мисли в последното си изречение. Само бих добавила към обединената човешка мисъл и воля.
Нямам нищо против да смяташ, че логиката ми е сбъркана, особено когато ми даваш доводи в нейна подкрепа. Просто имам лош изказ и често оставам недоразбрана :'(.

Eon

  • Гост
Re: Истинското положение в Съединените щати.
« Отговор #28 -: Септември 13, 2007, 20:38:53 pm »
Колеги,

Всички тука гледам дружно плюем по системата, която е паразитираща, ограбваща, ограничаваща свободата.... и въобще виновна за всичко. Разберете го най-сетне, СИСТЕМАТА НЕ Е ВИНОВНА. Виновен е човека. Тези, които са там горе, аз, ти, и всички ние.

Системата ще се сгромоляса сигурно, както и преди го е правила, но това ще засегне всички нас. И тогава няма да имаме време да се радваме, щото сигурно няма и да имаме 2 лева в джоба си да си купим хляб.

Така, че не тръпнете в очакване за сгромолясването. Че ако се сгромолясат работите, тогава става лошо.

PS - Съмнявам се, че плеядианците ще дойдат да ни помогнат.

Неактивен didi

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 25
Re: Истинското положение в Съединените щати.
« Отговор #29 -: Септември 13, 2007, 23:08:01 pm »
Eon, казваш че човекът е виновен /което казвам и аз, защото и системата е създадена от хората и те продължават да  я поддържат/, значи от този човек нещо зависи. Не може да си виновен за нещо, ако то е назевисещо от теб. Защо този човек да не направи друг избор. След като всички сме виновни, защо да не изкупим вината си и да променим това, което смятаме за несправедливо?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27