Автор Тема: За Егото  (Прочетена 174411 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Elen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
Re:За Егото
« Отговор #555 -: Юли 14, 2010, 14:47:35 pm »
Митко ти едва ли ще пораснеш,твоят проблем е че слагаш хората под един знаменател/невежи/без значение от пол.
Този форум е добър както и хората които пишат и четът,но има и такива любознателни като теб,които нямат вяра във нищо.
Ще ти кажа нещо и както искаш така го тълкувай.По твоята логика не може да има хора индиго,кристални,инвънземни и прочие.за теб всички са обикновенни хора които нямат право на прогрес.

една моя проказка"не плюй хората защото не знаеш какво слънце свети зад тях"

това е мое мнение и аз заставам зад всяка една дума.

при един катаклизъм аз ще те измъкна от лапите на смъртта,но ако се оставя в твоите ръце ти ще ми отрежеш гръкляна.това е истината.

Ще ти кажа колко съм целомъдрен,когато реша нещо от сърце и дам заповед към вселената,въпроса ми се решава на мигът,но изпробвал съм абсолютно всички начини и  достигнах до истината,която е много проста,колкото повече даваш толкова повече получаваш,
колкото повече вземаш толкова повече ти се отнема,или още по опростено моят принцип е да не натоварвам ни природата ни света във всички негови измерения.

П.п. за напред ще се въздържам да давам каквото и да било инфо във този форум.

Бъдете здрави
Колкото повече разбирам хората,толкова повече ми се живее със животните

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:За Егото
« Отговор #556 -: Юли 14, 2010, 15:32:11 pm »
Его, его и пак его.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:За Егото
« Отговор #557 -: Юли 14, 2010, 15:46:11 pm »


Ще ти кажа колко съм целомъдрен,когато реша нещо от сърце и дам заповед към вселената,въпроса ми се решава на мигът,но изпробвал съм абсолютно всички начини и  достигнах до истината,която е много проста,колкото повече даваш толкова повече получаваш,
колкото повече вземаш толкова повече ти се отнема,или още по опростено моят принцип е да не натоварвам ни природата ни света във всички негови измерения.



Не се сърди на Митака,ами ни разкажи,как така заповядваш на Вселената :-X?Някакви специални думи ли използваш?И дай ни пример,за неща които си поискал и тя ти ги е дала .
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:За Егото
« Отговор #558 -: Юли 14, 2010, 18:24:26 pm »
Елен, много лесно се разсърди. Пиши, на мен ми е интересно, каквото пишеш.
Само дано не се окажеш някой, който само се преструва, че е с опитност, а само е чел книжки. Подобни хора рано или късно ги разконспирираме. А ако наистина имаш достоверна информация, много ще се радвам да споделяш. Защото именно таква ме вълнува. Имам и още въпроси, но ще ги запазя за някой друг път.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Elen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
Re:За Егото
« Отговор #559 -: Юли 14, 2010, 18:51:07 pm »
Не се сърдя,сръднята е слабостта на глупака

Бодили тръни и цветя
таралежи жаби змии
разхвърляно от пантивека
това е то
съзнанието на човека.

***********************

Който търси препирни
ще намери и злини,

който търси си забава
жаждата си отулява,

егото си самозадоволява,

на моренце,

под чадърче,

тенче,

очи пълни
ръце празни,

пачки от дълбоко,

еееехххх
на сърце да му е широко.

 ;D ;D ;D ;D ;D
Колкото повече разбирам хората,толкова повече ми се живее със животните

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:За Егото
« Отговор #560 -: Юли 15, 2010, 01:45:59 am »
Не се сърдя,сръднята е слабостта на глупака


 :yes: :yes: :yes:

Съгласен съм.И мен са ме учили като малък,че се сърдят и обиждат дребните души.Учеха ме да бъда благородник :).Да не се засягам и да не търся отмъщение.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Elen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
Re:За Егото
« Отговор #561 -: Юли 15, 2010, 05:48:46 am »
Всеки се ражда без его. Когато едно дете се роди, то просто е съзнание: течащо, подвижно, ясно, невинно, девствено - не съществува никакво его. Малко по малко егото се създава от другите. Егото представлява акумулирания ефект на мненията на другите за теб. Някой идва, някой съсед и казва: "Какво прекрасно дете!" и поглежда детето с един много одобрителен поглед. Сега егото започва да функционира. Някой се усмихва, друг не се усмихва, майката понякога е много любяща, друг път е много ядосана и детето започва да се учи, че не го приемат такова, каквото е. Неговото съществуване не се приема безусловно, има някои условия. Ако то плаче и реве и у дома има посетители майката е ядосана и детето започва да се учи. Ако плаче и не са дошли гости, майката не се притеснява. Ако то не плаче и не реве, майката винаги го награждава с любящи ласки и целувки. Когато има гости и то стои тихо и безшумно майката е изключително щастлива и готова да го награждава. То научава мненията на другите за себе си, то гледа в огледалото на взаимоотношенията. Ти не можеш да видиш лицето си директно. Трябва да погледнеш в огледалото и така можеш да разпознаеш лицето си в огледалото. Някой те обича друг те мрази, трети е безразличен. И така малко по малко детето расте и продължава да трупа мненията на другите. Общата субстанция на мненията на другите представлява егото. Тогава то започва да гледа на себе си отстрани - това представлява егото. Ако хората го оценяват и аплодират то си мисли, че е съвършенно и прекрасно, че го приемат. Ако хората не го аплодират и не го оценяват, а го отхвърлят то се чувства дамгосано. Тогава то продължава да търси начини и средства, за да го одобрят за да бъде все отново и отново уверявано в своята ценност, смисъл и значимост. Тогава човек започва да се страхува да бъде сам себе си. Той трябва да се вписва в мнението на другите. Ако оставиш егото изведнъж ще станеш отново дете. И тогава няма да се тревожиш за това, какво мислят другите за теб. Няма да обръщаш никакво внимание на това, което другите казват за теб. Няма да те интересува ни най малко. Сега вече си оставил огледалото. Това е безсмислено - ти си имаш свое лице за да питаш огледалото? А има много видове огледала: някои издължават лицето ти, някои го уголемяват, някои го смаляват някои го правят да изглежда ужасно - изкривяват го. Не питай огледалото, защото в отражението винаги ще присъства качеството на стъклото. А има милиони огледала навсякъде около теб, милиони взаимоотношения и ти продължаваш да трупаш . Ето защо егото е винаги непоследователно. То е цяла тълпа, то е купчинка без вътрешна свързаност. Някой ти казва че си прекрасен, после друг ти казва че не си нищо особенно. Трети възкликва: "Ти - прекрасен? Караш ме да се чувствам ужасно, отвратително. Гади ми се от теб. Ти - прекрасен? Ти си истинска гадост. Повръща ли се когато те видя." И сега какво ще правиш? Ти събираш всички тези мнения - непоследователни, противоречащи си едно на друго мнения - и те всички се превръщат в част от твоето его. Егото е тълпа. То е пазар, защото ти си го събирал от пазара. То не е Ти, То е мненията на другите за теб. Защо да се тревожиш? Изхвърли всички мнения на другите за теб. Защо да не си директен и непосредствен? Защо да не се вгледаш в себе си, в своята собствена природа? Защо да не застанеш с лице пред себе си? Защо да внасяш в това посредник - огледалото? Когато започнеш да се вглеждаш в своята собствена природа със затворени очи ти се движиш отвъд егото. А щом веднъж познаеш кой си - дори това да е един слаб проблясък - тогава ще започнеш да се смееш на цялата абсурдност на това: че си питал другите кой си. Те самите не знаят кои са, тъй че защо да ги питаш тях? Ти ставаш свободен, постигнал си свободата. Като го няма егото ти се връщаш към своята собствена природа.

Ошо - "Следвай ме",Том 4
Колкото повече разбирам хората,толкова повече ми се живее със животните

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:За Егото
« Отговор #562 -: Юли 15, 2010, 12:01:05 pm »
     Егото  като  израз  на  индивидуалноста  ни  е  вродено!  В  горният  цитат  се  бърка  Егото  с  приспособимоста  към  околната  среда,  която  пък  е  продукт  на  Егото! 
     Няма  два  близнака  родени  еднакви - единят  винаги  е  доминиращ  и  това  се  определя  още  в  утробата!  При  животните  винаги  си  личи  алфата,  а  те  не  са  така  обременени  от  околната  среда!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:За Егото
« Отговор #563 -: Юли 15, 2010, 12:22:02 pm »
Цитат
Зависимата природа на егото
В основата си кармата е резултат от духовното невежество на егото, което се заблуждава, че е независима единица. Докато се намира в това състояние на невежество, то се върти в затворения кръг от смърт и прераждания в измеренията на реалността, управлявани от закона за причината и следствието.
Дори и на материално ниво идеята, че сме независими, е несъстоятелна. Ние не правим сами материята на телата си, а сме зависими от посредничеството на родителите си, които са ни създали. Не можем да съществуваме без въздух, вода и храна. Като бебета зависим от любовта и грижите на други хора. Способността ни да живеем като членове на човешкото общество зависи от съзнанието ни за дисциплина и социални морални норми. От генетична, физическа и интелектуална гледна точка е ясно, че човек не може да съществува самостоятелно, а постоянно зависи от други фактори.
От духовна и нематериална гледна точка съществуването на всяко създание на този свят е абсолютно зависимо от Божите действия. Именно това християнството нарича „делата на Светия дух". Самото съществуване на материалния свят се поддържа от взаимната зависимост между различните духовни измерения. А като човешки същества, независимо дали го съзнаваме или не, ние живеем в постоянна зависимост от астралното и причинното измерение.
Физическият ум и физическото тяло са взаимно зависими - единствено въз основа на този факт ние функционираме като цялостни същества. Умът и тялото в астралното и причинното измерение също са взаимно свързани, но контролът на ума върху субстанцията на съответното измерение е различен по степен.
Може да се поразсъждава върху думите на този мъдър човек  ;)
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:За Егото
« Отговор #564 -: Юли 15, 2010, 23:34:05 pm »
Всеки се ражда без его.
По-голяма глупост скоро не бях чувала :(

Неактивен Elen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
Re:За Егото
« Отговор #565 -: Юли 16, 2010, 01:06:29 am »
Така пишат по умните книги и вие/ние се учим от тях.Всяко горделиво его казва "Аз съм най хубавото его" или всеки отделен индивид си мисли Аз съм най хубавият всички други са брак,ето така работи егото,което е самовлюбена субстанция подлежаща на изкореняване.когато на човек му писне от неговите прищявки и реши да го отхвърли,тогава то ще исъхне и ще отпадне като черупка.
Колкото повече разбирам хората,толкова повече ми се живее със животните

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:За Егото
« Отговор #566 -: Юли 16, 2010, 07:58:07 am »
Така пишат по умните книги и вие/ние се учим от тях.Всяко горделиво его казва "Аз съм най хубавото его" или всеки отделен индивид си мисли Аз съм най хубавият всички други са брак,ето така работи егото,което е самовлюбена субстанция подлежаща на изкореняване.когато на човек му писне от неговите прищявки и реши да го отхвърли,тогава то ще исъхне и ще отпадне като черупка.

"Някоя седи и си мисли "Аз съм най-големият скапаняк на света. АЗ СЪМ неудачник. АЗ СЪМ измет. АЗ СЪМ тъпак. Аз...АЗ...АЗ...АЗ....."

Това пак е его. Защото този някой е ОБСЕБЕН от това което е след АЗ СЪМ. Той не разбира, че АЗ СЪМ е напълно достатъчно. И дори само СЪМ.Битието.
Каквото и да мисли някой за себе си то е грешно. То храни егото.

Олд,текста, който си цитирал от кого е? Хареса ми.


Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:За Егото
« Отговор #567 -: Юли 16, 2010, 08:00:44 am »
Така пишат по умните книги и вие/ние се учим от тях.Всяко горделиво его казва "Аз съм най хубавото его" или всеки отделен индивид си мисли Аз съм най хубавият всички други са брак,ето така работи егото,което е самовлюбена субстанция подлежаща на изкореняване.когато на човек му писне от неговите прищявки и реши да го отхвърли,тогава то ще исъхне и ще отпадне като черупка.
Да вземеш да прочетеш още книжки, защото това е вярно:
Всеки се ражда без его.
По-голяма глупост скоро не бях чувала :(

Текста е от (Карма и прераждане - Хироши Мотояма)
« Последна редакция: Юли 16, 2010, 08:02:33 am от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:За Егото
« Отговор #568 -: Юли 22, 2010, 00:20:01 am »

   Да има его ,индивидуалност, но те пък са следствие на ЖЕЛАНИЯТА. Така, че има желания има следствия и ЕГО. При липса на желания къде е ЕГО-то? Вероятно желанията са проблема! 
       Душата  пожелава - Егото  изпълнява  чрез  активното  съзнание,  без  да  подбира  средствата!  Само  съвеста  може  да  озаптява  и  контролира  Егото!!!! 
     :)  А какво е съвестта, дали не е една от мимикриите на ЕГО-то???  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:За Егото
« Отговор #569 -: Юли 22, 2010, 00:29:07 am »
Да има его ,индивидуалност, но то пък е в следствие на ЖЕЛАНИЯТА. Така, че има желания има следствия от ЕГО. При липса на желания къде е ЕГО-то? Вероятно желанията са проблема!  
       Душата  пожелава - Егото  изпълнява  чрез  активното  съзнание,  без  да  подбира  средствата!  Само  съвеста  може  да  озаптява  и  контролира  Егото!!!!  


Много правилен въпрос  :hi:.Точно за ''презимяване''  :yes:.Ние не се борим със себе си(егото),а със съвеста си.Когато съвестта не ни е чиста,и имаме нужда от оправдание пред другите и себе си,веднага вадим егото.Въпросът е,какво да чистим по-напред,егото или съвеста си?Аз залагам на съвеста.Колкото на човек е по-чиста съвеста,той няма да попада в капана на егото ;).Просто той,ще е една добра и невинна душа,която няма да има нужда от оправдания.....
    
« Последна редакция: Юли 22, 2010, 00:47:41 am от ARRI »
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27