Автор Тема: Влиянието на камъните  (Прочетена 7211 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен portentosum_mare

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Влиянието на камъните
« -: Януари 21, 2007, 18:50:20 pm »
Не знам дали има отделна тема за камъните и тяхната сила, но искам да се включа като продължение на идеята за вещите и енергията им.
Аз лично мисля, че включително и полускъпоценните камъни, ако се носят в подходяща комбинация или въобще ако съвпадат на енергийното поле на човека, много помагат. А и всичко hand-made, сътворено с положителна нагласа носи приятно усещане.Аз например получих като подарък едно украшение, което ми бяха поръчали (майка ми на една нейна приятелка) и сериозно ви казвам, че като го сложих за първи път то веднага ми пасна на нагласата :)
А по мнение на един приятел будист не трябва да се смесват религиозните символи в дома на човека, защото се оплитат енергиите и го смазват. Има и  кофти случай в тази връзка, но не е за тук.
« Последна редакция: Януари 21, 2007, 18:54:07 pm от Horus »
В утротo, когато само ти, знаеш, че е още снощи,  животът е красив.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Влиянието на камъните
« Отговор #1 -: Януари 21, 2007, 18:56:00 pm »
Тук трябва да се изкаже Mirotvorec 8)

Само да кажа, че зодиакалните камъни не винаги пасват на енергетиката. Особено ако имаш паразит може да ти обърне потоците на камъка. Затова трябва консултация със специалист.

Неактивен portentosum_mare

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re: Влиянието на камъните
« Отговор #2 -: Януари 21, 2007, 19:03:59 pm »
Да, прав си.Понякога камъкът просто не те иска и се чупи. Понеже майка ми също се интересува от силата на камъните и знае това-онова забеляза, че един пръстен 3 пъти се чупи, когато го носи, защото се сблъскваше с енергията и...в крайна сметка спря да го носи... а аз не смея да нося никакви камъни освен планински кристал, защото не мисля, че мога бързо да преценя дали ми пасва или не.
Btw пак един приятел ми показа един стабилен кристал, който беше помъкнал от района на Рилските езера.Вярвате ли, че там се генерира енергията, за която пише в някои източници ???
В утротo, когато само ти, знаеш, че е още снощи,  животът е красив.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Влиянието на камъните
« Отговор #3 -: Януари 21, 2007, 19:16:03 pm »
Btw пак един приятел ми показа един стабилен кристал, който беше помъкнал от района на Рилските езера.Вярвате ли, че там се генерира енергията, за която пише в някои източници ???

Ами то не е до вяра, трябва да отидеш и усетиш :) На теб може да не ти действа, на други обратно.
Иначе си е космическо място :) Енергията там може да се реже с нож, така да се каже :P

Неактивен portentosum_mare

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re: Влиянието на камъните
« Отговор #4 -: Януари 21, 2007, 19:23:29 pm »
Аз от години искам някой да ме заведе там, защото знам, че е магическо.
Имах възможност да бъда из някои места по планините ни и твърдя, че са свръх енергийни, но определено без да имам посещение на Рилските езера ми е някак сковано :(
Последният път в Родопите в близост до Гоце Делчев беше много хубаво :)
В утротo, когато само ти, знаеш, че е още снощи,  животът е красив.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Влиянието на камъните
« Отговор #5 -: Януари 21, 2007, 19:26:54 pm »
Ами аз бях на Рилските тази година, която мина сега. Много е енергийно, но като че ли не е точно моето място. В Стара планина и Средна гора се чувствам доста по-добре.
А където и да сте, е много интересен експеримента да общувате с кристалите и камъните. На Рила особено всяко едно нещо може да говори и носи информация. Най-обикновена скала, особено около езерата. Тези скали са видяли много неща. Аз имах много интересно преживяване на Близнака точно до една скала. Усещането е прекрасно :)
« Последна редакция: Януари 21, 2007, 19:39:38 pm от Horus »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Влиянието на камъните
« Отговор #6 -: Януари 21, 2007, 20:21:04 pm »
За силата на камъните и за тяхното влияние върху човека би могъл да говори само човек, който наистина вижда нещата в  енергиен план. Сигурно влияят и то на всеки по различен начин. Тъй като не съм ясно виждащ, съм възприел да се доверявам на усещането си при първа среща с някакъв камък-ако ми допадне значи добре ми влияе, ако не-направо го забравям.
А ако hand-made означава нещо, което е ръчно изработено, то наистина е много важна нагласата на занаятчията. Даже има и такива случаи, когато много високата положителна нагласа е унищожавала негативизма на някакъв символ, който по принцип си е такъв.
С будиста май няма да се съглася, защото нищо не пречи например да харесвам и възприемам еднакво добре както символът на Ин-Ян, така и знакът на Тангра(или на родът Дуло), а също и Дао. И трите да са в една стая-какво лошо има, след като за мен са с положителна настройка.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Влиянието на камъните
« Отговор #7 -: Януари 21, 2007, 20:26:24 pm »
С будиста май няма да се съглася, защото нищо не пречи например да харесвам и възприемам еднакво добре както символът на Ин-Ян, така и знакът на Тангра(или на родът Дуло), а също и Дао. И трите да са в една стая-какво лошо има, след като за мен са с положителна настройка.

Принципно се сбиват различни егрегори за енергия, но зависи пак от човека. Може и да има проблем, може и да няма.

Миро ти се занимаваш с това, кажи докосвал ли си се до нещо, което да те грабне веднага или до такова, което да отблъсква от негативизъм? Бижу, камък?

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Влиянието на камъните
« Отговор #8 -: Януари 21, 2007, 20:41:53 pm »
За съжаление ми се случва почти всеки ден, защото правя и  ремонти на бижута. Нямате си и на идея до каква степен едно бижу възприема енергийното състояние на стопанина си. Наистина и аз съм малко по-чувствителен, по-възприемчив съм, ама понякога направо става страшно, налагало се е  половин час след досега ми с такова нещо да си събирам душата, както се казва и да възстановявам енергийното си равновесие. Разбира се, не винаги притежателят е виновен за състоянието на бижуто си, много често е привнесено от някого, а хубавото е, че минавайки през огън това влияние намалява.
Така че намерите ли някакво бижу и го вземете-отървете се възможно най-бързо от него, но не го подарявайте.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен portentosum_mare

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re: Влиянието на камъните
« Отговор #9 -: Януари 21, 2007, 22:17:28 pm »
Само искам да кажа още малко за будиста и моите разсъждения.
B случая (основното) е, че на едно будистко семейство подарили българска икона. Това семейство чужденци по никакъв начин не вярвали в Христос и като цяло използвали иконата само за украса, моите разсъждения са, че енргията на подарилите иконата хора е била много силна и е станала конфронтация между енергията на българина (ами представете си ако е бил и неискрен, но това вече не го знам) и енергията на будиста.
Доста миcлих над този случай и си мисля, че яко харесваме някои символu или изображение всичко е ок. По-сложно става, когато "нещото" не е "наше"???
« Последна редакция: Януари 21, 2007, 23:20:28 pm от Horus »
В утротo, когато само ти, знаеш, че е още снощи,  животът е красив.

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re: Влиянието на камъните
« Отговор #10 -: Януари 22, 2007, 08:54:23 am »
Според мен вътрешната непрестанно извираща любов  живееща в човека, му е най-сигурната защита.  Нищо негативно не устоява на това, което струи от нас, то просто изгаря. Така мисля. :)
« Последна редакция: Януари 22, 2007, 09:58:52 am от Albinoni »
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Влиянието на камъните
« Отговор #11 -: Януари 22, 2007, 10:39:37 am »


   Широко разпространена в древността и през по-късните епохи е вярата в лечебните свойства на много от скъпоценните камъни. Те не само са се носели като талисмани в пръстени, и накити, но са присъствали като съставка на предписваните от лекарите по онова време лекарства. Показателен в случая е жадеидът, името на който идва от испанското "пиедра да жиада" - бъбречен камък, т.е. свързано е с факта, че в Калифорния индианците са го използвали при лекуване на бъбреци, а европейските учени са препоръчвали да се носи в пояса при болки в кръста.

Нефритът пък е бил надежден амулет през средните векове срещу заболяването на бъбреците (от гръцки "нефрос"- бъбрек). Името на ясписа е свързано с гръцкото "паспис"- изцерявам. Смятало се е, че белите камъни предпазват очите, а също и от небесен гръб, а червените, наричани още камъни на кръвта, се препоръчвали при кръвотечение и лекуване на рани. Черните камъни се приемали за превъзходно средство срещу меланхолия, а в Индия се носели и като талисмани срещу уроки. Зелените камъни се схващали като камъни на плодородието и плодовитостта. Смятало се е, че те укрепват зрението и предпазват от зли духове и невидими вълшебни сили. За виолетовите минерали пък се е вярвало, че предпазват децата от гърчове и способстват за любовта и уважението между тях и родителите, а за жълтите, че помагат срещу жълтеница и болести на жлъчката. Червеният рубин се е смятал за символ на страстта , тюркоазът - на каприза, ахатът - на здравето, дълголетието,  топазът и берилът- на дружбата, гранатът - на верността, хризопразът - на успеха, аметистът -на надеждата, правдивостта и постоянната преданост, а опалът - обратно - на непостоянството.

Кристалите не могат да лекуват всичко, но съчетани с методите на традиционната медицина, подсилват техния ефект. Пиенето на вода, в която е престоял за една нощ кристал помага за подобряването на общото състояние на организма, за повишаване на жизнения тонус. Поставени на място, където изпитваме болка или движени по определен начин около това място, кристалите действат като болкоуспокояващо средство. Рана, обработена с тях, заздравява два пъти по-бързо. Според литотерапията за лечение на различните заболявания, най-често се използват следните кристали:

Аквамарин - със своя светлосин цвят защитава индивида от Океана. Улеснява комуникативността и артистичния израз, лекува ефикасно алергии, синузите, трахеити, проблеми свързани със зъбите и слуха.

Аметист - покрива цялата цветова гама от виолетово до пурпурно-червено. Действа за духовното издигане и творческото вдъхновение на човека. Прилаган върху слънчевия сплит помага при хранителни интоксикации стомашни киселини. Аметист у дома пречиства чудесно атмосферата.

Цитрин - светложълт със златист отблясък, той разпръсква своите вибрации на радост и щастие. Действа тонизиращо върху цялото тяло и стимулира интелектуалните възможности на индивида.

Диамант - най-чистият от всички кристали и най-близкият до биологичното ниво на човека, тъй като не е нищо друго, освен въглеродни атоми. Мощен усилвател на биомагнитните вълни, но оказва подкрепа само на онези, които имат чисти и справедливи помисли. Регулира телесната температура и е яростен защитник на благородните действия.

Смарагд (изумруд) - със своя светлосин до тъмнозелен цвят на Амазония този ярък хексагонален берил може да донесе така необходимото вътрешно спокойствие. Лекува сърдечните терзания и действа благотворно върху очите.

Гранат - развива силата, куража и волята на човека, но не действа благоприятно върху хората със спокоен характер. Във вариант на по-оранжев цвят може успешно да се използва като елексир за лечение на артрит и стомашни разстройства.

Опал - Бял, черен или огнен на цвят, този аморфен кристал е една истинска феерия от цветовете на дъгата. Успокоява и действа благоприятно за сън. Черният опал се използва за медитация и развиване на причинното тяло. Огненият опал стимулира творчеството и виталността.

Кварц - най-универсалният кристал, който може да се използва за всякакъв род програмиране, следователно може да замести всеки друг кристал, когато това се налага. Кварцовите фантоми се отличават с тази особеност, че могат да приканват към пътешествия в миналото и подсъзнателното. Опушените кварцити активират инстинктивната природа на индивида и неговата прозорливост. Млечните кврацити имат релаксиращо действие. Обагрените в златист цвят (червено, златистожълто) засилват физическите способности и радостта, а тези с червени и зелени отблясъци (турмалини) служат като защитен щит срещу негативните енергии на заобикалящата среда. Когато се носи до сърцето розовият кварц разнежва и осигурява безопасността на децата.

Сапфир - светлосините сапфири притежават свойствата на морското водорасло, сините развиват екстрасензорните възприятия и предвещават обещание за вярност. Ако се счупи, сапфирът трябва да се върне на онзи, който го е подарил, в противен случай, неговата магия продължава да действа. Жълтият сапфир притежава свойствата на императорския топаз, а безцветният - тези на диаманта.

Топаз - синият топаз укрепва приятелството, императорският - динамиката и чувствителността. Стимулира цялостното функциониране на тялото и действа като истинска панацея. С розов отблясък пречиства и регулира кръвообръщението, а понякога действа и като възбудително средство.

Турмалин - действа като електрически двуполюс, т.е. има отношение към прямотата и честността. Среща се в почти всички цветове. Зеленият турмалин (верделит) притежава свойства да зараства разкъсванията на етерното тяло, а от тук ида лекува почти всички психически заболявания. Розовият турмалин (рубелит) поставя акцента върху прекомерното изобилие, синият турмалин (индиколит), прилаган върху слънчевия сплит, участва в трансфера на енергия. Черният турмалин възвръща съзнанието към материалната действителност и защитава тялото от постъпващите чужди влияния, както и от вредните действия на херцовите вълни.

Тюркоаз (тюркиз) - неговият морскосин цвят е символ на вечната младост. Притежава свойството да абсорбира негативните енергии на лицето, което ги носи, а това може да доведе и до неговата гибел. Често пъти е наблюдавано как тюркоазът се пръсва на парчета при смъртта на неговия притежател.




www.meridian27.com
musica universalis

Неактивен portentosum_mare

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re: Влиянието на камъните
« Отговор #12 -: Януари 22, 2007, 13:30:23 pm »
 Благодаря, ultrafutur, много полезна информация!
  ;)
А иначе наситина вътрешната  сила на човека е най-голямата му защита, но се питам: ако човек е объркан, депресиран, ако не може да намери вътрешен баланс, така май става лесна плячка за негативни влияния. ???
Поне аз познавам такива  хора  ::)
В утротo, когато само ти, знаеш, че е още снощи,  животът е красив.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Влиянието на камъните
« Отговор #13 -: Януари 22, 2007, 14:31:53 pm »
Един хубав аметист би свършил много добра работа в случая, а ако и съзнателно се потопи човек в неговия цвят, ефектът ще е значителен.
Не мисли като човек!-Крион

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27