Автор Тема: За Егото  (Прочетена 174447 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:За Егото
« Отговор #615 -: Август 12, 2010, 14:21:47 pm »
Julius, отново пишеш верни неща, но отново бягаш от някои моменти и не желаеш да ги обсъдиш или да помислиш върху тях.
Започвам да се чудя, нарочно ли го правиш ( с цел провокация) или проявяваш ограниченост.

Никъде не съм твърдял, че човекът е произлязъл от маймуните. Нито пък, че еволюционната теория е 100% вярна. Нещата не са само черни и бели.
Признак за интелигентност е да се борави с абстракции. Т.е. да се разсъждава върху няколко паралелни теории. Да се видят съвместимите, несъвместимите неща, общите, различните и тн.
Още по-рано пак ти, каза нещо от сорта. Прераждането е хипотеза и не е доказано, затова изобщо няма да си играя да мисля върху него и последиците.
!?
Нима доказателствата за нещо падат от небето, изфабрикувани в готов пакет?
Да се расъждава върху нещо недоказано е съвсем в реда на нещата. От това по-очевидно няма накъде. Когато играеш шах или бридж върху кои ходове мислиш? Върху доказано изиграните, или мислиш по 10 хода на пред, включително и с вероятности. Основен момент в играта бридж е да се мисли върху статистическите вероятности и да се действа съобразно. Какъв е процента дадена карта да е тук, или там, да е сама, или с 3 други, и тн.

Мисълта ми е, недоказаните теории СЕ взимат под внимание и се ДОПУСКАТ за расъждения. Разбира се, ако имаш капацитет.
А нима НЯМАНЕТО на прераждане не е пак само теория!? Къде е доказателството?
Дай да не разсъждаваме от тая гледна точка, щом не е доказано.
Говориш абсурди. Или е нарочно (за да следваш свои цели, или пък провокация), или не несъзнателно.

Да се върнем на есето на руснака. Значи прокара го по диагонала. Видя името на дарвин и наплеска няколко аргумента против него и си готов. Браво!
Наистина тоя човек няма какво да каже. И се е заблудил тотално.
Има само че едни хора, практици. Които се занимават със сваляне на жени. Неформална организация. И доста голяма. Реално те ежедневно доказват на практика, изводите от това есе. Пък нека не сме произлезли от маймуните. ЧАСТ от инстинктите ни са стадни. Примери за това виждам НЕПРЕКЪСНАТО. Вярно е, че не сме чисто стадни животни. Има и други инстинкти. Омесени са. Но има и такива.
Спри да разглеждаш нещата в 100% да и 100% не защото изглеждаш сравнително умен човек. И се старай мнението ти да е безпристрастно.

За свраката само се присмя и ми задаваш някакви въпроси. Защо не отговори на моите? Имат ли животните его? Какво ти е определението за его? и тн, не ми се повтарят другите.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Julius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Re:За Егото
« Отговор #616 -: Август 12, 2010, 14:22:34 pm »
Аз казах, но ти не искаш да чуеш ;).
Ами съжалявам, но не мога да те разбера. :) Напиши ми го по-ясно. С по-прости думи.

Зарежи философските увъртания (мога да не знам, ама мога и да знам...) и лингвистичните анализи.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:За Егото
« Отговор #617 -: Август 12, 2010, 14:31:57 pm »
Аз казах, но ти не искаш да чуеш ;).
Ами съжалявам, но не мога да те разбера. :) Напиши ми го по-ясно. С по-прости думи.

Зарежи философските увъртания (мога да не знам, ама мога и да знам...) и лингвистичните анализи.

Julius, писах ти го толкова простичко, ти не си съгласен, аз пък никого не убеждавам, не ми се влиза и във спор а философията я зарежи писах и дадох пример с нея ;)философията работа не върши, това е приключвам и ще следя полемиката ви със Танграта.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Julius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Re:За Егото
« Отговор #618 -: Август 12, 2010, 14:44:08 pm »
Tangrata, не съм писал, че ти си твърдял нещо за човешкия произход, а въпросния автор.

Прегледах си постовете - не видях такова нещо.

Относно преражданията - не взимам отношение по простата причина, че изхождам от аналогична гл.т. на презумпцията за невинност. Когато някой се появи и започне да твърди, че някой е направил еди-какво си и трябва да го докаже, така следва и твърдящите, че има прераждания да го докажат. Не тези, които твърдят, че няма прераждания са се появили първи. На тях едва ли дори им е хрумвало. Ей така в среда в която никой не говори за прераждания - да се появи една група и да почне да твърди "Няма прераждания". Напротив - мисля, че групата твърдяща, че "Има прераждания" следва да го докажат. Топката е в техните ръце.

Да, можем да философстваме ако преражданията съществуват, дали нещо се дължи на тях... но всичко казано ще си остане в нея сфера. Честно казано съм мислил немалко по този въпрос и за себе си съм стигнал до определени изводи. Да - животът не свършва със смъртта, но със сигурност не продължава с прераждания... или поне не във формата под която преражданията са масово познати и разпространени.

За този автор, че дадена група доказала часто от изводите от това есе... ако щеш ми вярвай, но спокойно мога да докарам точно противоположните на някой изводи и също някоя група ще може да ги докаже.

Има неща с които не просто аз не съм съгласен... ТЕ ПРОСТО НЕ СА ВЕРНИ.

Хайде, кажи ми какво мислиш за израза: "Инстинктът, който кара жената да се гримира..."

Това според теб инстинкт ли е? И какво всъщност влагаш в думата "инстинкт"?

Аз после ще ти кажа какво мисля за това какво кара жената да се гримира.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:За Егото
« Отговор #619 -: Август 12, 2010, 14:53:48 pm »
     По  темата  е!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Julius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Re:За Егото
« Отговор #620 -: Август 12, 2010, 14:57:56 pm »
Julius, писах ти го толкова простичко, ти не си съгласен, аз пък никого не убеждавам...

Ок, и понеже не обичам да оставям хората с погрешно впечатление /да си мислят, че обичам да се заяждам, като им казвам че грешат, а не им казвам защо мисля така/, ще ти кажа защо Егото НЕ Е = АЗ-а!

Една от най-големите илюзии в живота на човека е илюзията за неговия Аз! Всъщност той като такъв НЕ СЪЩЕСТВУВА! Обикновения човек не притежава постоянен и неизменен „Аз”. Всяка мисъл, всяко настроение, всяко желание или дори осезание говори: „Аз”. И в обикновения случай се счита, без съмнение, че този „аз” принадлежи на ЦЯЛОТО. Че всяка мисъл, чувство или движение са отразени в този „аз”. Но в действителност не съществува основание за подобно предположение. Всяка мисъл, всяко чувство, всяка емоция или желание в човека се появяват и живеят отделно и независимо от цялото.

Смяната на „аз”-овете, много често се контролира и от външните влияния. Топло, слънчево време - непременно предизвиква цяла група „аз”; хладно, мрачно, дъждовно време - предизвиква друга група „аз”, различни асоциации, различни чувства и действия. В човек няма нищо способно да контролира смяната на тези „аз”-ове - главно поради причината, че той самият не я забелязва или дори не я осъзнава. Той винаги живее в последния „аз”. Някой „аз”-ове са по-силни от други. Но това не е тяхна съзнателна сила; просто такива ги е създала силата на случайността или механичните въздействия. И всички „аз”-ове, образуващи в съвкупността си човешката личност, са резултат еднствено от външни влияния; и едните и другите се привеждат в движение и управляват от външни въздействия на случайни събития.

Именно поради това хората често обещават, а рядко изпълняват. Един „аз” е обещал, но друг „аз”, нямащ никаква идея за това, трябва да изпълни. „Аз”-ът обещал, вече е изчезнал, на повърхността е изплувал нов. Възможно е обаче той да е напълно несъгласен с подобно обещание! Един пример - за така наречената ВОЛЯ! Всъщност обикновения човек не притежава такава. Волята е своебразен механизъм. При об. човек имаме борба между желанията на два различни аз-а - нищо повече! Той е гледал готин филм, решил е да отслабне и започва да тича. След два дни тичане умората или мързела във двигателния му център взима надмощие над умствения център /взел решението за отслабване/ - и дотам! Толкова струва волята на повечето хора.

Но ако егото беше = на аз-а, както ти твърдиш... излиза, че имаме толкова егота, колкото и азове!

А това не е така.

п.с.
Истинският АЗ (аз-ът с главни букви) в действителност много малко хора успяват да го изградят в рамките на своя живот...
Докато повечето хора така си и отиват - именно със споменатите противоречия - множество малки и незначителни аз-ове!

п.п.с.
Честно казано, като чета мненията на някой хора и оставам с впечатлението, че /поне за тях/ егото е нещо ценно, нещо стойностно, нещо което едва ли не заслужава преклонение и че ако човек случайно се е оказал на тоя свят без его то на всяка цена трябва да си набави едно такова!?!?!?
« Последна редакция: Август 12, 2010, 15:36:25 pm от Julius »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:За Егото
« Отговор #621 -: Август 12, 2010, 15:46:40 pm »

Ок, и понеже не обичам да оставям хората с погрешно впечатление /да си мислят, че обичам да се заяждам, като им казвам че грешат, а не им казвам защо мисля така/, ще ти кажа защо Егото НЕ Е = АЗ-а!

Една от най-големите илюзии в живота на човека е илюзията за неговия Аз! Всъщност той като такъв НЕ СЪЩЕСТВУВА!
Мдаа, твоето его е засегнато ;), ето какво пише в уйкипедията за егото и аза ;).А аз ще кажа съвсем простичко, че егото е причината човека да казва АЗ а когато каже АЗ СЪМ ......Това за свръх АЗовете 100% ще трябва да се говори и за свръх егото.Друго ми е чудно ако нямаме това което наричаме его какво ще стане с човека, какъв ще бъде живота му?
На мен почти ми е ясно, но питам вас учените глави.
« Последна редакция: Август 12, 2010, 15:48:53 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Julius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Re:За Егото
« Отговор #622 -: Август 12, 2010, 16:08:13 pm »
Мдаа, твоето его е засегнато ;)
Добре, щом така мислиш. :)

А аз ще кажа съвсем простичко, че егото е причината човека да казва АЗ а когато каже АЗ СЪМ...

Това ли е? Причината да казваш АЗ? Дори и да питат примерно кой е оставил калните следи в офиса и кажеш аз - зад това стои егото? Зад простичкото удостоверяване на факта кой е минал от там? Хм...

Ето едно определение за его:

ЕГО - Личността (Азът), с която се идентифицира субектът, различна от трансценденталното Себе (или цялостната личност по К. Г. Юнг).

Свободата /не физическата, а вътрешната/ е преди всичко свобода от отъждествяването! Но за да се научи човек да не се отъждествява, преди всичко е длъжен да не се отъждествява със самия себе си! Длъжен е да помни, че в него съществува двойнственост, двете части на която са същността и личността му. И докато първото е нещо, с което е роден (неговата собствена същност - Юнг е използвал по-сложен термин), то второто е нещо придобито и явяващо се нещо „чуждо” за самия него - неговата Личност (тук е всичко външно името му, образованието му, професията му... и прочее изкуствени неща - това са вратите на егото за които писах в първия си пост).

Истинския „Аз”, неговата индивидуалност, може да израстне само от неговата същност!
Тук не става дума за някакви свръх-азове и не знам защо така ми интерпретираш думите?

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:За Егото
« Отговор #623 -: Август 12, 2010, 16:37:16 pm »
      
 Три  интересни  страници!!!!!http://indigota.com/index.php?topic=181.0;wap2
« Последна редакция: Август 12, 2010, 16:52:44 pm от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:За Егото
« Отговор #624 -: Август 12, 2010, 16:57:18 pm »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:За Егото
« Отговор #625 -: Август 12, 2010, 17:03:59 pm »
http://indigota.com/index.php?topic=181.0;wap2
Благодаря Мите, от това човек може да научи нещо.

П.С.Да не си помислите че мненията ми които съм постнал днес са прочетени от някъде  ;) това са си лично мой възгледи за нещата и преценяйки себе си и хората около мен съм стигнал до тези заключения.
Може би се изразявам много простовато, но както се казва, толкоз ми е акъла ;D.
« Последна редакция: Август 12, 2010, 17:13:53 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:За Егото
« Отговор #626 -: Септември 10, 2010, 18:19:53 pm »
И понеже темата е ''За Егото'' , и реших тук да попитам нещо.Егото и самочувствието синоними ли са :-X?
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:За Егото
« Отговор #627 -: Септември 10, 2010, 18:49:01 pm »
И понеже темата е ''За Егото'' , и реших тук да попитам нещо.Егото и самочувствието синоними ли са :-X?

Хаха, =) Да ти приличат като да са на една страница в синонимния речник?

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:За Егото
« Отговор #628 -: Септември 10, 2010, 19:00:22 pm »
Не съм търсил в речниците.Ама според мен са едно и също нещо.Едни казват-самочувствие в тавана,други-его като катедрала.За мен,его=самочувствие.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:За Егото
« Отговор #629 -: Септември 10, 2010, 19:45:07 pm »
Не съм търсил в речниците.Ама според мен са едно и също нещо.Едни казват-самочувствие в тавана,други-его като катедрала.За мен,его=самочувствие.

И искаш да си промениш мнението?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27