Автор Тема: За силата на котката  (Прочетена 48885 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Anamilk

  • Гост
За силата на котката
« -: Май 20, 2007, 12:57:38 pm »
Търсейки повече инфо в нета за котките и техните способности, отново съ върнах в този сайт. Темата ме вълнува, защото преживявах загубата на едно любящо същество съвсем скоро. Много хора са губили любимците си и това се прежвява тежко. Само че ми се ще да споделя обстоятелствата около живота и смъртта на нашето коте.
Намерих го по обява в интернет.Беше само на месец, останало последно невзето от котилото, но родено първо, 8 ч. преди другите три. Уговорих се за следващия ден, а през нощта го сънувах. Стопанката му го подстригваше. Живя мъничето при нас точно 50 дни, гледано с много обич и носещо ни много обич и радост. За него аз бях майката. Спеше на главата или врата ми, ровеше в косите ми. Нощта преди да се случи нещастието с него, по-точно с нея, получи разстройство. Събуди ме, после пак заспахме. И тогава ми се яви сън - на входната врата стоеше момиче с черно куче. Скарвам се на приятеля ми, че е пуснал кучето, което може да нарани котето ни. Само че в този момент момичето виждам, че държи две котета - едното е нашето, а другото - съвсем същото, почти като огледален образ - негово сестриче. Успокоявам се.
През деня всичко е вървяло добре. Докато котето не скочило от 4-я етаж. Приятелят ми оставил вратата на терасата отворена и то е полетяло. Ветеринарите не успяха да го спасят. Сетих се чак вечерта за съня си, който може би е бел предупреждение, а може би предсказване на неизбежното. Първото ми коте загина, защото среща куче, разхождано от момиче...
Много се чудя какво е предизвикало случката - казват, че домашните животни поемат част от кармата ни. От това, което прочетох за котките и мисията им в Атлантида, разбрах, убедих се, че те са пратени да ни помагат. Същият следобед, когато се е случило падането, аз бях на работа, но ровех в нета и все попадах на статии за Бастет. Определено любимото ми животно е котка и нашега ме наричат Повелителката на котките, макар че нямам свита от улични храненици. Знам само, че имам дълбока психична връзка със съществото, което ми е близко. Когато починеше, идваше насън и ми говоеше мъдро с човешки слова. Докато са живи, не ги сънувам да говорят...
Имате ли някакви коментарии, мисли, идеи, четено, видяно, чуто по темата?
Моля, споделете знанията и вижданията си.

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: За силата на котката
« Отговор #1 -: Май 20, 2007, 13:49:05 pm »
 интересна тема, по принцип на мен котката на съседите ми влизаше в сънищата за да ме хинпотизира, че ще живее у нас . Имал съм много интересни преживявания с котките и имам поне три които не са мои, но идват да живеят у нас  :)
« Последна редакция: Юни 03, 2007, 19:26:15 pm от esoundc »

Anamilk

  • Гост
Re: За силата на котката
« Отговор #2 -: Май 20, 2007, 14:12:00 pm »
А дали животните се прераждат? В животни, имам предвид. Чела съм разни истории, а една история се случи и на мен преди 5 години. Както по-горе споменах, имах котарак, дворен, който загина пред очите и в ръцете ми. Не исках да гледм пак коте, но 4 месеца след това видях едно улично мъниче, което беше копие на починалото. Прибрах го на двора. Учудващото беше, че си приличаха не само на външен вид, а и по нрав, привички, поведение, предпочитания. С една разлика - новото коте нямаше глас да мяука, по-скоро имаше тънко гласче като на малко коте, не можеше и да мърка нормално, а без звук. Този факт неизбежно свързах със смъртта на предишния котарак - поради нанесената му травма то се опитваше да мяука, но от устата му не излизаше звук. Сякаш му бе стиснато гърлото. Дори и да не става дума за прераждане, поради колективния дух на животните, явно те изпращат при човека точно онова, от което той има нужда, за да го утешат и да му помогнат.

Bell

  • Гост
Re: За силата на котката
« Отговор #3 -: Май 20, 2007, 16:35:41 pm »
Anamilk, може ли да ми дадеш линка на въпросната тема за котките и Атлантида, че явно съм пропуснала?



Anamilk

  • Гост
Re: За силата на котката
« Отговор #4 -: Май 20, 2007, 16:43:51 pm »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: За силата на котката
« Отговор #5 -: Май 22, 2007, 17:17:58 pm »
Прераждане при животните няма в човешкия смисъл на думата, тъй като те имат групова душа. Друг е въпроса, че все по-често на груповата душа на някой вид животни се дава да се инкарнира като човек еднократно.

Домашните любимци, могат и да активират ДНК, което да направи човека устойчив на програмиране. Затова и световното правителство взима мерки срещу това.

А котката е най-великото животно - няма спор :D

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: За силата на котката
« Отговор #6 -: Май 22, 2007, 17:26:52 pm »
Цитат
А котката е най-великото животно - няма спор

Ся тука ако разсъждаваме малко по-безпристрастно трябва да засегнем и темата защо котките и кучетата не се понасят ? Може би защото идват от различни места ? Представляват различни ценности ?
Аз например имам (по-скоро имах) алергия към котки. Сега като че ли нямам ама и негледам много да се навирам до тях. Но спокойно може да се разгледа тезата за извънземния произход на кучетата и котките при това различният им произход. както бях споменал в една друга тема Кучешката звезда е Сириус, за котките от де идват  вие дайте предложения  ;)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: За силата на котката
« Отговор #7 -: Май 22, 2007, 17:30:44 pm »
Сириус е котешката, а аз за кучета-извънземни не съм чувал. Значи са слабо развити. А коткоподобните като Бастет живеят в измерения от 9-то нагоре, тъй че за какво говорим :P

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: За силата на котката
« Отговор #8 -: Май 22, 2007, 17:49:38 pm »
А коткоподобните като Бастет живеят в измерения от 9-то нагоре, тъй че за какво говорим :P
9-то и нагоре...стават за домашни любимци на един средно-статистически човек от 12-измерен свят,който живее в апартамент и не може д аис позволи да разхожда куче всеки ден по три пъти.

Иначе наскоро слушах теории как котките били "пратеници" на някви учители,и били тука з ада ни показват знаците по пътя
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: За силата на котката
« Отговор #9 -: Май 22, 2007, 17:54:36 pm »
Сириус е котешката, а аз за кучета-извънземни не съм чувал.


• Древните египтяни са обичали много своите домашни приятели – кучетата. Те са били на особена почит и уважение. Древногръцкият историк Херодот свидетелства, че ако в семейството на египтянин умре кучето, то цялото семейство потъва в дълбок траур. Съответствие с обичая те са си бръснели главите и дълго време не са се докосвали до храна.
  • В древен Египет тялото на умрялото куче се балсамирало и се отнасяло на специално гробище, съпроводено от траурна процесия и ритуали, като че ли е починал най-скъп човек.
  • В древен Египет е бил построен град в чест на кучето, наречен Кинополис – “град на кучето”. Ако жител на друг град убиел куче от Кинополис, жителите му са считали това за достатъчен повод за обявяване на война.
  • В египетската митология е имало бог с човешко тяло и кучешка глава (някои считат, че главата е на чакал). Това е Анубис – бога куче, бога на мъртвите. Негови изображения се намират по стените и фреските на египетските гробници и пирамиди.
  • Древните асирийци и вавилонци са смятали, че биенето на куче е отвратително престъпление. За тях убийството на човек е по-малък грях сравнено с храненето на кучето с лоша храна. Техните мъдреци са утвърждавали, че дома сам по себе си не може да съществува без овчарско или домашно куче пазач.
  • За Диоген символ на свободата е бездомното скитащо куче, което не е обременено от необходимостта да спазва опредени правила за приличие. Състоянието на свободно скитащо се куче изразява за този гръцки философ “абсолютна свобода”.

http://3oo.hit.bg/other/other3.html

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: За силата на котката
« Отговор #10 -: Май 22, 2007, 18:00:53 pm »
Някак си не виждам как Световното правителство взема мерки с/у домашните животни :))

За котките съм почти убеден, че усещат присъствия. Също така съм убеден, че не са най-великите животни :) Чат пат са злобни и завистливи. Ако имаш котка, и искаш да си вземеш втора, ела гледай какво става :))) При кучетата е друго - ако имаш куче и искаш второ, ще се спогодят на 5-тата минута :)))
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: За силата на котката
« Отговор #11 -: Май 22, 2007, 18:07:49 pm »
А и незнам отде е твоя източник Хор че Сириус е котешката щото има доста които казват друго  ;)

Въпреки известността си в древен Египет, Сириус е била най-популярна в Месопотамия, при това за дълъг период от време. Нейното древноакадско име е "Мул-лик-уд", което означава "звездата куче на Слънцето". Във вавилон, Сириус е известна като "Какаб-лик-ку", което означава "Кучешката звезда". В Ашурия тя е била известна под името "Кал-бу-са-мас", което значи "Кучето на Слънцето".
Според Омир цар Приам от Троя наблюдавал "Кучето на Орион" от стените на обсадения град. Омир я нарича и "Есенна звезда". Според Плутарх тя е "Водачът". Римляните, както и в много други случаи, продължават гръцката традиция. Името "Кучешка звезда" се среща в "Еней" от Виргилий.

http://www.wmyst.hit.bg/Science-PleiadesSirius-main-s.htm

Anamilk

  • Гост
Re: За силата на котката
« Отговор #12 -: Май 22, 2007, 21:42:04 pm »
В един друг форум ме изпрати Bellq където доста се говори за котките. И там попаднах на твърдението, че са от Сириус. Че са извънземни, докато кучето е земно. Преди това не бях дори и чла подобно нещо, но не знам как, гледайки малкото животинче, ни приличаше на извънземно. Тако и го наричахме. Извънземно, марсианче. От там някак си дойде и името. Марси. Уж на шега, а се оказа истина. Наистина са извънземни.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: За силата на котката
« Отговор #13 -: Май 22, 2007, 22:46:46 pm »
Сириус е котешката, а аз за кучета-извънземни не съм чувал.


• Древните египтяни са обичали много своите домашни приятели – кучетата. Те са били на особена почит и уважение. Древногръцкият историк Херодот свидетелства, че ако в семейството на египтянин умре кучето, то цялото семейство потъва в дълбок траур. Съответствие с обичая те са си бръснели главите и дълго време не са се докосвали до храна.
  • В древен Египет тялото на умрялото куче се балсамирало и се отнасяло на специално гробище, съпроводено от траурна процесия и ритуали, като че ли е починал най-скъп човек.
  • В древен Египет е бил построен град в чест на кучето, наречен Кинополис – “град на кучето”. Ако жител на друг град убиел куче от Кинополис, жителите му са считали това за достатъчен повод за обявяване на война.
  • В египетската митология е имало бог с човешко тяло и кучешка глава (някои считат, че главата е на чакал). Това е Анубис – бога куче, бога на мъртвите. Негови изображения се намират по стените и фреските на египетските гробници и пирамиди.
  • Древните асирийци и вавилонци са смятали, че биенето на куче е отвратително престъпление. За тях убийството на човек е по-малък грях сравнено с храненето на кучето с лоша храна. Техните мъдреци са утвърждавали, че дома сам по себе си не може да съществува без овчарско или домашно куче пазач.
  • За Диоген символ на свободата е бездомното скитащо куче, което не е обременено от необходимостта да спазва опредени правила за приличие. Състоянието на свободно скитащо се куче изразява за този гръцки философ “абсолютна свобода”.

http://3oo.hit.bg/other/other3.html

И с какво доказа това не разбрах, че кучетата са извънземни и има извънземни кучета ;)
Единствения намек може би е, че Анубис е куче. Само че е чакал, а не куче.

А и незнам отде е твоя източник Хор че Сириус е котешката щото има доста които казват друго  ;)

Въпреки известността си в древен Египет, Сириус е била най-популярна в Месопотамия, при това за дълъг период от време. Нейното древноакадско име е "Мул-лик-уд", което означава "звездата куче на Слънцето". Във вавилон, Сириус е известна като "Какаб-лик-ку", което означава "Кучешката звезда". В Ашурия тя е била известна под името "Кал-бу-са-мас", което значи "Кучето на Слънцето".
Според Омир цар Приам от Троя наблюдавал "Кучето на Орион" от стените на обсадения град. Омир я нарича и "Есенна звезда". Според Плутарх тя е "Водачът". Римляните, както и в много други случаи, продължават гръцката традиция. Името "Кучешка звезда" се среща в "Еней" от Виргилий.

http://www.wmyst.hit.bg/Science-PleiadesSirius-main-s.htm

Пак не разбирам къде се казва, че кучето идва от Сириус и че е с извънземен произход :D

А за това, че котките идват от Сириус не знам място, където да не се пише. Странно е че не си го срещал.

Оберон като имам време ще преведа и ще разбереш как ;)

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re: За силата на котката
« Отговор #14 -: Май 22, 2007, 22:50:28 pm »
Незнам дали котките са извънземни, но определено имат няква "сила", усещат болните хора, болното им "място", имат очи които виждат и малко над нашите възприятия ОБАЧЕ са ЗЛОБНИ. Може и да не ви харесва това, но котката НЕ се привързва към стопанина - само към къщата / апартамента, храната с която я храни, и т.н. Тя не мърка защото иска да ти каже "обичам те", когато я галиш тя "се мисли за най-важната" и това и доставя удоволствие, колкото са красиви котките - толкова са и злобни...
Докато кучето.... то не само че притежава възприятията на котката, но то ТЕ ОБИЧА, затова те следва в парка, затова не показва че го е страх когато нещо те/ви заплашва, то се интересува от ТЕБ, а не само от това какво му даваш...
Изобщо 2те животни са и еднакви и различни :)
А това че не се спогаждат не е винаги вярно  :D
филмчето не е за лица под 18 год.  ;D ;D ;D
http://www.youtube.com/watch?v=eQShOUBtAHk

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27