Автор Тема: Текс Марс - Мрачни Величия  (Прочетена 9990 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Текс Марс - Мрачни Величия
« -: Ноември 25, 2005, 01:15:25 am »
Имам единствената книга на Текс Марс, която е излязла в България през 1995 година - "Мрачни Величия - Тайното братство и магията на хилядите светлинни точки". Текс Марс е един от големите конспиратори. Издателството, което я е издало, отдавна не съществува. Няма да имам проблеми да я направя в електронен вариант. Някой проявява ли интерес? Книгата е излкючително рядка и с ужасно малък тираж - вече е антикварна. Опитах се да я потърся след като вече я притежавах - ей така - за спорта - открих я с голям зор при антикварите на Славейков - искаха ми 25 лева :P
А на мен ми я подариха по много голяма случайност. Вуйчо ми имаше два броя без даже да знае какво има - забутани в един ъгъл :P Аз се облещих, въобще не знаех, че е излизала книга на български от Текс Марс. То и през 1995-та едва ли съм знаел кой е Текс Марс де :P

Както и да е. Проявявате ли интерес - да си правя ли труда или не? В книгата има неща, които не можете да ги откриете другаде...

Това долу е корицата на английският оригинал - българската корица е същата, само че заглавието е на български :P
« Последна редакция: Декември 31, 2006, 03:40:05 am от Horus »

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Re: Искате ли книгата на Текс Марс - Мрачни Величия?
« Отговор #1 -: Ноември 25, 2005, 08:49:42 am »
аз ще чета, само не знам кога ще имам време за това... колко страници е между другото?
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Искате ли книгата на Текс Марс - Мрачни Величия?
« Отговор #2 -: Ноември 25, 2005, 10:46:23 am »
178 страници.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Искате ли книгата на Текс Марс - Мрачни Величия?
« Отговор #3 -: Ноември 26, 2005, 01:39:30 am »
Абе хора, не съм я почнал още, вие вече поръчки :P

Btw, много ще ме улесните, ако аз само я скенна, пък някой друг я обработи. Ще му пратя файловете по мейла... Просто никакво време нямам за всичко...

Аре, дано има доброволци ;)

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Искате ли книгата на Текс Марс - "Мрачни Величия"?
« Отговор #4 -: Декември 18, 2005, 21:18:50 pm »
ако имаш скенер, можеш с fine reader лесно да я запазиш в четими файлове...
бтва книгата на кое издателство е ?
musica universalis

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Искате ли книгата на Текс Марс - "Мрачни Величия"?
« Отговор #5 -: Декември 19, 2005, 12:31:47 pm »
Книгата в момента се обработва, скоро ще я имате.
На издателство, което има 2 книги само и е по някакви чуждестранни линии създадено. Отдавна не съществува разбира се... Казва се Living Truth Publishers. '95 е.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Искате ли книгата на Текс Марс - "Мрачни Величия"?
« Отговор #6 -: Декември 25, 2005, 07:27:41 am »
Хе, хе.
То имало интерес към книгата?
Да взема да побързам ли?
Току съм се вредил на опашката... ;)
А коя е втората им книга?

P.S.
от google-то
Търсене само в страници на български
Нямаше резултати на избрания от Вас език. Показани са резултати от световната мрежа за "Living Truth Publishers".
Резултати 1 - 10 от около 2,660 за "Living Truth Publishers" . (0.29 секунди)
« Последна редакция: Декември 25, 2005, 07:30:42 am от IYIjorovelev »
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Искате ли книгата на Текс Марс - "Мрачни Величия"?
« Отговор #7 -: Декември 25, 2005, 07:34:55 am »
Вижте какво има тук
http://forum.abv.bg/cgi-bin/showpost.pl?Board=biblia&Number=52936

Ще си позволя да цитирам откъс от "Физика на Бога 4" на акад. Божидар Палюшев т. к. Очакване повдигна темата, пък и изглежда ще станем свидетели на идните събития.

"2.1.2. Обединените религии - религията на Новия Световен Ред
.........
Очевидно това е сложен процес, който трудно би могъл да се осъществи, ако се действа непосредствено. Затова в световен мащаб се създава целенасочена атмосфера, подготвяща хората чрез метода "обработка на мозъците". По света има много обединителни религии, които са част от политическата система на НСР. Споменатата "Обединителна църква на Муун" е част от Религиозната група на НСР. Фактът е посочен в книгата на Т. Марс "Мрачни величия". Към религиозните групи, свързани с НСР този автор причислява и "Националният съвет на църквите, Световния съвет на църквите, Световния парламент на религиите, Световната асамблея на религиите, стотици групи и секти, свързани с движението "Ню Ейдж", различни групи от протестантския фронт и някой телевизионни евангелизатори, Дружеството на анонимните алкохолици (финансирано от самото начало от Рокфелерови) и много други секти (напр. Църквата на обединението, така наречените "Moonies") (Т.Марс, Мрачни величия, С 1995, с. 81)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Искате ли книгата на Текс Марс - "Мрачни Величия"?
« Отговор #8 -: Декември 25, 2005, 18:33:14 pm »
Е някой я е чел все пак :P

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Искате ли книгата на Текс Марс - "Мрачни Величия"?
« Отговор #9 -: Януари 28, 2006, 00:12:19 am »
Книгата е пратена от 1 седмица на спиралата, но те не я качват. Качват съвсем други неща. Явно чакаме ред и то дълъг... Btw, вече има линк на xnet в секция "Приятели" на спиралата - можете да ни видите тук :)

Идеята беше да не я пращам на всеки поотделно, а всеки да си я сваля от линк. Но както се е видяло няма да стане, затова давайте поръчки наново. Има я и в pdf. и doc. формат, всеки да казва в какво иска. Много ще си играя ама няма как... Или ще ги пращам на всички и двата в общ зип, а после само си триете излишният файл :)

На въпроса - вината за това, че книгата стига до вас имат отново Светата Тройца (:P) - Horus (който осигурява източника), Приятелката на Horus (която скенира) и IYIjorovelev - на когото специално трябва да благодарим, защото си игра близо месец поради проблеми с шрифта и се наложи ръчна поправка на правописните грешки, което си е голяма играчка и сигурен съм, че всички вие го оценявате ;)

Очакват ви още много книги в скоро време ;)

От СТ

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27